Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anelisa
6. aug 2012

@ikuza @kkl82 mne usila vak na plienky mamina z obycajnej nepremokavej plachtoviny. Sice nevyzera nejak luxusne, ale posluzi 😉
Kati, prosim Ta, ako presne lanolinujes vlniaky s lansinohom?

sunsun
6. aug 2012

ahojte baby, mate niektora skusenosti so susenim bambusovych plienok (klasicke stvorce) v susicke?...

kkl82
6. aug 2012

@anelisa lanolinujem viac-menej podla zfidorkinho navodu, ale davam:
- kopcovitu cajovu lyzicku lanolinu a len par kvapiek samponu (mne sa omylom osvedcil woolite na vlnu 😉)
- len tolko vody, aby vlniaky nasiakli (zalezi od vlniacikov, ja davam 300-500ml), tzn. zbytocne sa lanolin neriedi vodou a ked to cele vychladne, tak sa ten lanolin zrazi na povrchu vlniacikov (vlniaciky musia byt prevratene, lebo je dolezitejsie nalanolinovat ich vnutrajsok)

kkl82
6. aug 2012

@sunsun ja susim kikko bambusove stvorce v susicke, bud s ostatnymi plienkami (aio, vkladackami z mikrovlakna aj bambusu) na programe pre outdoorove oblecenie, alebo s detskymi vecami na programe mix so znizenou teplotou. nezrazili sa mi viac ako babam, co susia normalne na susiaku. navyse oproti nim, su stale krasne hebke, ako ked sa kupili nove. takze kludne mozes, len treba vybrat program s nizsou teplotou 😉

sunsun
6. aug 2012

@kkl82 vdaka 🙂... o kolko sa bambusove plienky priblizne zrazia?

gabika783
6. aug 2012

@strociatka aj ja mám veľmi dobrú skúsenosť s reklamáciu Baba+Boo plienky priamo od majiteľky z UK. Reklamovala som 2 plienky, na každej sa mi pokazil 1 cvok. Okamžite mi poslala 2 nové plienky, ani nepočkala kedy jej pošlem staré, plus mi pribalila zadarmo vrecko na použité plienky a ešte mi písala, že mi preplatí aj poštovné za staré plienky a 300 krát sa mi ospravedlnila v jednej vete. Skoro som odpadla. Takýto príklad by si mali brať aj na SK. Náš zákazník náš pán. Spokojný zákazník = veľa nákupov a veľa referencií. 😀 😀 😀 Ale na SK bieda. Ešte aj vzorky keď ti posielajú tak si musíš za ne zaplatiť. Čo dodať. A to nehovorím, že na poštovnom chcú na tebe zarobiť lebo veď to museli aj zabaliť.... hm 🙄

maticap.
7. aug 2012

@rolla20 @tortelinka @blovitc120 ahojte,krystalicka soda nasypana, plienky v nej, tak po najblizsom prani podam hlasenie. A musim sa opravit - ten miofresh mi tie stvorce nezmakcil - to som zabudla, ze som dala do kybla stary dobry prasok NAMO a on za to moze 😉 . Je pravda, ze pri prani som dala aj miofresh, no ked som "pokus" opakovala, plienky boli ako plech... takze ja zatial odporucam Namo - da sa kupit v beznej drogerii, balenie je tusim 700 g a cena okolo cca 1 eura(?).

kkl82
7. aug 2012

@sunsun zo stvorca 70x70 mam po vyse 5 mesiacoch intenzivneho pouzivania obdlznik 65x72,5 - takze, jedna strana sa zrazi a druha natiahne. baby tu na fore maju tiez obdlzniky 😉 podla mna je to tym, ako su tkane

sunsun
7. aug 2012

@kkl82.. a peries ich na 40? ci 60?

solvia
7. aug 2012

Ahojte mamičky, aké máte skúsenosti s plienkami pop in new gen? Sú lepšie bambusové alebo tie minkee? Ďakujem

peluskovo
7. aug 2012

@solvia
minky nemam, ale s bambusvymi som max spokojna, je to jedina AIO/ kapsovka, pri ktorej nemam obavy ju nechat aj na noc. / este little lamb kapsovka potiahla aj noc /. mne na nej vyhovuje prave to, ze ma dietatko bambus na zadocku , preto som ani minky neriesila

blovitc120
7. aug 2012

@sunsun ja ich periem len na 40'C a mam z nich este desivejsie obdlzniky, ani sa mi merat nechce a bolo to po par praniach. Hovorim o Kikko bambuskach

sunsun
7. aug 2012

@blovitc120 no uz som sa zmierila s tym, ze z nich vzniknu hrozne novotvary....-) ale co uz.... zda sa mi rozumne zacat stvorcami pre este uplne maleho drobca a potom uvidim...a vlastnosti tych bambusovych ma presvedcili....mozno kupim par aj s biobavlny a porovnam.... zatial mam objdenane tie kikko bambusky....

blovitc120
7. aug 2012

@sunsun ja uz s nimi len vypchavam kapsy, novosklad som z nich uviazala len po prvom prani a narovno plienky nedavam. Ale je pravda, ze su jemnucke

peluskovo
7. aug 2012

@sunsun
pri oboch detoch nam na doma postacovali obycajne stvorcove bavlnene plienky, ani pri jednom som nepouzivala / pri odnrikovi zatial nie, pri vike vobec / ziadne bambusove vkladacky na dovypchanie,
kedze kazde babo je uplne ine, moze sa stat, ze nebudes potrebovat nic navyse. a ak by trebalo, vyriesis to " za pochodu " 🙂

blovitc120
7. aug 2012

@sunsun moj syn je zase pravy opak deti od @peluskovo, cura ako ropovod 😀 a takmer od narodenia mu musim davat prefoldy na spanok

sunsun
7. aug 2012

@peluskovo, @blovitc120.... deti su rozne...🙂 uvidime, ako sa nam budu pouzivat, mozno nakoniec skoncime na bavlnenych....🙂

rolla20
7. aug 2012

@sunsun tiez mam kikko bambusove stvorce, periem na 40°C, ked mi zapachaju sem tam ich supnem na 50°C alebo aj 60°C, pri mojej nevedomosti, som na zaciatku davala ocot !!! vdaka comu sa mi dost zbehli 😢 . to, ze maju divne tvary riesim tak, ze celu plienku hned po vyprati ponatahujem a ked sa mi chce, tak ich pocas susenia otocim, bo tam kde su prehnute cez snuru sa natahuju a aj z toho maju tie tvary. a nakoniec ich aj prezehlim, ale nie celu plienku, bo mam pocit akoby ta prezehlena menej sala, ale zehlim iba kraje, aby mi drzali tvar. stane sa, ze sa mi zehlit nechce a narychlo to len zlozim... 😵

sissmiss
7. aug 2012

ahojte. Ake pouzivate separacky? kde zozeniem? dajte tip prosim 🙂

sunsun
7. aug 2012

@rolla20... ja som odkazana susit ich v susicke, tak uvidime...🙂 pred chvilou mi volali, ze zrusili moju objednavku, lebo ich uz nemaju na sklade (chcela som biele, nie farbebne), maju len farebne... tak ich asi objednam cez kikko priamo...
vyuzivas ich normalne na latkovanie? si spokojna? ci by si ich vymenila za bavlnene...teraz mam sancu to zmenit, ale neviem, uz som toho tolko vselicoho citala, ale stale sa mi bambusaky zdaju najlepsie...

behulka
7. aug 2012

@sunsun kikko bambusky sa mi taktiež zbehli na obdĺžniky po pár praniach, nedal sa z nich poskladať novosklad, čo mi nevyhovovalo. Vymenila som ich za bavlnené.

rolla20
7. aug 2012

@sunsun ja ich pouzivam a som velmi spokojna, ked sme mali vsetky ocikane, tak som supla bavlnenu, ale to uz neni ono 😀 a tiez ich davam aj na noc, aj von, akurat na noc dam navyse vkladacku alebo prefold a davam aj flisove separacne vlozky little lamb a skladam ich narovno. mam aj viacvrstvove bavlnene kikko, ale tie krasne odpocitavaju v skrini, cize tie mam ako zeleznu rezervu, preto sa snazim vzdy ich v predstihu oprat, aby sme mali len bambusaky. uz stale sa chystam prikupit nove, ale akosi vzdy to nevida 😵 ja posledne asi uz kupim v dm drogerie, aj tam ich mavaju

zfidorka
7. aug 2012

@sunsun kikko bambus. maju aj v dm-ke, skus pozriet 😉
ja by som nakombinovala kikko bamb. a kvalitne bavlnene, napr. MaM happy square...

sunsun
7. aug 2012

@zfidorka za kolko ich maju v dm? nevies nahodou? @rolla20 ja tiez planujem skladat narovno, mozno zo zaciatku novosklad, ale potom uz narovno... som rozmyslala, ze pripadne budem davat este jednu malu bambusovu keby velmi cikal... cize tie rozne tvary plienok by mi nevadili....
@behulka... ktore bavlnene pouzivas? tiez od kikko? ci ine?

rolla20
7. aug 2012

@sunsun ak sa nemylim, tak 8,49eura za jeden balik bambusovych stvorcov, aj ja som rozmyslala nad tymi MAM ako na novosklad, ale zacala som latkovat neskor, cize uz by som ich nevyuzila... ked bude druhe, tak ja urcite skusim MAM bavlnene

sunsun
7. aug 2012

@rolla20... no to by bola vyborna cena..🙂 ja som zatial najlacnejsie nasla cez MALL za 8e... ale dnes mi volali, ze uz nemaju na sklade....pojdem pozriet...
tie MaM bavlnene su kvalitnejsie ako kikko bavlnene?

zfidorka
7. aug 2012

@sunsun mam su kvalitnejsie ako kikko...
mozes pozriet moj clanok o plienkach v mojom blogu, mam tam porovnanych viacero stvorcov...
cenu za kikko bmb v dm-ke neviem, ja som to kupovala na zlavove vernostne kupony, takze boli lacnejsie ako v e-shopoch...

behulka
7. aug 2012

@sunsun spokojná som s Mam, no tých mám len pár. Dobré sú aj Popoliny, tie mali aj dobrú cenu, 70x70, aj 80x80, (kupovala som tri roky späť, tak neviem, či ich ešte dostať). Kikko Lux sa mi viaceré prederavili, ale odplienkovali už jedno dieťa, tak to bude asi ich životnosť.

sunsun
7. aug 2012

@zfidorka ... skusim to pozriet... mozno nakoniec skombinujem bambusaky kikko s bavlnenymi MaM.... nie je problem ich spolu prat?. ... zda sa mi, ze bavlnene sa mozu na 60 a bamb. len na 40.... staci obe na 40? ci treba prat oddelene?

mary939
7. aug 2012

@sunsun MaM su naozaj super, ked nahodou bude treba dokupovat stvorce, urcite tieto....