Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mamutka
16. aug 2009

ludmila, ja som zacala latkovat hned po prichode z porodnice, to som zavazovala stvorce alebo vkladacky do viazaciek disana a navrch gatky, napr haipa daipa, tie majuu velmi jemne gumky okolo noziciek a ani na nrusku to nema ako otlacit, su na patentky. tie disany sa lahko viazali, je to o zvyku, velmi rychlo schnu, kedze ale len drzia plienocku na mieste, same nesaju, takze je na tebe kolko toho do nej naukladas, podla toho to cele saje....
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...
je to lacna varianta, teraz uz nanic, ako vzdy pisem, maly sa prebaluje uz len postojacky, takze ziadne zavazovanie 😝
andrea, neviem presne, skus nejaky jemny zbytocny uterak prestrihnut, naskladat na ritku a uvidis 😉
ja som sa uz aj to chystala urobit, ved preco nie? 😀

ludmilabb
16. aug 2009

Mamutka tie Disany som si tiez objednala tak po tri kusy na skusku spolu s vlniacikmi (dost drahe ale co uz velmi sa mi pacili len aby nepretekali) ci to bude pre mna dobre ci to budem vediet uviazat a vyplnit ako pises pretoze moje novosklady su na Sofii dost smiesne.Vidis pozriem tie Haipa Daipa, vdaka 🙂 ked bude viac casu nafotim ako jej sadli 😉

mamutka
16. aug 2009

no vidis, ja som si disana vlniaky az teraz objednala, mam uz jedny vlniaky a som nadsena. dobre vymacas v lanoline a nemaju sancu pretiect 😉
ja som tie sklady a novosklady nikdy nevedela riesit, proste normalne poskladam plienocku ako volakedy, polozim na disanu a uviazem, na to mi tie haipa daipa gate dobre sadli. su take priestranne. ved vkladacky save existuju vseliake, ani neviem uz ako sa volaju tie co doma mam, aj BL mam vkladacky, nie len stvorce, takze taketo vseliake kombinacie, aby to dost nasalo a aby to aj dietatku bolo pohodlne. urobis ako sa ti hodi, uvidis. tie flisove separacky su fajn na udrzanie pocitu sucha, dost som to davala ked bol mensi, cil uz to kaslem, ked vidim ze jemu nechybaju, kludne by som ti nejake aj poslala 😉

uankab
16. aug 2009

ahojte babenky, potrebovala by som od vas radu... rozmyslam nad latkovymi plienockami, ale ste nie som uuplne presvedcena o nich... chcela by som sa spytat, ze aky material odporucate, aby babatko nemalo pocit mokrej ritky (bavlnene, bambusove, frote).. pouzivate aj nejaku masticku na ritku? a odkedy je vhodne ich pouzivat? potom by ma zaujimala este aj velkost plienky - je lepsie kupovat plienocky podla velkosti, alebo sa vam odsvedcili aj univerzalne - kde sa velkost nastavuje podla veku dietatka?
mate niekto skusenosti z plieckami Mother-ease ? http://www.earthlets.co.uk/product/53/mothereas...
dakujem vopred za vsetky cenne rady 🙂

ludmilabb
16. aug 2009

mamutka tieto vrchne nohavicky si pouzivala? http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...
ja mam doma len tie Popli separacky v krabicke ale ze tie su vhodne pre vacsie deticky ked uz maju formovanu stolicu, ale aj tak som ich obcas pouzivala, daju sa oprat to je fajn 🙂
no urcite ta nejdem zatazovat aby si mi nieco posielala 😉

adenka
16. aug 2009

ahojte baby,
idem sa k vam nachvilku pridat kedze o kazdu chvilu cakame babo a pohravam s myslienkou na latkove plienky... priznam sa ze sa mi nechce citat celu temu, vyhody aj nevyhody su mi jasne, ale mohli by ste mi odporucit s ktorymi pripadne zacat, kolko ich budem potrebovat a kde ich zohnat??
dakujem krasne 🙂

andrea12737
17. aug 2009

Dobre ranko prajem
uankab, s mother ease ti velmi nepomozem, lebo ich este nemam odskusane, ale s jednou panusou som sa rozpravala a ta hovorila ze bola vcelku spokojna-ze mala iba tu jednu znacku a neriesila, no neviem ako to bude u nas... 😎 😉

mamutka
17. aug 2009

ludmila hej, tie 🙂
ty myslis asi separacky na chytanie stolice, ja myslim flisove, co mozes aj sto krat prat, davaju sa na to aby tvorili pocit sucha
uankab, presne ten pocit sucha co hladas - flisove separacky....flis odvezie vlhko do plienky a cdietatko to takmer neciti.
na zaciatok by som kupila par kusov roznych druhov, napr. Baby lucy, ale bambus radsej ako clasic, to by nesalo.....mala som zavazovacky disany,
aj tieto - dobre na noc, daju sa dovypchat a perfektny pocit sucha...
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
ale novorodenec sa aj tak prebaluje aj v noci x krat, mne teda stacila disana za 90 sk, do nej dajake dobre save vkladacky a na to este separacka flisova, pre pocit sucha a malicky buvinkal ako v bavlnke. mal na tom vrchne gatky samozrejme...
teraz mi tu demoluje izbu musim ist, ale vraj vela rad pre zacinajuce latkarky bolo dakde na strane 82 myslim 😉

mamutka
17. aug 2009

adenka, shopov je hodne, www.plienka, nosime, latkoveplienky, plienocky, a este som isto zabudla daco,
no a www.branakdetem.cz - lepsie ceny ako tu a postovne asi 200 czk, ale ak je obj. nad 4000 tak sa postovne neplati asi....treba si overit...ked dakto sklada vybavu a este daco dokupi, ako ja, menstruac.kalisok, tak 4000 nahrabe v pohode 😀

labutka
17. aug 2009

adenka, robila som objednavku z brany, ak mas chut sa pridat a budes mat za nejakych priblizne 1000 czk, tak mi to vyjde za free postovne... stale cakam na potvrdenie z brany [prazdniny, trva im to dlhsie}, tak ked mas chut sa pridat, tak pis do IP. v stredu by som to chcela dat dokopy.
takisto baby co chcete tie CT, tiez este dajte vediet, Dudri, teba evidujem. zatial sme 3, takze ked rozratam postovne, tak 1,2 libry cca na jednu, kurz mi naposledy pocitali 1 gbp - 1,2 eur. tiez v stredu by som to chcela uzavret.

tamka84
17. aug 2009

adenka, podľa toho ako často chceš prať. Ja ich mám 18ks a periem každý deň, a to bývam v dome a plienky suším vonku na slniečku. Uschnú mi za poobedie. Keď je pár dní zlé počasie mám problém hlavne zo savejšími plienkami napr. bl bamboo, BI bambo extra, BG organic, ale aj BL organic
a kde kupovať ti už mamutka objasnila

ludmilabb
17. aug 2009

labutka kolko vyjde ta CT v eurach?

uankab
17. aug 2009

ahojte, dakujem vam... este sa chcem spytat ci vy davate do tych plienociek aj take nieco, co sa potom zahodi do zachoda... teda tie co som pozerala ja maju vonkajsu vrstvu, v nej vnutornu plienocku a do nej sa vklada este taka sranda (predavaju to v rolkach po 100-200ks), ktora sa potom vyhadzuje, pripadne moze oprat ak je len pocikana... no a este do nej maju aj take absorcne "liners - podlozky", ktore sa do nej mozu pripnut... a uprimne povedane som z toho jelen 😖

sissik
17. aug 2009

uanka celulozozve separacky ti budu pri plne kojenom babetku na nic, prepustia kaku.
pri plne kojenim babetku su dobre fleecove separacky, ale msusi vskusat, ci pokozka znesie fleece
ja uz prikrmujem, ale celulozozve velmi nedavam, vraj robia pocit mokra. a ked ju aj skusim dat, tak zrovna vtedy nic a ide to do nasledovnej plienky. co uz 😀
objednavka z brany? 😵 😵 😵

matja
17. aug 2009

uankab, ja som zase papierové separačky používala a aj používam 😉 Je pravda, že čosi pretečie, ale väčšiu časť stolice zachytí. Používam flisovú vložku na pocit sucha a na to dávam polovičnú papierovú separačku pod zadoček.

dahlia23
17. aug 2009

andrea, ja by som už froté nekupovala. skús radšej bambusové alebo konopné. aj keď aj to je čisto osobný názor. 🙂

tamka84
17. aug 2009

aj ja používam papierové separačky. tiež ako matja najprv dám flísovú a na to papierovú, som spokojná, buď vyhodím do záchoda ale raz preperem. Mala som najprv 200 ks balenie popoliny a teraz tie väčšie 100Ks, ale sa mi zdajú zbytočné tie väčšie, musím 4x preložiť aby som dosiahla veľkosť do plienočky 😒

uankab
17. aug 2009

aha, chapem... no a co sa tyka plienociek, oplati sa kupit radsej podla velkosti, alebo tie one-size plienocky, ktore sa prisposobia? viem ze tie wrapy su podla velkosti... taktiez som nasla, ze existuju plienocky ktore maju specialnu upravu a vytvarauj pocit sucha.. ale ked tam dam taku tu separacku, tak to vlastne nepotrebujem, ci hej? a posledna otazka, prepacte ze ich mam tolko.. pouzite plienky zamacate do niecoho (kyblik s vodou a v tom je nejaky roztok?) alebo ich drzite na sucho a potom raz za 2-3 dni periete? dakujem veelmi pekne.

aleela
17. aug 2009

Ahojte, prosim vas, v com je rozdiel medzi bambusovymi kikko a bambusovymi babylucy stvorcami?

sissik
17. aug 2009

takze kombinacia fleecka a papierova separacka sa osvedcila? som rozmyslala, ze to vyskusam tak.
no a ked ste spokojne, tak mozem kludne dat 😉

aleela kiko stvorec ma hladku strukturu, je tkany podobne ako tie klasicke biele plienky. baby lucy stvorec je frote

emmka3
17. aug 2009

uankab, myslim, ze vcsia z nas sklduje pouzite plienky nasucho v zakritom kyblia a potom sup raz za 2-3 dni do pracky ...

aleela - bambusove Kikko vyzeraju presne tak ako klasicke stvorce, su na omak hladke a makke aj po mnohych praniach, zlozenie je bambus a bavlna, schnu celkom kratko (kracie ako BL) .... bambusove BL su vyrobene z bambusoveho frote - zlozenie bambus a polyester, takze na omak su hlavne po mnohych vypraniach troska drsnejsie (aspon tie moje), su hrubsie ako Kikko, dlhsie schnu ... co sa tyka savosti, tak si myslim, ze je porovnatelna ale nejak som to neskumala 😉 ... ja mam radsej Kikko aj kvoli primesovej bavlne 🙂

tamka84
17. aug 2009

uankab, ja mám viac z tých jednoveľkostných (myslím už aj na druhé bábo), ale na začiatku som kúpila aj pár z viacveľkostných. Podľa mňa aj jedny aj druhé majú výhody aj nevýhody.
A tiež skladujem nasucho, ale u mňa je to jedno, lebo periem každý deň. 😉

andrea12737
18. aug 2009

Dobre rano prajem,
zaujimalo by ma aka to je sketch bavlna.. 😅 🙂

katka0602
18. aug 2009

Ahojte!
Chcela by som sa opytat, kolko krat ste oprali (a osusili) plienky pred 1. pouzitim? Ze vraj treba aspon 5x aby dosiahli maximalnu savost. A tiez, prali ste novu konopnu plienku s ostatnymi? Vraj by sa nemalo, lebo ze konopna obsahuje prirodne oleje a tie znizuju savost plienok z inych materialov. Ci ste to nejako neriesili a oprali vsetky plienky spolu? Dakujem! Pekny den vam!

emmka3
18. aug 2009

katka, ja som oprala nove len 1x pred prvym pouzitim a potom som uz pouzivala ... isto by som neprala 5x (bambusky az 10x 😲) za sebov len take ciste ... neboj, vsak navrchu su vrchne gatky, tak nic mokre by si nemala mat aj ked savost bude este mensia ... novu konopku som nemala, tak neviem posudit ...

wwcko
18. aug 2009

Caute. Baby chcem sa spytat, mam doma 10ks http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat... a je lepsie kupit do nich tie male stvorcove plienky, alebo radsej vkladacie? Ako tam uz jedny vkladacky su, ja to myslim tak, ze ked niekam pojdeme, kde budem potrebovat aby ta plienka dlhsie vydrzala. Aby som jej zvacsila savy objem. Nebude potom ta plienka strasne velka?

brinzulka
18. aug 2009

wwcko-ja davam malemu len jednu tu vkladacku...mam pocit, ze na novoska a zmensene je to dost...
skor pri inych kapsliach mam problem, ze trosku treba dovypchat, lebo mi netesni baby kangas okolo noziciek...ale bum geny su super...aspon zatial....

wwcko
18. aug 2009

Brinzulka dik. Teraz sa ani moc nebojim ze by nesatcila, ale ked bude mala vacsia a bude aj cikat viac. A ktore pouzivas a noc?

dahlia23
18. aug 2009

ja som konopku prala s ostatnými, ani som netušila, že sa to nemá 😅

brinzulka
18. aug 2009

skusila som little lamb, tots bots, pripadne prebalujem 3krat...ked sa kojime