Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
29. jan 2011

@zojec nad anawy rozmyslam a ten prefold je teda este savejsi ako anawy? ja som bum hugger dovypchavala vkladackou od BG organic ale aj tak sme to precurali ☹ 😀 co uz vela pijeme vela cikame 😉

miruss
29. jan 2011

@brisilda: Savosť anavy nemám vyskúšanú, ale pofdľa zloženia bude podľa mňa savejší prefold.

brisilda
29. jan 2011

@miruss no tak ja som nasla pod nazvom perfold len toto http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo... hod link ktory myslis ty lebo ja som s toho jelen 😀

zojec
29. jan 2011

@brisilda dobre si nasla.. 🙂 tam na tom obrazku su nafotene vsetky tri vkladacky..mala, twofold a prefold, ten prefold, je ta najspodnejsia.. ked si to zvacsis, tak je to tam napisane.. su tak na sebe aby si si vedela porovnat velkostne 😉

miruss
29. jan 2011

@brisilda: Tento myslím. Predtým si dala odkaz na twofold a ten je užší a skladá sa len na polovicu, čiže je menej savý ako twofold. Keď klikneš na obrázok, tak sa Ti zväčší. to najväčšie je prefold, užšie je twofold a tie vkladačky sú bamboo hour a tie sú 4 v balení.

miruss
29. jan 2011

@zojec: si ma predbehla. 🙂

zojec
29. jan 2011

@miruss sorry 😀 ale uz idem spat.. nebudem uz mudrovat 😀 😀 😀

miruss
29. jan 2011

@zojec: Kľudne, mne to nevadí a pre mňa je na spanie ešte skorá hodina. ja pôjdem tak o 2 hodinky. 🙂

brisilda
29. jan 2011

😀 dik kocky no gramazovo mam take vkladacky posite co som si kupila latku od jednej kocky s MK 😉 tak porozmyslam ked maly naozaj strasne vela cika on aj pampersku v noci precika 😠 neviem kde sa to vnom berie asi to bude tym ze na noc pije 300ml kase 😀

zojec
29. jan 2011

@brisilda prefold je asi taky material ako hruby bmb flis od moniky. 😉 aj moja precurala alany naposledy.. latkovku este nie.. podla mna aj ona vypije za noc aj 300ml.. sak vecne visi na koze 😠
@miruss pre mna je tiez este ralativne skoro, ale dnes buntosime od 6tej.. tak sa mi to nejak posunulo 😀

brisilda
29. jan 2011

@zojec mne maly vypije 300ml kase a v noci ho 2 krat kojim takze asi to bude aj tym ze tak vela cura 😎

zojec
29. jan 2011

@brisilda uff.. tak potom asi plienka neexistuje pre vas.. 🙂 to je skor na vyvod 😀 😀 😀 ja kasu nedavam .. tak u nas je to asi len tych 300 za noc 😉 no idem uz.. d.noc vsetkym

miruss
29. jan 2011

Zuzka vypije pred spaním 250 ml mlieka. V noci nepapá a spí 12 až 13 hodín. Našťastie sa neprečúra.
@zojec : Tak ja mám 2 hodinky k dobru som vstávala o 8 a malá o 8:30.

miruss
29. jan 2011

@brisilda: tak to je dobrý papkáč-. Mne Zuzka v noci nepapá od 3 mes. a Kubko nepapal v noci od 2,5 mes.

aknavij
29. jan 2011

@taanak dakujem, tie navleky vyzeraju super. A co hovorite na navleky Babylegs? Tie neotlacaju nozky? Moja mala sice nie je zatial nejaka buclata, ale ktovie ked podrastie. Mas ich prosim ta len v tej jednej farbe, alebo budes este objednavat?Dakujem.

aknavij
29. jan 2011

@aknavij ale ved jasne. az teraz som si vsimla tu spustu ostatnych vzorov navlekov, no co uz, ved kojim....

majus246
30. jan 2011

no idem sa tu aj ja pridať ešte to celkom nemám preštudované čo sa týka fungovania nových látkových plienok no nie som ani úplný zástanca pampersiek hoci ich výlučne používam.Ked sa malí narodil určite to všetky poznáte že v každej plienke vás čaká prekvapenie na začiatku som mala pocit že skrachujem.A tak aj na tlak okolia som dala malému klasickú látkovú plienku.A v našom prípade to bolo prví aj posledný raz.Malí mal silnú žltačku a aj na kŕmenie som ho musela budiť a tu nastal kameň úrazu.Hoci som mu zadoček natierala jemu vôbec neprekážalo že je pocikaný alebo pokakaný..On si spokojne spinkal v tom čo si do plienky naložil a verte či nie behom tých 2 hodín spánku mu pokožka praskla až do krvi a ja som vyše týždňa liečila jeho zadoček všetkým možným aj nemožným.To bol moment kedy som si povedala tak toto nie.Malého som začala dávať na nočník keď mal asi tak 4 mesiace ako náhle som zbadala že ide dačo robiť plienka dole a už sedel a poviem vám že aspoň u nás to funguje skvele.Okrem obdobia kedy mu šli zúbky sa mi nestalo že by sa pokakal za deň miniem tak asi 3 až 4 plienky.Hocikedy počas dňa ho na chvíľu posadím a tak máme skoro stále suchú plienku.Malí má práve dnes 9 mesiacov.Už len čakám na leto vtedy mu chcem nasadiť látkové aby sa mi začal aj sám pýtať lebo vravia že takto si dieťa neuvedomuje potrebu lebo je stále v suchu.Tak uvidíme ako to zvládneme.

kasper
30. jan 2011

Baby, dakujem za radu 🙂. Takze radsej puder.

zojec
30. jan 2011

@kasper no zavisi od problemu aky bude.. ak ma dietako zdravu pokozku a nie je nachylne, netreba mu nic, ak je nachylne, tak vyskusas vsetko 🙂 myslim ze obetujes aj plienku pre blaho a dobro dietatka 😉

julia30
30. jan 2011

Caute neskorsie ale predsa ;)

@brisilda no ale ked ja som si v 4.5 mesiacoch usilia HD a uz sa mi nechcelo skladat novosklad :D tak som mala 25 bambusovych HD a tym padom sme prestali s novoskladom. A pri dalsom to vidim na zavazovacky disany nakolko som ich z druhej aj prvej ruky este pri malej nakupila asi 30 🙂 tak uz sa na ne tesim, ze ziaden novosklad nebude 🙂 ale dnu pojdu klasicke stvorce, lebo tie mam najradsej 🙂 alebo bambusove stvorce BL 30x30

btw. separacky ked som zacala davat pri rasteni zubkou, som myslela, ze ochranim plienku tak prave zo separaciek sa mala zaparila tak sme priamo bez separaciek 🙂

@miruss presne tak prefold je prefold originalny 🙂 ten fakt nasaje aj umyvadlo :D ale ja si myslim, ze nasa to mala aj preto to precuravanie ze sa tak hadzala a chodila a prevalovala v postielke ze som jej to mozno nevedela dobre zalozit, sa jej to poposuvalo a neviem co secko 🙂 takze som to psychicky nezvladla a vzdala ;) uz sa tesim na leto dufam, ze sa odplienkujeme ;)

malamargaretka
30. jan 2011

@emjee Prepačte dlhšie som tu nebola...
ja to chcem od narodenia mojho babetka pouzivat🙂 takze...zatial z tych vsetkych rad a skusenosti som si poskladala toto:

5ks nohavickovych plienok
7ks kapsovych plienok
4ks All in one🙂
A samozrejme aj nejake klasicke stvorcove na vsetko ine ako boli povodne pouzivane*🙂🙂🙂🙂

Dakujem🙂za kritiky a rady

julia30
30. jan 2011

@malamargaretka no dobre sisi popisala ;) este zalezi od toho ake mas moznosti na susenie ;) podla toho dokupis klasicke stvorce, len kvoli tomu sme hlavne novoskladovali prvych 4.5 mesiaca lebo to bolo na schnutie rychlovka ;)

algon
30. jan 2011

Ahojte. Prosim poradte, kde v Ziline zozeniem bezvodovy lanolin. Dakujem

pegal
30. jan 2011

Ahoj, kde v ba sa daju kupit Kikko plienky?dik 🙂

petrinka
30. jan 2011

@pegal myslim, ze v kazdej DM droderii.

petrinka
30. jan 2011

baby, aj my mame problem v noci s plienkami☹ tiez precura uplne vsetko. mokre ma az pyzamo☹ tiez som bola z toho na nervy a na noc som davala aj pampersky a precural aj tie. vecer tiez vypije flasu kase a cez den tiez velmi vela pije...

zojec
30. jan 2011

@petrinka ja som tak minule rozmyslala, kolkokrat sme museli byt prebalene my, do stvorcov v noci... 🙂 aj moja precura jednorazovku.. akukolvek, latkovku este nie, ale casom asi aj tu da dole :(

aknavij
30. jan 2011

baby, co mate babylegs navleky, otlacaju nozky alebo nie?dakujem, chcem objednat a aby som nekupila blbost.

etuska
30. jan 2011

@aknavij
nas Simi ma cca 10kg a riadne stehna-ked dam babylegs dole tak ma trosku otlacene,ale nie zarezane,normalka mu ich davam takmer kazdy den

kaktusik007
31. jan 2011

@malamargaretka pripajam sa k
@julia30 uplne rovnake skusenosti - na susenie su stvorce skvele, nohavickove schnu relativne dlho... a co sa tyka rastu zubkov a separaciek --- taktiez sme bez nich, s nimi sa maly zaparuje.... 😒
@petrinka my mame extra special save nocne vkladacky - 6 vrstiev bambusovo-konopenho flisu, 4 vrstvy bambusoveho frote.... rano je plienka totalne mokra, ale precikany je len ked PULky zapnem nejako zle, na co si davam brutalny pozor, najma okolo noziciek (treba mu ich trosku inak zapnut kedze spi, ako ked je doma hore... a detto autosedacka, som zistila ze tam tiez treba tie pulky zapnut trosku inak, lebo sedime :D )
@zojec mozno sme tak casto prebalovane ani neboli... ktovie... mama sa ti neprizna radsej 😀 😀 😀 😀