Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
1. jún 2010

@sulky dakujeme ;) plienka uz je v pradle, aj ked som mala chut ju dat len tak na den len uz som nestihla ;) lebo uz sme sli spat a nechcela som experimentovat nech sa radsej preperie aspon raz pred prvym pouzitim ;)

izabelkak
1. jún 2010

@avila šak tie kikko vkladky zabalíš do ožehleného štvorca a v kontakte s pokožkou bude prežehlené... či niečo iné si tým chcela vypchávať?

karaa
1. jún 2010

@zajaciq mam, ale nie na kazde bodycko pasuje ..... napr. Loana, Esprit ☹

zajaciq
1. jún 2010

@karaa akoze su inej velkosti tie pripinky? lebo ja co mam take ine, ze su medzi nozkami napr dve pripinky, tak nezapnem strednu na extendore, avsak mi pasuju... no jo, tak nekupovat take znackove hluposti 😝 😝 😝

karaa
1. jún 2010

@zajaciq presne tak, tie pripinky su uplne inej velkosti... no zrovna tieto mala dostala, takze budeme musiet rodine oznamit, ktore znacky nie su friendly k latkovym plienkam 😉

mneme
1. jún 2010

@karaa mne extendor nesedi ani na bodycka h&m ☹

karaa
1. jún 2010

@mneme to si ma nepotesila ☹ hm mame velkosti ktore su nam este velke tak ich tusim zacneme skor pouzivat.... aj tak na vsetkych tych bodyckach su nejake velke rukavky a musime zahynat..... na plienku male a na ruky velke a to nemam pocit ze by mala malá kratke ruky.... skor naopak

pipera
1. jún 2010

no ja ked je body na tri cvoky zapnem len ten stredny a ked je na dva cvoky zapnem to pravym do laveho len na jeden cvok a je to ok. nosime normalne realnu velkost oblecenia,len problem mame s nohavicami,niektore neoblecieme na velku prdelku :(

izabelkak
1. jún 2010

tak mi vďaka extendoru nosím aj body vel. 0 - 3 mes. a podobne🙂)) ale tak tiež už pomaly vyradím, ale 3 - 6 mes. pofičíme ešte ďalej...

zajaciq
1. jún 2010

dnes sme mali H&M body a extendor sadol 😀 take to zavinovacie, kde su pripinaciky hadam vsade 😀

emjee
1. jún 2010

ja mam dve bodycka CundA rovnakej velkosti a strihu a kazde ma ine cvocky (jedny su o milimeter vacsie ako druhe) 😝 😀 tolko k extendoru

sulky
1. jún 2010

@karaa ahoj 🙂 dakujeme za pochvalu, to pyzamko je este krajsie v skutocnosti ako na fotke 🙂
Julia30 ti bude moct povedat, uz si ho objednala 🙂

miruss
1. jún 2010

Ahojte.
Pridala som do ponuky nové kapsovky Wonderoo a Organic velour SWB. A aj som rozírila akciu na deň detí. Ak chcete mrknite.
www.ekoplienky.sk

Zajtra pridám aj kapsovky Fuzzi Bunz.

egyptanka
1. jún 2010

@emjee ... hmmmm zaujimava znacka ... citaj foneticky CundA 😀 😀 😀 😀

a i ked som zacala latkovat tot nedavno ... je to hrooooooozna zavislost 🙂 , ale prijemna.

taanak
1. jún 2010

pridala som nove fotky na facebook (www.latkoveplienky.sk) a uz idem spat 😉

avila
2. jún 2010

@izabelkak ja som myslela, ze to dam na vrch stvorca a to do vnutra? Mas nejaky link, ze ako? Musim uz trenovat...

izabelkak
2. jún 2010

ja som dávala do štvorcov dovnútra šak nech má mimi pri ritke hladkú bavlnku a nie froté keď nemusí a v šestonedelí tak može mať na zadočku ožehlenú bavlnu, fotku nemám, ale tak keď poskladáš novosklad,tak ako sú tie vrstvy čo idú medzi nožky tak do toho dáš ten Kikko poskladaný na tretiny... napr. pred posledným preložením to tam vložíš............ či ako si chcela dávať štvorce na rovno? to sa rovnako dá zabaliť pri skladaní na osminy dovnútra napr. pri poslednom sklade vložíš dnu.... ja napr. aj dnes tak dávam viacvrstvené S-ko že poskladám na tretiny a do vnútra dám bambusovú vkladačku, predsa vv alebo štvorec sú lacnejšie a možem tak použiť aj krémik bez separačky z tej hladkej bavlny sa to ľahko vyperie, načo si babrať vkladačky....

jo a ťiež sa hlásim do klubu tých kt. preteká IB 😠 som z toho na nervi, neviem čím to je, včera mala malá mokrý fliačik na tepláčkach a vkladky neboli ani zďaleka prečúrané, pri nasadzovaní som si dávala pozor aby bola vkladka uprostred, utiahnutá bola fest, no ktovie či aj to nie je problém... alebo žeby pranie v orech žeby tá umelinka horšie prepúšťala... no neviem asi skúsim najprv tie vrchné vkladky oprať v nejakom nemydlovom prášku a ak to nepomože, tak budem namiesto tej origoš vrchnej s umelinkou dávať bamboo hour od BI ....

sulky
2. jún 2010

@izabelkak ,skus vymenit origos vkladky za nejaky stvorec 30x30. Ja som mala rovnaky problem, a skusila som ten BBH 30x30 bambusovy a boli sme bez nehody. 😎
Daj tam nejaky tensi, ale dobre savy,hlavne s rozmeom 30x30. Adaj vediet ci pomohlo.

sulky
2. jún 2010

este som sa chcela spytat, cisi uz skusala Bum genius bambusovu na noc. Potrebovala by som to porovnat s BBH. Dik 🙂

vanesska
2. jún 2010

caute... dakujem za infosky k tots bots... este som videla ze miruss ma v akcii aj plienocky wonderoos... ale nikde som velmi nenasla na ne referencie mate niekto odskusane?? 😕 diiiik

miruss
2. jún 2010

Vanesska ja som mala starší typ wonderoos kapsovky, vadil mi jej širší strih. Ale táto nová má lepší strih a vylepšené vkladačky. Aj tá pôvodná dobre sala a rýchlo schla.

izabelkak
2. jún 2010

sulky myslím že tá bamboo hour bude úplne najideálnejšia, ten spodný prefold použijem origoš z IB a na to len švihnem namiesto tej origoš vrchnej bamboo hour je to šíthla tvarovaná vkladačka z bambus.flaušu z troch vrstiev....

a čo sa týk bambus. BG to určite nie je nočná plienka, veľa toho nenasaje veru tým že je vo vnútri tá umelinka, ale zase viac býva mokrá z vonku ako z vnútra že vlastne tá umelina odvedie to hlavné vlhko od dieťata smerom von, s BBH neporovnateľná plienka - je z iných matrošov v iných vrstvách.... ale keby sa do nej dala nejaká vkladačka z bambus. flaušu tak by sa aj možno dala použiť, ja som ju však ani na noc neplánovala používať, mu výborný štíhly strih tak skor na deň...

martina05
2. jún 2010

Ahojte, tak po dlhej dobe som sem nakukla, látkujeme zatiaľ stále na striedačku... hnusky mi ale strašne páchnu, takže ich používam hlavne na von a v noci... Brzdí ma stále to sušenie ..bez balkóna v jednoizbáku je to hrúza..

pozerala som na stránku ekoplienok, nemáte nejaké nové dobré tipy na AIO jednoveľkostné plienky?? Chcela by som si nejaké dokúpiť.. Zatiaľ sa mi najviac osvedčili Gro Baby a Flipky... najmenej Flanelové Baby Lucy...

Čo hovoríte na tie nové Bum Genius alebo radšej Itis alebo T

alusha
2. jún 2010

@martina05 sme na tom podobne... aj my zatial na noc davame jednorazovky, ale tiez mi dost smrdia, akurat som spravila objednavku u miruss na ekoplienkach a objednala som na noc BBH plienku a tiez flipky a tots stretch... gro baby mame radi aj my... a flanelova BL sa ani mne nepaci, mam sice len jednu, ale hned po prvom prani sa zozmolkavela a to vnutro sa vzdy nejako zrazi dokopy po prani 🙂

martina05
2. jún 2010

@alusha môžeš mi prosím ťa hodiť link na tie plienky čo si objednala???

alusha
2. jún 2010

http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-plie...

http://www.ekoplienky.sk/product/tots-bamboozle...

jooooj a objednavala som este okuliare pre starsieho syna a teraz som si vsimla, ze som dala do objednavky namiesto KidsBanz BabyBanz a tie mu budu maleeeee 😖 @miruss da sa to este zmenit v objednavke?

martina05
2. jún 2010

Alusha diky...tá prvá sa mi veru pozdáva....

alusha
2. jún 2010

martina, baby ju tu chvalia, ze je velmi dobra na noc, tak vyskusame a potom pripadne doobjednam... a uz koncim s objednavanim 😀

sulky
2. jún 2010

@martina05 ,alebo ak chces AIO, baby beehinds magic. Zalezi ci chces prirodny material na zadocku alebo moze byt flis
http://klingacik.sk/detail/656/plienka-aio-magi...