Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
1. apr 2011

@sulky mas plnenu zhora? lebo ked to dam takto namacat, nemozem prihadzovat dalsie 😀 mam spredu plnenu

zojec
1. apr 2011

@emjee ved mozes namocit vecer a do rana nemusis dohadzovat 😉 aspon ja tak robim, ale nenamacam v pracke, ale v tom kosi kde ich skladujem 😉 mam strach, ze mi bude pracka smrdiet este viac ako doteraz, aj ked soda s octom raz za mesiac na 90tke pomaha celkom dobre 😉

katka888
1. apr 2011

@wvwvw
hej, uz si spominam 🙂
no na zaciatku bude babatko pravdepodobne v noci casto piskat a kakat, nasa kakala po kazdom kojeni, takze asi zo zaciatku budes prebalovat parkrat aj v noci, / no su deticky co od narodenia prespia celu noc 😉 /, ja som mala potom cca 4-5 ks nohavickovych , na kazdu noc jedna + rezerva, pouzivali sme nohavickove bambusove, rpetoze bambus jej dobre robil na pokozku. niekto zvykne davat aj kapsovky alebo AIO.

wvwvw
1. apr 2011

@katka888 kati je lepsie pozerat tie bambusove nohavicky jednovelkostne alebo podla velkosti.... viem, ze ekonomicky jasne ze jednovelkostne, ale aby boli aj na uzitok...
pri jednovelkostnych asi bude o cosik vacsia prdelka 🙂

zfidorka
1. apr 2011

@emjee ja mam tiez spredu plnenu, namacam celu varku pred pranim, pripadne dam pred pranim vypustit vodu a dohodim napr. uteraky 🙂

@wvwvw ja som na zaciatku pouzivala na noc zavazovacie disany - neotlacaju tak ako nohavickove, pekne tesnia pri nozickach, na to natahovacie vlniaky
jednovelkostne napr. bambusove anavy, ak necakas malinkate babo by mali sediet aj novoskovi 🙂 aj baby beehinds bambusova je dost maly strih plienky... ja som na zaciatok mala este baby lucy bamboo XS-S...

horalka777
1. apr 2011

@emjee presne aj mna toto prve napadlo - nemozem dohadzovat, tiez mam plnenu spredu 😀

Babule, ktore davate ocot a sodu - kolko toho tam date? A kam tu sodu, do priehradky nejakej, ci priamo do bubna? Ja som najprv pouzivala len prekarbonat a orechy a mohla som stvorcovky o stenu opierat, taku mam tvrdu vodu 😅 tak som minule dala ocot, ale neviem, ci som to neprehnala (dala som od oka do priehradky na avivaz) a ci si tak neposkodim nejako PUL vrstvy na kapsach... su plienky, ktore napr. neznesu ocot a sodu? A este jedna otazka - kde zozeniem nappy fresh, prip. mio fresch - len v latkovkovych shopoch, ci aj v nejakej normalnej drogerke? Dakujeeeem 🙂

katka888
1. apr 2011

@wvwvw
baby beehinds a anavy bambusove su akoby z tensej latky, nie su az take "mackovske", potom tots bots a najhrubie posobia Little Lamb bambusove. cize z jednovelkostnych by som brala anavy a baby beehinds.

hhenike
1. apr 2011

@wvwvw moja skusonost: ked som zacala s latkovanim, tiez som davala na noc este jednorazovky. Hlavne preto, ako pisala @katka888, ze malý v noci kakal pocas kazdého jedla. Takze som ho musela prebalovat. Cez den, ked je plienka okakaná, tak hned zaperiem az tak hodím k ostatným. Teraz ked sa v noci prebudí, ze chce papat, len si ho prelozim ku sebe do postele a driemem dalej, kým sa on napapá ;). No ale keby som mala ist v noci zapierat kazdu plienku, tak sa kompletne preberiem a trvalo by mi minimalne hodinu, kym zase zaspím (ak vôbec). Takze preto volila jednorazovky, kým kakal v noci. ... ale to ta samozrejme neodhovaram od tvojho umyslu zacat latkovat naplno ;)

labutka
1. apr 2011

@hhenike @wvwvw zozaciatku som zapierala hned po prebaleni, neskor som si okakane plienky davala zvlast od ocikanych a zaprala 2-3 naraz.

@horalka
777 v ba dostanes puer v latkovky.sk na liscich nivach, miofresh v predeti.sk na kosickej alebo v hypermarkete tesco.

Baby vsimli ste si ze na latkovky.sk funguje 10% zlava pre poistencov vszp? 🙂

labutka
1. apr 2011

@horalka777 aj pre teba predosly prispevok, akurat mi nejak zblbol zavinac... 😅

wvwvw
1. apr 2011

@labutka hej zlavu dali len pred dvoma dnami.... no kto je poistenec moze vyuzit 🙂

hhenike
1. apr 2011

Ta zlava pre poistencov vszp je super, no ja mam doveru :D. Baby, co keby sme hufne zacali vypisovat do dovery, ze aku super zlavu ma vszp, ci oni neuvazuju tiez? mozno my sa chytli ... 🙂

sima.p
1. apr 2011

ja som si všimla, ja mám všebocku, malá Union... inak ked ste spomenuli poistovne, tak staršia má všeobecku a mladšia Union a ked sme s nimi boli naraz na očnom, tak sa čudovali, že či však sú to sestry, prečo má každá inú poisťovnu....
ale zľava 10% na plienky je super, napr. pri 20 kusoch minilala by ma jedna vyšla takmer zdarma 😀

wvwvw
1. apr 2011

tak prisla mi prva plienocka 🙂 GV shell set seaside stripes - vytesujem sa.....

mariana0915
1. apr 2011

@katka888
@zfidorka 30ks sa vam zda malo?????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mariana0915
1. apr 2011

baby ake pouzivate prasky na pranie latkoviek???????ja použivam tide alebo persil sensitive momentlne ich neviem zohnat tak v drogerke mi povedali že to použivam velmi silne na pranie tak teraz fakt neviem co mam použivat pretože pouzivala som aj pri dcere a aaj teraz a chvalabohu žiadna reakcia 🙂
dreft sensitive alebo lovela pekne voniaju premna je to zasada pekne voniat 🙂

katka888
1. apr 2011

@mariana0915
? 30 ks stvorcov? to peries denne, lebo nejak som nepochopila coho s atyka to slovicko "malo" ☹ ....
nasa minie v priemere 10 plienok denne, stvorce a kapsovky. aj ked ju davam na nocnik, zvacsa sa vypiska do plienky a nie do nocnika , tak preto taka spotreba.

mariana0915
1. apr 2011

@katka888 ano30 ks stvorcovych plienok ja mu davam po 2 na jedno použitie takže pokial som mu davala aj pampers medzi to (ked sme sli vonku )tak som prala každy druhy den a teraz mu davam aj ked ideme von tak periem každy den 🙂 nas je maly este n nocnik ale dcera to iste sedi na nocniku aj pol hodiny a nic a ked vstane tk hned pusta do plienky ale niekedy sa vypisa aj do nocnika tak 2x do dna 🙂

katka888
1. apr 2011

@mariana0915
jasne, ked plienkujes dve deticky 🙂 aj nas to asi caka 😉

mariana0915
1. apr 2011

@katka888 pri dcerke použivam pampers iba synceka latkujem 🙂

katka888
1. apr 2011

@mariana0915
na von a na noc Ti asi treba savejsie plienky nez klasicke stvorce... bud savejsie vkladacky, tusim zfidorka ti davala link, alebo kapsovky / AIO / a nohavickove.... my mame cca 4-5 ks nohavickovych na noc a tocime cca 8 kapsoviek na von.

katka888
1. apr 2011

@mariana0915
ved aj malej mozes davat latkovky, nie je zbytocne kupovat jednorazovky? 😉

mariana0915
1. apr 2011

@katka888 no neviem sui ju predstaviv v latkovkach aaj tak nemam púrenu vrchne nohavice a td snad uy sa coskoro nauci na nocnik 🙂

luba41
1. apr 2011

Ahojte. Chcem len napísať moju skúsenosť po 1 mesiaci látkovania /na noc dorážame ešte1 balík hnusiek/. Zatiaľ som veľmi spokojná. A pranie a vešanie ma veľmi baví 😵 Periem tak raz za 2 dni. Akurát po 2týždňoch som zistila, že viac sa mi páči používanie kapsových plienok ako nohavičkových. A dcéra má reflux, takže potrebujem s ňou čo najmenej po jedle manipulovať. Doobeda, keď viac ciká tak používam kapsovky, poobede, keď menej, tak mi stačia vkladačky do BG flipiek so stay dry povrchom. Štvorce už skoro nepoužívam. A nohavičkové plienky a nejaké gaťky navyše som stihla popredať. Fakt treba, keď sa začína, kúpiť len po málo kusov z každého druhu, aby sa zistilo, čo vyhovuje. Teraz som sa dostala vo výdajoch za plienky na sumu 260E, keby som veľmi chcela, tak aj menej /keby som používala ešte tie staré štvorce spred15 rokov/. Takže "smiešna" suma . To by som dala za pampersky za pol roka. Akurát pranie, kúpila som orechy a máme tvrdú vodu, takžie asi nie moc dobrá kombinácia. Tie štvorce po opraní môžem oprieť o stenu. 🙂 A stay dry vrstva na plienkach hneď po prvom opraní-samý žmolček. To ma trochu sklamalo. Tie čo používate takéto vkladacie plienky do BG flipiek, ako vyzerajú po roku používania? A ešte sliz. Už som sa na to raz pýtala. Či škodí sliz tej stay dry vrstve alebo aj v BG kapsovkách tej vnútornej strane?

etuska
1. apr 2011

@luba41
nase BG flipky su sice zasednute,ale zmolkov maju minimum-my vsak zijeme v UK a tu je makka voda

katka888
1. apr 2011

@luba41
po 9 mesiacoch na vkladackach stay dry nemame zmolky a vodu mame tvrdsiu. stvorce som zo zaciatku repzehlovala aby zmakli, teraz len vynimocne ked si najdem na to cas. plienky zvyknem repd poskaldanim rucne presuchat , a zmaknu.

katka888
1. apr 2011

@mariana0915
pre malu mozes vyskusat tzv treningove nohavicky

sulky
1. apr 2011

@emjee , ano mam plnenu zhora. ALe je mi to jedno, lebo ja neprihadzujem.Bolo by tam malo vody. Pracka mi nazaciatku napusti vodu podla hmotnosti pradla.
@horalka777 , ak davam ocot na zjemnenie plienok, tak pol deci.
Ak davam na vyplachnutie pracky, tak aj cely liter do bubna, dam kratke polovicne pranie na 90 stupnov😉

@mariana0915 , ano, pre deti su to dost silne prasky. Ja pouzivam ekologicky prasok ecoleaf, a ten nadherne voni. Pradlo zostane v skrini dlho vonave, dokonca vecer na malom ho este citim 😉 Navyse nepotrebujem davat ani avivaz, nieje pradlo po nom tvrde.

sulky
1. apr 2011

@luba41 , ani ja nemam na sty dry vrstve zmolky, a to mame velmi tvrdu vodu.

zfidorka
1. apr 2011

@mariana0915 ja periem v lovele... 30 ks nie je malo, len musis potom castejsie prat... 🙂