Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
8. okt 2012

@lyongirl vela som citala, vela som sila, vela som skusala🙂 bamboozle doma nemam, iba som drzala. vacsinu plienok som mala doma, osaham, zmeram, pokukam, predam. niektore sme aj vyskusali,nosili, potom predali v bazari.

lyongirl
8. okt 2012

@handricky a čo sa týka savosti a materiálu, aby bola plienka príjemná sa to čo najviac pozdáva, ktoré sa ti z tých, čo si osahala, popr. mala doma pozdáva?

handricky
8. okt 2012

@lyongirl idealny matros nie je. Keby sa dali sklbit vlastnoti FROTE a FLISU, tak by bola idealna plienka.
FROTE je prijemnejsie, treba vsak hladat pletene a s nizsimi sluckami, aby hrublo menej. frote tvrdne menej ako flis.
Dobry frote matros maju wonderoo vkladacky a bamboozle gatky. Dobra bude podla mna aj Anavy viacvrstvova plienka (tam mas 70%bambus/28%biobavlna/2% polyester), kratke slucky. Ocuranu ju nemam 😎.
Aj pop in a bambi roxy robi z dobreho bambusoveho frote.
FLIS - flise sa hovori, ze je savejsie a hlavne sa najviac blizi k stay dry. (aj ked to stay dry nie je) . Tvrdne viac ako frote, co niekomu nevyhovuje. Dobra flisova vkladacka je Babyidea, Little Lamb flisova bambuska 35x35 do kapsy a samozrejme moje 😀. Aj baby Lucy robi Panda Prefold z 70/30 bambusovy flis..
Takze tazko povedat. Az mas doma wonderoo vkladacku a moju flisy100 3 vrstvovu, tak to mas asi to max. co mozes zohnat. este by som mozno tu anavy vyskusala. fakt neviem

mahalo
8. okt 2012

@peluskovo takze potom naravno jeden stvorec plus vkladacku ok..a pri kapsovkach ti staci iba jedna vkladacka? Ja mam AIO aj kapsovky a podobne, ale zatial ich vobec nepouzivam. Tak si to neviem predstavit co vsetko napriklad budem musiet dat pod Pul nohavicky ked uz bude babo na prikrmoch? Napr. stay dry od Filipa dam pod pulky a plus este inu vkladacku? Pyam sa ako hotentot? 🙂

ella1980
8. okt 2012

@handricky dakujem za odpoved. isto v noci este cika takze to by bola riadna hrca...

handricky
8. okt 2012

@ella1980 a tak vsetci v noci este cikame a mame nejaku tu hrcu🙂 nie je to take strasne. ale teda nie je to ako v pamperske.

marta222
8. okt 2012

@lyongirl , máš pravdu - bamboozle stretch má krásne farby, ale pozor tie výrazné farby zo začiatku púšťajú. Ja som tak prednedávnom neodolala krásnej tyrkysovej - hneď za nova som ju oprala (našťastie len v rukách) a vtedy som zbadala ako púšťa. Ešte šťastie, že som ju hneď nedala k ostatným plienkam, lebo by mali všetky tyrkysový nádych 😀 😀 😀 . Ja mám nohavičkové aj bambi roxy, anavy a bamboozle stretch, ale všetky na noc dovypchávam - poväčšine BI prefoldom alebo vkladačkou z Wonderoo - síce je to poriadny balík a navrch dávam BI wool shorties, ale doteraz sa málokedy stalo, že bola precikaná aj posledná vrchná vrstva nohavičkových plienok a teda koľkokrát sú pocikané odpredu až dozadu 😉

lyongirl
8. okt 2012

@marta222 akurát som si objednala 3ks Wonderoo vkladačiek a asi si objednám 2ks bamboozle, ale ešte neviem, či farebné, alebo natural, záleží, či sa pridá kamoška, alebo si kúpim sama 🙂

no a rozhodla som sa urobiť si taký malý testík, takže si píšem, čo dávam malému na zadok a koľko to vydrží...

aaa, bamboozle a Wonderoo vkladačka, alebo BI prefold v pohodke? Nie je to mega balík v ktorom sa nedá hýbať? Lebo ja toto plánujem na deň, nie noc...

marta222
8. okt 2012

@lyongirl - no ako píšem, balík je to "pekný", ale malý sa s tým v pohode pretočí na bruško a naspäť (ešte zatiaľ nesedí a nechodí 😀 😀 😀 ), a keďže tvoj je už väčší, tak myslím, že by mal v pohode zvládnuť hýbať sa s tým 😉 .

lyongirl
8. okt 2012

@marta222 môj je už veľký chlap, behá o 106, vylezie a zlezie z gauča a z postele a zvláda aj veľké balíky na zadku 🙂

marta222
8. okt 2012

Tak teda? Kde je problém 😉 !?

lyongirl
8. okt 2012

@marta222 hmmm, no neviem vybrať niečo dobre savé, čo mu vydrží...tak teraz skúsim bamboozle s wonderoo vkladačkou a ak už ani to nepotiahne, tak nám nie je pomoci a na von musíme mať jednorazovky...

marta222
8. okt 2012

@lyongirl hmm, tak to mi je ľúto 😒 . A nerozoberala si to s niekým kto má podobne staré dieťa ako ty a používa látkovky, ako to rieši? A to Ti začal malý teraz v poslednom čase tak veľa cikať?

lyongirl
8. okt 2012

@marta222 nerozoberala, lebo nikoho nepoznám a tu na fóre asi taký učúranec nie je...doteraz bolo všetko v pohodke, cca 2 mesiace dozadu cikal tak málo, že niekedy mal plienku od 8-13 hod. suchú, ale teraz pije veľa čaju, niekedy doobeda stiahane aj 0,5l tekutiny a potom čúúúrááá...takže sa neodvážim dať von látkovku, ale myslím si, že to bude len také obdobie, ktoré prejde, aj keď... aj starší mi tak veľa pili a potom sa nevedeli dočúrať, ale mali jednorazovky, tak som to neriešila, lebo tá im potiahla...

marta222
8. okt 2012

@lyongirl , no tak to som zvedavá čo sa bude ďalej diať u môjho malého... Ja mám pocit, že čúra dosť už teraz 🙂 🙂 🙂 a to mu ešte žiadny čaj nedávam... Stále kojím a sem-tam mu dám trochu dojčenskej vody - keď má hustejší obed 😀 😀 😀 . A ešte som sa ťa chcela spýtať: máš plienky B´bies max bambou (neviem, či sa to presne tak volá) - písala si, že sú tvoje najobľúbenejšie - ani tie nevydržia? A ku ktorým sa dajú savosťou asi prirovnať?

lyongirl
8. okt 2012

@marta222 mám B´bies max bambou, aj si to dobre napísala, hmmm, k čomu ich savosťou prirovnať? Sama neviem, dovypchávam ich LL bmb vkladačkou a v lete, keď toľko necikal vydržala cca 2 hodky, dnes som dovypchala vkladačkou Bambi roxy štvorcovou a za 1,5 hodky bol prečúraný...ako tak rozmýšľam, tak podľa mňa potiahne podobne ako Kiko bmb štvorec, možno trošilinku viac, ale fakt len trošku...

katia7
8. okt 2012

ahojte mate niekto prosim skusenosti s tymi lacnejsimi znackami plienok ako su Babyland, Baby City, Hippy Bottomus, pripadne nejake ine cca v tej cene do 7 eur? ja uz taku zakladnu sadu z tych kvalitnych mam po dcerke ale chcela by som este nejake dokupit len ma zaujma ze ci to aj volaco vydrzi, pripadne ako drzia bocne a vzchne gumicky ci tade nepreteka co nema, pripadne ci sa neprecikaju. vdaka za kazdu radu 🙂

marta222
8. okt 2012

@lyongirl 😖 , tak to nie je ktovieaká výhra. A má táto plienka aj nejakú vkladačku?

lyongirl
8. okt 2012

@marta222 má, pozri moje fotky, hádam tam je vyfotená aj otvorená s vkladačkou...

susul
8. okt 2012

@katia7 ja som ich mala, ale posuvala som ich dalej, mne pretiekli na malom vzdy, aj ked som vymenila vkladacku za "znackovu".

marta222
8. okt 2012

@lyongirl ozaj, teraz ma napadlo - ste tu rozoberali s @handricky: Anavy viacvrstvová - tie mám tiež - 5 ks veľkosti M a 1 ks veľkosť L, skús tie - tie sú podľa mňa tiež dosť savé... Ja ich dávam len samostatne s nejakou malou vkladačkou do flísoviek alebo do PUL-iek na deň - skladám ich na nohavičkový sklad, lebo to je teda dosť veľká a hrubá vkladačka.

marta222
8. okt 2012

@lyongirl pozrela som - tak tá je trošku tak "anatomicky tvarovaná", však? To už asi tak skôr pre chodiace detičky, aby nemali nôžky tak naširoko. A tá vkladačka je tiež bambusová?

katia7
8. okt 2012

@susul dakujem, hmm tak to sa mi asi neoplati riskovat 😖

susul
8. okt 2012

@katia7 ono 100 ludi 100 chuti, ale viem, ze niekomu vyhovali, riziko je skor v tom, ze sa nesiju z certifikovanych matrialov. J

katia7
8. okt 2012

@susul hmmm tak to uz je cele zle 😒 pri dcerke som zacala hned latkovat prave preto ze syn mal plesne z plienok takze nemam chut robit pokusy aj ked nemam ani chut zas davat tie 20 eurovky 😅 pokukam kolko toho mam ale tie omyly z prveho razu ako baby lucy organic a spol ktore sa sprali na polovicu budem musiet vymenit

lyongirl
8. okt 2012

@marta222 Anavy je teda dosť drahá ☹
Vkladačka je tvarovaná a je bambusová, ale tenučká, 2 vrstvy...

behulka
8. okt 2012

@lyongirl pre mňa bolo "naj" bambusové froté (300g, 70%bambus, 28%ba, 2%pes), krátke slučky, salo super, nezrážalo sa a nehrublo. Myslím, že Anavy vv majú rovnaké zloženie, no ale tá cena. Možno by sa dala ešte kúpiť i metráž a niekto by ti to len obšil na vkladačky. Keď som kupovala, vyšiel meter šírky 150 na cca 14 eur.
Ja som kedysi s chalanmi testovala savosť štvorcoviek - sme na ne liali vodu vo vaničke. Tak by ste si mohli takto porovnať aj plienky a vkladačky.
@katia7 pokiaľ by ti mal kto plienky ušiť, cena by mohla vyjsť do tých 7 eur aj pri kvalitných certifikovaných materiáloch. Akurát treba investovať prácu.

katia7
8. okt 2012

no som sa rozhodla urobit pokus s plienkou za cca 10 eur zo stranky azponocnik, tou AIO na dcerke, este nosi plienky a asi zvazim investiciu do sijacieho stroja 😎

susul
8. okt 2012

@katia7 ja som kupovala aj z bazaru, som to doma vydezinfikovala miofreshom a v pohode funguju. Inak z nohavickovych su fajn bambi roxy, dokonca maju teraz na ne aj 10% zlavu a zacali robit aj kapsovky, s tymi skusenost nemam, ale vyzeraju byt v pohode.
Inak ak si zrucna, tak ako radi behulka, skratka usit.

zfidorka
8. okt 2012

@behulka @lyongirl
to frote je toto, ano, je to presne to, co na anavy vv... len je dobre ho obsit na overlocku, lebo sa dost vlni a natahuje pri siti na obycajnom stroji
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...