Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tynushqa
14. dec 2009

Ahojte,
tak ja som sa zase najnovsie dozvedela ze v orechoch by sa plienky nemali prat, uz ani neviem kde som to citala. LEbo ze nechavaju na plienkach tym ze sa to vyplachuje aj s orechmi nejaku vrstvu a potom horsie saju.
Tak som si zarobila sliz 🙂 ale mi dlho trvalo kym som nastruhala to mydlo 😅

Baby neviete mi poradit ake plienky su najvhodnejsie na von? ja ked dam malej AIO /IB, TB? Mom. T/ tak sa vzdy precika a to aj po hodine. Teraz radsej davam jednorazovky EKO kupovane v DM, ale chcela by som ich uplne vyradit.
A este otazocka, ako dlho vam vydrzali pastelky? lebo ja tieto plienky uuuplne zboznujem, su super, celkom aj vydrzia, chcela by som este dokupit, len uz teraz su jej take nizsie, alebo je to strihovo?

matja
14. dec 2009

tynushqa a nepomohol by ti ten vosk na švy, čo som písala? Alebo lanolín, ako písala dahlia.

tynushqa
14. dec 2009

Myslis ze je to tym?inak ked nad tym rozmyslam, tak vzdy je mokra v tych zahyboch. Plienky ale pouzivam iba mesiac, ci to je potrebne uz hned urobit?

matja
14. dec 2009

ja som to mala presne tak s tou kapsovkou SWB. Pretekala mi okolo nožičiek a dokonca aj hore pri brušku, robilo mi to od začiatku, skúsila som to navoskovať a fakt to funguje.

matja
14. dec 2009

len práveže neviem, či také chlpatice ako IB alebo CT sa môžu voskovať. Na tej CT to skúsim a uvidím. IB voskovať nepotrebujem, nám nepreteká.

dahlia23
14. dec 2009

mne sa na plienky tuším najviac páčia orechy. teraz som kúpila ten gel na pranie z orechov, takže budem prať v tom. aj veci pre malého som v tom vyprala. z orechov je všetko také mäkučkééééé 🙂

matja
14. dec 2009

ja používam tiež orechy a rozdiel medzi slizom a orechami nevidím. Ale záleží asi aj od toho, kto má akú tvrdú vodu.

tynushqa
14. dec 2009

Baby este otazocku, ktore plienky su najvhodnejsie na nosenie?

emjee
14. dec 2009

no tak my mame supertvrdu vodu 😝 😝 😝

tynushqa co som tu hore-dole pocitala, tak je to v podstate jedno, take co vam sadnu, ale pri noseni vraj deticky malokedy cikaju (a nekakaju - to mam odsledovane, cikanie nie, lebo sak to sa v jednorazovkach neda dobre odsledovat)

matja
15. dec 2009

tak a mne dnes v noci prvýkrát zamrzli plienky... ako ich idete skladovať v zime? Ja ich mávam v kýbli na balkóne.

jaandy
15. dec 2009

ved to nevadi ze zamrzli 😀 aspon nesmrdia 😀

ja ich mam v kosi na balkone, ten je ale zaplastovany...ked tam preziju kaktusy tak tam preziju aj plienky 😎

dorotkaa
15. dec 2009

caute baby,
chcem vas poziadat o radu, predsa len mate s latkovymi plienkami narozdiel odo mna skusenosti... idem kupovat klasicke stvorcove plienky a vobec netusim ake mam kupit, chcem aby boli kvalitne, jemnucke a save... na cene mi nezalezi, pretoze ich nebudem kupovat vela, hlavne aby boli dobre...
vraj dobre su Imse Vinse, aj tie ceske z Libstatskych textilnych zavodov... a co popolini?
kupila by som par ks aj nejake farebne alebo s potlacou - poradite aj z takych nejake kvalitne?
Vopred dakujem za vase tipy 🙂

matja
15. dec 2009

jaandy, lenže oni nabrali v kýbli svoj tvar a také zamrznuté som ich potrebovala nasáčkovať do práčky 😀 V tom bol trošku problém, keďže boli tvrdé, ale podarilo sa 😉

emjee
15. dec 2009

matja treba pouzivat kybel s priemerom rovnakym ako otvor pracky 😀 to potom len preklopis a mas 😀

labutka
15. dec 2009

hura, som späť, pripravena zaskolovat nove latkarky. 🙂 😎 moj net je funkcny, dufam ze to tak aj ostane.

dorotka, stvorce odporucam jednoznacne MaM Happy Squares, su nebielene a krasne. hriech ich ocurat, a nie este aj okakat.
a ak chces bambusove, tak Kikko farebne bambusove su fajn.

tynus, ak chces nosit v satke alebo nosici, je to podla mna jedno aku das plienku, ale v principe by som volila radsej nieco sirsie medzi nohami.

izabelkak
15. dec 2009

labutka skvelé, tvoj album mám naštudovaný celý, velmi mi pomohol v rohodovaní fakt super... diskusiu som čítala skoro celú resp. tak od str. 80, no a ked som sa dostala na aktuálny list zistila som že kopec dievčat už sem nechodí :( tak asi už majú detičky bez plienok... ale verím že sa to tu znova rozhýbe ...

labutka hned sa aj opýtam, na pocit sucha v plienočke používaš vkladačky z mikrovlákna? a čo je to za matroš? lebo teraz som až dočítala že to čo je v IB tá stay dry vrstva je z bavlny 😲 čo som teda čučala... ja mám obavu že u nás flees ani separačky fungovat nebudú malá ma citlivý zadoček...

labutka
15. dec 2009

izabel tá vrstva v IB nieje flis, ale nieco ine, co neviem identifikovat, niektora baba pisala ze to je po anglicky "suedecloth". je to podobne ako flis.
ja pouzivam na pocit sucha nastrihanu flisovu deku, mam aj original flisove separacky, ale tie su o dost tensie, takze vlkho je citit viac.
mikrovlakno podla mna nerobi take sucho, ako flis... mikrovlaknove vkladacky su napriklad v bum geniuske, ale nezda sa mi to take suche ako flis.

izabelkak
15. dec 2009

som to doplietla jasne ten vrch na IB je PE... flis vyskúšam ale mám pocit že to nebudeme moct používat, objednala som si jednu origoš fles.separačku na skúšku... akože bývam v BA ale dostat sa do ikea je nadludský výkon, resp. dostat sa vobec niekam🙂))

ešte som sa chcela opýtat ked robíte slíz, rozpúštate mydlo v teplej alebo vriacej vode? a potom ked sa rozpustí k nemu sa pridá soda alebo soda sa rozpustí zvlášt a v akej vode? prvý čo sme robili sme mali dost hrudkovitý a riedky, som to rozpúštala len v takej vlažnej vode🙂)) ale inak super ja som so slízom spokojná, používam ho aj v kuchyni, an dlážky a pod. super vecička za pár kačiek... a hlavne funguje nie ako niektoré chemické čističe čo akurát tak smrdia a to je všetko...

miruss
15. dec 2009

Ahojte podľa môjho dodávateľa je materiálové zloženie IB SIO takéto:
Zloženie:
Vonkajšia vrstva: 100% polyester s PUL záterom
Štvorcová vkladačka: 70% bambus, 30% organická bavlna
Oválna vkladačka: 70% bambus, 30% organická bavlna s vrchnou vrstvou polyester vo forme semišu pre suchý zadoček.

Dorotka najlepšie štvorce sú ako písala labutka MaM Happy Squares.

labutka
15. dec 2009

mydlo na sliz rozpustam vo vriacej vode, len z toho dovodu ze je to rychlejsie. v druhej nadobe rozpustim sodu vo vriacej vode, tiez je to rychlejsie. potom postupne pridam sodovu vodu do mydlovej, stale miesam, a nakoniec dolejem vodou.

dahlia23
15. dec 2009

u nás je teda voda mega tvrdá. ja som dlho prala v slize, kým som objavila orechy, bola som spokojná. lenže potom som vyčistila pračku a už som taká spokojná nebola. stále som niekde čítala, že ten sliz zanáša pračku a neverila som. a keď nám prestal fungovať po tom čistení odtok od pračky, tak som uverila. nehovorím, že to bolo len z toho slizu, ale iné prášky som veľmi nepoužívala, najdlhšie ten sliz... tak preto sa ho bojím. ☹
a orechy sa v prípade núdze dajú dať aj do umývačky, to by som teda pri slize neriskla. 🙂
ale možno sa k nemu nakoniec vrátim, ktovie.... 😎

izabelkak
15. dec 2009

mne sa napr. po jednom oprati slizom vyčistil hrantík kt. je na aviváž, mala som to rozobraté snažila sa ten úzky hrantík vyčistit ale nič, a po jednom opratí bol o.k. tak som nadobudla pocit že sliz aj vdaka sode skor prípadný kamen odbura, ale je fakt že zrejme sa usádza skor to mydlo a ked si predstavím tie hrčiky čo som v slize mala🙂))
do umývačky by som to ani ja neriskla ale na utieranie mastných ploch a pod. super ... ale chcem vyskúšat aj oriešky ...

labutka dakujem za návod, drahý mi aj hovoril že som to mala dat do vriacej🙂)) tak to potom miešal ako diví, ale nepomohlo ...

inak ak mám porovnat plienky zo slizu a ecoveru, zdajú sa mi makšie zo slizu...

majkas
15. dec 2009

ahojte,

tak gro baby odskusana, sadla nam pekne aj okolo noziciek aj okolo bruska. mali sme ju na najvacsiu velkost ale to mame aj BG takze to uz neriesim.
mala ju mala na sebe cca 2,5 hodky, stihla ju dost pocikat ale este by ta plienka cosi nasala. pacia sa mi na nej suche zipsy, su robene na styl hnusiek, cize nemaju take draplave klasicke suchace ale take rovne, neviem jak to mam popisat 🙂
velkostne su uzsie medzi nozickami jak BG, na vysku asi rovnake a tie vkladacky su podobne ako u IB. su dokopy 3, a tie 2 co su spolu zosite dost dlho schli, mne konkretne den a pol, ale to sa susili v izbe kde momentalne nekurime kedze sa tam nezdrziavame.
takze ak byste si ju chceli kupit vo vacsom mnozstve tak kvoli schnutiu tie zosite vlozky tych by som si kupila viac, samotna plienka a ta jedna vlozka uschli rychlo.

a ja stale periem v persile, nie je to sice eko ale perie dobre, a plienky mi nesmrdia

izabelkak
15. dec 2009

mna celkom zaujali tie PUL-ky od gro baby, sú jednovelkostné... my sme teraz tak dajako narozhraní S a M no S-ká sa mi už nechce kupovat...

aké PUL sa vám najlepšie osvedčili na štvorce na rovno? IV organic nič moc... TB flexitot lepšie ale u velkosti 1 máme ešte rezervu...

quika
15. dec 2009

ste ma pobavili ze pri noseni dieta necika a nekaka 😀 ten moj sa za 15min. v manduce precura a este si aj kakne do toho 😠 a bol taky od narodenia, najlepsie sa mu kakalo na prse a pri noseni. pre velmi cikave deti je pri noseni problem vybrat dobru plienku, lebo ako na nej sedi, tak to az tak nesaje, bez ohladu na material, skor tecie hned bokom a mate takmer suchu plienku a mokre vsetko, vratane vlastneho oblecka 🙄 tiez odporucam kvoli tomuto co najsirsiu plienku. inac mam odskusane ze jednorazovky su na tom este horsie. a v autosedacke mame rovnaky problem 🙄

fibi
15. dec 2009

zdravím 🙂
chcem sa spýtať... dlhý čas som prala v slize, ale oplešiveli mi bambusové štvorce BL, niekde som sa dočítala, že za to môže sóda, že je dosť agresívna... Teraz rozmýšľam, čo by mi to spravilo s chlpatými IB (chýba mi tu smajlík škrabkajúci sa na hlave 😒 ) Máte nejakú skúsenosť?

jaandy
15. dec 2009

nemyslim ze oplesiveli od slizu...periem v slize aj chlpate plienky a nic im nie je 😀

sliz je nebezpecny len pre tie nove pracky co peru s min. mnozstvom vody, ja mam staru a po slize je cistejsia ako po prasku 😉

emjee
15. dec 2009

quika 😀
dnes som si lepsie vsimala aj to cikanie - boli sme 2 hodiny vonku a po navrate este 2 hodiny spal (nevyzleceny, len vyhodeny z manduce) a v plienke sucho 🙂
a naozaj sa este nikdy nepotento v satke ci manduci (v autosedacke ano, a pravidelne kaka v jedalenskej stolicke 😀)

kaktusik007
15. dec 2009

ahojte, chcela by som poprosit o radu.... ze aby ste sa mi pozreli na zostavu, ktoru som si priblizne napisala, a aby ste mi ju samozrejme aj poriadne spripomienkovali 😀 😀

mam 18ks stvorcov, a este by som chcela dokupit 6ks Kikko 70x70, a latkovky mame v plane pouzivat od malinkata...
a taketo som si este vyhliadla:

značka tovar veľkosť
Tots Flexiwrap 1 2ks
Baby Lucy Organic 3v1 5ks
Baby Lucy Organic XS/S 5ks
Baby Lucy Organic Color XS/S 5ks
Baby Lucy Bamboo patentky XS/S 3ks
Bum Hugger patentky S 2ks
sponka Snappi 3ks - alebo staci menej ci sa lamu a treba viac???

a ak by velkost XS/S bola uz mala, by som presla na M/L, identicke plienky, identicke mnozstva... 3v1 som sa rozhodla len pre 5ks, s tym, ze neskor este by som chcela AIO tots easyfit 6ks... a pul nohavicky samozrejme z vacsich asi 3 ks...

hmm.... co si o tejto zostave myslite??? 🙂 bude stacit??? alebo niecoho mam zbytocne vela a nieco mi chyba???

daaaakuuujeeeeeeem 😉

matja
15. dec 2009

kaktusik, ja by som radšej nakombinovala z rôznych značiek.

Alebo aspoň nebrala toľko coloriek. Namiesto nich sa pozri napríklad po haipa daipa pastelka alebo klasik (alebo iné...)
bum hugger nemám, ale mnohé dievčatá hovoria, že po istom čase dosť smrdí. Ak to chceš ako nočnú plienku, tak skús porozmýšľať nad Little Lamb bamboo alebo Baby Idea bamboo extra.

snappka - my máme dve a bohate stačia, sú kvalitné, neničia sa.

6 ks aio tots easyfit je podľa mňa moc z jednej značky, ja mám tots aio bamboo a som nadmieru spokojná, ale do výbavy by som zobrala aj bum genius, nejakú itti bitti a z noviniek sa mi dosť pozdáva gro baby, ale nemám odskúšané.

vlnené nohavičky by si nechcela odskúšať? Na malé mimčo nie, ale na neskôr sú podľa mňa super.