Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
26. mar 2013

@majamat nášmu drobátku boli jednoveľkostné pul veľmi veľké. Ešte máme tieto malú veľkosť
http://www.tinytush.com/baby-diaper-cover.html no tie tak isto. Okolo nožiciek sedeli až po mesiaci, cca od 4 kíl. No všetko závisí od proporcií dieťatka - jedno je štíhle, iné bacuľatejšie a váhu môžu mať rovnakú. Na prvé týždne som mala BabyLucy xs.
Disany troje mi tu ležia nepoužívané. Nechce sa mi s nimi zatiaľ motať - kombinácia vkladačka, zaväzovacia Disana a naťahovacie vlniaky na noc bola fajn pre staršie dieťa - ako náhrada drahšej nohavičkovej plienky.
@lenkove možno plače práve keď mu treba cikať a potom sa uspokojí. Na stay-dry sa oplatí kúpiť metráž a nastrihať - vyjde to vcelku lacno. Napr. tu: http://handricky.eu/metraz-na-latkove-plienky/m... 11ks/2,40e. osobne by som nedávala hocijakú deku - aj keď by bola určená pre detičky. Ktohovie, či moč nereaguje s materiálom, z ktorého je vyrobená. A predsa len bábo to má priamo na pokožke. Microfleece určený na plienkovanie by mal byť v tomto ok.

majamat
26. mar 2013

@behulka ved aj mne sa zdaju velke, ale mozno by to kamoska zvladla, resp. by mohla zacat mozno od 4t. to babo rychlo podrastie. viem, ze su rozne viacvelkostne, ale to vychadza dost vela, ked musi kupovat viac velkosti. ma obmedzene financne moznosti na nakup plienok.

matapeprnata
26. mar 2013

POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam nakupene latkove plienocky , ale okolo noziciek (tych malinkych a chudunkych paliciek) sa mi malinka- 2tyzdnova vzdy precika. Mam pocit, ze tie "otvory" na nozicky su prilis prilis velke- nedari sa mi to tak natesno a priliehavo zabalit ☹
Vie mi niekto poradit? PROSIM! Ci latkove plienky nie su aj pre novorodencov, ale az od pokrocilejsieho veku?
Za kazdu dobru radu vopred DAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!

peluskovo
26. mar 2013

@matapeprnata pri ktprych plienockach / vrchnych sa Ti to robi?

zdraveplienky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ika84
27. mar 2013

ahojte, mate niekto skusenost s tymto? http://www.ekoplienky.sk/product/charlie-banana...
vyslovene sa mi paci design :D

matapeprnata
28. mar 2013

@peluskovo

Zdravim.
Robi sa mi to pri BumGenius onesize v 4.0 (albert) , zmensila som ich patentkami na minimum, ale malicka je stihlucka. Dostala som aj komentar od jednej mamicky, ze mala ten isty problem a potom odlozila latkovanie az cca od 1mesiaca dietatka. Kedze malicka ma uz 2 tyzdne, tak este aj my trosicku pockame.
ZELAME VSETKYM DETICKAM (AJ MAMICKAM) POKOJNU VELKU NOC 🙂

sladkasue
28. mar 2013

Babulky, prosim Vas, kedy je tento rok Tyzden latkovych plienok? Nejako to nemozem zistit :( vopred vdaka

peluskovo
28. mar 2013

@matapeprnata BG 4.0. ma vacsi strih, ja som ju davala syncekovi tiez neskor, nam od narodenia dobre sadla wonderoo. napr aj anavy easy som davala tiez asi od mesiaca, dobre nam od zaciatku sadla aj easyfit od tots bots. nas sa narodil pod 3 kg, takze musel trosku pribrat 🙂

peluskovo
28. mar 2013

@sladkasue 15-21.4 , najdes, ked zadas real nappy week 🙂 http://www.goreal.org.uk/real-nappy-week

mahulenka87
28. mar 2013

ahoj maminky. Takže pomaly si pripravujem výbavičku 🙂
Mám nakúpené nejaké kapsovky, bambusové vkladačky, látkové plienky bambusové aj bavlnené...
Čo mi ešte treba? Čo sa vám najviac osvedčilo, aké plienky?
A ešte... oprala som vkladačky. Normálne na 40st., bez aviváže. Treba ich aj ožehliť???

mahulenka87
28. mar 2013

a skutočne nasajú bambusové plienky (Kikko) viac ako bavlnené (hrubšie tkané)?
alebo najviac nasajú originál bambusové vkladačky? 😕

mahulenka87
28. mar 2013

@zdraveplienky ahoj. Aký je prosím ťa rozdiel medzi: Littlelamb viskózové vložky a Littlelamb celulózové vložky ?

zdraveplienky
28. mar 2013

@mahulenka87 ahoj, celulozove su vhodnejsie pre najmensie deticky, ktore este nepapaju tuhu stravu len mlieko a viskozove pre starsie, ktore uz papaju aj tuhu stravu 😉

handricky
28. mar 2013

@mahulenka87 bambusove saju (ze vraj o 60% lepsie ako bavlnene), kikko su 70% bambus / 30% biobavlna. samozrejme vsetko je aj o gramazi. ak mas bambusove s polovicnou gramazou ako bavlnene, tak bambusove nebudu sat viac ako bavlnene. nejaky vzorec vsak na to nie je, treba skusat. litle lamb celuloza su viac papierove, hustejsie pre mensie deti s riedkou stolicou. viskoza su redsie, smyklavejsie, maju taky mierny stay dry efekt, pre deti s tuhou stolicou. plienky zehlit nemusis. otazka, ci chces zehlit stvorce, tie niektore mamicky zehlia. ak mas nejake 3 ks puliek a kopec stvorcov (ci uz kikko bambus alebo klasicka bavlna), to ti asi staci.. potom uvidis, jak zacnes plienkovat

peluskovo
28. mar 2013

@mahulenka87
na zaciatok , cca 40 stvorcov, ak mas socikovske, tak tie, ak nie, podla mna stacia klasicke bavlnene
cca 3 vrchne, brala by som jedny flisaciky na noc, vrchne nove bambi roxy , thirsties vel 1 , alebo flip bum genius
jednu snappi sponku
jeden balik separaciek / ja som davala iba na von /
jedno vrecko na plienky, ked si mimo domov, osobne preferujem bambinomio,
jeden vak na plienky, ak by ste chodili na 2-3 dni mimo domov, tak vyuzijes, dobry je anavy, postacuje na jednu pracku
asi 3-4 kapsove / AIO, napriklad anavy easy, wonderoo, b`bies , easyfit od totsbots, BG 4.0 kapsova.
zlcove myslo na skvrny
mozes aj nejaky pripravok na skvrny na baze kysliku, ako je puer

majamat
28. mar 2013

mam otazku. kamosku zaujima, ci sa do nohaviciek Gro via da dat obycajna vkladacka za 2e. casom by si mozno aj original kupila.

peluskovo
28. mar 2013

@majamat mozes davat aj ine vkladacky, grovia obal / nohavicky / maju patentky dnu na pripnutie original jadra, ale viem, ze mamicky to tak robia, ze tie patentky pod vkladackou nezavadzaju

majamat
28. mar 2013

@peluskovo diky

handricky
28. mar 2013

@majamat ja mam 3 ks gro via, davam tam uplne vsetko. co mi pride pod ruku

majamat
28. mar 2013

@handricky ked niekde pozeram latkovky a mamicky sa pytaju, ze ake vkladacky tam pasuju, tiez mi to nejde do hlavy. pre istotu sa aj ja pytam, ale myslim si, ze skombinovat sa da asi skoro vsetko.

handricky
28. mar 2013

@majamat hej, kombinovat sa da uplne vsetko. samozrejme ak mas gatky siroke 15 cm a vkladacky aj po poskladani siroke 17, tak to uz neprejde🙂 Napr. do Bitti d lish Snap in one by sa toho asi vela nenapchalo..

matapeprnata
29. mar 2013

@peluskovo SRDECNA VDAKA za info 🙂

evening_star
29. mar 2013

Žienky, kedy je tento rok tyzden latkovych plienok? Nezmeskala som to uz?

majamat
29. mar 2013

@evening_star a co sa deje cez tyzden latkovych plienok?

evening_star
29. mar 2013

@majamat No väčšinou bývajú rôzne zľavy v eshopoch na plienočky...

evening_star
29. mar 2013

Tak neviem, či mám ešte počkať na nejakú tú zľavičku, alebo rovno teraz objednať...

majamat
29. mar 2013

@evening_star aha, diky. tu hore je to 15-21.4

marykaha
29. mar 2013

@evening_star 15-21.4 keby si si len túto jednu stranu pozrela, našla by si to, ale v podstate na každej strane to aspoň zo dvakrát nájdeš napísané 😀 teraz sa o to veľmi zintenzívnil záujem

something
30. mar 2013

Ahojte. chcem sa opytat, tie pul vrchne nohavicku premoknu? chcem dat len obycajnu plienku bavlnenu a toto na vrch. Premokne to?