Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferova
18. júl 2010

osuska je predsa hned mokra a chladi, tricko detto... nevidim v tom vyznam, taketo riesenie

mamutka
18. júl 2010

@luciferova preto sa na nu da mikroflis, flis iste poznas, nedrzi vobec vlhkost a mikroflis je ovela tensi, krasne jemnucky, v tom si prdelka rochni uplne nadherne a v suchu. ked som chytila zvnutra ocuranu pampersku ( ano, som humusak, ale nedalo mi, neotestovat) tak som mohla spokojne vyhlasit, ze citim vlhkost! ale chytit ocurany mikroflis...to nevies ci uz bol pouzity ci nie, total sucho.....

luciferova
18. júl 2010

@mamutka ok, len ja som v tom fakt jelen a z celodenneho studovania aj dobry debil (ach jaj 😅) a netusim, co si mam naobjednavat, aku zostavu si spravit. chcem gro baby shell, budu OK alebo budem nadavat?

mamutka
18. júl 2010

@luciferova neviem, nemam 😀 ale v postate, ked precura vnutro, mozes tam vkladat mozno hocico a tu vrchnu nepremokavu cast pouzit aj opakovane, ako vrchne gate. a po dvoch pouzitiach operes.
ale ked nemas tieto plienky "vsetko v jednom", tak proste ficis na vrchych nepremokavych gatiach, ktore davas na obyc.plienky, ci uz stvorce, ktore same nedrzia, alebo nohavickove plienky, ktore sa pekne zapnu, drzia, dovypchas dacym savym a na vrch este das gate.
ci ty nechces kupovat vrchne gate, chces ficat len na plienkach typu "vsetko v jednom"? da sa, len je to cele drahsie, a ta vrchna cast dycha menej ako keby si dala obyc.latkovu plienku a na to vlnene gate.
ja som zo zaciatku vlniaky nepouzivala, bala som sa ze premoknu a banujem, to je super drziak, taka vlna.
ja ked som chela zacat, tak mi z toho skoro siblo, ako vyzera to fakt zlozito, mam VS a hambila som sa ze nechapem 😀 hold, moznost vyberu komplikuje zivot......

mamutka
18. júl 2010

@luciferova a nie si z BA nahodou? nieco by som ti ukazala nazivo, to je najlahsie, prip.daco pozicala na vyskusanie...

zfidorka
18. júl 2010

@mamutka z coho si si urobila tie mikroflisove vkladacky?

martina05
18. júl 2010

@luciferova ja som si na začiatok kúpila Gro Baby a som s nimi spokojná...teraz som už postúpila a čakám na vlniaky BBH 😀 😀 😀 Ono ťa to látkovanie chytí ... Používanie Gro Baby je fakt jednoduché a tie plienky sa aj dobre perú..len vyberieš vnútro a je to... a máš pravdu je to celá veda...

mamutka
18. júl 2010

@zfidorka ja som kupila origos. tusim baby robia aj z tenkej deky, ale to je predsa len ovela hrubsie, tie original su tenulinke

luciferova
18. júl 2010

@mamutka presne, tiez sa tu s VS citim jak debil 😀 😀 😀 a ktore teda tie vlniaky? ja mam pocit, ze sa teraz v tom uvari, tak preto... aby nemal 300 vrstiev na sebe... ja potrebujem jedno: konkretne link, ze TOTO je dobre a NEOBANUJES 😀 ja dost vymyslam, mam taku povahu. zase na druhej strane to nie je na skodu, aspon sa striktne nedrzim overenych veci, ale rada skusam nove 🙂 vid toto 😅 a nie som z BA, bohuzial ☹
@martina05 a kde sa oplati kupit tie gro baby? a kolko tych vnutrov potrebujem na zaciatok? budem kombi este s pamperskami 🙂

zojec
18. júl 2010

ahojte, ja vas uz citam dlhsiu dobu... zbieram nejake vedomosti.. a poviem ze aj ja som z toho trosku jelen, ale postupne sa na vsekto da prist.. latkujem len cca tyzden a zacala som obycajnymi stovrcami... a doobjednala Pul nohavicky, jedny Little Lamb + 3plienocky little lamb a druhe Flip stay dry na odporucanie zfidorky.. 😉 zatial tie Pulky len cakam, tazke zatial pouzivam stvorce a na to klasicke postolky.. vzdy sa mi to zda lepsie ako 15plienok denne do kosa ☹ ked som bola tehu, tak som si myslela ze nebudem latkovat, ved kto by sa s tymi pliekami vecne "natahoval" ale ked vidim ten odpad, tak som sa velmi rychlo rozhodla pre latkovanie.. 🙂 teraz v lete sa mi zdaju klasicke stvorce pohodlnejsie, rychlo schnu, a mam 20plienok este po mne, 10 som kupila novych, cize skoro ziadna investicia... doobjednala som si este 10 Kiko eko, a 10 muselinovych z Ikei... na noc pouzivam zatial jednorazovky Alana z DM...
@luciferova tymto by som ti chcela dodat odvahu k zacatiu, jasne ze to nie je jednoduche, ale uvidis ze ten pocit ked zacnes stoji za to.. 🙂 niekto tu spominal, ze casom sa z latkovania stane mania.. a je to asi pravda.. 😉 a neviem preco sa az tak strasne obavas mokreho zadku.. stale si tak poviem, ze postarocia ludia balili do klasickej bavlny a tu sme.. 🙂 a myslim si, ze leto je najlepsi cas na zacatie latkovania.. pretoze babatko mozes nechat aj odbalene, lebo je horuce.. a zatial mozes skusat rozne plienocky, a zbierat inspiraciu.. 🙂
tymto dakujem @zfidorka, za povzbudenie a rady 😉 ak mate nejaku dobru radu este pre mna sem s nou.. 🙂 rozmyslam o nejakych fajnych pulkach, lebo jedny mi urcite budu malo..

mamutka
18. júl 2010

@luciferova vlniaky krasne dychaju, v tom teplo drobcovi nebude 😉
na noc davam tieto
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/dis...
vyzeraju na fotke srandovne, ale ked sa natiahnu na zadok, pekne sedia
iste aj tieto budu super
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vln...
ja na den davam
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/svrchni... ake take na suchy zips, to davam vacsinou len na stvorcovu plienku
a tieto si asi kazdy chvali http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...
ja ked davam nohavickove plienky, do ktorych davam save jadro a na ne vlniaky, tak pouzivam vacsinou BabyLucy bambus alebo velur http://www.plienka.sk/index.php?cPath=106&osCsi...
do nich napcham stvorce, ked sa to cele rozlozi, ani to neschne tak dlho, ale v dazdivych dnoch ked este nekuria snivam o susicke....

mamutka
18. júl 2010

jo, a tie vlniaky co mam, teda swaddlebees a aj loveybums su take tenucke, ze to ako vlna ani nevyzera.....

izabelkak
18. júl 2010

@luciferova podstata látkoviek je v tom že dieťa má skoro 2 roky v rozkroku látku, spravidla prírodný materiál, a nie chemicky nabitú jednorázovú plienku, jedna mamička si dala prácu a podrobne zistila zloženie jednorázovky mrkni sem je to ca. 4 odstavec ale odporúčam prečítať celé... http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

janka2110
18. júl 2010

ahojte..tak som zase studovala..no tak teda este sa mam co ucit 🙂
a pridavam foto malej s latkovkou 🙂

janka2110
18. júl 2010

tie na prvej fotke su OIA tie sa mi zda ,ze jej sedia super,ale ma ich asi len 10 minut takze neviem posudit ake su...tie druhe su nohavicky a v nutri je stvorcova plienka...tie sa mi zdaju take objemne...

alusha
18. júl 2010

@luciferova, chces konkretne typy, tak ja by som ti odporucila kupit po jednom z kazdeho typu a uvidis s cim budes spokojna, ak by si spokojna nebola, tu na bazariku sa ti po tom len tak zaprasi 🙂 ja by som kupila jeden gro baby set, jednu itti bitti SIO, par dobrych nohavickovych, napr. tots bots stretch sa mne pozdava, nieco na noc napr. BBH bambus alebo baby idea bamboo extra... na to PUL nohavicky a vlniaky... este pripadne nejaku kapsovu plienku, napr. bum genius...
a este ja veeelmi odporucam tu flipku, to su vrchne nohavicky a do nej vkladacky, ktore ked prave nemas vyprate alebo suche mozes nahradit obycajnou stvorcovou plienkou, lebo tam dobre pasuje...
ja som sa tiez nevedela nedavno zorientovat, tak som postupovala takto a to, co nam nesedelo som predala nebol problem s tym a to s cim som spokojna dokupujem...

alusha
18. júl 2010

a ak sa nebranis kupovaniu v bazariku, aj teraz je tam par dobrych inzeratov na itti bitti, alebo aj gro baby som videla...

luciferova
18. júl 2010

@alusha dakujem 🙂 a nie je to z bazarika nehygienicke? mam obavy aj take, okrem hygieny, ze to uz nebude ono ako nova plienka...
@zojec si zlata, ale ja prave tento argument moc nemam rada, ze ved my sme mali to a to a tu sme a pre dnesne deti su ine veci... no OK, ale ked sme boli my male deti, nebolo ani monitoru dychu, ktory som v dnesnej dobe vyuzila takmer 7 mesiacov a mohla som v klude spavat 😉 takze tak.

ja len chcem (rovnako ako vsetky matky) pre svoje babo to naj. teraz pouzivame pampersky, nikdy mu nevadili, nemal ziaden problem. nechcem ist do horsieho, preto mi tak zalezi na tom, aby mal zadok v suchu 🙂 teda do horsieho co sa vlhkosti tyka (samozrejme odhliadnuc od chemie 😉)

luciferova
18. júl 2010

ok, takze teoreticky - vybrala som si vlnene nohavicky http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vln... do nich mam dat co? mam klasicke komunisticke plienky (este po mne) a este co? aj sa to nejako specialne sklada? treba to prat zakazdym?

zojec
18. júl 2010

@luciferova tak drzim palec, aby si sa spravne rozhodla a bola spokojna s tym co vyberies 😉 mne tiez samo ide o to naj pre babatko, a myslim ze pampers to nie je, okrem ton odpadu ma mala vecne zaparenu ritku, teraz je to lepsie, aj napriek tomu ze pouzivam postolky a klasicku plienku.... prave som objednala tri nove plienocky po precitani vsetkych recenzii budu v mojej zbierke zatial,Gro Baby Wonder Wraps,BumGenius Econobum,
Bitti D´lish Snap in One, flip stay dry, Little lamb pulky, tri plienky little lamb a 40klasickych stvorcov. cena spolu cca 100€ , co nie je az tak strasne vela..

luciferova
18. júl 2010

tie pulky su prosim vas co zac?

alusha
18. júl 2010

@luciferova ja som kupila dost plienok z bazara, vyperiem ich na 60st. a niektore su fakt ako nove, na niektorych vidno pouzivanie, ale na doma ti je to jedno, aj tie nove su po par praniach rovnake... tie vlniaky sa mi pozdavaju, aj ja ich chcem objednat a jedny som si dala usit utaninke... doteraz sme pouzivali len pulky, lebo maly vela a casto kakal 🙂 komunisticke stvorce su fajn, ja skladam stvorce na obdlznik na dvanastiny a davam do flipky

izabelkak
18. júl 2010

@luciferova tvoje obavy sú úplne samozrejmé a práve preto je lepšie na začiatok nekupovať veľa, dobre si uvážiť čo kúpiš.....

ja mám švagrinú čo má dvojíčky, ešte v tehu si nakúpila "eko plienky" do úvodzoviek to dávam naschvál, nikdy ich nijako inak nenazvala, takže ich zrejme vnímala len z tejto stránky, bolo to 10 ks popoliny bioflanel a 10 ks biobavlna, vytiahla ich prvý krát snáď v takom veku ako máš Ty dieťatko, no a keďže s jej samozrejme zdali objemnejšie ako jednorázovky, v tomto je naozaj dosť rozdiel chvílu si na to treba zvyknúť, nielen dieťa ale aj matka, dala im to na spánok, lebo podla nej sa v tom hýbať nemohli🙂)) samozrejme začínať s dieťaťom s látkovkami na spánok je totál kraviny, navyše flanel teda prd nasaje a je po ocikaní vraj studený? neviem ja také nemám, samozrejme tá z dvojiček čo cikáva pred spánkom začala revať, jej sa za chvílu nakopili špinavé plienky - nechápem síce ako keď tvrdila že to skúšala len na spánok - podotýkam že tie biobavlnené - frote úprava teda savejšie ani nevytiahla, tak to rovno zavrhla a usúdila že to teda nie, a vraj v tých plienka je MOKRO, povedala mi to štýlom akoby to nebolo samozrejmé že mokrá látka je mokrá🙂)) pointa celého je že mala zlú skladbu výbavy - predali jej to kdesi na predporodnom kurze, ak by do toho šla naplno samozrejme žeby jej to ani nestačilo, ak by namiesto tých drahých flaneliek kúpila štvorce bolo by to o dosť lacnejšie, štíhlejšie a čo sa savosti týka asi na rovna.... tak ju to prosto odradilo, takže nieže dala obrovskú sumu peňazí za jednorázovky ešte mala aj látkovky kt. vobec nepoužívala...

jaj a ešte som Ti chcela k tomu či je mokré studené - nedá sa zrovnávať aké je tričko či uterák ak s obleješ vodou či utrieš po sprchovaní.... moč má rovnakú teplotu ako telo a veru ešte sa mi nestalo žeby bola plienka studená keď som do nej šiahla.....

alusha
18. júl 2010

@luciferova pulky su tie vrchne PUL nohavicky

zojec
18. júl 2010

@luciferova pulky su vrchne nohaviicky, do nich mozes dat akukolvek plienku, aj komunisticky stvorec, je to nieco ako si si vybrala vlniaky, len pouzity iny material.. kuk sem: http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-vrchne-...

alusha
18. júl 2010

tie pulky su mozno trochu viac umelinkove ako vlniaky, ale uz som to tu pisala viackrat, my sme prvy mesiac pouzivali jednorazovky, ale maly mal nonstop zaparenu ritku, nevedeli sme ju nijako vyliecit, tak som presla na latkovky s pul nohavickami a do dvoch dni ju mal krasne zahojenu a odvtedy som ani raz nepouzila krem na zadok... ma citlivejsiu ritulku... a to pri prvom sme pouzivali len jednorazovky, lebo som sa k tymto plienkam neskoro dopracovala, az ked som bola tehotna s druhym a maly uz inu plienku nechcel ani za svet, bol zvyknuty na papierove, skoda 😒 len jemu ziadne plienky nerobili problemy 🙂

luciferova
18. júl 2010

@izabelkak a prave pred tym sa chcem uchranit 😉

zojec
18. júl 2010

@izabelkak ja dakujem babam, co sa tomuto venuju, a aj tomuto foru, lebo pravdepodobne by som dopadla ako tvoja sesternica 😀 a suhlasim s tym, ze treba skusat... inak nezistime co je pre nase babatko to naj 🙂

luciferova
18. júl 2010

kocky asi vezmem tie gro baby shell (aky je rozdiel, resp. ktore su lepsie, shell alebo Wonder Wraps?) a zvazujem, ci aj tie Bum genius alebo Bitti D´Lish Snap in one. o tych poslednych som pocula, ze su viac na paradu...

brisilda
18. júl 2010

@luciferova jeej vidim ze si s toho taky jelen ako aj ja 😀 ale ja som sa rozhodla kupit tu sadu co som hodila link na skusku na zaciatok to staci 😉 a 2 ks mam z bazarika Baby Lucy 😉 uvidime ake budu + k nim su aj nepremokave gatuse