Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marta222
15. dec 2012

@alena0305 no, ja neviem čo mu vadí na ovocí. Keď sme začali dávať príkrmy (v lete), tak pekne spapal aj jabĺčko, aj banán, broskyňa mu tiež veľmi chutila, ale teraz nechce z ovocia nič - ani výživy - miešam mu ich do bieleho jogurtu, tak mi zje aspoň trošku ovocia 😒 . Bohužiaľ, fľašu s cumľom nepoužívame, keď sa ešte kojíme a nechcem ho na ňu učiť - napiť sa vie pekne z pohárika 😉

ivanka.7
15. dec 2012

@bagira89 nepouzivam vlhcene, pouzivala som prve dva tyzdne, kym som malu prebalovala v spalni a nechcelo sa mi chodit cez cely byt do kupelne. Vtedy manzel kupil 6 baleni (boli v akcii), minuli sme z nich za 8 mesiacov 2 - nosim ich na prebalovanie na von, ked nemam po ruke umyvadlo s vodou (alebo pre seba na utretie ruk :p). Mne sa najlepsie pod tecucou vodou, zatial malu udrzim na jednej ruke prevesenu, take to utieranie vsade mozne mi pride ako nedokonale ocistenie :D

ianitka
16. dec 2012

@bagira89 odpad bol pri rozhodnuti latkovat tym poslednym dovodom a jednorazove utierky nepouzivam - mam ich sice v zalohe rovnako ako @ivanka.7 ale za posledne 3 mesiace som ich pouzila raz - aj to na ruky, ked som sa zababrala od kolesa na kociku, len ich prevlacam zbytocne 🙂

susul
16. dec 2012

@marta222 tak toto mame aj my so starsim, ten od maleho babatka nechcel ovocie, chvilu jedol kupovane presnidavky, ale potom uz ani tie, teraz ma 5 rokov a nanajvys dostanem donho stavu. Ovocie proste odmieta.

zdraveplienky
16. dec 2012

Nezabudnite, akcia na postovne zdarma plati este dnes, viac na nasej stranke 🙂

handricky
16. dec 2012

@danusa79 tak ok, tak nohavickove by mali teda byt v pohode. tak mozno aj little lamb separacka mohla byt problem, aj ked o tej sa hovori ze je k zadocku najjemnejsie z pomedzi vsetkych. ja si myslim, ze je to hlavne vekom.. mozno o 1-2 mes uz jej nic nebude vadit. moja v 2,5 mes nezniesla ziadnu stay dry vrstvu.. potom to uz bolo ok.

handricky
16. dec 2012

@bagira89 doma vlhcene nepouzivam, automaticky ju zdvihnem k umyvadlu (ma 10 kg) a umyjem pod tecucou vodou. na von mam vlhcene, keby bolo treba.. (ale chvalabohu vonku nekadi).. ale pri malom mimcu sa asi kadeniu vonku asi nevyhnes🙂, teda pokial nebude spat.
vlhcene obrusky nie su len o eko, ale tiez su napustene kadecim.. co nemusi robit malej prdelke dobre. takze ak sa da vyhnut, je to lepsie🙂 teda su aj nejake neparfemovane vlhcene a eko a pod.

lyongirl
16. dec 2012

@kkl82 ďakujem, odpoveď som si prečítala až dnes. Včera som jedny na skúšku kúpila, veľkosť 9-12kg, nakoľko Domi nemá ani 9 kg, ale neoboplo to dobre plienku, tak ako by som chcela. Dnes som ich bola vymeniť za veľkosť 12-15kg, tak keď sa vyspí, vyskúšam ako sedia. Je pravda, že ten pul je taký tvrdý, no ale nekúp to, keď je na ne zľava a stoja 5,25€ 😅 .
Momentálne mi najvia vyhovujú na nohavičkové plienky iba pulky Blueberry, nič iné, ani Flipky mi ich tak dobre neobopne a on je furt prečúraný, takže točím to ako sa dá a aj tak mi nestačia a nesedia na toho učúranca 😀

lunedi
16. dec 2012

Máte prosím skúsenosť s plienkami little lamb??? Ako sa o ne starať? Ako prať? A čím ich mám prať? Niečím špeciálnym?

lyongirl
16. dec 2012

a naše nové pulky - Bambino Mio, sedia dobre a aj napriek hrubšiemu pulu sa mi celkom páčia 🙂

lyongirl
16. dec 2012
marta222
16. dec 2012

@lyongirl evidentne sa Ti malý vie aj sám do nich prebaliť 😀 😀 😀

lyongirl
16. dec 2012

@marta222 kiež by 😀

zfidorka
16. dec 2012

@lunedi prat tak ako vsetky latkovky, napr. v detskom prasku, alebo nejakej ekologickej variante, pocikane prat raz za 3 dni (alebo castejsie), pokakane ocistit od kaky (osprchovat silnym prudom), potriet zlcovym mydlom alebo mydlom na pranie, vyzmykat v rukach a prihodit k ocikanym...

handricky
16. dec 2012

@lyongirl no za 5.20 su vyborne 😀

mary939
17. dec 2012

z akeho materialu mam pozrat vkladacie plienky, ked chcem, aby mal v nich maly pocit sucha?

zfidorka
17. dec 2012

@mary939 polyester - uprava flis, suedecloth...

lovesista
17. dec 2012

baby, aj vam pretekaju plienky Itti bitti? uz sa ich bojim malemu davat, vdzy premokne az na oblecenie. Ma rok, pritom do plienky vela necika lebo vzdy predtym sa vycika aj do nocnika.. Vkladacky davam obe. Mam dat este jednu? len neviem ci by potom moc neodstavali a o to skor nepremokli po bokoch?

mary939
17. dec 2012

@zfidorka a flis sa moze prat v mydlovych orechoch? lebo suedecloth mam pocit ze nie...

diapozitiv01
17. dec 2012

ktore vrchne vlniaciky sa vam osvedcili? chcela by som nejake dokupit do vybavicky, ale neviem sa rozhodnut pre znacku Loveybums, Bundle of joy, ci babyidea.
Dakujem za radu.

vojann
17. dec 2012

@diapozitiv01
My sme mali všetky spomínané a osvečili sa všetky. najradšej som dávala Loveybums.

janak159
17. dec 2012

Ahojte, mate prosim niekto skusenosti s tymito plienkami http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=15214770&tab=0 alebo tiez s tymito http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10911365&tab=2 ?

handricky
17. dec 2012

@lovesista itti bitti su dostatocne save. nemali by pretekat. tam su len 2 moznosti: 1, su uzke a maly cika mimo 2, peries v proestriedkoch obsahujucich vela mydla? mydlove orechy, mydlovy sliz?. Tak ten nie je velmi vhodny na tu stay dry vrstvu, co mas navrchu. Mohli sa ti ucpat pory a cikanica nepreteka do spodnych vrstiev (bambus). preper v nejakom komercnom prasku a skus znova

zfidorka
17. dec 2012

@mary939 neviem, ja v orechoch neperiem, snad odpise niekto, kto perie... 😅

@diapozitiv01 na den zapinacie loveybums, na noc natahovacie babyidea wool shorties

baska1
17. dec 2012

@janak159 tie prve aspon vies aka je to znacka, tie druhe mi pripadaju ako tie, co sa predavaju z ciny, ale mozem sa mylit

mahulenka87
18. dec 2012

maminky, aké separačky sú najlepšie? môžem kúpiť flísové?

zdraveplienky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tepka
18. dec 2012

Baby prvy krat mame na sebe latkovky dnes dala som vrchne nohavičky 4covu plienočku a na to bambusovu vložky a stay dry..myslíte že to bude stačiť???inak zda sa mi že okolo noh je to volnejšie hadam sa tam neprecika ako často menite??dakujeeeem 😉

tepka
18. dec 2012

@mahulenka87 flísove su len stay dry nie ale ja som nastrihala deku a mam to aj ako separačku na kako🙂

mary939
18. dec 2012

co je lepsie pridat k mydlovym orechom ako dezinfekciu puer, alebo miofresh?