Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
23. jan 2012

@lillianx ja ta nepotesim, u nas pri uceni na nocnik nezabralo absolutne nic, az kym sa jedneho dna nerozhodla, ze plienky nechce a odvtedy je bez nich bez jedinej nehody.

zuzanockamt
23. jan 2012

@blovitc120 a v akom veku sa rozhodla, ze bude bez plienky ? ... ja si to totiz takto nejako predstavujem, je mi proti srsti ho do niecoho tlacit, nech sa rozhodne sam ... len aby to fungovalo 😅 ... a ako si zistila, ze plienku nechce? ... zacala sa sama od seba pytat na WC-ko?

zfidorka
23. jan 2012

@lubi k blueberry a bum genius kapse nepotrebujes vrchne nohavicky

zfidorka
23. jan 2012

@lillianx no ked vam to odchytavanie ide tak pekne, tak plienku cez den nedavaj vobec a daj jej len gatky... ak bude nehoda, tak ju prezlecies... ja som to tak urobila pri mojej malej, nic specialne na odplienkovanie som jej nedavala, proste som vymenila plienku rovno za gatky 🙂

blovitc120
23. jan 2012

@zuzanockamt mala presne rok a 11 mesiacov. Ja som sa dovtedy s nou najedovala, NIKDY sa nevycurala do nocnika, najskor ho uplne odmietala, potom na nom pozerala rozpravky, mala ho na hlave, pripadne v nom skladovala hracky. Mokre jej vobec nevadilo, mala ma v pazi. No a v den D ma zobrala do kupelne, povedala cikat a ukazala do vane. Odvtedy cikala len do vane v objati (tu som pochopila, ze mozno BKM by u nej mala uspech, pri druhom skusim). Kakanie pokracovalo do plienky, lebo nocnik a zachod nenavidela, vzdy sa zavrela do kludu a nalozila a prisiel len smrad, cikanie odvtedy bez nehody. O 3 mesiace mala fakt zapchu, chuda tyzden nekakala, lebo do plienky uz nechcela a inde sa jej hnusilo, tak sme sli spolu na zachod po hodinovom placi a 4 vymenenych cistych plienkach, sadla si priecne (redukciu nikdy nechcela), objala som ju a s velkym placom a bolestou sme sa vykakali. Odvtedy mame klud, ziadne nehody.

zfidorka
23. jan 2012

@zuzanockamt ak mozem, napisem ti ja ako to bolo u nas... ja som ju davala cikat na nocnik odkedy vie sediet, bud po zobudeni, cez den tak intuitivne kazdu cca hodinu... ked sa mi zdalo, ze by som mohla stihat odchytavat cikanie, tak som ju skusila nechat bez plienky, to mala 1 rok a 6 mesiacov, dopadlo to tak, ze som ju za doobedie 4x prezliekala, lebo si neuvedomovala ze cika a az ked sa pocikala, tak to zahlasila... proste nic takze ze by zahlasila dopredu alebo zadrzala... tak som jej dala spat plienky, nadalej som ju skusala davat do plienky, pochvalila som ju ked sa don vycikala, alebo zahlasili... po mesiaci, ked mala 1 rok a 7 mesiacov, som sa rozhodla ze vyskusam znovu nechat ju bez plienok... a napodiv, akoby dozrela, vedela uz hlasit vopred, aj ked nehody samozrejme boli, ale uz to bolo len 2-3 x za den, ked zahlasila, tak vedela vacsinnou pockat na nocnik... takze moja skusenost je taka, ze zbytocne dieta nestresovat, ked to nejde, tak skusit o nejaky cas...

zuzanockamt
23. jan 2012

@blovitc120 ja som nocnik davnejsie skusala, ale neposadil sa, nohy vystrete a sadnut nechcel ... obcas ho sam vyberie a sadne si nan obleceny alebo sa s nim len hra ... zachod som skusila tiez, ale bal sa ... takze to uz nerisim ... mokro mu nevadi, ani ked je pokakany mu to nevadi, to kebyze si nevsimnem, tak v tom sedi aj cely den 😝

zuzanockamt
23. jan 2012

@zfidorka dakujem aj tebe za skusenost 🙂 , krpec ma uz 16 mesiacov, tak pomaly uvazujem, ze co by bolo najlepsie a akym sposobom

blovitc120
23. jan 2012

@zfidorka
@zuzanockamt no moja dcera presne ako tvoj syn si odmietla na nocnik sadnut, musela by som jej zlomit nohy, aby ich zohla. Tiez som ju davala, teda skusala, odkedy sedela a vzdy strasny rev. Ona chcela byt v naruci a ja som to pochopila az neskor. Ja som ju nechala, vo vsetkom som ju nechala, kym chce ona, je proste taka povaha, ze najskor musi ona sama chciet.

Dievcata, pomoze Mio fresh aj na pach prepotenych veci, ktore citit aj po oprati?

tinika
23. jan 2012

@barcabejby aj ja som bola, zober jednu vyskusat a uvidis, ja mam viac kapsoviek a BG su moje najoblubenejsie ale zase su aj take ktore nemam, mozno by som si nasla noveho favorita :D

lillianx
23. jan 2012

my sme malu davali na nocnik odkedy vedela sama sediet a este nechodila, cize nezdrhala. rychlo sa naucila kakat iba tam a cikat vacsiniu tiez tam. potom nasledovalo obdobie, ze na nocnik ani za svet a teraz som juntam zvykla zaujat rozpravkou, knizkou, .... tak uz ide sama a rada 😀 a nehody v cikani sme dlho nemali, ale dnes napr. po docikani zliesla z nocnika a dopozeravala rozpravky vedla, kde sa samozrejme aj vykakala 🙂 je to sranda. do nicoho ju nenutim, nechcem jej to znechutit

iron
23. jan 2012

@zuzanockamt u nas to iset ako blovitc120
v postate som ani neskusala a ani pri druhej to robit nebudem, sama si povie, ze chce byt bez plienky. U starsej to doslo do stadia, ze prestala kakat a nastali problemy ktore sa s nami vlecu uz tristvrte roka a chodime preto k lekarke....
takze mne je to jedno a som za to, nech sa dieta rozhodne a nie matka, ze ma pocit ze uz by malo byt bez plienky....

zuzanockamt
23. jan 2012

@iron dakujem, presne toto som potrebovala pocut 🙂 ... tiez nechavam na nom, nech sa rozhodne, ale ked pocuvam ako sa na okolo veselo nocnikuje, tak sa aj obavam, ze ci mi to bude fungovat, ked to necham na nom a nebudem ani skusat,ale tak vidim, ze to ide

iron
23. jan 2012

@zuzanockamt bude, dieta ma vlastny rozum.....a ja mam na toto nocnikovanie vlastny nazor, ktory bohuzial nie je v sulade s tym co ostatni robia...ale moje dieta sa takto odplienkovalo potom za jeden den a hned na noc.
Ono to bolo tak, ze tiez vsade veselo nocnikovali, tak pod tlakom okolia som to tiez skusila a povedala si, ze dieta je uz velke a nemalo by uz nosit plienky, lebo susedove uz beha bez a dalsie neviem co...
Bohuzial malinka sa zatala a prestala mi kakat. Tak som jej plienku zalozila spat, ale prislo to do stadia ze nechcela az tam. Nakoniec zacali byt problemy s ktorymi sa borime uz dost dlho. Potom stale nosila plienku, nocniky som odlozila a hotovo. Nestoji mi to za to. A jedneho dna prisla aj s gatkami, ze chce tie. Tak som jej ich dala a boli sme bez plienok. Aj na noc.
Takze moj nazor je taky, ze mamicky chcu aby deti nenosili plienky...pokial nosia latkove tak mi to moze byt jedno predsa, vyperiem, iba zeby ma to uz nebavilo ...a ked jednorazovky tak tie su drahe a treba setrit.
Nehovorim, existuju deticky co sa pytaju. Moja mladsia sa pyta na zachodik kakat..kukam ako puk. Ale plienku jej davam a davat budem. Este mam v plane nejake pekne kusky na leto. A aj ked bude nosit plienku do troch rokov tak nevadi.
Ja mam vela znamych ktore sa rozhodli, ze ich deti uz nemaju nosit plienky. Ale vacsinou (nie vsetky, aj tu existuju vynimky) ich dali na nocnik a deti urobili co mali. ALe ony sa nepytali!!! Uz nikdy neurobim taku chybu ako pri prvej....a ty nikoho nepocuvaj. Kazde dieta je individualne.

iron
23. jan 2012

dokelu som sa rozpisala 😅

majka1981
24. jan 2012

@lillianx ked ste uz tak uspesni, tak tu plienku fakt uz nedaj a daj len gatky a teplacky 🙂 . takto sme fungovali my v auguste a v septembri, ale prisla zima a pokazila to... (my bezplienkujeme)
tie odplienkovacie gatuse Ti podla mna netreba, ked ste uz tak uspesni 😉
@brisilda ja som len pisala ze ako zacat 🙂 , ako inspiraciu. Mojmu Sebastiankovi to ide teraz celkom dobre (okrem poslednych dni, lebo je chory 😝 ) a drahe latkovky ani nevyuzivame. Uz mam sto chuti dat plienky prec, nevadilo by mi par mokrych teplackov za den, ale este vela sedi na dlazdiciach a bojim sa aby neprechladol... minule sa zastavil, pozrel na nohavice a urcite cikal a nevidel, ze bolo mokre, takze mam naozaj chut dat plienky prec. ale este trosku pockam. Jaaaj a ked sa ho spytam, ci ideme cikat, tak samozrejme tiez povie ze nie. Ja mu to hovorim inak - ja mu poviem ze ideme sa vycikat a ukazujem zaujimavu knizku
🙂

lillianx
24. jan 2012

u nas je to jenoduche, mala ked nechce nenutime ju, ale ona vacsinou ide a vzdy ked ju tam dam sa vycika. proste akoby cakala ci ju dam nanocnik nech nemusi do plienok. ak ju nedam tak nic a cika do plienky. objednala som par gatusiek, uvidime. mne nezalezi na tom, ci by mala alebo nemala byt bez plienky, je mi jedno co ostatne deti, necakame ziadne vykony, ale mala ma strasny ekzem s akychkolvek plienok. vsetky co maju gunicku okolo stehienok (to je asi kazde a aj vaetky gatky) jej to mechanicky drazdia. tak hladame cestu ako z toho von.

lumarque
24. jan 2012

Ahojte maminky, ake vlniaky by ste mi odporucili pre mojho 20 mesacneho syna na noc? Nieked zostane celu noc suchy, niekedy sa popisia, ale vtedy to stoji za to a vposlednom case mi pretekaju aj kapsove plieny aj jednorazovky, pritom niesu cele nacucane. Akoby skor nezvladli naraz ten naval. Okrem toho je v n ich prepoteny, tak by som chcela skusit vlniaky. Myslite, ze by stacili Loveybum crepe( vedela by som do nich navyse dat vlnenu vkladacku) alebo by boli nutne nejake hrubsie? dakujem

barcabejby
24. jan 2012

@tinika Ďakujem...asi vyskúšam...chcem kapsových objednať aspoň 5, z toho BG určite aspoň 2 ks, lebo som s nimi tiež spokojná 🙂

barcabejby
24. jan 2012

Idem si objednať nejaké kapsové plienky...Kočky preferujete skôr patentky, alebo suchý zips? Tie, čo máte staršie detičky...nerozopínajú si plienky so suchým zipsom? Neviem sa rozhodnúť čo je lepšie....

siss_sz
24. jan 2012

@barcabejby ja ti poviem tak... ved na plienke maju pancusky, alebo nohavice,..takze to moj si nerozopina.
ale - suchy zips sa skor kazi ako patentky... zao suchy zips ocenis v case, ked uz dieta sa pohybuje a uteka ti pred prebalovanim..je to rozhodne rychlejsie zapnut suchy zips, ako patentky...to das aj ked lezi na bruchu 😉

chavele
24. jan 2012

@zuzanockamt u nas to tiez bolo take ako u blovitc120 s tym rozdielom, ze maly mal 27 mesiacov 🙂 Nocnik som mu kupila, ked mal asi rok, ale len sa s nim hral vo vani, sediet na nom nechcel, tak som ho nenutila. Svokra mi povedala, ze nech to necham tak, on si sam povie, ked bude pripraveny. No a ked mal dva roky, tak som mu kupila gatky, chvilu sa s nimi hral a potom vyhlasil, ze on uz plienky nechce a odplienkoval sa mi za den 🙂 Bez nehod, bez stresu s nocnikom, zacal chodit rovno na zachod aj cikat aj kakat. Na noc som mu este preventivne chvilu plienku davala, ale ani nebolo treba, tak som ju po mesiaci zrusila tiez. Podla mna staci pockat, problem sa vyriesi sam od seba, kazde dieta je individualne 🙂

zuzanamolnarova
24. jan 2012

ahojte, nemáte skúsenosti s touto plienkou: http://plienky.babybazar.sk/plienka-popngro-3-9... - je to made in china? diky

katka888
24. jan 2012

@lillianx
sesternica oducila svoju v roku a pol tak, ze po kazdom piskani do nocnika dostala nalepku, ktoru si nalepila na staru chaldnicku.
u nas, na nocnik odkedy sedela, potom mala obdobie v roku a stvrt, ze uz obcas ukazala na nocnik a piskala ked som ju davala pravidelnke cez den, potom obdobie ze nocnik eee, potom precikala snad vsetko, ma slo porazit, a po novom roku, pry tyyzden bez plienok cez den mala tak 1-2 nehody denne, ale to som ju davala casto na nocnik a druhy tyzden minula za 7 dni len 3-4 plienky, jednu ked mala horucku v noci tak sa popiskala, druhu ked ju mama nestihla dat na nocnik ked sme prisli / nevedela ho rychlo najst / a dalsia 1-2 tusim rano, ked bol s nou dedo a ignoroval apri nom nocnik... teraz 3ti tyzden uzaj povie, ze chce kaki, dokonca dnes sa zobudila povedala kaki, vypiskala a spala dalej. na denny spanok sme uz bez plienky... bola uz aj vonku na 2 a pol hodky a prisla so suchou plienkou, uz do plienky nepiska, pocka na nocnik, alebo kruti nozkami to viem, ze chce piskat, ale nenustim ju, ked sa jej opytam a poviem ze nechce ist na nocnik, tak nejde aj ked s akruti...takze sa mi sama odplienkovala na rok a 11 mes.

kym dieta nejde do skolky, nema cez 2 a pol tak by som nestresovala s odplienkovanim, aj ked som si aj ja priala po roku a pol, ze by uz mohla zacat vnimat... ale vydrzali sme. a uspech prisiel sam od seba 😀
asi mala nejake novorocne predsavzatie 😀 😀 😀 😀

duratlicka
24. jan 2012

Ahojte, prišla som na spôsob, ako ušetriť na separačkách. Kúpiť vlhčené utierky a vždy si dať zopár na sušiak, behom hodinky sú suché a dajú sa úplne super použiť ako separačky. No na rozdiel od nich stoja 0,79 € 72 ks v Kauflande. Zatiaľ to nemá žiadne vedľajšie účinky na pokožku zadočka, ale pravdaže, treba to vyskúšať🙂

labutka
24. jan 2012

@lumarque osobne na noc viac odporucam natahovacie vlniaky, ja mam loveybums natahovacky a spokojnost. Neriesis, ci nekde nieco netrci 😉

marianas
24. jan 2012

Ahojte. Už ste niektorá skúšali plienky T- Tomi štvorce? Vyzerajú pekne, len neviem, či sú vhodné len na odgrckávanie a pod hlavičku alebo aj na prebaľovanie. Trochu ma mätie, že sa majú prať len na 40. Neskúšali ste ich?

tinika
24. jan 2012

@duratlicka aj mna to uz napadlo, občas vyperiem aj tie ked sa zapotrosia :D a mam na pouzivanie

eridani
25. jan 2012

@duratlicka Tie vlhcene utierky su napustene kadejakym svinstvom a neverim, ze sa to vsetko vysusenim strati. Ked si predstavim, ze takto su tie chemikalie v dlhodom kontakte s jemnou pokozkou babatka a najma pri kontakte s mocom sa tam urcite nieco uvolni a moze sposobit problemy. Ja by som to neriskovala. Aj ked verim, ze maju dobru texturu, cenu aj dostupnost.

katka888
25. jan 2012

@marianas
ja mam t tomi, nepouzivam ich na prebalovanie, kedze su vzorovane, farebne a su fakt vhodne na "reprezentativne " pouzivanie, do kociara, k doktorke mi treba stale k vazeniu aj pod ondrika. maju flanelovu upravu. ja od nich pouzivam aj osusky a som velmi spokojna.
myslis tieto, ze? :