Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
21. apr 2011

@zdenush88 tak to je hlavne na zapieranie prazenicky.. rovnako ti posluzi aj lanza alebo jelen, myslim.. ja som si nan zvykla, lebo je dobre aj na flaky od travy..
a separacky sa ti zidu, urcite.. ale este by som volila nieco sty dry, teda na pocit sucha na noc, napr. alebo na spanok..

zdenush88
21. apr 2011

@crysmile a co by si mi poradilo ako stay dray vrstvu?? lebo ja som ctala ataký članok, jedna bab si to robila doma z flisovej deky, moze to byt, ci je nieco aj original stay dray - unverzalna na vkladacky??

crysmile
21. apr 2011

@zdenush88 hej, pouzivaju deku irmu z ikey ta je z flisu, ale tots bots aj little lamb ma original sty dry vkladacky..

zuba
21. apr 2011

Ahojte babule, som tu dlho nebola,a le idem nás pochváliť, plienočky používame už iba na spánok, zatiaľ teda aj obedný, ale tú úž dlho nepočúra, ale nemám nepremokavú plachtu na veľkú posteľ, tak musím najskôr kúpiť. Od včera totiž spáva v detskej izbe. NO a hneď ako kúpim, ide dolu plienočka aj na obedný spánok.

behulka
21. apr 2011

@wvwvw

https://www.youtube.com/watch?v=0f3rtg3qbJc


http://www.clothdiapersmadesimple.com/2010/07/b...
@moninka1 doteraz som vzdy zohnala v meste - oproti Fakultnej nemocnici, na Mickievicovej.

monikajan
21. apr 2011

@zdenush88 ja pouzivam ako stay dry vrstvu original Imse Vimse (prijemne, dobre, ale drahe) a nejake darovane flisove.
Material (suedecloth), ako sa pouziva napr. v kapsovkach BG ako stay dry vrstva kupis na www.detivbavlnke.sk. Mozes si len nastrihat separacky alebo nasit ako vrchnu vrtstvu na vkladacky alebo usit plienky s touto stay dry vrstvou...

moninka1
22. apr 2011

@behulka dakujem za radu 🙂

majka1981
22. apr 2011

kocky mam trosku blbu otazku - stay dry vrstva sa dava ktorym smerom - tym fleecom k ritke? 😀 😀 a ked si usijem z uteraku a z fleecovej deky - tak ten fleece na ritku?

zfidorka
22. apr 2011

@majka1981 ano stay dry vrsta je flis, takze ten ide k ritke 😉

majka1981
22. apr 2011

baby dnes som sa dozvedela, ze Tots Bots zvysil ceny, v Rakusku platia stare ceny do 30.4., od 1.5. su vyssie. Tak ak este chcete nieco objednat, tak radsej teraz 😉

majka1981
22. apr 2011

@zfidorka na flipkach som to robila spravne, ale na samovyrobenych nie 😝 😀

zfidorka
22. apr 2011

@majka1981 50 percentna uspesnost 😀

taanak
22. apr 2011

@majka1981 zatial nemame ziadne info, ze by mali ist ceny hore 😉

divoska
23. apr 2011

@zuba hoj, znie dobre 😉

emjee
23. apr 2011

@labutka videla som ta v Zdravie 😉

labutka
23. apr 2011

@emjee take strohe, ze? Myslim ze to mohlo byt aj trochu lepsie spracovane, ale na osvetu snad staci... 🙂

emjee
23. apr 2011

@labutka prislo mi to, akoby sa autor(ka) nechcel priklonit na ziadnu stranu 😀 a maaalo fotiek

labutka
23. apr 2011

@emjee ano, tie fotky. Oni si fotili aj plienky v kominiku, take fesacke vzorovane som vybrala, tie som si bola ista, ze tam budu...
Ale obidve doktorky su na nasej strane, a ta statistika ohladom nemeckej plodnosti ma fakt dostala. 😕 U nas je to teraz cca 18rokov, co su jednorazovky na trhu, tak teraz sa ukaze ze co.

sima.p
23. apr 2011

no musím si kúpiť, som zvedavá na článoček

jarmilad
24. apr 2011

Ja som svojej dcere dávala do 6 mesiacov klasické látkové plienky a bola som s nimi spokojná. Ked som prešla na jednorazové tak sa jej začala zaparovať strašne ritka. Látkové mali výhodu, že som ich mohla oprať a znova a znova používať. Len sa pritom dosť ničila práčka.

labutka
24. apr 2011

@jarmilad nicila pracka? Co tym myslis? 😕

estterka
25. apr 2011

ahojte,ja sa zacinam pohravat s myslienkou na latkovanie,hoci uz mame 8 meisacov..zatial len cez den,chcela by som vyskusat par plienok a uvidime 😉 pozerala som nejake komentare vselikde a vyslo mi to,ze BG su kvalitne..mozem latkovat len s jednym typom plienok? myslim kapsove napr? chcela by som zvolit tu najjednoduchsiu cestu,ktore kapsace su este dobre,podla vasich skusenosti? co vsetko si k tomu este mam dokupit? tie vkladacie vlozky sa vam ake osvedcili naviac?

zfidorka
25. apr 2011

@estterka vitaj 😉
mozes latkovat aj s jednym typom plienok, @michaela80 latkuje prevazne s kapsovkami, pozri jej album 😉
vkladacie plienky su dobre z latok zo stranky detivbavlnke.sk, co sa tyka savosti a nehrubnutia materialu mam najradsej bambusove frote french terry...
dobra kapsovka za priaznivu cenu je aj wonderoo V2, ta ma vo vnutri stay dry vrstu z flisu (BG ju ma zo suedecloth)...
podobne jednoduche ako kapsy su vonkajsie nohavicky so zaklapkami, napr. BG flip - ta ma zaklapky z PUL-u, alebo pre mna na doma velmi oblubene weehuggers, tie maju zaklapky z bavlny+bambus, takze na telicku je prirodny material, davas do nich vkladacky, ja mam usite z bamb.frote french terry + aksamit, cize na vrchu su vkladacky akoby zamatove 🙂 na doma je to podla mna idealne a narozdiel od kapsoviek sa ti pranim nenici PUL vrstva (kedze vrchne neperies tak casto ako kapsy, ktore sa peru po kazdom pouziti)...

michaela80
25. apr 2011

@estterka tak ako pise
@zfidorka mne sedia viac menej iba "kapsase"... sem tam AIO organic BG.... FLIPKY su tiez fajn ako aj weehuggersky no momentalne mi da riadnu "pracu" ju prebalit do toho kedze je v momente na brusku a zdrha a tieto s vkladackou na volno sa za jazdy tazko davaju aj patentkove su teraz dost zlozite ked je dvojradove zapinanie, takze som objednala si par minky na lepaky.....tie dokazem zapnut pred tym ako sa pretoci a zdrhne.... 😀 😀 a moj manzel uz prebalovanie vzdal, vravi ze prebali jedine do pampersky..... ak bude nevyhnutne treba este mam 4 ks od oktobra... 😉

michaela80
25. apr 2011

@zfidorka ja mam tiez homemmade vkladacky s aksamitom a su super, len keby sa to lahsie prebalovalo... 😝 😝 😝 😝 😝 kde su tie casy ked len lezala.... 😎

estterka
25. apr 2011

baby,vy to tak zlozito pisete,idem sa z toho skusit vymotat,ja som totiz do vcerajsieho dna o plienkach nic nevedela,takze si v tom musim urobit jasno 😀

lumarque
25. apr 2011

@labutka
@jarmilad
No mne odisiel na pracke( nebola to nejaka smejdava znacka) motor, nastastie este bola 2 mesiace v zaruke... Tiez mi napadlo, ze to bude z prania plienok a ak by sme museli kupovat novu pracku, tak asi latkovanim neusetrim nic :-
Aj tebe sa pokazila?

lumarque
25. apr 2011

Ahojte, chcem sa spytat, mozno len postazovat..malemu od zavedenia prikrmov zacali strasne smrdiet plienky, hlavne ak ich neoperiem este v ten den.. a je to stale horsie a horsie.. co mam robit, nepomaha ani hermeticky uzatvorit do vaku na plienky....
A este jedna vec, stale kolko asi plienok miniete denne so zhruba rocnym dietatkom? Ja tak 10 a to uz aj ide aspon 5 krat na nocnik. zda sa mi to dost vela.

zuba
25. apr 2011

@estterka Tak ako ti píšu babule dá sa aj s jedným typom, ale u toho nezostane nikto kto začne látkovať, lebo každý chce potom vyskúšať všeličo.
TAk u mňa yhrávali tieto plienočky BG - kapsovka, Tots Bots easy fit a ku koncu sa mi veľmi páčili Pop - in plienočky -to na deň Tie prvé dve máš v podstate kapsovky -dá sa do nich napchať koľko potrebuješ podľa učúranosti drobca.
Noa určite je fajn aj tá voľba ako ti píše @zfidorka - flipky alebo weehugerky a do toho vkladačky. Pri druhom sa chystám zadovážiť si weehugerky aj ja.

zuba
25. apr 2011

@lumarque No myslím, že týmto smradíkom ako som tak čítala sme postupne prešli všetky a on časom akosi zmizol.
Ja som mala plienky v koši a hoci smrdeli príšerne - do kúpelne smrad nešiel, iba ak sa kôš na dlhšie otvoril.