Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
24. apr 2012

@janette1972 mam dve pop-inky, ale malemu proste nesedia, maju oproti inym dost zvlastny vysoky a siroky strih. na uplne male babo som ich nedala, lebo boli mega velke a teraz, ked ma maly 6kg, tak ich mame uz zapnute na tu druhu velkost. nejak sa mi stale nepozdavaju a tak pouzivam tie ich vkladacky do flipiek, tam su ok. s tou nocnou plienkou si to doteraz predstavit neviem, toho materialu je tam proste moc, odstava to potom na brusku. pouzivam ich samostatne tiez do flipiek.
z aio sa mi najviac osvedcili tots bots easyfit, na ktore nedam dopustit. mam 9 ks a dalsich 5 na ceste. pravdepodobne budem pouzivat iba tieto a stvorce s flipkami/vlniacikmi a ostatne rozpredam. moj maly curka aj v noci zatial moc, dovypchavam easyfity original bambusovou vkladackou, a este mi ani raz nepretiekla. a to rano byva poriadne tazka. raz ju musim odvazit 😝 niekedy v noci raz prebalim, zalezi, ako sa maly mrvi.

zdraveplienky
24. apr 2012

@tunylyk som rada, robim co mozem 🙂

kkl82
24. apr 2012

@lume ja periem aio aj kapsovky na 60 stale aj s predpierkou (program 2h20min). periem v persile sensitive a obcas pridam mio fresh. zatial som nezbadala velke opotrebenie a to sme tots bots teenyfit v pocte 15 ks prali prvych 7 tyzdnov kazdy den a susili v susicke na programe pre outdoorove oblecenie. neviem ale ako by to vyzeralo po dlhsej dobe, maly ma len 8 tyzdnov, ale zatial je to ok 😉

peluskovo
24. apr 2012

@strociatka
ak myslíš originál bambusku, môže byť, že ke´d ju dáš dnu, tak plienka je tak objemná, že sa Ti popri stehienkach látka vytočí smerom von kvôli hrúbke plienky, neviem či sa dobre vyjadrujem. Ja som si to všimla pri minky verzii a nejak som to vytáčala spať , ale časom to už sedelo, neviem, či to nebolo spôsobené, že isté obdobie nesadla na proporcie viki...

peluskovo
24. apr 2012

@janette1972 niekolko bab tu spomínalo ze pouzivaju wonderoo s orig vkladackou na noc a potiane

peluskovo
24. apr 2012

@lume
prala som na 60, teraz vsetko s pul periem na 40 / po konzultacii s jednym vyrobcom / a davam tee trea par kvapiek do prania na dezinfekciu. co nema pul ide na 60 / bud ma maly za tri dni nazbierane klasicke stvorce alebo za 3 dni cisto kapsovky a aio /

strociatka
24. apr 2012

@peluskovo moze byt, ja som novacik, a neviem este s tymi plienkami tak dobre narabat. milujem kapsovky, lebo su tak bozsky jednoduche a neviem ich pouzivat, lebo mi pretekaju, ale teraz som si vsimla, ze som asi dala malo vkladaciek a proste to ta plienka nemohla zvladnut, lebo uz druhu minku mi neprecurala, dala som vkladacky dve, takze sa budem asi este dlho ucit, prosim, majte tu so mnou trpezlivost 😎

mary939
24. apr 2012

ako tak citam, tak na pop in nie su dobre ohlasy a mne sa tak pacia. chcela som si z nich aspon 10 plienociek kupit a pouzivat aj pri malom babatku.

peluskovo
24. apr 2012

@mary939
nemam pop in, ale co sledujem , tak na stare neboli dobre ohlasy, ale na nove bambusove su, buduci tyzden planujem objednat, tak som zvedava 🙂

latkove_plienky
24. apr 2012

@mary939 obdobne ako POPin su Ecobu,..buduci mesiac bude akcia....

ekoplienky
24. apr 2012

@lume: Ja som prala na 60°C aj AIO a aj kapsovky.

susul
24. apr 2012

@janette1972 tak ako pise SOnkab tiez sme parkrat pouzili Wonderoo, v pohode vydrzala, ale malemu zosti take male cervene fliacky akoby zaparene, ani nie na ritke ale na pipiku, asi mu nerobi dobre umelinka, lebo aj ked sme u nasich a balim do kapsoviek so stay dry tak sa mu urobia take fliacky.

susul
24. apr 2012

@lume ja mam pracku s porgramom na 40 stupnov a vyrobca pri nej deklaruje ucinnost prania ako na 60 tke, program trva 2hod a 45 minut, mne sa velmi osvedcilo pridat este jedno plakanie navyse. A obcas periem s Miofreshom. Myslim, ze plienky usite z kvalitnch materialov zvladnu 60 tku v pohode bez nejakej ujmy, ale zrejme to skracuje zivotnost.

peluskovo
24. apr 2012

@susul
psledne dni som si to iste s tymi cerv bodkami skoro az na brusku vsimla aj u ondrika, ked bol najma v kaldackach stay dry od bum genius. neviem ci je to tym, ze od narodenia je skoro stale bud bavlna alebo bambus a so stay dry mal len malokedy ...
ked som zacala latkovat najvacsi stres som mala z toho, ze dieta bude v mokrom no ako lakujem druhe dieta, tak gro je prave v plienkach bez stay dry 😀 😀

susul
24. apr 2012

@peluskovo ono predsalen vacsina kapsoviek je so stay dry, ked ho mam doma v klasike -stvorcoch a len na vonok dam kapsovku tak to nejako zvlada, ale ked sme u nasich a davam len kapsovky tak sa mu to urobi znova.
Inak ja mam pop in tie starsie a som s nimi spokojna, aj strih mi vyhovuje aj vkladacky su v pohode, ja mam bambusove. Je pravda, ze su strihane trochu inak ako ine plienky. Pri tych novych je iny strih, lebo co som pozerala tak sa mi zdali az na par detailov rovnake. ALe dizajn je velmi pekny na tych novych.

mary939
24. apr 2012

@peluskovo jeeeej, tak potom daj vediet, ze ako si s nimi spokojna. ja potrebujem vybavicku doriesit do mesiaca, budem sa teda tesit z kazdej novej skusenosti🙂

lyongirl
24. apr 2012

@juliam no naivne som si myslela, že aj na štvorce, popr. s bambusovou vkladačkou, nevedela som, že to tak neprilieha k nožičke a na obrázku sa mi hrozne páčili, najme na tom bábatku na fotke, má v nich takú krásny zadoček 😀

latkove_plienky
24. apr 2012

@susul pokial mas rada kapsovky a robi problem ta umelina, daj tam malu vkladku aby bol kontakt pokozky s bavlnou alebou bambusovom navrch. My sme tiez mali ten problem.

juliam
24. apr 2012

@lyongirl na deň by som môjmu flisáky už teraz nedávala, lebo je večne na brušku, takže by mu rýchlo prevlhli a tvoj už zrejme aj sedí, tak fakt neviem, či ich využiješ 😅

lyongirl
24. apr 2012

@juliam mne už štvornožkuje a stále sa stavia, takže čo s nimi? Sú nove, 1x opraté, no keď nič, tak ich predám, ale tak som sa na ne tešila ...

janette1972
24. apr 2012

@susul To som rada, ze nejake pozitiva na Pop In, lebo ta nova bambusova sa mi naozaj velmi paci a prave koli tomu prirodnemu materialu som zvazovala, ze moze byt na noc v pohode. Aj ked aj v tej nocnej je vlastne flis, ktory ma odvazat vlhkost od pokozky. ☹ Umelinka je umelinka, ja ked som pred 4rokmi nakupovala plienkovu vybavu, tak to bolo vsetko na velmi prirodnej baze, viem, ze niektore baby boli velmi prudko proti PUL kam a svojim drobcom by ich ani za svet nedali a to boli vrchne gatuse. 😀

janette1972
24. apr 2012

Inak dakujem pekne vsetkym za rady, asi to tak vyzera, ze na noc su najosvedcenejsie tie nohavickove plienky?

janette1972
24. apr 2012

@kkl82 Tu Easyfit urcite vyskusam minimalne na den, vela z Vas si ju tu pochvaluje.

peluskovo
24. apr 2012

@susul
ja najcastejsie pouzivam easyfit od tots bots, anavy easy a aj gro via, vsetko bez stay dry, so stay dry davam , len ked sa spominane minu

chichinka
24. apr 2012

@susul
@peluskovo @lume @ekoplienky ja som prala na 60 vsetky plienky aj s miofreshom ...potom som presla na 40 ku-podottkam ze s miofreshom,dlhy program, predpierka aj extra plachanie(periem vzdy kazdy druhy den) a zacali mi strasne smrdiet, najma moje milovane kapsovky bum genius..☹...opat periem na 60 a lepsi sa to.. Len teda budem nestastna ked sa mi rychlejsi opotrebuju, to ste ma nepotesili...mam v plane vyuzit vybavicku aj pre druhe bejby ktore verim ze budeme mat 🙂

ekoplienky
24. apr 2012

Práve mi prišli Real easy plienky a vyzerajú teda fakt dobre. 🙂

latkove_plienky
24. apr 2012

@janette1972 ano a bambusove, pretoze su najsavejsie

peluskovo
24. apr 2012

@chichinka
ja som prala pri vike na60 aj kapsovky, a funguju aj pri ondrejkovi. 60tka urychli opotrebovanie plienok, napr ofsa od little lamb boli vyrobene aby vydrzali cca 3 roky, ak sa budu prat na 60, moze to znizit zivotnost

peluskovo
24. apr 2012
janette1972
24. apr 2012

@latkove_plienky Asi ta Anavy XL, ze?Len mam problem s vlnenymi nohavickami, ktore s tych natahovacich, aby v nich v lete nebolo velmi teplo?