Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
13. aug 2012

@lienka1411
dovod, preco ti AIO mozu tak pretekat moze byt okrem uz vyssie spominanych aj v tom, ze ak su z bazarika, material je uz "polepeny"pracimi prostriedkami, takze uz tak nesaje / plienocka ma uz nieco za sebou... /, alebo nemas spravne nastavenu velkost.
ktore aio ti pretekaju? ak mas vnutro uplne mokre, tak treba ako pise zfidorka zmenit za savejsi material.

behulka
13. aug 2012

@lienka1411 na noc sú vhodnejšie plienky, kde vrchné nohavičky nie sú zošité so samotnou plienkou. Riziko pretekania sa tým zníži. T.j. nohavičková plienka a na vrch vrchné nohavičky.
Pri starších aio plienkach, sa môže stať, že pul vrstva netesní, ako by mala. Dá sa to odskúšať - vložením namočenej hoci i štvorcovej plienky, aio zapnúť a položiť na papier (tak aby plienky zvnútra netrčala). Po čase, ak aio netesní, bude papier vlhký alebo až mokrý.

mary939
13. aug 2012

kde by som najvyhodnejsie kupila plienocky MaM?

latkove_plienky
13. aug 2012

baby, viete mi niektora odfotit BG freetime albert alebo lovelace co vam preteka? Surne to potrebujem

lienka1411
13. aug 2012

ďakujem za rady. používam AIO plienky z bazara ale aj nove. sú z číny, značka tam nie je napísaná, vkladá sa do nich
vložka. aké plienky používate vy na noc?

handricky
13. aug 2012

@lienka1411 tie z ciny (ak myslis kapsovky) maju vkladacky z mikrovlakna 3 vrstvy - teda to nie je bohvie ako save pre uz vacsie dieta (teda ak su to tie plienky, co su tu na trhu, ale myslim, ze ine tu nie su). na noc treba nejaku savu nohavickovu (neviem ako stare mas dieta, ci este casto nekaka a pod): tots bots bamboozle strech, bambi roxy, anavy.. resp. aka kolvek nohavicka kvoli skeletu (aby obopla cely zadocek) a dovypchas niecim savym (bambus).

ekoplienky
13. aug 2012

@lienka1411: Najlepšie sú nohavičkové bambusové plienky. Napr.: Bambi roxy, Tots Bots stretch, Anavy, Bum Hugger a Little Lamb.

peluskovo
14. aug 2012

@lienka1411 pri cinskych je stale otazne, z akeho vobec materialu su usite, ci ma vobec nejaky certifikat... z AIO na noc sa mi osvedcili little lamb kapsovka / ma vynikajucu bambusovu vkladacku / a pop in new generation , ta ma kvalitne sacie bambusove vnutro. inac sme stale pouzivali na noc nohavickove plienky, ako pisu dievcata vyssie, najma flexitots, anavy, bambi roxy, haipa daipa pastelka, tots bots bamboozle.

nenocka
14. aug 2012

@juliam mne sa to isté začína diať s flipkami (noodle) - stredná patentka ☹ pritom ich používam o dosť menej než zinnia... uznali ti reklamáciu?

juliam
14. aug 2012

@nenocka zatiaľ čakám na vyjadrenie. napíš do obchodu, kde si ich kupovala 😉

indys
14. aug 2012

@lienka1411 ja milujem hlavne na noc nohavickova tots bots bamboozle perfektne sadne ale aj tak ju dovypchavam vkladackami od "handricky", lebo nas maly je ucuranec.no je to ovela lepsie ako bavlnena plienka bambus naozaj viac nasaje.

baska1
14. aug 2012

@indys a ktore vkladacky z tej stranky sa vam osvedcili na noc?

zuzu183
14. aug 2012

ahojte, s latkovymi plienkami zatial len zacinam na skusku u starsej dcerky, lebo by som ich chcela pouzivat u babatka, ktore cakame. u dcerky ich teraz pouzivam uz iba na noc a denne spanie. kupila som pop in new gen bambusove, na noc davam aj bambusovu extra vkladacku, ale mam problem. dcerke sa po par pouzitiach vyhadzal zadocek, plienka bola vzdy uplne mokra. je pravda, ze bambusove vkladacky boli oprate len 2x, takze este nie su uplne save, ale zlepsi sa ich savost naozaj po 10 vypratiach? bude plienka na dotyk sucha aj po celej noci? nechcem to vzdavat ale nechcem ani malu trapit, ked jednorazovky jej ziadne vyrazky nerobili. dakujem za odpovede.

silviabbbbb
14. aug 2012

@behulka Ahoj poradila by si mi či PUER bieliaci prášok mi neznehodnotí PUL vrstvu na kapsovkách? Nikde nevidím priamu odpoveď na moj problém. Niektoré kapsovky čo používame sa možu prať len na 40C, tak by som chcela skúsiť takúto dezinfekciu od kaky :o) Vopred ďakujem a pekný dník.

behulka
14. aug 2012

@zuzu183 dcérke môže vadiť mokro, mohla by pomôcť nejaká stay-dry vrstva pre pocit sucha, alebo častejšie prebalenie, či zvýšenie savosti plienky. Dajú sa myslím kúpiť aj samostatné vkladačky pre pocit sucha.
@silviabbbbb s týmto skúsenosti nemám, veľmi neporadím, s kapsovkami mám minimálne skúsenosti. V perkarbonáte som bielila len štvorcové a nohavičkové plienky a ok.
Pul by som nebielila, no na druhej strane sa nemusí stať nič. Problém je ale s teplotu, perkarbonát začína pôsobiť až pri vyšších - okolo 60° ? neviem určite. Samotný pul zvládne vysoké teploty - 60° určite, bol na to vyvinutý. Nenapadá ma prečo tá teplota prania 40°, na plienky sa mi to zdá málo - či by ma kapsovkách povolili gumky, či zožmolkovatel fleece? Ešte žlčové mydlo by mohlo pomôcť na fľaky.
@nenocka patentky si rozopínala pri praní, alebo sa to stalo pri bežnom nosení ? To vyzerá na reklamáciu.

handricky
14. aug 2012

@zuzu183 tie co mas su z frote, co je fajn, ale dieta v nich citi viac vlhkost ako napr. vo flise (teraz mam na mysli prirodne materialy ala bavlneny, bambusovy a konopny flis). Sacia schopnost sa este o nieco zvysi ale pocit mokra zostane.
Ak chces vacsi pocit sucha - ale stale zostat pri prirodnych materialoch - treba na vrch supnut nejaku flisovu vkladacku (napr. Baby idea 3 vrstvova alebo u mna Flisy 3 vrstvova), prip. mozes rovno pouzit nejaky flisovy prefold (napr. Little Lamb flisovy prefold co sa dava do kapsovky, babyidea prefold alebo u mna Flisy prefoldy) - to uz ale nas v zasade 6 sacich vrstiev. Dalsia varianta - ak chces zabezpecit pocit sucha tak na vrch prihod stay dry vkladacku - cize umelinu. Viac o stay dry najdes v clanku https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric... Najlacnejsia varianta je tam prihodit iba 1 vrstvu polyesteru (vo forme microflisu od tots bots alebo mikrofrote od little lamb), najdes na latkovky.sk v sekcii separacky tusim

handricky
14. aug 2012

@silviabbbbb moj stary bielil, sice nie v puer ale vniecom podobnom. pulke-teda samotnej laminacii sa nic nestalo akurat cele gatky uplne vybledli (obrazkove boli) teraz vyzeraju ako 300 x oprate 😖

zuzu183
14. aug 2012

dakujem za odpovede kocky. to s tou stay-dry vrstvou ma napadlo, vyskusam. inak na tej nocnej vkladacke je aj flisova vrstva, tak ked ich operiem 10. raz, vyskusam je to dat tou flisovou stranou na zadocek. este raz vdaka, snad to pomoze.

mary939
14. aug 2012

@silviabbbbb ja periem pul-ky na 60 stupnov so stvorcami a PUER praskom. zatial sa nic nestalo, vrchne chatuse nepremokaju a ani farba nezisla (ale latkujem len 2 mesiace)

handricky
14. aug 2012

@zuzu183 vlastne hej, ta nocna ma flis - to som zabudla (nemam ich doma), tak to bude ok

peluskovo
14. aug 2012

@zuzu183 pri nasej dcerke sme zacali latkovat od 6 mes, tiez sa po prvych dnoch vyhadzala ale preslo to a na vynimky nebol problem ani kremik netrebalo.... je to ako s klasickymi kremami na tvar, ak mas "lacnu umelu"znacku kremu a prejdes na prirodne kremy, tj bez obsahu urcitych latok, ktore si davala pokozke, tiez mozes mat reakcie... nie je to chyba kremu, ale iba to, ze pokozka je v styku s niecom inym nez bola navyknuta.

zuzanamolnarova
14. aug 2012

kočky pomoc, som už aj ja hrozne zúfalá 😝 kapsovky so suedeclothom mi všetky pretekajú 😝 som z nich už veľmi nešťastná. Vrazila som do výbavy nie malé peniaze a keď ich dám pod zadoček pri prvej cike pretečú - ani neviem ako - sú nové alebo home madeky z kvalitných materiáloch z detivavlnke, sú v nich extra savé vkladačky od @handricky flisy, Softy s prídavnou extra 3 vrstvovou bmb vkladačkou navyše (teda nejakých 9 vrstiev bambusu). Akokeby ten suedecloth odrážal tekutinu, neviem to presne opísať ale akokeby tá látka ciku nenasala a pustila ďalej k bambusu ale nechala na povrchu a odtial by vytiekla tam kde pulky až tak netesnia. Dá sa rozumieť?? Pred tým som ich prala v detskom drefte pred 2 týždňami som prešla na prací prášok z DM ten biely pre bábätká. nič iné nepridávam ani ocot, ani puer. čo robím zle?

zuzanamolnarova
14. aug 2012

ešte som zabudla, najprv som si myslela že látka nie je "zabehnutá", ale všetky už mám min. 15x preprané 😝

handricky
14. aug 2012

@zuzanamolnarova tak potom nejaky blby prasok, nejaka kocka to tu uz riesila ako cez suede neprejde tekutina, je na nom asi nejaky povlak z prasku (ludovo povedane ucpate pory na suedeclothe)

zuzanamolnarova
14. aug 2012

@handricky nemáš nejaký tip ako ich vyčistiť?

keziah
14. aug 2012

@zuzanamolnarova vies, ze mam ten isty problem- uz sme o tom hovorili
ja som suede prala v kuse asi 2 mesiace v perkarbonate alebo prasku a stale to nie je ono, zacinam si naozaj mysliet, ze sme chytili nejaku blbu varku latky
riesim to tak, ze moje home made kapsovky pouzivam ako vrchne gate- a ma to aj vyhodu, staci mi ich vyrazne menej 🙂

handricky
14. aug 2012

@zuzanamolnarova ja som taky problem este nemala, takze neviem. a je fakt ze veci okolo prania tu vo fore moc necitam, ale urcite ti niekto odpise

vojann
14. aug 2012

@zuzu183 na lepsie odvadzanie vlhkosti by si mohla skusit separacne plienky popli viskozove v krabicke. Dcerke velmi prospeli. Dobre odvadzaju vlhkost od pokozky a nemusis menit plienkovu zostavu a zadocek sa nestretne s umelinou.

behulka
14. aug 2012

@zuzanamolnarova
napadli ma dve veci - buď sa suedecloth (myslím, že aj s fleecom je rovnaký problém) ešte nevypral dostatočne od výroby- niekde sa píše, že stačí oprať raz, niekde 3x, no po max. 5-tich praniach by to malo byť ok.
Alebo prestal prepúšťať tekutinu dovnútra, lebo sa zapchali "dierky" - no to by pár krát museli fungovať ok. Tu by malo pomôcť dôkladné vypranie, asi najlepšie v čistej vode na 60°, pár krát po sebe.
Nejaké info som našla, aj diskusie k tomu, no je to všetko v ang.
Za hlavného vinníka bolo označené mydlo, či už v pracích prostriedkoch, alebo v slize. Neviem, či aj orechy sú natoľko silné, aby suedecloth znefunkčnili. A ešte aviváž.
Ako prať:
http://www.littlefornow.com/how-to-wash-cloth-d...
V čom prať:
http://www.littlefornow.com/the-scoop-on-deterg...

zuzanamolnarova
14. aug 2012

@behulka máš pravdu - je to napísané čierno na bielom nepoužívať mydlové pracie prášky a Dreft s čím som ja prala vecičky je tu tiež spomenutý. 😝 *NEVER use natural soaps or fabric softeners as they leave a residue that will coat the diapers and make them repel water. Do not use Ivory Snow or Dreft as these will also cause buildup.
Tak budem postupovať podľa tvôjho návodu a preperiem ich v čistej vode na 60 st viackrát - o výsledku ti iste dám vedieť. ĎAKUJEM 🙂