Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
27. máj 2012

@lyongirl plis, porad mi, ktore z b´bies su dobre a robia malu ritulu?

lin123
27. máj 2012

môže mi stačit aj 10litrovy kôš na plienky?

lin123
27. máj 2012

ahojte. Aký vak použivate na použite plienky?

lyongirl
27. máj 2012

@vavrenka mne sa najviac páči tá Max Bambou 2012, to je moja TOP plienka 🙂

lyongirl
27. máj 2012

@lin123 ja mám BL, chcela som ušetriť a kúpila lacnejší, ale popravde, skôr by som teraz kúpila na zips, ak taký je, pretože tento má šnúrku a tá sa nedá dotiahnuť úplne tak, aby bol komplet uzavretý a ja predsa len cítim plienky ak okolo neho idem...a zas nezmestí sa tam ani tak veľa plienok, ale do 20ks ich tam narvem určite, nemyslím tým 20ks kapsoviek, ale štvorcov...

ianitka
27. máj 2012

ahojte,
prave riesim dilemu - vrchne nohavicky - chcem objednat asi dvoje
tak radte
Blueberry?
BG flip?
Thirsties?
Tots?

ivanka.7
27. máj 2012

@lyongirl na zips je napr. anavy; ja mam na zips mini lala a baba boo ale obe su to tie mensie vrecka na vylety, takze neviem ci maju aj vacsie velkosti (ale na tie vylety alebo k doktorke su super, nic nepretecie, nic necitit)
@lin123

vavrenka
27. máj 2012

@lyongirl a to fakt robi malu ritku? hm...

ivanka.7
27. máj 2012

@ianitka ja mam vyskusane Thirsties aj BG flip, oboje super, za mna momentalne viac Thirsties - lebo maju dvojite gumicky, takze lepsie zachytia u novorodenca, ale pouzivam oboje aj na novosklad. Blueberry si chcem este dokupit ale vyskusane nemam zatial 🙂

ianitka
27. máj 2012

@ivanka.7 ja uz teraz take "novorodenecke" nepotrebujem, tie BG sa mi podla obrazka zdaju take stihlejsie, neviem, ci su take aj v reale

ianitka
27. máj 2012

inak ja som v piatok nahodou natrafila na zatvaraci pedalovy odpadkovy kos, asi 15 litrovy za 6 €.... paradny je na plienky

ale tak asi nejaky maly vak budem musiet kupit na cesty 🙂 takze zipsovy hovorite?

ivanka.7
27. máj 2012

@ianitka prepac, ja som si nepozrela profil 🙂 ja zas neviem ako take BG vyzeraju, ked su na vacsom dietati, ja ich mam odskusane len na malej v najmensej velkosti :D ale pridu mi ok, daju sa pekne napasovat a neotlacaju ju 🙂

lyongirl
27. máj 2012

@vavrenka mne sa zdá malá, ale v žiadnej látkovke ju nemá malú, ako v jednorazovke, takže ja to ani neporovnávam, ani neriešim, tepláky oblečie, v podstate mi všetko oblečie, je chlapec, takže oblečenie nemá úzke...

lyongirl
27. máj 2012

@ianitka
@ivanka.7 BG sedia úplne super aj na vačšom dieťati, ale na takom už fakt vačšom, cca 2 roky, počítam, že sú také bedrovejšie, lebo napr. Blueberry sú oproti nim vačšie. Blueberry nosíme ešte zmenšené...

zuzanockamt
27. máj 2012

@ianitka BG su super, flipky sadnu aj väcsiemu dietatu - moj syn ma 20 mesiacov, 13 kg, 90 cm a ma ich zmensene na tu druhu velkost ... horsie je to s BG kapsami, tie su pre taketo velke deti LTT, neviem, ci vydrzia u nas do konca plienkoveho obdobia

juliam
27. máj 2012

@lin123 ja mám 10 l vedro na plienky, periem teraz už každý 3. deň, mám väčšinou štvorce + zopár kapsoviek a nohavičkové a vedro mi teda nestačí, tých 15 l by bolo akurát. vak používam len na von, mám Anavy zipsový veľkosť M (na cca 5-6 AIO plienok) - úplne mi stačí. baby čo mali vaky na šnúrky písali, že sa im tá šnúrka zadrhávala a aj bolo trošku cítiť pach. tento zipsový je super, má aj uško na zavesenie 😉

ianitka
27. máj 2012

@ivanka.7
@zuzanockamt
dik, takze hadzem do zoznamu BG a druhe ? Tots alebo Thirsties? prip. Blueberry?

juliam
27. máj 2012

@ianitka pre väčšie bábo flipky určite a kvôli pekným vzorom a "krídelkám" sa mi páčia aj thirsties a blueberry 😉 na noc plienkuješ? aké nohavičky dávaš?

ianitka
27. máj 2012

@juliam na noc este "jednorazovkujeme" a potom uvidim....

juliam
27. máj 2012

@ianitka blueberry sa mi páčia, lebo nemajú žiadne záklapky, ktoré nám napr. pri flipkách a thirsties prevlhnú, keď je plienka durch mokrá. vlniaky nechceš vyskúšať?

ianitka
27. máj 2012

@juliam vlniaky zatial nie... mne ani nohavickove dvakrat nevonaju, ale aspon jedny na vyskusanie kupim

juliam
27. máj 2012

@ianitka nohavičkové sú super. za vyskúšanie naozaj nič nedáš. ak sa ti nebudú páčiť, predáš. a aké chceš skúsiť?

peluskovo
27. máj 2012

@lin123
velky anavy, ten je na zips, mensi grovia ten je na snurku, ale anavy robi aj mensie na zips.
@ianitka ak chce na plienku na rovno, tak bum genius flip alebo blueberry

zuzanamolnarova
28. máj 2012

@vavrenka áno, naozaj robí malú riťku 🙂 páči sa mi veľmi - nie je mohutná ako real easy, je mäkkučká a lahká, pekne sedí na ritulke ale ako som už písala ja ju musím dovypchať ešte jednou bambusovou vkadačkou a tak nám krásne vydrdží aj väčšie množstvo ciky. Dnes ti spravím jednu fotku o nej a hodím to sem. 🙂

susul
28. máj 2012

@vavrenka ano ritula je uplne uzasna v nich, su uzucke ako itti bitti, ale omnoho lepsie sedia. Mensiu ritku robia luz len gnappies, ale to si tusim spominala, ze ti malu strasne otlacili. Tieto maju lem elasticky lem a neotlacaju teda vobec, len savost je fakt priemerna, pre ucikane deti vydrzia tak hodinu dve, ale to mne neprekaza, lebo komfort prebalovania je uzasny, niektore plienky musim stelovat velmi dlho 😉 Ja mam 3 ks a davam ich hned ako prve a uz sa cela tesim ako ho do nich zabalim (ale to prezradim len Vam lebo moji ludia doma by si uz na celo klopali 😀 )

vavrenka
28. máj 2012

@susul normalne si ma navnadila, cize je to maxbambo- das mi plis link na tu stranku, nech vyskusam 😉

vavrenka
28. máj 2012

@zuzanamolnarova a ako dlho ti vydrzi? mne plienky uz vydrzia standardne 1 ciku, a to potom prebalim, nenechavam ju v tom, lebo to je kvalitne mnozstvo, lebo mala uz cura vela a nie casto..

lyongirl
28. máj 2012

@zuzanockamt vy máte BG Flip zmenšené? Normálne som sa teraz začudovala, lebo môj malý má len 8kg, ale zmenšené ich nemá a v porovnaní s Blueberry mi prídu malé, tak som myslela, že pri vačšom dieťati budú také bedrovejšie 🙂

zuzanamolnarova
28. máj 2012

@vavrenka síce otázka nebola na mňa ale tu je link
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...
vydrží mi to cca 2,5-3 hodín ale napr včera piškala extremne množstvo tak vydržala iba 1,5 h 🙂
a najlepšie sa mi pri nej páči že na malú viem obliecť nohavice aj s číslom 74 (čoho máme kopec) a nie len 80 😀

zuzanamolnarova
28. máj 2012

@lyongirl aj my ju máme zmenšenú a máme 10 kg 🙂