Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
12. máj 2012

Niekto sa tu pytal na vrchne nohavicky Bambino Mio. Tak ja som ich vyskusala na nohavickovu LL bambusovu a v pohode, len trosku pri nozkach bolo vidiet gumicku z plienocky, ale nie vela. Neprevlhlo malej oblecenie. A na novosklad v pohode 😉 . Stvorce narovno som neskusala 🙂 .

mary939
12. máj 2012

prosim, prosim, bude takato vybava na zaciatok stacit?

klasicke stvorce 70x70 30ks (tie vyskadam pravdepodobne z kikko lux a kikko bambusovych)
3 vrchne pul nohavicky (1xbumbins a 2x gumgenius)
3 nohavickove bambi roxi
10 SIO pop in (casom chcem este dokupit aj dake 4 farebne)
2 kapsove bumgenius
8 stvorcovych vkladaciek uz pre vacsie mimino (2 bambusove a 6 organic z biobavlny)

ak este nieco potrebujem, alebo by ste nieco vyskrtli, dajte mi vediet. trosku som si nie ista v tych klasickych stvorcoch, ake by ste dali vy?

ivanka.7
12. máj 2012

@mary939 k tym stvorcom moja cerstva skusenost - na zaciatok by ti to malo stacit, ak ich budes vyuzivat na prebalovanie; ale asi by som odporucila kupit aj MaM Happy square - su to 80*80, takze na male babo objemnejsie, ale su savejsie (a podla mna aj maksie ako klasicke kikko lux). Ja mam MaM (15), Kikko lux (10) a Kikko bmb (6) cisto na prebalovanie a staci mi to.

K vrchnym - bumkins maju podla mna dost problematicky "tvar" pre novorodenca. Ked ich malej zalozim na najmensiu velkost, tak ich musim velmi utiahnut, aby jej lemovali stehienka tak, aby nepretiekli a potom ma dost otlaceny chrbatik. Bumgenius pokryju aj novosklad, ale nemaju dvojite gumicky (ale este mi myslim nepretiekli, tiez mam dvoje). Ved uvidis, ako ti to pojde, keby si chcela dokupit, tak ja rozhodne odporucam Thirsties pulky.

Bambi roxy mam malo oskusane, ale co mam, tak super 🙂 Ak budes prat kazdy druhy den, tak by sa zisla este jedna nohavickova plienka na noc asi (2 dni + 1 na schnutie).

O Pop-in tu niekto hovoril, ze pre uplne male babo to nie je, ja jednu pop-in mam, ale este ju nedavam, takze nemam vyskusane.

Pre vacsie babo sa ti zrejme zide viac bambusovych vkladaciek, ale to by som teraz neriesila, dokupis ak bude treba 🙂

Ale ja som teda zaciatocnik 🙂

kkl82
12. máj 2012

@peluskovo ja mam este aj crepe a tiez max spokojnost 😀 su plstene a oproti lightweightom hrubsie, ale stale pomerne jemne oproti hocijakym inym, ktore som drzala v rukach. kaka sa z nich tiez dala vyprat, aj ked ich maly trafil iba trochu... ale aj tie interlock na noc by mohli byt zaujimave, len su o dost drahsie ako ostatne... 😉

kikaneu
12. máj 2012

ahojte, pozerám, že sa tu toho už popísalo veľa a rozhodne sa mi to všetko nechce čítať.....my sme síce ešte len na začiatku tehu, ale už dlhšie som uvažovala nad látkovkami....no neviem si celkom predstaviť ich pranie.....tak mi povedzte, ako také plienky periete? to treba vyvárať ako tie, čo sme ešte mi mali na zadočkoch? či ako? Ďakujem 😉

tortelinka
12. máj 2012

@kikaneu nie nevyvaraju sa ako tie nase 😉

kikaneu
12. máj 2012

@tortelinka tak potom ako to je? keď sa bábätko pokaká, tak čo s tým? treba to dať asi z plienočky dole a až potom do práčky alebo najprv namočiť? alebo ako? 🙂

kkl82
12. máj 2012

@vavrenka @blovitc120 @juliam @peluskovo ono niektore vecicky maju na clo vynimku, napr. aj tie nase plienky a knihy. a v podstate vsetok tovar spotrebneho charakteru na sukromne ucely. ak budete objednavat 10 lovikov v jednom baliku, tak je sanca, ze vam na to vyrubia clo... co sa tyka dph, tak podla zakona sa dph tiez plati na rovnakom principe, plus plati princip zakazu dvojiteho zdanenia. ak si predajca na fakturu uvedie "sales tax", ktora je zaratana v cene, tak dph by vam na slovensku uz vyrubit nemali.

tortelinka
12. máj 2012

@kikaneu das dole co sa da, zapries mydlom a supnes do vedra, ked treba peries (ja kazdy 3. den), alebo naucis kakat do WC co naskor (funguje nam to super, maly bude mat 6 mesiacov a kakane plienky som nemala uz dlho)

kikaneu
12. máj 2012

@tortelinka takže takto....no to by som mohla zvládnuť 😉 ale s tým naučením čo najskôr som tiež už čo-to čítala a počula, dokonca aj videla, také malé bábätká kakať do takých špeci vedierok (keď ešte nevedia sami sedieť)

tortelinka
12. máj 2012

@kikaneu nemam ziadne vedierka, podrzim ho nad WC a hotovo...od 3 mesiacov to funguje v pohode

kikaneu
12. máj 2012

@tortelinka no, aj tak sa dá, super 🙂 takže sa dá odsledovať, že kedy chce bábätko kakať....lebo manžel mi neverí 😀

tortelinka
12. máj 2012

@kikaneu ano, to uz vidim ako sa tvari, vyzleciem, poviem kakaj! a ide...fakt to funguje dobre, treba skusit

kikaneu
12. máj 2012

@tortelinka tak ja sa na to určite dám, dúfam, že nám to pôjde 😉

kkl82
12. máj 2012

@kikaneu ja periem kazdy druhy den a pokakane len utriem toaletakom od najvacsich necistot. este sa nestalo, ze by to pracka nevyprala, ale pouzivam aj predpierku. ak budes kojit, tak ta kaka je taka riedka, ze sa to pekne vyperie. ak budes na umelom mlieku, tak potom budes asi od zaciatku pouzivat separacku, ktoru len stiahnes a vyhodis do kosa. popripade zaperies mydlom, ako ti napisala tortelinka.
vyvarat nebudes, lebo ani sa to pri tychto plienkach nesmie. vacsina vyrobcov odporuca prat na 60 stupnoch, niektore materialy len na 40. ale ani tym sa nic moc nestane na 60, takze nemusis triedit.
zehlit tiez netreba, lebo pri aio, sio, kapsovkach ani nie je co a pri stvorcoch mozes, ale len bavlnenych a je to aj tak zbytocne...
takze vseho-vsudy, oproti vyhadzovaniu jednorazoviek len zapnes pracku, vyberies to z nej, vyvesias a suche odlozis. ale ak to myslis vazne, priprav sa na zavislost, lebo tie plienocky su taaaaaaak krasne 😀

kikaneu
12. máj 2012

@kkl82 však to 🙂 že už som si ich pozerala a som z nich hotová 🙂 aj manželovi som ukazovala a tiež sa mu páčia 🙂 budeme štýloví 🙂 super, ďakujem za rady 🙂 už som rozhodnutá, že budeme látkovať 😉 a zároveň sa snažiť aj o bezplienkovú metódu 😉 tak keď budem chystať výbavičku, prídem si zase po radu, že aké plienočky nakúpiť 😉

kkl82
12. máj 2012

@kikaneu @tortelinka - mne maly signalizuje kaku od konca druheho mesiaca, do plienky sa pokaka, len ked je uz velmi zle, ked ho boli brusko a dam ho radsej vyhojdat do kresielka. akurat, ze to vsetko zatial ide do stvorca na prebalovacom pultiku a nie do zachodika 😀 ciku tiez hlasi vopred, ale to zacal hned po prichode z porodnice. ked vsak spi alebo je v satke, tak sa na to nezobudi. planovala som zacat s BKM cim skor, ale nejak mi to male telicko neslo drzat nad nocnickom. a niekedy nam to trva aj pol hodinky, kym to z maleho vyjde. ked prejde obdobie kolik, asi sa na to dame, len neviem, co z tolkymi krasnymi plienockami potom 😝

tortelinka
12. máj 2012

@kikaneu neboj sa toho, ja ked som zacala citat, babo bolo este v nedohladne, nechapala som reci kmena, nazvom, nicomu....otravovala baby s otazkami....potom prisiel maly ako blesk z jasneho neba, nakupila som a skusala, najskor iba cez den, potom aj noc...doma nemam ani kus jednorazovky a fakt je to zavislost, takze od istej dobu odporucam necitat tuto temu 😀

kikaneu
12. máj 2012

@kkl82
@tortelinka jaj dievčatá, to bude až také zlé s tou závislosťou ? 😀
to je super, keď už od druhého mesiaca a tiež nemienim tak malé bábo držať nad nočníkom alebo weckom, ale nejak to vymyslím 😉 a ako to tie bábätká signalizujú (viem, že každé asi inak, ale zaujíma ma to) 🙂

tortelinka
12. máj 2012

@kikaneu ked nechces drzat nad WC, mozes na podlozku na prebalovanie dat papierovu kuchynsku utierku a nechat ho, vykaka sa aj tak...obcas to robim, ked sa mi nechce nad WC stat 🙂 , a zavislost je to hrozna..tomu ver 😕

kikaneu
12. máj 2012

@tortelinka takže spôsoby sú kadejaké, to je fajn 🙂 už sa na to teším 😉

vavrenka
12. máj 2012

@kkl82 hej, toto je to, ze 10ks lovikov naraz asi nepojde, ak nechceme dph, takze mozno to pojde na 2x, vsak uvidime, ci vobec to bude vyhodenjsie cezo mna, chcem sa ich opytat, ci by mi nedali zlavu, v minulosti mi uz dai, takze daufam, ze teraz by mohli tiez.. vtedy by sa to oplatilo cezo mna.. vsak uvidime

kkl82
12. máj 2012

@kikaneu moj na ciku mi spuli peri a prestava sa zaujimat o ine veci, takze napr. ked sa hrame alebo mojkame a on naspuli a prestane reagovat, tak viem, ze to pojde. akurat to este neviem odchytavat inak ako do plienky. je to len par sekund a nestiham ho rozbalit a dvihnut niekam nad nocnicek, a navyse mam chlapca 😀 na kaku ked spi, tak zacne metat hlavou z boka na bok a ked je bdely, tak zacne urputne "tlacit". male babatka z toho tlacenia robia riadne divadlo, takze sa to prehliadnut neda. niekedy je z toho len prdik, ale on to tiez este nerozozna 😀

kikaneu
12. máj 2012

@kkl82 tak fajn 🙂 super, čiže si len treba poriadne bábo všímať, že čo robí a ako sa tvári 🙂 budeme praktizovať 😉 a už si to vie predstaviť aj môj chlap, tak som rada 🙂 ďakujem 😉

juliam
12. máj 2012

@mary939 ja mám tiež 30 štvorcov a v pohode stíhame. vrchné nohavičky určite odporúčam thirsties duowrap alebo blueberry - majú krídelká okolo nožičiek, lepšie zachytia kaku a prekryjú novosklad, flipky dávam od 4. mesiaca na plienku narovno, keď už malý prestal kakať do každej plienky a kaku aj tak zachytávame do nočníka. na noc dávam radšej flisáčiky anavy - sú priedušnejšie než pulky, teraz chceme prejsť na vlniaky. nočné ako píše
@ivanka.7 si kús 4 kusy, a tých SIO budeš mať na začiatok asi veľa. najprv kúp len pár, vyskúšaš a uvidíš. vkladačky bambusové dávam malému na noc do nohavičkových od 3. mesiaca, lebo čúra ako divý a plienka je ráno vpredu durch mokrá. na novosklad možno využiješ ešte snappi sponku, ak bude drobcovi vadiť mokro, tak dokúpiš ešte stay dry vkladačky, prvé 3 mesiaca som tiež dávala celulózové separačky.

juliam
12. máj 2012

@kkl82 práveže na koliky je fajn, keď bábätko podržíš v klbôčku nad nočníkom. ak aj nebude kakať, tak sa vyprdká. nemusíš sa toho báť. sadni si na posteľ, nočník si daj medzi nohy, malého chyť za stehienka a opri si ho o seba. chce to len prax. držím palce 😉

juliam
12. máj 2012

@vavrenka to by sme boli rady 🙂

juliam
12. máj 2012

@kikaneu presne tak ako píšeš, treba si bábätko všímať, aké ti dáva signály. môj sa na začiatku prestal hýbať, zadíval sa a už to šlo. teraz keď počujem, že popŕda, tak bežím po nočník a pekne sa doň vykaká. zvládnete to. ináč je tu na MK aj téma BKM, tak môžeš nakuknúť aj tam 😉

blovitc120
13. máj 2012

@vavrenka tak daj vediet, ked zistis o tych lovikoch

kikaneu
13. máj 2012

@juliam určite všetko prelúskam, keď budeme bližšie k cieľu 😉 Ďakujem 😉