Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
20. okt 2008

bihan, no jasne, ja som trubka 😒 ved ty mozes robit poradcu internetoveho predaja 😉 mas nejake zle skusenosti s disana kurou?

bihan
20. okt 2008

Bam, nemám, ja som ju ani neskúšala, ale nejako mi to tak nesedí, aby kúra, ktorá obsahuje len nejaké percento lanolínu, impregnovala tak ako čistý lanolín...a cenovo sa to vôbec nedá porovnať 😅 To ho radšej objednám z Ameriky 😀
Ozaj, AIO BG mi schnú síce trochu dlhšie, ale keď ich prehodím cez vrchné gate, je to pomerne rýchlovka... ešte stále ich predávaš? 😀

quika
20. okt 2008

marcelka, tak ja uz teraz vymyslam idealnu vybavicku pre druhe bejby ktore bude tak o 2 roky 😀 minule mi doslo ze vacsinu plienok asi zdedi, to mi bude normalne luto ze nemozem kupovat dalsie 😅 tiez som riadny zavislak 😕 najnovsie poskulujem po kapsovkach, este ziadnu nemam, a este po origos vlnakoch. tusim tu niekto pisal ze ma tie sckoon? ake su? 😵

martina46
20. okt 2008

Bihan,
práveže sa mi do nových nechce investovať. To by som musela kupit minimálne 2.
Marcelka,
to som nevedela, že sa tým patentkam tak hovorí 😀, myslela som asi tie. Ale dostať aj také, čo sú veľké asi ako malé gombíky, tie by mohli držať. Možno to risknem.

marcelka11
20. okt 2008

martina,
mne v galanterke povedali ze patentky sa volaju cvocky - tie su v galanterkach iba kovove a nabijaju sa, no a skutocne patentky sa prisivaju - hacik a ocko, alebo babka a dedko. Tolko odborna informacia, ci to neplati len pre danu predajnu, neviem. 😉
Inak tie gate mame aj my, malu zo zaciatko tiez skrabali, ale po par dnoch v pohode. Asi si pokozka zvykla.

bambusko
20. okt 2008

bihan, predavam, tebe dam aj zlavu 😉 mna neoslovili
quika, sckoon vlniaky ma verulka.
zienky, co nosite, ak ma babo vlniaky, tak mu neprevlhnu, ked je pritlacene na vas?

lenki33
20. okt 2008

ja pouzivam disanu kuru a zda sa mi dobra, mam aj cisty lanolin, ale este som sa ho neodvazila pouzit.
bihan, ty ako pouzivas ten cisty lanolin?? cim to rozpustas??

eriqe
20. okt 2008

Bambu, mne vlniaky prevlhli len v noci, teda rano, ked bola velka naloz. Pri satkovani nikdy.
Bihan tak tie vyzeraju uzasne. Aaaaach, ale nam uz hadam ziadne plienky nebude treba a vystacime s tym co mame, lebo teraz mame tak jednu dve plienky za den.
Lenki ja lanolin rozpustam vo vriacej vode s kuskom sampona, potom studenu vodu a sup vlniaky a rano ich vyzmykam a vyvesim

martina46
20. okt 2008

Marcelka,
takže babka a dedko je to. Ale sú aj take veľké. No na noseni deti mi poradili, že prešiť tú škrabľavú časť o 90 stupňov.
Bambusko,
nám pri nosení vlniaky prevĺhajú, ale nejako to moc nevadí.
Ja impregnujem čistým lanolínom a robím to tak ako Erika.

lenki33
20. okt 2008

hmm, tak to skusim aj ja s tym lanolinom, ale nemame sampon 😅 teda tekuty, tak tam supnem trochu ecoveru na riad
Nemate to potom normal lanoline lepkave??

eriqe
20. okt 2008

mala som ked som nedala sampon

martina46
20. okt 2008

Ja som mala trochu, aj keď som dala šampon, ale po 2 použitiach boli gate v pohode 🙂

bihan
21. okt 2008

Erika, ja si hovorím to isté.. fakt už niiiiič ďalšie nepotrebujeme, ale...
Lenki, stačí ti kvapka detského alebo dospeláckeho šamónu, al. šamón na vlnu.. spraví ti to takú mliečnu emulziu.
Ja to strkám do tej kúry kým vychladne voda.. potom mi to už príde zbytočné.

No a ešte sa podelím so skúsenosťu - vlniaky som normálne oprala s plienkami v tekutom ekoprášku na 40 a zvládli to bez najmenšej újmy 😉 len sa neviem zbaviť pár žltých fľakov 😠

marcelka11
21. okt 2008

Dievcata, poradte. Neviem co mam robit so smradlavymi plienkami, kt. sa daju prat len na 60 stupnov, tato teplota evidentne nestaci. Konkretne bambusky Baby Idea. Ostatne plienky dam na 90 a smrad je prec. Dakujem 🙂

quika
21. okt 2008

ja tiez robim kuru z lekarenskeho lanolinu, ked sa to zaleje vriacou vodou rozpusti sa rychlo, davam detsky sampon lebo ten najlepsie vonia 😉 ale mam potom gate straaasne lepkave a este dost dlho 😠 tak asi prvy tyzden. a dost mi to lezie na nervy. manzel sa kvoli tomu vlnakov odmieta chytit, zostavaju z toho lepkave ruky a mydlom to nejde dolu.

marcelka, podla mna by tie plienky 90C zvladli, teda ja raz za cas periem na 90 a este som nikdy nepozerala co je na plienkach napisane, ci sa tak mozu prat alebo nie 😕 ale ak to nechces riskovat, mozno by ti Mio Fresh pomohol, ten je dezinfekcny aj pri nizsich teplotach.

bihan
21. okt 2008

Kočky, ja som nikdy plienky nad 70 neprala a nemala som problém s tým, že by mi smrdeli po praní... občas ich operiem v troche obyčajného prášku s tými chemickým sračkami, ale zaberá to.

Quika, ja ich prepláchnem ešte v studenej vode, potom tak nelepia 😉

quika
21. okt 2008

bihan, dik, to vyskusam. ja som bola presvedcena ze ked ich potom oplachnem tak nebudu fungovat 😀

eriqe
21. okt 2008

fungovat urcite budu a nedavate vela toho lanolinu? Lebo to staci naozaj malicko, ja davam tak polovicku tej mini lyzicky myslim ze sa vola moka

marcelka11
21. okt 2008

quika, kde sa da kupit ten Mio fresh, okrem internetu? Videla som ho len na mimisk.

bambusko
21. okt 2008

marcelka a v com peries? myslim, prasok, pripadne sliz? niekedy vraj moze smrdiet pradlo z pracky, ak peries len v slize a treba ju obcas nechat prebehnut naprazdno na 90st.

bambusko
21. okt 2008
quika
21. okt 2008

erique, tak ja davam cajovu lyzicku kopcom 😕 to bude tym 😅
marcelka, ja som kupila v Draciku v akcii za 150sk 😀 a kde inde sa to da neviem, ja ho pouzivam len mimo domu takze zatial som druhe balenie nepotrebovala. ale ked chces vyskusat ci to funguje, mozem ti poslat jednu davku. aj ked neviem ako by som to zabalila 😕

marcelka11
21. okt 2008

bambusko, periem v Lovele + ocot. Ostatne pradlo nesmrdi. V podstate plienky tiez po vyprani nie je citit, len ked si mala curkne, tak to smrdi akoby sa pokakala. Pracku obcas davam bezat na 90 proti vodnemu kamenu.

marcelka11
21. okt 2008

quika, ked nic nevymyslim, tak sa urcite ozvem, dakujem 😉

marcelka11
21. okt 2008

Tak som oprala v dospelackom prasku, dam to este do Lovely a zreferujem , ci to funguje.

funy
21. okt 2008

ahojte,
nam sa po 4 rokoch pokazila pracka. tak rada prijmem vsetky rady. chystam sa oprat detsku vybavicku. latkove plienky periete na akej teplote? davate aj predpierku? a detske vecicky a navliecky periete na akej teplote.
tiez som kupila lovelu aj prasok, aj avivaz.
a detke osusky a frote uteraciky bez, alebo s avivazou?
dakujem za vsetky rady.
a prosim vas aby nam tentoraz vydrzala pracka dlhsie, davate pri kazdom prani nejake tablety do pracky, alebo obcas date ocot....?
dakujem.

kkaattkkaa
21. okt 2008

funy, zalezi to od toho, aku mate tvrdu vodu.Doma perieme vo vode z povrchoveho pramena, takze velmi makka, ziadny problem, vodny kamen, nic.
ale dedkovci maju velmi tvrdu vodu pracka odisla asi po 5 rokoch napriek pravidelnemu pouzivaniu tabliet. Do novej uz nedavaju nic a ta uz ma cez 4 roky. takze je to asi jedno... Ale najnovsie si nechali namontovat taky valcek, cez ktory preteka vsetka uzitkova voda (kotol, pracka) a tam sa to nejako zbavi tych mineralov (ide tam nejaka gebuzina).
K praniu:
plienky na 60, raz za mesiac na 90(ved aj ta pracka sa potrebuje ocistit), bez predpierky, 2dcl slizu plus ocot tak od oka,
vecicky periem na 40,
obliecky, osusky, uteraciky periem s plienkami, pokial su svetle, bez avivaze.

zuzanat
21. okt 2008

ahojte, mne dnes prisli BL Bamboo, chcem ich vyskusat na noc, lebo maly mi vzdy precika jednorazovky, aj ked ho prebalujem. ak budem spokojna, kupim nejake aj na den. ale na omak su uplne super, akurat tie vrchne to kazia 😀
chcem sa opytat, mam mu do plienky dat okrem tej vlozky co tam je, este aj flisovu a aj separacku? dakujem 😉

bambusko
21. okt 2008

funy, tak my mame pracku 12 rokov!!! 😨 nijak extra sa o nu nestaram. plienky periem v slize na 60st, raz za cas na 90, davam 500-600ml slizu, necham do pracky napustit vodu, potom na 1-2 hodiny vypnem a doperiem. oblecenie - detske aj dospelacke periem vsetko v palmexe, nikdy som nepouzivala ziadny detsky prasok, na 40st, uteraky, osusky, postelne obliecky na 60st. predpranie nepouzivam ani ziadnu avivaz. tabletky som niekedy davala take obyc, ale uz ma to prestalo bavit, ked bol u nas opravar kvoli vymene loziska, tak povedal, ze ziadny vodny kamen ako v reklame tam nie je 🙂

venonna
21. okt 2008

funy, ak mate tvrdu vodu, tablety su nanic, radsej davaj do prania aj do plachania ocot, pretoze ten zbavi pradlo zvyskov prasku a posobi ako avivaz. Nemusis sa bat, pradlo Ti nebude citit octom a je to zdravsie ako tie umelo vonajuce avivaze 😉
Co sa tyka vyberu pracieho prasku, na male miminko by som Ti odporucala vyrobit si sliz na pranie, je to asi najzdravsia varianta a je o nom aj cela diskusia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...