Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

shira_
22. mar 2012

@vavrenka akože u nás pohoda- manžel dá jednorázovku, ja dám látkovku, nemáme s tým principiálny problém. ja som aj rada, že sa mi toho nemontuje. potrebujem vedieť, čo za plienku dávam-aká tam je práve vkladačka, ako je to zapnuté, kolko asi to vydrží, či treba aj separačku a tak.. toto si chcem ja sama odkontrolovať. ale my máme aj tak kapsovky naskladaané, nachystané hotové takže by to zvládol, ale aj tak, nemontuje sa do toho...

shira_
22. mar 2012

@tunylyk hej, aj nám bg sedia super, neviem prečo sa mi tieto nové zdajú trochu iné. neviem, či je to ozaj alebo sa mi to len zdá.

zfidorka
22. mar 2012

@vavrenka skus ju dat vysetrit, ak vies co jej nerobi dobre, tak jej to nedavaj a skus o nejaky cas, mozno je to prechodne...

tortelinka
22. mar 2012

moj manzel sa do toho celkom dostal, ale ma radsej ked nachystam ja..inak radsej ide na istotu- stvorce 😀

zfidorka
22. mar 2012

@vavrenka akoze sa divis ked das manzelovi tolko zlozitych povelov 😀 😀 😀

vavrenka
22. mar 2012

@zfidorka 😀 som si uvedomila az potom, ked na mna pozrel ako na blazna 😎

ivanka.7
22. mar 2012

@vavrenka krasne :D :D

vavrenka
22. mar 2012

@ivanka.7 a co hovori na to tovoja polovicka? uz sa tesi na prebalovanie a cistenie pokakanych plienociek 😉 😉

ivanka.7
22. mar 2012

@vavrenka On sa k tomu velmi nevyjadruje - dal mi volnu ruku a podla mna caka, co bude, ako sa s tym vysporiadam. Ale tipla by som, ze ked vydrzim ja, tak ho tym presvedcim, ze je to dobre a bude mat motivaciu sa to naucit (aj ked si nerobim iluzie, ze by to robil s nadsenim :D).

tunylyk
22. mar 2012

@shira_ no uvidim a poviem,ked budu na rituske 😉 zajtra mame praci den,no neviem,ci stihnem,ideme na kontrolu s oblickou,zasoby este su,vonku teplo,tak aspon stvorce vyschnu raz dva

ladytt
22. mar 2012

Baby viem, že sa to tu už asi veľa krát spomínalo, ale čítať všetko je nad moje sily, prosím vás, aké plienočky by ste nám odporučili na noc? Cez deň látkujeme v pohode, ale na noc sa bojím, aby nebol v mokrom, nechcem ho budiť kvôli prebaľovaniu.

shopvick
22. mar 2012

@zuzanamolnarova my mame doma jednu Fuzzi Bunz plienocku a funguje to tak, ze popri nozickach po kazdej strane je navlecena gumicka, ktora ma dierky na sebe na ktore sa pripinaju gombiky podla toho ako chces aby malo babatko stiahnutu plienocku pri nozickach a taktiez na chrbatiku je rovnaka gumicka...funguje to podobne ako tehotenske nohavice, ked si ich na gumicku upravis 🙂
na tejto ich stranke je video, kde to pekne vidno, je to od cca 2.20 minuty

http://www.fuzzibunz.com/one_size_diaper.php

tunylyk
22. mar 2012

@vavrenka
@ivanka.7 nas neprotestoval,aj ked spociatku podpichoval,ako to chcem pri troch detoch stihat 😀 ale zistil,ze ma to bavi,nezatazuje,kedze je elektrikar,same zlepsovaky na usetrenie vymysla,elektrinu si ciastocne dorabame pomocou solarnych panelov,recyklujeme,vsetko,co sa da,tak to nase latkovanie do toho pekne zapada 😉

nadezda4
22. mar 2012

@ladytt tieto su velmi dobre, odporucam, maju aj sty dry vkladacku pre pocit sucha, my sme v noci tiez neprebalovali http://www.zdraveplienky.sk/product/littlelamb-...

tunylyk
22. mar 2012

@ladytt ja davam na noc tuto a maximalna spokojnost 🙂 no my sa este v noci prebalujeme,ked maly vstava na dojcenie.

careamell
22. mar 2012

@ladytt Ahoj, ja dávam na noc Little lamb nohavičkové, Tots Bots bamboozle stretch, alebo Bum Huger. Dám ešte nejakú savú vkladačku a mám aj také tenučké flisové vkladačky, aby necítil vlhko a v pohode vydržíme celú noc. 🙂

ekoplienky
22. mar 2012

@ladytt: Tots Bots stretch, Bum Hugger, Anavy nohavičková bambusová, Little lamb bambusová. Ak by savosť nestačila, tak na dovypchatie je najlepší babyidea prefold.

kkl82
22. mar 2012

@zuzanamolnarova ja mam doma dve, dokonca to boli prve latkovky, co som bubovi dala po prichode z porodnice 😀 ale na tak malom babatku (ma tie gumicky stiahnute na novorodenecky setting) je to dost divne. trocha mi tam ten flis pretrca pri nozickach zpredu, kedze mi to vytvorilo taku ako keby harmoniku okolo noziciek, takze uz mi aj zoparkrat prevlhli. ale v teorii su tie gumicky super, lebo si nastavis okolo noziciek presne tak, ako potrebujes. a navyse sa to da nastavit z oboch stran, aj od bruska aj od zadocku, takze naozaj na mieru. ten potencial tam vidim neskor, pri vacsich detoch, ked to uz nebude take harmonikove 😒 ako tie gumicky funguju si pozri v nejakej recenzii na youtube, je ich tam dost 😝 😝

vavrenka
22. mar 2012

@zuzanamolnarova ty mas nejaku plienocku od bumkinsu? ja mam AIO a som so strihom velmi spokojna, len velmi dlho schne, som premyslala aj nad kapsovkou.

vavrenka
22. mar 2012

kocky - swaddlebees pulky? ake su? na ake plienky su vhodne?

crysmile
23. mar 2012

@vavrenka mam ich, velkost L so suchym zipsom.. su dobre aj na nohavickove, aj na stvorcove.. suchy zips trochu tuhy, obcas ma poskriabe.. ale ja celkovo nemam rada suchy zips, skor patentky.. pulky som dostala od krstnej, takze preto ich pouzivame, mozno ich prirovnat k bummis super whisper..

vavrenka
23. mar 2012

@crysmile dakujem, ani tie bummis nepoznam,a le co som pozeral ine pulky, tak zatial bezkonkurencne vyhravaju flipky

mirca
23. mar 2012

ahojte, daju sa pouzivat vlniaciky BIshorties alebo disany aj v lete cez den? ktore by boli lepsie? dík

mirulka147
23. mar 2012

ahojte chcem sa spýtať ake mate skusenosti s baby land plienkami a ake plienočky su najlepšie pre novorodenca? 🙂

katka888
23. mar 2012

@mirca
ja som davala disany v lete na novosklad , uz bez teplacikov ci kratasov
BI shorties su tensie, no zase maju sirsi lem na pase a nozkach

crysmile
23. mar 2012

@vavrenka to hej, mam aj tie, sedeli mi na tu najmensiu velkost a teraz na tu vacsiu aj flipky, ta stredna, ta nam nesedela.. ale ide leto, lepsie budu vlniaky..

marianas
23. mar 2012

Ahojte, neviete, či môžu ísť vrchné nohavičky Wonder Wraps na slnko? Lebo pullky nemôžu, ale toto nie sú pullky.

crysmile
23. mar 2012

@marianas a co su to za vrchne gate?

zfidorka
23. mar 2012

@mirca BI shorties su tensie, su dobre bud na stvorec uviazany na novosklad alebo na nohavickovu plienku... disany su take svetroidne 🙂 takze skor na noc... ale ja by som volila BI shorties aj na noc...

@mirulka147 na novorodenca su najlepsie stvorcove plienky, take male babo casto prebalujes, tak vyjdu najekonomickejsie... ale zalezi od teba, ktory typ plienok je ti sympaticky, mozes davat all in one (vsetko v jednom) plienky uz aj od narodenia...

nenocka
23. mar 2012

Babyyyyyy, som sa pobavila 😀 Popis jednorázových plienok NINO (používané cca. pred 10-15 rokmi): NINO plienky so suchou povrchovou vrstvou sú vyrobené z nového materiálu s vysokou absorbčnou schopnosťou, preto udržiavajú detskú pokožku suchšiu a poskytujú LEPŠIU STAROSTLIVOSŤ AKO LÁTKOVÉ PLIENKY. 😕