Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
16. máj 2011

ahojte,
pozyvam zaujemcov na prezentaciu latkovych plienok v Kosiciach:
v piatok, 20.5.2011 o 10.00 v MC slniecko na Charkovskej 1 (budova gymnazia, cvc technik), sidlisko Furca

gabika84
16. máj 2011

ahojte babulky. tak ja som si konecne dotvorila moju vybavu. bola by som veeelmi rada, keby ste napisali, ako sa vam pozdava. zlu kritiku prijimam uz iba obmedzene, pretoze vsetko je uz objednane 😀 ale mozno som na nieco zabudla, alebo nieco chyba atd. takze:

stvorce, vkladky, atd. (tu este planujem dokupit cca 10 Kikko 70x70, ktore zial na nete nemali):
MaM Happy Square 80x80- 20 ks
Popolini 70x70- 9 ks
BL Bamboo 40x40- 10 ks
BI Prefold- 4 ks
BG stay dry vkladky- 6 ks
zavazovacie Disany- 2 ks

vrchne:
Thirsties Duowrap- 1ks
Weehuggers- 1ks (pisu, ze od 2,7 kg, ale vraj su WH skor lepsie pre vacsie babatka??- neviem)
BG Flip- 2 ks
Flisove Anavy- 1 ks
Vlniaky Popoliny- 1 ks

nohavickove na noc (na skusku):
Bum Hugger S- 1 ks
Tots Bamboozle stretch- 1 ks
bambusova Anavy- 1 ks

kapsove/AIO:
Wonderoo V2 Minky- 1 ks
Fuzzi Bunz Perfect Size- 1 ks
Tots easyfit V2- 1 ks

pranie a doplnky:
gel z mydlovych orechov
bieliaci prasok Puer
dezinfekcny Miofresh
silica
Snappi sponky- 2 ks
prebalovacie podlozky- 2 ks
celulozove separacky
Gro baby vak na plienky

ufff, to by bolo vsetko- aspon zatial. takto vyzera vysledok nadsenia jednej prvorodicky 😀

emjee
17. máj 2011

@gabika84 podla mna ok, akurat by som nebrala tolko vela BL 40x40, staci ti 4-5ks (ak to planujes ako vkladacky na zvysenie savosti)
este mi chyba nieco namiesto vlhcenych utierok - napr. medvidek a k tomu perlicka 😉 alebo latkove obrusky

lienka1
17. máj 2011

@gabika84 ahoj, bieliaci prasok Puer sa moze pouzivat aj na vlnene plienky? Neuskodi im to? Tiez zhanam nieco na bielenie plienok BL, ale vsade som sa zatial docitala, ze nevhodne na vlnu...

majka1981
17. máj 2011

@eridani ahoj, kukala som cheeksandcherries a zaujali ma tie boo, maju fajn cenu. No neviem najst, kolko stoji postovne (ja som z Rakuska, tak zato s Tebou objednavat asi nebudem, pre dalsie postovne ku mne...). dakujem. asi som blba, ci slepa, ze to neviem najst 😕

labutka
17. máj 2011

Tak ja sa pridavam k @zfidorka a pridavam dalsie terminy plienkovych workshopov
Streda 25.5. o 9:30 v MC Fifidlo v Stupave
Utorok 31.5. o 10:00 v RC Klbko na Lackovej 4 v Bratislave - Karlovej vsi
Stvrtok 2.6. o 16:30 v MC Budatko na Strecnianskej 13 v Bratislave - Petrzalke
V stredu 8.6. o 10:00 v MC Hojdana na Haburskej 2 v Bratislave - Ruzinove.

labutka
17. máj 2011

A @gabika84 suhlasim s @emjee , akurat mna bum hugger vobec nepresvedcil, na noc odporucam radsej bambus.

labutka
17. máj 2011

@emjee inak teba si bez medvidka a perlicky neviem vobec predstavit. 😀 tie perlicky potom ako peries? Spolu s plienkami? Kolko vydrzia?

emjee
17. máj 2011

@labutka pravdupovediac perlicky mam este neotvorene, zatial som pouzivala einmalwaschlappen z dm - periem normalne v pracke, tak ako separacky - v sietke, vydrzia plus minus rovnako - kym sa neroztrhnu 😀 alebo neokadia 😀

zfidorka
17. máj 2011

@lienka1 baby lucy nie su vlnene...
puer na vlnu urcite nie...

crysmile
17. máj 2011

@labutka ja mam asi tri neotvorene balicky perliciek, velmi mi nevyhovovali.. su take lesklejsie a nepoberie to kaku s ritky.. prala som to spolu s plienkami a vydrzia viac ako celulozove separacky.. radsej ako vravi @emjee kupit einmal waschlappen, tie su take lepsie.. ale ja som pouzivala potom latkove utierky a medvidka..

lienka1
17. máj 2011

@zfidorka som sa sekla, na bavlnene 😉 ,mam zopar pouzitych BL a su take ako keby zasednute, to znamena, ze by som k ich praniu mohla pridat puer?

labutka
17. máj 2011

@lienka1 ano puer ti pomoze zo zasednutim, supni to na 60.

My pouzivame vlhceny wc papier z dmky, ale kedze krpec kadi do serbla viacmenej sulky, tak miniem 1 denne. Ked cika, pindura otrasem 😀, pripadne utrem do uteraka, mam taky maly prebalovaci.
Medvidka skusim az pri druhom. Teda dufam ze budem moct. 😀

zfidorka
17. máj 2011

@lienka1 na BL puer v pohode, mozes ich skusit aj namocit - puer zaliat vriacou vodou, doliat studenu, alebo nechat trochu vychladnut, a namocit na noc... ale myslim ze BL sa mozu prat aj na 90 stupnov, tak to ani nemusis velmi chladit, ja by som trochu ochladila... a potom dat vyprat...

lienka1
17. máj 2011

@zfidorka
@labutka dakujem 🙂

gabika84
17. máj 2011

@labutka @emjee dakujem kocky. no ano, tie male BL som planovala ako vkladky do stvorcov. viem, ze napr. moja mamina balila tak, ze davala novosklad a do neho este jeden stvorec na rovno. ja som planovala namiesto klasickeho stvorca, dat do toho jednu BL na zvysenie savosti. zaroven neviem aka je hruba ked sa posklada, kedze som ju nazivo este nevidela 😒 ked nie, tak vyuzijeme nejak inak, pripadne presijeme.

eridani
17. máj 2011

@majka1981
Postovne maju tu: http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/inf...

Europe
We use Royal Mail Air Mail or courier as our method of delivery.

Airmail -standard 5-7 days
up to £30 - £2.95
£30 - £50 - £4.95
£50 - £80 - £7.95
£80 - £100 - £9.95
£100+ - £15.00

Airmail - Signed For (trackable barcode and signed-for on delivery)
up to £30 - £6.65
£30 - £50 - £8.65
£50 - £80 - £11.65
£80 - £100 - £13.65
£100+ - £18.70

eridani
17. máj 2011

Ja tiez pouzivam medvidka s latkove obrusky. Kaka do nocnika, ale ak ma nahodou zaspinenu prdelku, tak to najhorsie utriem uplne klasickym toaletnym papierom, kotucik mam na prebalovaku. Potom docistim este medvidkom. Medvidek je dobry v tom, ze olej toho vycisti viac ako len cista voda a zaroven pokozku aj osetri.

estterka
17. máj 2011

ahojte, a teda neviete preco mame tie vkladacky BG sive uplne?po tyzdni pouzivania.. som ich prala len s plienkami a v lovele ☹

anelisa
17. máj 2011

ahojte 🙂 mozete mi prosim poradit?
Chcela som povodne latkovu vybavu plienok, ale kedze byvame v byte bez balkona a nemame velmi kde susit pradlo, tak som od toho upustila, ale zase ma zacalo lakat nieco objednat, kedze je teraz tyzden plienok 🙂
Nechcem do toho vela investovat, lebo fakt neviem, ci to nakoniec vyuzijem, ale zase na druhej strane neviem, ci sa mi oplati kupit par kusov (asi by sa to nestihalo prat a susit, predsalen treba nejaku rezervu). Ak by som chcela pouzivat zo zaciatku latkovky len na den a na doma, kolko by som ich asi potrebovala?
A ktore by mi boli najlepsie kvoli schnutiu? Kapsove?
Dakujem 😉

divoska
17. máj 2011

@anelisa my mame dva balkony /neviem naco/ a plienky susim vnutri 😀 najrychlejsie schnu stvorce 😉 na tie ti stacia pul nohavicky a tie schnu tiez rychlo. a jasne ze nieco objednaj. kapsy schnu rychlo lebo su rozoberatelne, cize aj ine rozoberatelne AIO teda SIO schnu rychlo. dlho schnu bambusove nohavickove, a bambusove vkladacky, alebo all in one ktore sa nedaju nijak rozkuskovat

anelisa
17. máj 2011

@divoska dakujem, tak popozeram nieco a pridem sa este spytat 🙂 a este nechapem rozdiel medzi pul a kapsovymi.......v principe sa mi to zda rovnake - stvorce a vkladacky ako savy material a pul/kapsa ako nepremokavy material, nie? 😅 a je dobre kombinovat stvorce s vkladackami?

divoska
17. máj 2011

pulky su cisto vrchne nohavicky ktore sa davaju na nohavickove plienky ktore premokaju, alebo na stvorce. kapsove, all in one a spol uz maju vrchne nojavicky obsiahnute. a stvorce s vkladackami sa kombinovat daju, bezne robim, rovnako ako aj vkladacky mozes lubovolne nacpat do kapsoviek a aj do all in one sa zmestia niekedy navyse.

marichka
17. máj 2011

@mirkadena Ahoj kukam,ze aj ty pouzivas gro via, gro baby, ja som s nimi tiez velmi spokojna,popri nich mam aj BG, a uz by ine nepouzivala a jednorazovky uz vobec nie.Chcem sa ta ale spytat ako uskladnujes pouzite plienky, ja som ich doteraz namacala a kazdy treti den prala, ale ze sa to nesmie.Mam ale strach, ze ked ich necham take pouzite vo vedre pripadne v tom Gro via vrecku,bude mi to zapachat,hlavne teda od stolice.Vsade pisu ze ich treba skladovat na sucho,tak som napochybach,aby som si ich neznicila.Dakujem

zojec
17. máj 2011

@marichka viac si znicis plienky namacanim,.. treba ich skladovat nasucho vo vedere s vekom, alebo vo vrecku. neboj nebude nic smrdiet, nie je to nic katastrofalne, vodu musis aj tak aspon raz za den vymenit, lebo ta by po 3 dnoch pachla este viac.

zuzanockamt
17. máj 2011

@marichka ja plienky od stolice vzdy ocistim, co sa da splachnem do zachodu, potom si nastavim sprchu na silny prud, splachnem zvysky a preperiem mydlom na pranie a vec vyriesena a nic nepachne

danabel
17. máj 2011

@estterka používaním tie vkladky nebudú už také biele ako za nova, ale po týždni je to dosť skoro 😕 možno je to spôsobené tvrdou vodou...daj ich susiť na slniečko, mne ich vždy pekne vybieli 🙂 alebo skús dať dezinfekčný prášok z DM, puer, mio fresh alebo nappy fresh...

sliver
17. máj 2011

@taanak -bola dnes tá reportáž? či?
či si to mám kukať na nete 😉 alebo nie....

miskatn
17. máj 2011

@marichka ja som tiez nevedela, ako najlepsie skladovat, radila som sa tu na fore s dievcatami a z vlastnej skusenosti nam najlepsie funguje toto:
periem kazdy druhy alebo treti den, plienky pocikane rovno supnem do kybla, pokakane ocistim pod vodou a natriem zlcovym mydlom a tiez sup do kybla, kybel je taka akokeby plastova siroka taska, z tesca, celkom pekna, neda sa zavriet, co je vlastne dobre, lebo to mam na balkone a dobre sa to vetra a presusuje. mokre vzdy pervesim ako keby cez okraj, trosku oschnu, hlavne ked je teplo a ked chcem dat dalsie, tak tie predtym len zosuchnem dole. je to fajn, lebo sa nehromadi ziadny zapach. kupila som si aj vrecka, ale tie pouzivam len na cestovanie, ako pohotovostne skladovanie. tot tak. 🙂

mamusia
17. máj 2011

Ahojte mamicky,

aku znacku nejakych naj jednovlkostnych pull,resp.AIO vrchnych nohaviciek mi odporucite pre moju 1,5 mesacnu dcerku?