Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emmka3
11. aug 2009

Maji, este nie ... mam ju odlozenu, chystame sa na nu, ked Jr. vyrastie z S - M plienociek ... to uz bude coskoro 😉

Andrea, no aspon ta moja mala jadro po strede prisite k plienke, takze preto schla dlhsie ... neviem ako to maju riesene tie so zapinanim, ale vseobecne, co su prisite jadra, staci aj v jednom mieste, tak plienocky dlhsie schnu ... no a co sa tyka nocneho pouzivania, tak my v noci hnuskujeme, ale pokial v noci prebalujes, tak si myslim, ze ktorakolvek nohavickova sa da pouzit aj na noc 😉 no a tie motherease nepoznam ...

vladkaz1
11. aug 2009

tak baby bude osveta aj tom clanku v rebecce .. o plienkach su tam spomenute!!!! parada 😀 v septembri kupujte aspon budu vediet ze aj nieco take existuje

lilly
11. aug 2009

ahojte, som tu nebola strasne dlho...
andrea, mne neotvorilo ten link, no myslela si tieto kissaluvs?
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...
tie som mala 2, no rychlo sme z nich vyrastli, a aj tak nam nejak nesadol strih, su take kratke a siroke, teda na brusku ich mala velke a na stehienkach uzke, nejak zle sa mi prisposobovali na jej postavu..
mothereasy mam tuto jednu, bambusovu:
http://www.babykind.co.uk/mothereaseonesize.htm
pouzivam ju na noc, no dopchavam ju niecim, inak je fajn, aj ked tiez dost siroka medzi nozickami, no uzasne makkucka, prijemna, neotlaca nozky, lebo je tak olemovana, je ok.. 🙂

dahlia23
11. aug 2009

ja som mala pri Lenke prevažne baby lucy, až keď bola väčšia, boli sme v Brne a kúpila som aj iné. ale aj tam mi tá pani povedala, že baby lucy jednoznačne vyhrávajú. ja v podstate plienkovú výbavu mám, máme aj bambusky, aj konopné, aj organic, aj flanel. dokonca aj prefold, aj obyčky štvorce, aj bambusové štvorce. vrchné máme aj pulky, aj vlniaky, aj flísaky. len chcem ešte prikúpiť niečo navyše a jasné, že aj urobiť vlniaky pre úplne mimi, lebo tie lenkine sú veliké. 🙂
tak preto zisťujem, že aké sú tie BL AIO, lebo som s ich výrobkami spokojná a nemám dôvod meniť značku. 🙂

dudri
11. aug 2009

BL aio nevyraba na Slovensku, asi FR ☹

monikajan
11. aug 2009

Ahojte, my latkujeme od 6 mesiacov a cez den pouzivame iba cc na osminy a na noc BE alebo bambusku BL. Na vrch vlniaky loviky crepe, do tych som zalubena, su fakt super na stvorce. Periem v slize a chcela by som skusit praci prasok Excel od ceskeho vyrobcu Qalt Rakovnik. Ma niekto s tymto praskom skusenost a hlavne - kde sa na Slovensku da kupit???????????

dudri
11. aug 2009

katka.carska, nasla som strih vlniacky 😉
http://www.strihplinky.xf.cz/vlnaky_rozepinaci....

ludmilabb
12. aug 2009

dakujem za vase odpovede, monikjan kde sa daju kupit tie vlniaciky loviky crepe v googli som o tom nic nenasla 😒

andrea12737
12. aug 2009

Dobre ranko,
labutka ano presne tie som myslela 🙂 ake su, cosi sa mi mari ze sa predtym niekde spominalo, ze nie su prave naj, len nie som si ista...
prvu vybavu uz mam, tak uvidime, ako sa osvedci- kedze babatko , budeme mat niekedy zaciatkom novembra-uz sa mi to kraaaati 🙂 manzel, vkuse dudre, ze taka zbytocnost tie plienky, ze ako dlho ma to bude bavit 😀 -na to som mu povedala nech si tuto temu precita od zaciatku doteraz a pochopi preco 😎 🙂 on take veci citat nebude, jeho take veci nezaujimaju a blablabla 🙂 ale uz sa asi zmieruje s osudom 🙂 musi, nic ine mu chudakovi neostava 😀
tak dakujem za reakcie, prajem vam krasny zvysok dna.

standu
12. aug 2009
labutka
12. aug 2009

nejde niektora z vas do brna do brany? 🙂

labutka
12. aug 2009

slubila som ze napisem skusenosti s latkou na dovolenke, tu sú, ak to niekoho zaujíma: 😀
všetky plienky ktoré som zašpinila než sme odišli z domu som ešte večer nahádzala do miofreshu, ráno som vypláchala v práčke a po ceste sa hocikde v aute schli a vyschli sa než sme dorazili do chorvátska.
na cestu odporúčam jednoznačne kapsy alebo AIO, lepšie mi boli patentkové, lebo v prípade nutnosti sa dajú zapnúť aj za jazdy (občas sme nestihli zastaviť na parkovisku 😀 )
na pláž sme väčšinou chodili tiež v kapsách alebo AIO, ale vytiahli sme aj maskáčové blueberry (aby mali ludia naokolo aj na čo kukať 😀 ), alebo dosť vela bol adam naostro
večer som napustila horúcu vodu do kýbla (mohla som použiť vaňu, bolo by to jednoduchšie), šupla miofresh, nahádzala plienky, ráno som ich vypláchala (aj v bidete 😀 😀 ) , trochu vyžmýchala a dala sušiť, do večera bola väčšina suchá, bambusky a AIO schli do rána. takže veeeeelká pohoda, nabudúce už ani pampersky neberiem (mali sme asi 5 - že pre istotu).

jedine mám pocit, že oranžová tots bots mi pustila farbu do happy squares... 😖
a nejde niektorá z vás do tej brány? ja chcem tú cushies tushies, majú ju... 😎

ludmilabb
12. aug 2009

Ahojte tak som doobjednala dalsie plienky atd. Objednala som Imse Wimse nohavicky velkost S, su do 7,5 kg
dcerka ma 5 kg, dufam ze ich vyuzijem.
Labutka krasne su cushies tushies mne sa pacia tie s cervenymi zvieratkami 😉
Este sa chcem opytat tie bambusove stvorcove plienky ake velkosti pouzivate, vsade maju rozne od 30x30, 40x40, 70x80. Vsimla som si ze vacsinou uz mate vacsie deticky 😀

dahlia23
12. aug 2009

andrea, môj muž sa so mnou ani nebavil, keď som nakúpila plienkovú výbavu. Že mi šibe, všetci používajú pampersky a my budeme jak pred sto rokmi, v látkových. Ale potom ho to prešlo, keď videl, že po 3 mesiacoch prebaľujeme zadarmo, zatiaľ, čo ostatní kupujú plienky po akciách a pod. 😎
Nakoniec to dopadlo tak, že sa chválil, aké máme plienky a ako je to pre dieťatko super. Oni potrebujú len čas. Veľa času... 😀

labutka
12. aug 2009

ludmila, ja mam stvorce BL 30x30, pouzivam ako vkladacku do SWB kapsovej AIO alebo do Kikko stvorcov, a stvorce 40x40 pouzivam ako vkladacku do kapsovej plienky.
70x80 mozes poskladat na novosklad a pouzit ako klasicky stvorec

dahlia23
12. aug 2009

Labutka, super album! 😉
ja rozmýšľam, ktoré AIO kúpiť. Furt ma to ťahá k tým BL, ale asi s nimi nikto nemá skúsenosť ešte. ☹

diapozitiv01
12. aug 2009

Ahojte,
dnes mi prisiel balicek plienociek pre nasho anjelik Maximilianka,
ktore si ale nikdy neoblecie, pretoze nas v piatok 7.8. po kratkom pobyte na tomto svete opustil. Je to len 8 dni co sa narodil a uz tu s nami nieje.
Zostala mi plna vybavicka ktoru si uz Maximilianko nevyskusa....

olinka6226
12. aug 2009

diapozitiv je mi to velmi luto prosim prijmi moju uprimnu sustrast ☹

labutka
12. aug 2009

Diapozitiv... co napisat? Asi ziadne slova teraz pre teba nebudu tie spravne. Myslime aj s adamom na teba a vzdy vecer, ked manzel pred jedlom dakuje, budeme mysliet na vas. Drz sa.

matja
12. aug 2009

diapozitiv, to mi je luto, co sa stalo ☹ Prijmi moju uprimnu sustrast ☹

standu
12. aug 2009

Diapozitiv....prijmi nasu najhlbsiu sustrast.........

dahlia23
12. aug 2009

diapozitiv, to je hrozné... úprimnú sústrasť aj odo mňa. ☹

sissik
12. aug 2009

diapozitiv uprimnu sustrast ☹

zajo79
12. aug 2009

diapozitiv.... 😢 😢 😢 😢 😢 uprimnu sustrast

vladkaz1
12. aug 2009

Aj ja sa pripajam aj ked to nejde vyjadrit slovami uprimnu sustrast ☹

snikol
12. aug 2009

diapozitiv taktiez sa pripajam uprimnu sustrast ☹

lilly
12. aug 2009

diapozitiv, uprimnu sustrast 😢 😢 😢 😔 je to hrozne 😔

tamka84
12. aug 2009

uprimnú sústrasť aj od nás 😢

marcelkatt
12. aug 2009

Nepoznáme sa, ale úprimne vyjadrujem úprimnú sústrasť ☹ ☹ ☹

dudri
12. aug 2009

je mi smutno, uprimnu sustrast 😢 😢 😢