Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
16. máj 2012

@ramzesa
jasne, skus napisat do temy sijeme latkove plienky, ci ti baby poradia aj s nakupom vlny

zfidorka
16. máj 2012

@ramzesa ano, ten obdlznik co sa dava do disany vyzera ako ten co si dala link... ale je dobre davat ho na vkladacku a navrch disanu len vtedy, ked ti babo nekaka, aby ti ho nepospinilo.... a na leto s tou prebalovacou podlozkou je to podla mna dobry napad 😉 mozes si kupit aj merino metraz (z detivbavlnke.sk), obsit latku a pouzivat to takto..

wewe22
16. máj 2012

ked pozeram na ten merino salik bucham si hlavu o stenu ze preco som ja sila vlniaky 2,5hodiny ked som mohla zosit tri vrstvy merina na rovno to by trvalo tak max 20minut 😀

handricky
16. máj 2012

inak v sekacoch mavaju merino svetre, ja tak kupujem merino po 2 eure az 0.50 centov, vacsinou made in norway. z jedneho kusu vyjde na vlniaky (kludne aj obycajny obdlznik na snappi) a z rukavov su dobre navleky na nozky( a to su uz rovno pekne ukoncene patentom), lacnejsie a rychlejsie ako to strikovat

lyongirl
16. máj 2012

babulky, vie mi niekto zhrnúť, ktoré nohavičkové plienky sú teda dobré? Viem že Bambi roxy, chcem si ju objednať na skúšku, potom Haipa daipa pastelka a Lillipop - "medvedík". Ešten nejaké tipy na nie drahé plienky? A nechcem tie, čo praním tvrdnú.
A ešte sa chcem spýtať, sestra chce začať látkovať, ale jej synček je taký chudučký, že ktoré plienky, popr. pulky sú skôr pre tenké stehienka? Má 9 mesiacov, ale je chudunký, má nejakých max. 7,5 kg, neviem presne...

ekoplienky
16. máj 2012

@lyongirl: Ešte Tots Bots stretch je dobrá bambusová plienka a praním netvrdne.
A pre sestru: Z plienok sú pre štíhle bábätká vhodné: Gro Via, Itti Bitti aj Tots easyfit, Bum Genius´a Little Lamb.
Z puliek: Little Lamb, Imse, Bum Genius.

peluskovo
16. máj 2012

@lyongirl
z lacnejsich ale nie na kvalite su dobre aj little lamb, ak ti plienky tvrdnu, co sa casom moze stat pri vacsine, tak je treba ich posuchat v rukach, akoby si ich rucne prala a krasne zmaknu.
zo stihlejsich co spominala Mirka, cize easyfit, anavy easy, gro via, freetimeka mi pride stihlejsia ako kapsovka bum genius,
vrchne flip , thirsties

susul
16. máj 2012

@lyongirl podla mna aj Max Bambou (myslim, ze aj vy ju mate), ta je podla mna aj na take mensie deticky, hlavne vdaka kridelkam a tomu elastickemu lemovaniu.

lyongirl
16. máj 2012

@ekoplienky
@peluskovo Mirka, Katka ďakujem vám, mám spísané 🙂
@susul áno máme, tá je úžasná, normálne ju šetrím v šuflíku a neviem prečo, je to naša najlepšia plienka, ak by som mohla, zoberiem ich viac, ale zas nevydrží toľko, čo dovypchatá kapsovka a už ju aj dopĺňam bmb vkladačkou, ale čo sa týka strihu, prevedenia a tak je úplne moja naj 🙂. A zas ešte možno nezískala úplnú savosť...

kkl82
16. máj 2012

@ramzesa vlnene vkladacky maju aj loveybums, hladaj na stranke pod "doublers"

susul
16. máj 2012

@lyongirl ja ju mam tiez rada, u nas potiahne celkom dobre. ja na nej zboznujem patentky a to mam radsej suchace na plienkach, ale tieto su take akesi ine, jemnucke, lahucko sa zapinaju. Hlavne malemu super sedia okolo noziciek i na bruchu.
dnes nas opustila nasa pracka po 6 rokoch harmonickeho nazivania. Poradte nejaku co bude mat vydrz a silu prat plienky najblisi rok 😉 lebo uz vyse dvoch hodin kukam recenzie a nie som o nic mudrejsia ako na zaciatku, tolko kadejakych funkcii, asi si kupik korytko a rumpel 😀

ramzesa
16. máj 2012

@susul nestras s prackou 😝 , nasa bude mat v lete tiez 6 rokov 😝 , este raz tolko by mohla vydrzat, aj ked ju chuderku nesetrim... hlavne teraz pri plienkach 😝 .

ekoplienky
16. máj 2012

@susul: Naša má 5 rokov a tiež už sem tam vydáva kadejaké zvuky. Tiež som zvedavá koľko ešte vydrží. 😒

lyongirl
16. máj 2012

@susul ja mám Elektrolux 6 zmysel/7 rokov/ a je super, asi by som šla do takej znova...ale teraz sú už ktovie aké výmysly, čo o nich ani netuším...

strociatka
16. máj 2012

baby nepochopite co sa mi dnes stalo?! som na zaciatku latkovania, vsak viete, ved mate aj so mnou trpezlivost (dakujem), ale teraz sa mi zide kazda rada. Postupne rozsirujem svoju zbierku o kusy, ktore su mi srdcu blizke (popravde, mam s nimi najmenej roboty) a tak som si rozsirila zbierku bum geniusiek kapsoviek, jedny z mojich najoblubenejsich, nikdy nepretiekli, krasne, prijemne a pod. Vsak viete, skvele denne plienky. Teraz som neodolala tomu novemu vzoru (lovelace), presla iba dvoma praniami a dnes mi pretiekla!!! Ale keby ze pretecie okolo noziciek, alebo vrchom, si poviem, ze som ju zle zapla, ale ona pretiekla v mieste, kde by som to v zivote necakala, v mieste,kde to ma byt najlepsie chranene, vpredu, teda ako to spravne popisat, tam, kde sa zapina bodynko, je tam taky svik presity, ostatne BG som si vsimla, ze ho nemaju, len tento jeden vzor a tadial to pretieklo, normalne som mala mokre body aj teplaciky, som cumela jak puk, nemoze to byt vyrobna chyba? Som z toho dost zaskocena 😕

ivanka.7
16. máj 2012

@strociatka o tomto ale o vzore albert tu dnes rano alebo vcera pisala nejaka kocka, presne toto iste sa jej stalo; takze to uz zrejme asi nebude nahoda :/
@susul to bola

strociatka
16. máj 2012

@ivanka.7 to fakt? ja som hotova, taka draha plienka jak fras, co s tym teraz?

ivanka.7
16. máj 2012

@strociatka to asi dievcata co maju e-shopy skor budu vediet :/

kacenkaharris
16. máj 2012

Neprecitala som 1423 stran, tak sa ospravedlnujem. Zaujimalo by ma, aku mate skusenost s Imse Vimse (tymi tensimi) konturkami a aku s Baby Beehinds (hemp a bambus). Na aky vek? A ake vrchne nohavicky sa vam osvedcili na tieto dva druhy plienok. Pouzivate IV nohavicky na IV plienky a BBH nohavicky na BBH plienky? 🙂 Pouziva niekto tieto plienky i na noc? Dakujem!

strociatka
16. máj 2012

@ivanka.7 ano, pravda, skusim sa opytat, len sa obavam, ze som fakturku zahodila 😒

wewe22
16. máj 2012

@strociatka no vcera to tu bolo pisane normalne som rada ze som taky zgrlos a nekupila som si aj ja

strociatka
16. máj 2012

@wewe22 dobre si urobila, asi sa im fakt tato seria nepodarila, su nadherne, som sa tesila jak mala, ale teraz, ked tak na nu kukam, nechapem, na co tam robili tento sev, naco to bolo treba este presivat??? a stredom plienky? v mieste najvacsieho zasahu???

handricky
16. máj 2012

@strociatka no, asi blba ihla (vacsia a ostra) a preto cez sev preteka. ale nechapem, ako sa im to podarilo. keby sa toto podarilo mne, to este pochopim 😅 , ale ze Bum Genius, taky ostrielany vyrobca

strociatka
16. máj 2012

@handricky ved to!!! som straaaasne sklamana, nie je to lacna plienka, nastastie som kupila iba jendu 😖

handricky
16. máj 2012

@strociatka pokial si kupovala online (je o tom mailova komunikacia - vypis z uctu a pod.). Tak je jedno ci si papierovu FA zahodila. Ak v kamennom obchode a a zahodila si ucet, tak to je smola. Ja by som to predajcovi ucrite dala vediet, aj pre jeho dobro, aby kontaktoval distributora a ten dalej a dalej. Mozno bude chybna len nejaka varka (a mozno cela varka co je na Slovensku). Napr. v Usa raz boli v obehu asi 4 druhy Pulky s neskutocnymi vzormi (renomovany vyrobca), ibaze sa pranim odlaminovali. Vyrobca stiahol tovar spat a vracali sa prachy. Ale tak to je individualne.

strociatka
16. máj 2012

@handricky jeeej, dakujem za radu, kupovala som online

tiez babulky, co mate obchodiky s touto znackou, asi to bude nejaka vyrobna chyba, lebo BG su jedny z najlpesich a doteraz nemali tieto sviky presivane vpredu, mozno to je ta chyba, kadial to preteka, ostatne BG su uplne vporiadku

ivanka.7
16. máj 2012

@strociatka tak to si hovorim ze som mala stastie, ked som si chcela objednat BG lovelace a dotycny obchod ju nemal na sklade, tak som vzala jednofarebku...

strociatka
16. máj 2012

@ivanka.7 radsej pri nich aj ostan ☹

ale krasna plienka to je, skoda, ze ju takto zvrzali

peluskovo
16. máj 2012

@ivanka.7
@strociatka
albertka nema ten šev, ma ho len lovelace, uz som ohladom toho pisala, uvidime, co odpisu.

susul
17. máj 2012

@strociatka par stran dozadu som to riesila aj ja, ze mi to prevlho tadial, myslim, ze je to tym ptesitim, skratka ta vlhkost tadial cez to presite prejde, podla mna to je vada od vyrobcu ja tiez rozmyslam, ze ju vratim a to som ju dala malemu 2x 😠