Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
17. sep 2012

@lume ake latkove plienky davas? bavlnene, bambusove, so stay dry vrstvou?

rolla20
17. sep 2012

@jikol18 ja mam little lamb a anavy. Predtym som vychvalovala anavy, ale teraz mi pekne odpociva v komode, cize ked davam nohavickovu, tak uz len little lamb a mam len jednu, tak pojdem prikupovat dalsiu. A davam tak, ze little lamb prisitu vkladacku prelozim napoly, pridam dalsiu vkladacku little lamb tiez prelozenu napoly a na vrch flisovku little lamb a nakoniec vrchne nohavicky blueberry coveralls, ale pojdem prikupit little lamb PULky, akosi mi je ta znacka sympaticka 😀 a ja mam LL bambusovu

indys
17. sep 2012

dievcata kto by mal zaujem predavam Bitti D´lish Snap in One- cervene velkost M. neviem sa s nimi stotoznit. Kupila som ich tu na bazariku, ale ja som ich malemu dala 2 x a akosi nam nepasuju. Predam za 8 €. Mam aj pofotene , len som este nadala do bazaru. ak mate zauje napiste. fotky poslem.

baska1
17. sep 2012

@lume skus jej zadocek castejsie umyvat pod cistou vodou a potom len puder dat, niekedy to robia aj tie vlhcene obrusky, puder pekne vysusi aj v zahyboch

tweetinka.co
17. sep 2012

ahojte Kočky, viem, že je tu toho veeeeľa popísaného.. ale nestíham to všetko čítať - tak keď sa nájde ochotná maminka, budem len rada..
Čakáme prvé mimi a radi by sme používali látkové plienky. Ako a koľko ich treba na cca prvé tri mesiace nakúpiť? + s ostatným príslušenstvom? príp. aké sú najlepšie značky/výrobky? príp. ako to cenovo vyjde ten prvý základ / kedy sa dokupujú väčšie plienočky?
Vopred Vám ďakujem a želám krásny a spokojný deň.

baska1
17. sep 2012

@tweetinka.co mrkni strany 1523,1524

tweetinka.co
17. sep 2012

@baska1 supeeeeer.. dakujem 🙂

zfidorka
17. sep 2012

@tweetinka.co prve tyzdne sa odporucaju klasicke stvorcove plienky, lebo casto prebalujes... na ne potrebujes vrchne nohavicky - pul, flisove, vlnene... stvorce s dodatocnymi vkladackami vies vyuzit cele plienkovacie obdobie... alebo mozes davat aj ine druhy plienok - nohavickove, kapsove, aio (vsetko v jednom), bud jednovelkostne, ktore sedia detom od narodenia po odplienkovanie... pre babatka s nizkou porodnou hmotnostou (pod 3 kg) existuju specialne newborn velkostne plienky...

tweetinka.co
17. sep 2012

@baska1 paráááda.. Na prvý pohľad to tam vyzerá zrozumiteľne 😅 Ďakujem za tip. Po práci sa budem tomu viac venovať a študovať.
Moc ďakujem.

baska1
17. sep 2012

@tweetinka.co ved este mas na to dost casu:o)

tweetinka.co
17. sep 2012

@baska1 veru hej 🙂 len mam v tom taky chaoz.. ze snad do vianoc to pochopim 😀 😀 😀 ale nie.. rada by som mala taky jasnejsi a ucelenejsi prehlad..

behulka
17. sep 2012

@moninka1
http://www.merinostar.cz/merinostar/eshop/14-1-...
alebo Handričky má v albume jednoveľkostné - na konci - len neviem, či šije, alebo nie:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Anavy:
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ana...
Zapínacie veľkosť M, sú však "takmer" jednoveľkostné - cca od 4 kíl do 10 má tuším Loveybums, možno aj iné by sa našli. Mne veľmi zmenšovacie "nesedeli" a to zmenšovanie nefungovalo - netesnilo mi to okolo nožičiek a štvorcová plienka na rovno v nich nedržala.
@lume ak to už trvá dlho, možno by sa oplatilo riešiť to cez lekára. Na vine nemusia byť len plienky, naviac pokiaľ dostatočne často prebaľuješ a plienky sú dobre vypraté.

indys
17. sep 2012

@tweetinka.co ked mi poslel mail do posty mozuem ti poslat tabulku, co som si ja objednavala do vybavy na zaciatok. to , co ti bude vyhovovat, je velmi individualne, ja postupne zistujem ktore plienocky mam radsej a ktore menej rada, pripisem ti ku nim aj poznamku aby si vedela.moznosti a kombinacii je neurekom, ale nie je to az take zlozite. ked si pozries zakladne rozdelenie plienok, rychlo to pochopis.

marta222
17. sep 2012

@tweetinka.co, presne viem ako si asi na tom - ja som tiež začala látkovať len nedávno a mala som v tom zo začiatku poriadny chaos. Ale, teraz som už celkom zbehlá - už poznám aj jednotlivé skratky, tiež zisťujeme, čo nám sedí a čo nie... Moja veľká vďaka, že sme začali látkovať naplno patrí hlavne @zfidorka-e - tá mi neskutočne pomohla a ešte samozrejme aj naďalej konzultujem všeličo ohľadom látkovania hlavne s ňou 🙂 ... Neboj, o chvíľu budeš mať o všetkom prehľad a tu sú samé super baby, ktoré Ti v tom pomôžu 😉 . Tak držím palce...

tweetinka.co
17. sep 2012

@marta222 veru.. zisťujem, že je tu neskutočne veľa príjemných a ochotných maminiek.. VĎAKA...

tasiko
17. sep 2012

GroVia shell ? skúsenosti? ďakujem!!!

lume
17. sep 2012

@zfidorka Mala na sebe Pop-In plienku s celulozovou separacnou vlozkou zn. Popli. Uz som rozmyslala, ci to nemoze byt aj tym, ze pri prani pouzivam Miofresh.

lume
17. sep 2012

@baska1 Vlhcene obrusky uz vobec nepouzivam a puder na ritku som ani neskusala. Pri latkovych plienkach sa neodporuca kremovat zadocek a nie je to rovnake aj s pudrom?

lume
17. sep 2012

@behulka Uz som bola u 2 koznych, jedna ma po druhej navsteve viacmenej vysmiala, ze nech uz tam s plienkovou dermatitidou nechodim. Pocas tych letnych teplych dni som ju niekolkokrat denne umyvala. Aj druha kozna to tak vazne nevidi a poradila natierat rybacou mastou. Riesila som to na striedacku jednorazovky, kde jej poriadne ponatieram zadok a latkovky. Vcera sa mi to ale v latkovej Pop-In plienke zhorsilo, takze dnes davam jednorazovky a natieram zadocek.

indys
17. sep 2012

@zuzanamolnarova @lyongirl dievcata prosim este mi poradte. Uz som ich oprala, no a teraz mi schnu,lebo este nemam lanolin. Lenze po oprati ich musim nechat uschnut a tak nalanilinovat a po 1. nalanolinovani znova nechat vyschnut a znova nalanolinovat, alebo to mozem vsetko robit bez toho schnutia,len ich jemne vyzmykat?

zojec
17. sep 2012

@lume vitaj v klube.. presne toto iste som riesila s dcerou.. stvorce, bambus aj vsetko prirodne priamo na telo som musela vyhodit z plienkovej vybavy :( mesiac(mozno aj viac, stale som po tyzdni skusila dat latkovku a vratilo sa to znova) som liecila prdel v jednorazovkach a potom som usila vsetky plienky so stay dry vrstvou (konkretne suedecloth) , kt. pouzivala az do konca plienkovania.. ziadne vlniaky, nohavickove, pulky.. len kapsovky navrchu s pulom.. ak nahodou navlhla bavlna kt. bola zvonku a dotklo sa stehienok ( myslim nohavickova plienka vnutro suede vonkajsia cast bavlna, alebo bambus na to vlniaky) bol cely ekzem naspat.
co malej ale veeelmi pomohlo boli kapsule biomare od finclubu. uzivala ich asi 3 mesiace na posilnenie imunity 😉 odvtedy sme mali s dermatitidou pokoj.

indys
17. sep 2012

@lume ja aj latkujem, aj kremujem zadocek. davakm veeelmi tenunku vrstvu kremiku. ja pouzivam Lalium - masť na zapareniny znacka eoné. a nikdy sme nemali ani len zacervenanie a predsalen taka tenulinka vrstva prirodneho kremiku plienkam neubilzla.

zojec
17. sep 2012

@indys staci vlniaky oprat a hned fuknut do lanolinu , nechat aspon 12 hodin a potom vyzmykat a nechat uschnut.. ak prevlhaju, uz len nova lanolinova kura.. nemusis znova prat, lebo by si ten lanolin z toho vyprala 😉 ak ich dobre nalanolinujes, tak ich nemusis davat do kury po kazdom prani.. ja davam tak po kazdom 2-3 prani 😉

lume
17. sep 2012

@zojec No diky, tieto dermatitidy su hrozne. Takze myslis, ze to bude prave vlhkostou? Ja teraz opat malu kupem v repiku a uvidim. Kokos, tiez mam poriadnu plienkovu vybavu... ☹

zojec
17. sep 2012

@lume su dve moznosti, bud ma v tele mykozu a stale sa vracia prave do plienkovej oblasti / v mokru sa jej dari nalpesie), alebo je pokozka citliva na mokro. skus tie kapsule 🙂 http://www.heureka.sk/?h[fraze]=Biomare+Immuno&... , urcite neuskodia 😉

lume
17. sep 2012

@zojec Ked jej brali stery, kvasinky sa nenasli, mala sekundarnu bakterialnu infekciu. Este uvidim ako to bude vyzerat a ked sa to nezlepsi, pojdem zase ku koznej. Pozrela som tie granuly teraz na nete, je tam pisane, ze su od troch rokov. Alebo byvaju aj ine pre mensie deti? Mozno bude stacit nejaky pripravok s Omega 3.

zojec
17. sep 2012

@lume ja som davala tieto, oni vacsinou na vsetky pripravky pisu, ze nevhodne pre deti do 3 rokov, lebo tuto vekovu skupinu nemaju otestovanu. to je ako ked na senovke greckej je napisane , ze nevhodna pre dojciace zeny a prave tie ju jedia, lebo zvysuje produkciu mlieka 🙂 na oleji zo zralocej pecene nie je nic zle.. urcite menej skodlive ako ibuprofen, paralen, pamycon a neviem este ake kadejake kraviny sa malym detom davaju :(

lume
17. sep 2012

@zojec Veru, pozriem sa na to. A Tebe to niekto poradil?

zfidorka
17. sep 2012

@lume mohla to zhorsit aj celulozova separacka (mojej tiez nerobila dobre, my sme sa trapili pre zmenu s mykozou), ak latkovky, tak potom tak, ako ti radi @zojec, dokupit stay dry vkladacky, resp. pouzivat len take co maju zvnutra stay dry vrstvu...
a co najviac vetrat, ak sa da, tak skusat bezplienkovu metodu...