Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
12. jún 2012

@loralo novosklad z vacsieho rozmeru stvorca - 80x80 je pre novorodenca velky... pre novorodenca je lepsi rozmer 70x70

loralo
12. jún 2012

@zfidorka aha 😀

lyongirl
12. jún 2012

@ianitka prepáč, ale nešiel mi PC, nejak mi blbne, tak som nemohla odpovedať, ale už si asi aj v Tescu bola. MM ich chcel vymeniť a už nemajú na nás, iba malé veľkosti, tak som zostala bez ☹

ianitka
12. jún 2012

@lyongirl akoze uz nemaju na nase velkosti ????? ja teraz idem do toho tesca - cakam na mm kym pride... ☹
kolko stali?

ianitka
12. jún 2012

inak uz uspesne asi na 60 percent latkujeme 🙂
a dnes prvykrat testovana B-bies kapsovka a rovno na vonku do nosica - presla testom, asi to bude nasa najoblubenejsia.

Od mm mam zelenu na dokupenie dalsich plienok 🙂

Takze potrebujem tipy na vkladacky (nemusia byt extrasave) - take na doma - staci ked hodinku potiahnu plus nejake savejsie. Mam kopec stvorcov, ale maju vselijake rozmery a moc sa skaldat univerzalne nedaju a maly je najspokojnejsi, ked ma vkladacku a BG flipky.

a este tipy na nohavickove na noc.

ianitka
12. jún 2012

Este vas chcem poprosit o radu - mam pocit, ze maleho vsetko otlaci ... ale zas aj jednorazovky , nie je to zalezitost latkoviek, no zas ked povolim patentky, tak mu visia plienky. Netusim, co s tym a pritom nie je buclosko.

lyongirl
12. jún 2012

@ianitka majú len 3-6 mesiacov, stáli 7,50€ dvojbalenie, ale zbehnem tam a pokukám, či náhodou niečo podobné nenájdem...

lyongirl
12. jún 2012

@ianitka nohavičkové na noc Bambi roxy tu baby veľmi chvália, ak by si náhodou objednávala, tak daj vedieť, jednu by som ešte potrebovala doobjednať, prispela by som na poštovnom 🙂. Ináč som objednávala z azponocnik.sk, pošt. ma tam vyšlo 1€

ivanka.7
12. jún 2012

@ianitka jj ja som za bambi roxy, mam dojem, ze mi potiahne aj viac ako bambusova anavy (ale aj ta je dobra 🙂).

nenocka
12. jún 2012

@lyongirl
@ianitka bambi roxy sú na noc úúúplne skvelé. a na azponocnik,sk pri platbe vopred je poštovné 0 € 😉

andulqa
12. jún 2012

Ahojte 🙂 pomaly zacinam chystat vybavu pre nasho drobca a velmi by som chcela latkovat...precitala som kopec clankov tu na MK kde su popisane rozne plienocky a skusenosti s nimi, ale aj tak mam problem sa rozhodnut 😀 😅

som myslela ze na zaciatok nakupim len par kuskov a uvidime ako nam to sadne a potom dokupim zvysok 🙂

chcem sa spytat ake plienky su najlepsie na noc pre novorodenca? priznam sa ze nechcem moc pouzivat klasicke stvorce, nejako si na to netrufam, co by ste mi poradili?

tortelinka
12. jún 2012

@andulqa klasicke stvorce su super cez den, na doma, ale na noc je to malo..skus flexitots

lyongirl
12. jún 2012

@nenocka ja už mám 3ks Bambi roxy, ale ešte by sa mi asi 1 zišla...

@ianitka bola si v tom Tescu? Ja som bola a nakoniec som kúpila malému ešte jedny tie zelené tepláčky, čo som sem včera dala foto, tie mali 6-9 mes. a malému je tento rozmer ešte aj trošku dlhý, ale je to rozdiel, lebo stáli 5,50€ a je to len 1ks. A pozerala som dievčenské oddelenie a normálne som žasla, na dievča tam majú také všelijaké tepláčky, legínky a neviem čo a mala som pocit, že čokoľvek z toho sa hodí na látkovku...

nenocka
12. jún 2012

@lyongirl uhm, 4 nočné sú, podľa mňa, tak akurát 😉 tipujem, že ja ešte niekedy tiež podľahnem 😀

myska2233
12. jún 2012

@lyongirl Domi postovne je zdarma len ty si si dala asi dobierku a tam sa plati 1€, pri uhrade vopred na ucet je postovne zdarma...tak kludne objednaj🙂

tortelinka
12. jún 2012

niekedy si mlady nevie vybrat tu spravnu: 🙂

lyongirl
12. jún 2012

@myska2233 no presne ako píšeš 🙂

@nenocka no mám 3 a dnes som musela dať oprať menšiu dávku, kvôli tomu, že už mám na dnes poslednú plienku, kebysom dala oprať zajtra, tak mi nepreschne do večera a nemala by som čo dať, proste mi to nevychádza s p raním, preto potrebujem ešte 1ks, som myslela, že 3ks budú stačiť, ale dlho schne, aj 36 hod...

nenocka
12. jún 2012

@lyongirl veď to - pri praní každé tri dni, je to málo. jednu vám ešte treba určite. a možno aj dve, lebo ony sú fakt úžasné 😵

kkl82
12. jún 2012

@andulqa ono na novorodenca je to take hop alebo trop 😉 nam to trvalo cca 2 mesiace, kym sme nekakali do kazdej plienky a maleho som prebalovala aj v noci kazde dve hodky a niekedy aj castejsie. takze investovat vela do super plienociek na noc pre novorodenca je dost riskantne a viacvelkostne plienky sa ti budu zdat na novorodencovi obrovske. ja, keby som na to mala ist odznovu, tak by som na zaciatok na noc skusila vystacit si s novoskladom a extra bambusovou vkladackou. my sme kupovali aio tots bots teenyfit, super plienocky, ale naozaj na tie dva mesice, kym ich vyrastol, to bolo dost drahe plienkovanie...

kkl82
12. jún 2012

ono aby som vysvetlila svoj predchadzajuci prispevok 😀 dnes som znovuobjavila caro novoskladu a uz nadavam, ze nemam viac tych kikko bambusovych stvorcov... cely den som ich davala plus podlhovastu bambusovu vkladacku a vlniaciky a som uplne ocarena... uz ma nebavia tie suchace a malemu sa tiez viac paci, ked je ohybnejsi v brusku 😉 asi popredavam vsetky pulky a necham len 2 ako zalohu... easyfity si samozrejme necham tiez, nech vie aj tatinko prebalit 😝

handricky
12. jún 2012

@andulqa tak skus este kratsie vkladacky na tretiny (do 28 cm na dlzku cez zadok) - mam v shope (Flisy S, Flatty, Flatty onesize, Lighty) a na to vrchne pulky. my sme to tak pouzivali, tiez som neficala na klasickych stvorcoch. Vyuzijes ich tak do 5-6 mes, potom uz budu kratke. Cize neskor ich predat alebo si nechat ako doplnkovu vladacku. Nevyhoda: my sme kadili 4 x (a su deti, co kadia castejsie) a skoro zakazdym sme okadili aj Pulky. Cize potrebujes min.4-5 Puliek. Vyhodou novoskladu a klasickych stvorov je, ze rychlo schnu, nie su drahe a ked mas dobre uviazany novosklad, tak ani Pulky to neschytaju. Alebo nohavickove (bambi roxy) + Pulky

ianitka
12. jún 2012

@lyongirl urcite budem objednavat - ak dovtedy nezrusia to postovne zadara - tak sa dohodneme...
na azponocnik su tusim najlacnejsie Bambi roxy

ianitka
12. jún 2012

@lyongirl nakoniec sme v tom tescu boli a teplacky mali tie za 5,50 ale uz len 3-6 m, tak som sa na to vykaslala, mam nejake este a nie je to az take tragicke aj s latkovkou 🙂

ianitka
12. jún 2012

Inak nadavam jak chora vrana a dakujem, ze ma osvietilo a aspon flipky som objednala so suchacom... ja som chcela byt za esteticku a bola za patentky, ze suchace su blee 😀, ale to moje sidlo nezastavis... 🙂 Patentkovanie je u nas boj 🙂

ianitka
12. jún 2012

Inak z nohavickovych rozmyslam nad Kiwi Quick flip - neskusali ste ju niektora ?

ivanka.7
12. jún 2012

@andulqa aj ja som sa bala stvorcov a novoskladu a dnes si ani neviem predstavit, ze by som na malu pouzivala daco ine 🙂
Takze cez den frcim na novosklade + pulky (thirsties, blueberry, flip) a v noci bambusove nohavickove (bambi roxy, anavy) plienky + flisove vrchne nohavicky 🙂 AIO a kapsovky lezia a cakaju na svoju prilezitost zatial, pouzivam ich len vynimocne, ked pride navsteva alebo tak 🙂

lyongirl
12. jún 2012

@ianitka tie za 5,50€, tie zelené mali práveže 6-9, posledné 3ks, som jedny brala, mali ich normálne medzi chlapčenským oblečením..., tie béžové - 2ks mali len malé...nie?
Akurát chcem objednať Bambi roxy a mne to dáva pošt. za 1€ aj pri platbe vopred, teda nedokončila som objednávku, lebo to chce moje bankové údaje a neviem, aký typ účtu mám zadať, nakoľko mi neponúka bežný, iba obchodný šekový a sporiaci...ale pošt. 1€ mi zarátalo...
A sucháče začínajú presviedčať aj mňa, mám Bambi roxy 2ks patentky a 1ks sucháč a veru teraz objednám zo sucháčom, na nich je to zapínanie patentiek dosť komplikované a je ťažké to pekne doladiť...

juliam
12. jún 2012

@ianitka nohavičkové na noc ako písali baby - bambi roxy alebo tots bots bamboozle stretch. a s tým otláčaním - skús kúpiť nejaké plienočky na sucháč - lepšie sa ti nastaví veľkosť podľa potreby.
@andulqa netreba sa dopredu báť štvorcov. na deň sú super a tiež aj na začiatok na noc, lebo bábo často kaká. neskôr na noc sú super nohavičkové bambusové plienky - bambi roxy, tots bots stretch, little lamb... treba na ne vrchné nohavičky - ja som prvých 6 mesiacov dávala flisáky anavy, ale teraz už frčíme na vlniakoch. kúp si zopár štvorcov, napr. Mam Happy Square, novosklad párkrát poskladáš a už ti to pôjde od ruky. netreba sa dopredu zbytočne báť 😉

peluskovo
12. jún 2012

@tortelinka
krasna fotka, akurat do nasej sutaze 😀 😀

ivanka.7
13. jún 2012

@andulqa ja velmi velmi na noc odporucam flisove vrchne nohavicky (ja mam tots bots, ale ako spomenula @juliam aj anavy su dobre) - su priedusnejsie ako pul (aj maksie, takze menej otlacaju) a nie je s nimi tolko roboty co s vlniakmi a keby ti ich nahodou babo okakalo (co sa mi este ale nestalo, nohavickove plienky vsetko zachytia) tak ich strcis jednoducho do pracky alebo preperies v ruke a rychlo ti uschnu; flisaky sa hodia hlavne pre male babo, pre vacsie uz potom nie su az tak vhodne, rychlejsie prevlhnu pod tlakom

Ved popozeraj aj tu bazarik, najde sa tu vela veci, aj nepouzitych alebo parkrat pouzitych. Ja mam osobne odtialto plno krasnych veci za vyborne ceny, len som to doma preprala s miofreshom (dezinfekcia) a je to 🙂