Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tunylyk
29. apr 2012

Simi a jeho nova parada 😀

lyongirl
29. apr 2012

@strociatka môžeš byť rada, čo by niektoré maminy za také mlieko dali 🙂, ale možno ti berie všetky vitamíny a si ochudobnená aj o vápnik, skúsi si ho nahradiť, aj keď niekto "umelé" vitamíny neuznáva...nevyberieš si, niekto za kojenie zaplatí daň, ja našťastie nemám takéto problémy, ale tiež ma vyciciava nonstop, pri strednom synovi mi bývalo už zle, toho som kojila 22 mesiacov a hrozne ma to vyčerpávalo, hlavne v lete, normálne mi bývalo v noci zle, na vracanie, oblievalo ma horko, točila sa mi hlava...

sonkab
29. apr 2012

@lyongirl tieto stavy mávam aj ja - len som ich nepripisovala kojeniu. Musím už toho maxa odstaviť !

lyongirl
29. apr 2012

@sonkab ale jaký bol zlatý, keď sa na teba nacucol, ale chápem to, ja som mala toho plné zuby, furt len na cecku mi Riško visel 😀

katarina105
29. apr 2012

@ramzesa No, poštolky občas skončia neslávne, ked viac naloží 😀 ako napr. dnes, celý deň nič, a večer sa prekakal až na pančušky, tak všetko skončilo v práčke. Ale to sa stáva len sem-tam 😉 Ja zatiaľ ešte nepoužívam novosklad, dávam dve plienočky narovno a na ne poštolky, kvôli baleniu naširoko. Ale s tým už pomaly končíme, preto zháňam nejaké iné vrchné nohavičky.

juliam
29. apr 2012

@lyongirl krásny chlapček 🙂

juliam
29. apr 2012

@katarina105 mne na novosklad super sedeli Thirsties duowrap alebo Blueberry, na plienky narovno Flipky. mám aj LL, tie mám tiež rada, dobre prekryjú nohavičkové plienky, aj novosklad, stehienka neotláčajú. teraz už dávam len plienky narovno do všetkých nohavičiek.

luciavan
29. apr 2012

fúha dievčatá, už vás ani nestíham čítať- látkujeme ostošesť aj teraz na chalupe, kde nie je ani teplá voda - hlavne, že je internet 😀 aspoň zistím čo je nové vo svete plienok- v tom mojom asi len moja nová úchylka- šitie 😒
na obr. je moja najobľúbenejšia doma šitá 😅 - človek si ušije to, čo mu najviac vyhovuje a nič sa mu nevyrovná
z kupovaných po viac ako pol roku používania vyhrala neznačková lacná plienka-ostala jemná na dotyk, nepremokla, kaka nevytiekla a hlavne tak neotláča..... hmm čo už
najhoršie dopadla aio od gro via- nepretierkla, ale malému ju ani nemôžem dať tak ho otláča 😠 a nejaká mu je malá- nechápem ako má vydržať do troch rokov 😨
tak dobrú noc

vvrka
29. apr 2012

@latkove_plienky, @zdraveplienky, @zojec, @peluskovo - dakujem za vase rady. uz som si objednala asi pat roznych druhov a som velmi zvedava, ako nam to pojde. 🙂

vvrka
29. apr 2012

@strociatka tie neznackove plienky su napodobeniny? tie sovicky su dost podobne plienkam Gro Via, je to "bezpecne" kupovat nieco taketo? myslim kvalitu materialu a tak.

susul
30. apr 2012

@vvrka ono je to vec nazoru, niekomu vyhovuju inemu nie, ja som tiez neodolala a objednala som si ked som zacinala latkovat z tychto plienok. Mne pretekali, neviem preco, ale pretiekli vzdy - ja som ich nakoniec predala na bazare.
Problemom pre teba byt i to,ze nie je zrejme ci pouzity material je vhodny pre deti do 3 rokov ani v akych podmienkach su site. Netusim, ci material vydrzia tolkok prani pri 60stupnovej teplote, ci sa cena neprejavi v rychlejsom opotrebovani plienocky to podla mna ukaze len cas a intenzivne pouzivanie plienky. to je moj nazor 😉

strociatka
30. apr 2012

@vvrka no to prave neviem...

ramzesa
30. apr 2012

Akurát včera som si všimla, že LL bambusová nohavičková plienočka sa má prať na 40 😕 . Už som ju prala aj na 60 🤐 .

nenocka
30. apr 2012

@ramzesa ja ju periem na 60-ke stále a nič sa jej nestalo 😉

ramzesa
30. apr 2012

@nenocka mi odlahlo 😅 . Lebo zatial som s nou na noc spokojna, tak nieze ju pokazim 😝 .

janulkan
30. apr 2012

@ramzesa @ivanka.7 Pulky aj ja obcas hodim len na 40ku, ale mne slo o tie plienky bambusove B´bies a to sa mi zdalo malo na 40ke prat, podobne ako nohavickove LL bambusove 🙂 hlavne ked ja detske veci periem tak raz za 10 dni iba a plienky kazdy 3 den, takze je pre mna vyhodnejsie teraz prat to na 60ke....casom ked zacne drobec chodit, asi budem prat castejsie detske (periem ich zatial separatne od nasich)

ramzesa
30. apr 2012

@janulkan ja tiez malej vecicky periem zvlast. To by som uz mala potom totalny chaoz, keby som tie drobne vecicky prala s nasimi 😅 . A starsi zasa oblecenie maju ovela viac spinave (okopane a pod.), takze to ani nechcem s ich vecami prat. Ale ked tie plienky vymacam vo vode, tak pokojne vsetky mozem dat na 40. Ja sa toho nebojim, zeby to zle vypralo. Hlavne ak moja pracka perie viac ako 2 hodky bavlnu 😝 . Aj kakane plienky bez predprania mi pekne vypralo, ani fliacik neostal (len som kaku osprchovala prudom vody). Ale zasa ked tamtie sa na 60 nesmu vobec, tak to je fakt malo, lebo obcas si to ziada aj tu 60tku. Inak ja periem kazdy druhy den, teraz som nestihala, lebo sme neboli doma a uz je treti, tak to budem mat na 2 pracky 😝 .

zuzanamolnarova
30. apr 2012

Vytešujem sa veeeľmi - nová Easyfitka V3 nám dorazila - vyskúšaná len na rýchlo 🙂

janulkan
30. apr 2012

@zuzanamolnarova Dorke normalne vsetky plienocky tak krasne sadnu 🙂 krasavica to je 😝

janulkan
30. apr 2012

@ramzesa no ja periem tiez 2h 20m a detsky program, cize plakanie navyse 🙂 a prala som tiez kazdy druhy den, asi tak do 3-4 mes, teraz mi drobec kaka uz len kazdy druhy den, takze ani tych zakakanych plienok nie je vela, tak nam staci kazdy treti 🙂

janulkan
30. apr 2012

@ekoplienky mirka, mne sa asi ani jedna plienka neda tak zapnut aby som tam nedala 2 prsty 😀 potom ma strasne dotlacene stehienka....ale plienku ma pod pupkom kusok...inak ked dam IB tutto tak tam mi ostane medzera hadam aj na celu ruku a to by mohol byt asiaj dovod preco nam vzdy na brusku pretecie ☹

zuzanamolnarova
30. apr 2012

@janulkan Nie všetky nesadnú, napr. freetimeky som musela predať, ten strih nám absolútne nesedel 😝 ďakujem 🙂

janulkan
30. apr 2012

@zuzanamolnarova no nam zase BG strihy sedia najlepsie 🙂 nam nesedi nic uzke ako wonderoos, itti bitti a pod, ale pomaly ako rastie, prichadzam na chut wonderooskam a s IB uvidim co este bude, dam im sancu do konca roka, ak nic posuniem dalej 😀

zuzanamolnarova
30. apr 2012

@janulkan ja som to naozaj nechápala prečo nie - bola tak kráááásna, veď nám BG tiež najlepčie sedia, ale tá freetimeka absolútne ☹((

ramzesa
30. apr 2012

@janulkan no nakoniec mi to pekne vsetko voslo na 1 pranie 🙂 , ale pre istotu som zvolila viac vody 🙂. Moja tiez uz nekaka do kazdej plienky, uz vacsinou len piska, ale aj tak tych plienok mame veeela. Mozno to bude tymi stvorcami, ze prevazne pouzivam tie 🙂 a tie aj casto menim.

@janulkan tie BG sedia aj nam 🙂. No mam az Flipky a kapsy 😅 . Wonderoos mi pridu nejake volne 😒 . Asi musime dorast 😒 .

janulkan
30. apr 2012

@zuzanamolnarova sranda, lebo strih mi pride podobny ako na kapsovke 🙂 ako vividet, co plienka, to rozdiel na babatku....

@ramzesa aj u mna sa menili priority pouzivania plienok, zo zaciatku som dalava novosklad a LL pulky (anjoblubenejsia kombinacia), potom sme pridali na noc nohavickove bambusove a neskor aj vlniaky na to, a nemala som rada kapsovky 😀 teraz denne na von len kapsovka alebo AIO, uz aj wonderoos je lepsia ked sa mi do nej da pekne napchat ta bambusova vkaldacky a predpokladam, ze ked drobec zacne chodit, mozno to este zase pomenim 😅

ramzesa
30. apr 2012

@janulkan cize sa ta vybavicka fakt neda hned na zaciatok nakupit cela 😅 . Ale ja uz teraz mam toho tooolko vela 😒 . Dufam, ze casom vyuzijeme vsetko 🙂 .

janulkan
30. apr 2012

@ramzesa urcite sa neda 🙂 podla mna o rok na tyzden latkovych plienok budeme zase nieco dokupovat 😀 a mm ma prizabije, asi pojdem na brigadu niekam 😝

ramzesa
30. apr 2012

@janulkan tak ja som si to spocitala predvcerom kolko ma to vsetko stalo a skoro som spadla zo stolicky 😅 . A to som vacsinu nakupila teraz cez akcie 😅 . Takze mne bude musiet fakt vystacit to, co mam 😅 .

zdraveplienky
30. apr 2012

@tunylyk jeeej to su Rumparooz sovy, krasavec maly 😉