Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
10. feb 2010

Ahojte.

No čo už som mnou pokušiteľkou. 😀
Ja mám BG aj v.3.0 tú kapsu, aj organic. Kapsa rýchlejšie schne, sa vosť super. Organic lepšia pre deti s citlivou pokožkou, lebo vnútro je zo 100% org. bavlny. A zdá sa mi vyššia, čiže lepšie aj pre väčšie deti. Ale zasa dlho schne. Každá má svoje pre a proti.
Inak sú to dobré plienky, majú dobrú savosť, používam na dlhšie vychádzky a na dlhšie cesty autom.

labutka
10. feb 2010

suche zipsy na BG su celkom fajn, ale je pravda ze uz nevyzeraju ako nove. tusim najlepsie suchace maju tots bots.
BG 3.0 je kapsa, vnutri su 2 vkladacky z mikrovlakna, jedna dlhsia a jedna kratsia. obal je uschnuty rychlo, vkladackam treba dat viac casu. a mne nepretiekli ani raz, aj prazenicu udrzali, a krasne z nej isla vyprat.
bg organic nemam, ale ak je taky isty strih ako bg 3.0, tak kludne do nosica ich zober. ja mam manducu, a ked ideme do manducy, vacsinou volim tieto sirsie plienky (BG, MMT, alebo blueberry minky). ale aj IB vydrzali v manduce. 🙂

diocka
10. feb 2010

skusene latkarky poradte lebo na toto nejako nestacim:

ako to robite s latkami ked idete niekam prec na niekolko dni? normalne balite do latky az do odchodu a potom beriete pocikane plienky so sebou a ked dorazite do ciela tak tam potom periete?
cez vikend odchadzam prec na 2 tyzdne a neviem ako vyriesit tie posledne dni pred odchodom - do papierovych sa mi balit nechce ale zase ani vlacit so sebou zasobu pocikanych plienok z 1 dna tiez nechcem.

existuje na to nejaky grif?

labutka
10. feb 2010

diocka - ja periem vecer pred odchodom (bez ohladu na to kolko je plienok) a nocne plienky namocim do miofreshu a rano pred odchodom ich vyplacham v pracke. ked je leto, mokrymi (myslim cistymi 😉) plienkami ovesam auto (hocikde sa da) - aspon nieje tak teplo, v zime naukladam do igelitky a ked dorazime na miesto tam vyvesam.

zajaciq
10. feb 2010

izabelkak dakujem za tip, bambus 30x30 mam ale 8ks za 14,60eur, to dajake super lacne 31cz/kus. a okrem toho mozem davat do novoskladu aj vlozky z IB a inych AIO/SIO 😀 ja len som si nebola ista, ci jedna obycajna stvorcova plienka podrzi vsetko to medzi nohami a spravi aj nasiroko. uz sa neviem dockat 😅

labutka premakany system, malemu sa to musi v aute pacit, ked ma "svoj arzenal" vycapeny v aute na obdiv inym 😀

martina05
10. feb 2010

Labut, vy to máte teda fakt premakané...
Chcela by som sa spýtať, keď operiem tie vkladačky k BG kapsáčom, dá sa do vnútra vložiť aj obyčko plienka poskladaná, prípadne iná vkladačka ?? Možno je to šialený nápad, ale moja fantázia pracuje 🙂 🙂 🙂

etuska
10. feb 2010

Kočky,mam na vas prosbu-spominala som,ze kamoskinmu syncekovi riadne vystipalo zadocek-mal tam vraj az chrasticky(zacali zavadzat prikrmy a zmenila sa mu konzistencia stolice) -podotykam pocas pouzivania latkoviek-pouzivala na liecenie masticky- o kt. ste tu pisali.

Uz to vraj vyzera byt OK,len jej pripadaju tie plienocky menej save ako hnusky 😒
Radila som jej plienocku castejsie vymenit,alebo pouzit separacky....

nasla som na nete aj nieco take:
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/11-1-Do...

mate s tym niektora skusenosti????
Dakujem za radu 😵 😵 😵

baskaj
10. feb 2010

labut - že ty si sa takto pred rokov tiež v plienkah ešte moc nevyznala? sa mi nechce veriť... 😀 držím palec na prezentácii. nevedela som, že to tvoja prvá oficiálna...

matina05 - aj ty z nitry? konečne niekto!

miruss - veru, v tvojej akcii sú chlapci akosik diskriminovaný! 😝

k tým IB - keďže po dlhšej pauze spustili stránku opäť len včera poobede, asi aj s tým sortimentom okrem tých 4och IB plienok, na ktoré sa dá kliknúť hore asi treba počkať. veď aj majú napísané, že ten spodný sortiment je na február, tak hádam sa dajú rýchlo zase dokopy. a poštovné na sk ešte zistím. kedysi dávno som to tam konečne našla a vyplatilo sa mi to aj s tým, ale včera večer nie, nemala som ani čas...

baskaj
10. feb 2010

martina - kapsu môžeš kľudne vypchať čím chceš

etuska - no... ano, hnusky môžeš nechať bábu až dokým nebudú také nacikané, že sa nimi aj orechy budú dať rozbíjať (ako jedna moja kamoška 😠 ). látkovy treba prebaľovať trochu častejšie. baby tu to robia aj tak, že plienky ešte dovypchávavajú bambusovými štvorcami napríklad, ale ja to len občas, mne nie je sympatické, keď má krpec na cikulke ešte veľký mech látky nabáchaný. ja radšej častejšie prebalím. ale sú aj všelijaké super savé vkladky a pod... (napríklad nám aj IB krásne dlho vydrží a je super štíhla. moja favoritka! aj keď nemám skúsenosti, že aká je na praženičku...)

zajaciq
10. feb 2010

a co mate proti zinnia a chlapcom? ja budem moje dievcatko obliekat aj do hnedej zelenej modrej farby a bum geniusku mam modru a nejako to neriesim. kamarat ma dvoch chlapcov 2 a 3 rocnych a oblieka ich aj do ruzovych a cervenych aj oranzovych triciek, ved dietatu to je jedno a ma mat vesely zivot. nie len modry/ruzovy...

etuska, len tak teoreticky opat, nezaviedla tie prikrmy viacere na raz? niekedy je dobre byt preventivny a nie len kurativne hasit stolicu - nam laktacna poradkyna radila zacat s prikrmom po 6 mesiacoch a zacat so zeleninkou a vydrzat 4 tyzdne, potom pridat ovocie a opat vydrzat mesiac, postupne vsetko, nech si creva zvyknu. no neviem, mozno to neni v tom.

baskaj
10. feb 2010

a ozaj miruss - ty nemáš vlnenú priadzu, že?

miruss
10. feb 2010

Baskaj ja som chlapcov diskriminovať nechcela, ale to je podmienka výrobcu, že sa to vzťahuje len na farbu Zinnia.
A vlnenú priadzu nemám.

matja
10. feb 2010

baby, je gro baby užšia ako tots bots AIO? Napíšte, že nie, aby som sa nemusela na ňu namotať 😀 😀

Dnes ma videli v MC, ako prebaľujem malého do látkovky (tots bots aio) a pýtali sa ma na ne. Hlavné otázky, či mám nakázané baliť malého naširoko (a to TB nie je až taká široká 😀 ) a že musím často prať... Ale v podstate ich to celkom zaujalo...

izabelkak
10. feb 2010

uff ste toho popísali...

tak hned na začiatku, ak by mala nejaká mamička s dievčatkom záujem o BG organic mohli by sme sa podeliť🙂)) ja porovnať neviem mám len tú organic, ale máme plienku MMT kt. je celá fleesová a Iz v tom veľmi červenie zadoček, takže tú kapsu radšej nechcem, teraz v zime dávam do tej organic flees.separačku - tá jej nevadí, zvláštne... ale v lete by som chcela ju chcela dávať bez separačky, keď je teplo dá sa hocikde prebaliť... ťažko povedať akú má kapacitu no je to čistá bavlna tak treba počítať že asi o čosi nižšiu ako plienky kde je aj bambus a dlhšie schne ....

henuskha veru bež si po tie veci lebo Ti ich fakt nedám🙂)) aj tie vv boli oveľa lacnejšie a tak by som ich potrebovala 😉

etuska a tá tvoja kamoška predtým používala jednorázovky? ja som myslela že to je tá čo Ti dá zase malé plienky čo opužívala doteraz? ako látku s jednorázovkami nemože porovnávať, teda BL orgnanic isto nie, navyše plienočka fakt musí byť viac krát opratá aby bola viac savá... celulozove či viskozove separačky mokro neriešia, to robia fleesové, lenže tie tiež pod tlakom tela ak je plienka veľmi mokrá mokro prepustia ale samo je to lepšie ako bez... ja ich požívam na noc a na dlhšie na von ak plienka nemá stay dry vrstvu ako napr. IB...

no a tá hodvábna vložka tiež mi ju ukazovali keď som bola v bráne, len si to neviem predstaviť v praxi, za prvé kolko by som ich musela mať? cena je dosť vysoká, druhá vec je že by nemala velmi prísť do kontaktu so stolicou čo neviem ako zabezpečiť tiež a to najdoležitejšie mala by sa prať v rukách - resp. šetrne, len potom by som sa bála či je to hygienické keď ju mimi okaká???

julia30
10. feb 2010

pocujte ja mam mozno drzu ale predsa len otazku 🙂 ze nechcela by ste niektora ustrikovat vlniaky pre moju dceru a ja vam ich zaplatim 🙂 ja totiz nemozem strikovat ;( mam to zakazane od ociarky uz dlhe roky ani vysivat ani hackovat len sit mozem :( tak ja by som na oplatku za to zaplatila plus pribalila nejake prsne vlozky co mam na plane robit hned ako sa dostanem k nasim a k overloku s orezavanim 🙂 budu 3vrstvove a to flis bambus frote a flanel 🙂 ale keby niektora ani nechcela tie prsne vlozky tak radsej zaplatim niekomu z vas co si privirobia ;) takto ako to kupovat origos aj tak sa mi to origos zda dost drahe.

tak to bol len taky napad ze co vy na neho 🙂

dik

etuska
10. feb 2010

Izabelka,zajaciq,baskaj-dik za rady.

Izabelka-ano-je to ta ista kamoska od ktorej mam BL S-ka.Pouzivala doteraz striedavo Baby Lucy a jednorazovky,ale odkedy som objednala ja tie vacsie,tak ma maly problem s ritkou-konkretne to bolo prave pri plienkach BL Organic.takze myslis ze fleese separacka by mozno pomohla?

Kamoska vravela ze prebaluje rovnako casto ako predtym-asi to bude fakt zmenou stravy.

emjee
10. feb 2010

kde dostanem ten miofresh? a da sa potom plienka pouzivat aj len vymiofreshovana? v maji totiz planujeme cestu do ciech na svadbu a urcite sa zdrzime aspon 4-5 dni a prat nebude kde - daju sa tie miofreshom "vyprane" opat pouzit ?

labutka
10. feb 2010

matja, bohuzial gro baby je uzsia nez tots bots.
baby pomoooc, mne dosiel promo kod na teeheebaby - 10 % off z ceny. bojim sa otvorit ich stranku, elbo urcite nieco potrebne zase najdem. 😀 😀

labutka
10. feb 2010

emje, miofresh maju v predeti v BA na kosickej. alebo na brane. pouzite plienky nalozis cez noc do kybla, nasypes miofresh, rano vyplachas a das vysusit. nieje to samozrejme jak normalne oprate (treba viac krat vyplachat), ale na tych par dni sa daju pouzit. a musis to robit kazdy den, tusim by nemali byt starsie nez 24 hodin...

etuska
10. feb 2010

Labutka 😀 😀 😀

emjee
10. feb 2010

takze kybel so sebou 😀 dik labutka

izabelkak
10. feb 2010

etuska tak nech to prelieši v jednorázovkách to moja skúsenosť a potom nech skúsi tú flees.separačku ale nie každé dieťatko ju tiež znesie...
a tie S-ká mala ktoré BL? tie lepšie sali má pocit?

etuska
10. feb 2010

Izabelka-predtym mala tusim BL Classic.
Zadocek malemu preliecuje v jednorazovkach a uvidi co dalej.

jaandy
11. feb 2010

julia30

ako to ze pliest nemozes a sit ano? 😅 tomu nerozumiem, ved pre oci to vyjde narovnako...

tie prsne vlozky budes sit z materialu zo sijemedetem?

quika
11. feb 2010

diocka, my casto cestujeme a riesim to tak, ze do vecera/rana (podla toho kedy cestujeme) davam latkovky, potom ich dam prat a vsetky co miniem az do odchodu len preplachnem vodou a zavesim ususit, aby nesplesniveli - chce to radsej vetrane miesto, lebo predsa len to oplachnutie ich uplne nezbavi smradu, nechavala som ich aj na balkone, lebo ci na ne prsi alebo svieti slnko to im nevadi, aj 3 tyzdne som ich tak nechala, len teraz nemame balkon. a potom ich operiem ked sa vratime domov. namokro skladovat dlhsie ako 4 dni vrelo neodporucam, hrozi plesen a ta sa neda uz nijako vyprat.

dahlia23
11. feb 2010

keď to tak čítam, rozmýšľam nad tým miofresh...
ozik, tie čo používate perkarbonát, tak nedá sa to použiť ako miofresh? či to je úplne iné? ja som si kúpila aj aktivátor k tomu, keďže teraz na 60 neperiem vôbec.

quika
11. feb 2010

izabelkak - ja som mala hodvabne vlozky do plienok, ale bolo to o nicom, nulovy efekt a samozrejme ze mi ich hned okakal 😠 prala som to v ruke, ked dobre namydlis a vyplachas tak mas hygienicke dostatocne, ale flaky po kakani zostali. potom som ich raz omylom oprala na 40 a nic sa im nestalo, len tie flaky zmizli. ak by si ich chcela kupovat, kup si zn. disana - su 2x take velke ako popo, takze ju mozes pekne rozstrihnut na polku a mas 2 za cenu 1 😉 mala som aj tu striznu vlnu, ale tiez to vobec nepomahalo. ale inac ked sa mu spravila taka riadna zaparenina obcas, tak nepomohlo ine, jedine par dni davat hnusky a mazat imazolom, az ked to bolo uplne vyliecene som mohla prejst znovu na latkovky.

baskaj
11. feb 2010

miruss - predsa sa namotávam na tie BG... veď fakt dobrá akcia to je. ale sa asi nedajú kúpiť tak, že 1ks organic a 1ks v3.0, že? to by nesedela cena...
ak nie, tak poraďte! tá v3.0 je sacia časť umelina alebo bavlna? čo je to - to mikrofroté? saje rovnako dobre ako organic? hm... organic mi je predsa len sympatickejšia...

baskaj
11. feb 2010

- muž mi na tú farbu hovorí, že krpcovi na to budeme dávať ešte voláke PULky 😝

labutka
11. feb 2010

baska, v BG 3.0 su vnutri dve mikrovlaknove vkladacky. jedna dlhsia a jedna kratsia.