Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

busni
25. nov 2009

🙂 dakujem za radu, budem teda zehlit,malo by to byt lepsie, pripadne zapojim manzela 😉

mamutka
25. nov 2009

baby ja som smirovala na ceskom koni a chvalia si tam toto z ikei, ze to pouzivaju ako plienky
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0012...
skusili ste uz?

reva
25. nov 2009

ahojte,
chcem vas poprosit o radu ...BG sa peru po kazdom pouziti ?? Ale bo ich mozem dat preschnut a vymenit len sacie jadro ???

Co pouzivate na noc aby sa vam drobci neprecikali ??

Dakujem

wwcko
25. nov 2009

reva ja periem po kazdom. len IB SIO necham vyschnut a pouzijem nove jadro. A na noc nam zatial stacia BG alebo mam LL

miruss
25. nov 2009

Reva na noc mi zo začiatka stačila bum hugger samotná a asi od 6. mes. Zuzky som do nej pridala konopnú vkladaciu plienku. 🙂 Počula som, že na noc je dobrá aj Bum genius onesize v 3.0. a One size organic velour SWB, ale tá je dosť drahá. 😝

miruss
25. nov 2009

A Reva Bum genius periem po každom, IB SIO nechám uschnúť a mením len jadro.

reva
25. nov 2009

Dakujem,
aj ja som to prala zatial zakazdym len sa mi zdalo ze som nieco take citala....ale to som si pomylila s tymi IB SIO...uz mam v tom jasno 😅

Co je to LL ??

Bum hugger vydrzi asi kolko hodin ???

Este raz dakujem .... som novacik 😉

Latkujeme zatial druhy den ...ale neskutocne ma tesi ten prazdny kos co zrazu doma mame ... o pracke radsej pomlcim 🤐 😵

dahlia23
25. nov 2009

mamutka, ja som na tie plienky z ikey už tiež pozerala, aj som to nejakým mamám videla ako plienky. lenže ja mám neskutočne veľa štvorcových plienok, aj po mne, aj flanelových, farebných... už mi príde zbytočné do toho vrážať peniaze. ale ak by som nemala, asi po nich idem. 😉

zuzulik
25. nov 2009

baby a ake pulky odporucate na klasicke stvorce??

neurologia
25. nov 2009

zuzulik ja mam LL (little lamb) aj IV (imse vimse)...oboje su dobre ale mne sa viac pacia IV nam sedia lepsie aj medzi nozickami su sirsie....

izabelkak
25. nov 2009

ahojte, a ten bum hugger vydržal aj bez vrchných gatiek? lebo sú uvádzané ako nohavičkové? no tiež by ma zaujímali nočné plienky a plienky na den ked sa ide von, najma či ich ešte dovypchávate niečim a čím najlepšie?

ešte by som sa chcela opýtat ked máte novú plienku operete len raz a počítate s tým že savost je nižšia tak častejšie nové meníte? po kolkých ca. opraniach sú savé tak po 3 - 4 x ? toto sa týka aj štvorcových plienok?

no a ešte jedna otázka, tie menšie štvorce sa používajú len ako vkladacie alebo ako sa dá do nich balit?

ďakujem velmi pekne

poctivo čítam spatne diskusiu ale niektoré veci sa radšej pýtam priamo,

dakujem, Veronika

emmka3
25. nov 2009

veronika, na nohavickove sa davaju este vrchne gatky, nedavaju sa len na nohavickove typu all in one (AIO), cize vsetko (nohavickova plienka aj vrchne gatky, vacsinov PUL) v jednom

my mame na noc SWadleBees one size velur a spokojnost nadovsetko
na vonka mame Itti Bitti, Tots Bots One size Bamboo a Bum Genius Organic ... nicim ich nedovypchavam a IB vydrzia cca 2hodky, TB a BG aj 3 hodky

novu plienku peries len raz a pouzivas, ratas s nizsou savostou ... klasickych bavlnenych stvorcov sa to netyka, tyka sa to hlavne bambusu

mensie stvorce len ako vkladacky, kedze to nemas ako poskladat ani na novoska ani na draka, len na obdlznik ...

a kludne sa pytaj aj dalej 🙂

wwcko
25. nov 2009

zuzulik ja mam Bummis a Thirsties a Thirsties su prijemnejsie, bummis su igelitovejsie navrchu, ale rada mam oboje 🙂 ale ak by som si musela vybrat tak o jeden bod by vyhrali Thirsties 😀

izabelkak
25. nov 2009

emmka dakujem velmi pekne za odpoved, tak dobre som si myslela že tie menšie štvorce len na vkladky...

hej, viem že na nohavičkové treba pulky alebo iné vrchné gate, len tu niekto písal že na toho hambáča nič nedáva a vydrží vypchatý pritom je v e- shopoch medzi nohavičkovými, preto mato zaujalo žeby nebolo treba vrchné gate?

miruss
25. nov 2009

Reva ja dávam na noc Bum Hugger a vydržia 12-13 hodín.

Veronika nočné sú dobré Bum Hugger a SWadleBees one size velur.
Na vonku mám IB SIO, Bum Genius, Imse AIO, Tots Bots Easy fit a ničím ich nedovyprávam. IM vydržia tak 2 hodinky, ostatné 3-4 hod.

Zuzulik dobré sú IV organic, Thirsties, Bummis a Tots flexi wrap.

miruss
25. nov 2009

Zuzulik na štvorce sú dobré Bummis super brite a Thiersties.

katherine27
25. nov 2009

Ahojte kočky, potrebujem poradiť aké plienky si mám vlastne kúpiť do výbavy...poznám klasické látkové plienky a to je všetko..vysvetlími niekto čo vlastne budem potrebovať? a poradí tak, aby som teda ušetrila predovšetkým čas pri prebalovaní?
Ďakuejm za vysvetlenie.

miruss
25. nov 2009

Katherine IP. 🙂

dahlia23
26. nov 2009

zuzulik, ja som na štvorce dávala PUL Baby Lucy, dobre sedeli, a ešte som si ušila dvojo flísakov podľa vzoru plienky Baby Lucy. A bola som spokojná, používali sme aj na von. 😉

mamutka
26. nov 2009

baby mate niektora pre drobca toto?
http://www.branakdetem.cz/male-merino-kalhotky-...

zuzulik
26. nov 2009

dakujem Vam mamicky 😵
ja som sa rozhodla najma zo zaciatku prebalovat do klasickych stvorcov a mam aj popoliny viacvrstvove, dufam, ze budu mat uspech a malickemu aj mne 😉 maminke sa budu pacit a ze nebudu az tak pracne ...
pocula som same chvali na tie IV soft a organic...pozriem este tie Thirsties a ostatne,ktore radite ...

inak co sa tyka velkosti,tak na zaciatok asi tie newborn, ze ??? S-ka asi este budu velke, ze?
a este dotaz: na noc tiez latkovky,alebo hnusky??? aby som aspon v noci nemusela casto prebalovat a babtko sa mohlo vyspinkat, i ked ono stejne bude hore kazdu velku lebo bude mat hlad? 😉

henushka
26. nov 2009

zuzulik, my na stvorce pouzivame IV soft newborn a doteraz v pohode a to uz smerujeme k 5 kg. Mam nakupene uz aj vacsie aj IV organic a na tych sa mi paci gumicka okolo pasa, je taka prijemnejsie sirsia. Viazem novosklad, vpredu to sice trochu vytrca nahor (zalezi od velkosti stvorca) a v pohode, nic nepretecie. A davam samozrejme separacku.

quika
26. nov 2009

mamutka ja mam tie ikeove stvorce (to skutocne su plienky, je to identicky material ako stvorcovky, len oni to nazyvaju uterakom). a velmi si ich chvalim, su save skoro rovnako ako socikove alebo IV 100g, urcite lepsie nez IV 67g, alebo kikko lux. aj kvalita dobra, neparaju sa, ziadne ocka. za tu cenu myslim ze jednoznacne najlepsi pomer cena/vykon.

mamutka
26. nov 2009

quika, no tusim musime do Ikei skocit 😀

miruss
26. nov 2009

Zuzulik ja látkujem od 3 mes. malej a začínala som S a potom som prešla na M. Záleží aké veľké bábo sa narodí, ale keď je S od 3,5 kg, tak je lepšie kúpiť S, tie dlhšie využiješ ako NB. 😔

dahlia23
26. nov 2009

zuzulik, suhlasim s mirus. ja by som tiež newborn nekupovala. teda, ani nebudem, máme S-ká a tiež 3v1, takže využijem to. ale možno by som zvážila kúpu zopár tvarovaných plienok (napr. baby lucy, tie sú za dobrú cenu, aj dobrá kvalita), ušetrí Ti to čas, ale aj nervičky. Lebo so štvorcami okolo nožičiek neutesníš tak, ako s tvarovanými (majú tam gumičku). a tak malé mimi predsa len kaká dosť riedko. 😉

dahlia23
26. nov 2009

mamutka, tie gaťuše vyzerajú super. 😉

mamutka
26. nov 2009

no mne sa zdaju fajn na von v lete, nech nema ritku ako balon a AIO uz asi nevyuzijeme, z BG mi vyrastol, IB precikal nedavno, tak sa mu to aj bojim daj.
myslim ze vlniaky su na leto naj, to ked vidim ako ludia vetraju babatka v kocikoch a pritom ich nechaju zabalene v igelitkovych plienkach, tak neviem ci by som ich nemala oslovit a urobit osvetu. len sa bojim, lebo ludia su taki vselijaki, ze by som mohla aj zle dopadnut 😅

miruss
26. nov 2009

Mamutka ty máš doma malého obra, mojej sú BG ešte dobré, až teraz som ich začala dávať na najväčšiu veľkosť a IB sú nám tiež ešte ok. 🙂

emmka3
26. nov 2009

mamutka, suhlas, vlnaky na leto su the best 🙂 ja si neviem predstavit leto v PULkach ... toto leto sme cele vlnakovali, aj na vonka 😉