Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
26. sep 2013

@tynamartina napadlo ma, či nedať na noc jednorazovku, ak máte, a odsledovať, či sa tie škvrny objavia aj tam.

tynamartina
27. sep 2013

@behulka No ale s 3 nočných čo boli vo vedre to bolo len na jednej, a predtým pranie tiež na jednej 😒

kikaneu
27. sep 2013

čaute kočky 🙂 tak plienočky mám doma 🙂 chcem si ich poprať a teraz mám dilemu.....lebo mám tuším dve alebo tri nohavičkové, na ktorých nie je prekrytý ten suchý zips.....čím to prekryť, aby mi to neťahalo vlákna z ostatných plienok?
pul nohavičky thirsties majú na visačke, že prať na 60 stupňov.......to akože vážne? 😕
a z tých nohavičkových vkladačky vyberiem či ich nechám vo vnútri a tak vyperiem?
a vkladačky mi nezožerie práčka?
myslím, že som položila všetky otázky 😉 ďakujem za odpovede 🙂

peluskovo
27. sep 2013

@kikaneu
1. pozri sa na ten suchy zips, ci sa ti, ked ho ohnes nenalepi sam na seba.
2. ja som vsetko prala na 60, aj to s visackou 40
3. vkladacky som stale vybrala, aby sa lepsie preprali a aj samozrejme lepsie zavesi plienka aby vyschla. podla mna sa ta vkladacka moze v plienke pokrutit a aj tak ju vyberies kvoli schnutiu
4. mne pracka nezrala vkladacky, no neskor, daj pozor, ak by si chcela dat prat jednorazove separacky, to papat moze

behulka
27. sep 2013

@kikaneu suchý zips môže zapnúť, ako keby si zapínala plienku.

zfidorka
27. sep 2013

@kikaneu ja vkladacky a utierky na ritku periem v sietke na pradlo..

usacek79
27. sep 2013

baby, pre novorodenca - kolko PUL potrebujem v NB velkosti...? teda 3-6kg babo...
stacia mi tri ks?
nohavickovych mam 10ks - to by mohlo v kombinacii s tromi PUL stacit?

a stvorcov asi 50ks + bambusove a ine vkladacky asi 10ks + separacne papierove...

dikes 🙂

usacek79
27. sep 2013

@handricky
@peluskovo ak by som napr. vas skusene mohla poprosit o odpoved na moju otazku vyssie 😉 vdaka

zfidorka
27. sep 2013

@usacek79 pul 3-4 ks vacsinou stacia, pri babatku s vahou nad 3 kg, mozes kludne ist do jednovelkostnych pul...
nohavickove podla poctu budes davat asi na spanok, na vonku a pod? v kombinacii so stvorcami ti 10 ks nohavickovych bude stacit...

yasmin0001
27. sep 2013

@usacek79 3 kusy v newborn velkosti je asi vela podla mna, lebo z toho rychlo vyrastie. Skor by som ti poradila jednovelkostne PUL. Mne velmi sedia Blueberry. 😉

usacek79
27. sep 2013

@zfidorka dakujem pekne, no este zatial celkom netusim, ako to bude naozaj, citam citam a som zlahka jelen, musim sa ist poradit kdesi, viem ze tu v BA v jednom obchode robia poradenstvo 🙂

usacek79
27. sep 2013

@yasmin0001 no objednavka je uz odoslana 😅 tak co uz, budem musiet potom coskoro asi dokupovat.. ale vdaka za radu 🙂

handricky
27. sep 2013

@usacek79 hej, kludne mozes davat jednovelkostne.. ono na tom malom mimci do 4 kg budu viacere sice vyzerat tak velko.. ale na doma je to v pohode.. akurat na von max. 1 take newbornovske by som mala, ked chces aby fakt lepsie sadli, aby boli tesnejsie, aby sa neprekadila a pod. Ale teda ak uz mas 3 ks, je to v pohode. v BA robia poradenstva v latkoveplienky.sk a latkovky.sk, pozri si na stranke aktualne terminy.. tiez labutka robi obcas v MC Racik..
Otazka ake velke mas nohaviuckove, aby sa ti zmestili do tych newborn puliek.. ale teda prinajhorsom na zaciatok sa zaobides aj bez nohavickovych

peluskovo
28. sep 2013

@usacek79 pri novorodencovi budes mozno potrebovat 4-5 ks vrchnyc, nakolko sa ti moze stat v priebehu jedneho dna, ze ti aj 3 okaka, samozrejme, niek kazdy den, ale moze sa stat,takze ja by som dokupila asi este 2 ks ale uz jednovelkostnych, napriklad bumgenius flip. z NB vyrastie rychlo, ale zase jeden kus je velmi malo, takze tie tri vyuzijes, do rezervy nejake 1-2 jednovelkostne a potom ich mozes predat / tie NB , alebo nechat pre dalsie babo.
Nohavickovych mas az az, ja by som brala este asi 4-6 ks plienok vsetkov jednom, tie sa jednoducho pouzivaju, netreba na ne vrchne a tym padom ich ocenis mimo domov, u doktora a pod.
ostatne, stvorce a vkladacky mas dost , este by som brala snapi sponku na zapinanie novoskladu a minimalne vrecko na plienky, ocenis, ked budes prebalovat mimo domov, nemusis davat spinavu plienku do igelitu, kde sa zbytocne dusi.

kikaneu
28. sep 2013

@peluskovo práveže sa nedá ten suchý zips tak zapnúť, sám o seba .....mám dve také nohavičkové plienky
takže pulkám by sa nemalo nič stať na 60, no fajn, lebo ma to zaskočilo, čakala som 40ku na nich 🙂
hm, vkladadčky ti práčka nepapala, ale sieťka na prádlo sa zíjde a pre istotu ich do nej dám 🙂 lebo včera som prala prvú várku detských vecí a ponožtičky som sa bála dať len tak do práčky....však to také mini 🙂
a Ďakujem vám kočky za rady 🙂
@behulka
@zfidorka

usacek79
29. sep 2013

dakujem vam za rady 😵
este jedna otazka - ktore stvorce su podla vas najlepsie? teda ide o najvyssiu gramaz pri bavlne alebo skor kombi bavlna-bambus alebo frote alebo co...?
urcite ako zaklad vsak chcem klasicku bavlnu, len si nie som ista, ktore.. Kikko LUX nebielene sa mi celkom pozdavaju, hm?
vdaka 🙂

kloranebb
29. sep 2013

Co poviete na tieto treningace: http://www.sashe.sk/iffi/detail/slipper-treningac ??
Vyzeraju super, cena zatial bezkonkurencna co pozeram ponuky. Pridu mi aj take fajn co sa tyka objemu..mozte mi povedat svoj nazor, resp. viete o niecom porovnatelnom?

petra2184
30. sep 2013

prosim vas, mate skusenosti s nohavickovymi plienkami od little lamb? mam jednu bambusovu, som s nou spokojna. Ake su bavlnene, netvrdnu velmi? alebo to zalezi od tvrdosti vody? dakujem.

petruldo
30. sep 2013

@petra2184 ja som mala LL bambusovú veľkosť 1, bola som spokojná ale časom sa aj trocha zrazili a keďže máme tvrdú vodu tak boli aj tvrdšie ale to mi nevadilo, akurát sa ma na to pýtala pani čo ich odo mňa kúpila.

alena0305
30. sep 2013

@petra2184 Ja som mala bambusové aj bavlnené vkladačky littlelamb. Bambusové boli mäkké aj po viacerých praniach ale bavlnené (froté) tvrdli.

behulka
30. sep 2013

@kloranebb vyzerajú veľmi pekne, no obávala by som sa presakovania okolo nožičiek - keďže tam nie sú gumičky a vnútorná vrstva podľa foto akoby trčí von. Ak ich potrebuješ len ako poistku, myslím, že budú stačiť, ale celú dávku podľa mňa neudržia.
Medzi lacnejšie patria i tieto :
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

evening_star
30. sep 2013

@usacek79 najlepšie sú kikko lux a Mam happy square, ale tie Mam teraz myslím nikde nedostať, nie sú na skladoch. Ale kikko lux sú rovnako kvalitné ako mam, a sú oveľa lacnejšie, takže smelo do toho. Potom sú tie kikko kombinácia bavlna+bambus, sú o čosi savejšie a mäkkšie ako čistá bavlna, ale veľmi veľmi menia tvar a zbiehajú sa. My máme z tých len jedno balenie, tie farebné, sú fajn, ale určite nie na celú výbavu. Novosklad z nich už určite nikdy neposkladám. Sú mi teda skôr pre radosť, lebo sú farebné a teraz ich skladám narovno. Kikko lux bavlna sú praktickejšie.

usacek79
30. sep 2013

@evening_star dakujem pekne 🙂
este ma zaujali tieto, gramaz maju rovnaku, ako kikko lux a su slovenske - https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/yx68/kv...

evening_star
30. sep 2013

@usacek79 Tak tieto fakt nepoznám, nepíšu ani, kto to vyrába. No ak je gramáž skutočne 140, tak by mohli byť fajn, jedine ten rozmer - je nepravidelný, nie je to štvorec, takže ak chceš robiť novosklad, bude sa to horšie skladať, asi by si musela zahýbať jeden koniec...

mahulenka87
30. sep 2013

ja som si nakúpila kapsové plienky, bambusové vkladačky... no nejak ma ten ošiaľ prešiel 😕 látkovky som vyskúšala asi tak 5x 😒

kloranebb
30. sep 2013

@behulka no mne uz syn celu davku nepusta, cikne trochu a zvysok tam kde treba.. No ked ma slipky tak hned je kruzok aj na nohaviciach. Ak tie co si poslala zadrzia celu davku tak to potom musia byt dost objemne..to zrovna nechcem, hladam nieco tenke aby si nemyslel ze ma plienku. Pouzivala som itti bitti d lish pocas plienkovania, je nauceny na take slim plienky. Ked som ti to takto vylicila tak mas este nejaky napad? Ja som rozmyslala este nasit na slipy tenku vrstvu z bambusoveho prefoldu nieco ako mini vlozka, hoci nie som velmi zrucna v siti..no bolo by to zadarmo..

behulka
30. sep 2013

@kloranebb tak to si myslím, že by vám mali stačiť tie, čo si našla . Ak by si sa pustila do šitia, asi by to chcelo aj nepriepustnú vrstvu.

peluskovo
30. sep 2013

@mahulenka87 nepises, co ta "odradilo" ...

kloranebb
30. sep 2013

@behulka dakujem

katkacagy
1. okt 2013

Maminky, idem si k vám po radu. Ako riešite plienky pri chodiacich deťoch? Synovi dávam plienky narovno a kapsovky, ale medzi nôžkami sa mu to vždy skrčí a často to ide vedľa. Ďakujem vopred.