Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brca
1. mar 2013

@strociatka
Noo u mna zas toto nie je mozne, do umyvadla sa nezmesti a aj ked som to skusala ked bol maly, okopal vsetko, on totiz len v spanku nekope 🙂)) navyse aj v sprche aj v umyvadle mame zvlast tocku na teplu a zvlast na studenu tak sa blbo nastavuje voda...

peluskovo
1. mar 2013

@strociatka ja ondrika v restauracii :D a plienku zaprala v umyvadle nakolko sa pokakal az cez usi :D teta, ktora sla v tej chvili na wc, tam uz nikdy asi nevkroci :D :D

ivanka.7
1. mar 2013

@brca ja malu tiez len v umyvadle :D aj tocky mam dve, aj mi kope, ale nejako to ide :D
latkove mam Kikko 30*30 bambusove Katka @peluskovo ich ma v ponuke, na malu ich pouzivam zriedka, lebo mi netreba, ale na psa teraz po operacii na oplachovanie betadinom a repikom boli uplne najlepsie, potom som ich vzdy preprala v dezinfekcii... no prosto ja latkujem uz aj psa :D tak uz to mame rozdelene oranzove su psie a prirodne Eliankine :D

peluskovo
1. mar 2013

@ivanka.7 najprv som myslela ze pojem "na psa "je preklep :D parada :D

mary939
1. mar 2013

@tynamartina u mna jednoznacne vitazia stvorce MaM, z Kiko lux po 9 mesiacoch ostali handry, Popoliny u mna dost stvrdli, nasaju sice viac ako Kiko lux, ale uz by som ich nekupovala a pri druhom dietati kupujem uz iba MaM. Mozno budu zo zaciatku babatku trosku velke, ale ono do nich rychlo dorastie a ta plienka fakt stoji za to.

tynamartina
1. mar 2013

@handricky Chcem sa spýtať na krátke vkladačky "Froty Cubes" kedy budú opäť v ponuke??? Ďakujem

euka210
1. mar 2013

@peluskovo ano, stvorec narovno, zavezovacka a vrchne gate. Obcas preslo az na Pulky, ale na oblecko nikdy. Disana je velmi siroka, takze je to okolo noziciek podobne ako novosklad.

euka210
1. mar 2013

@brca ja ja umyvam v umyvadle 🙂 ked bola maly tak v lavore a ked uz velmi zacal kopat ze hrozila potopa tak do umyvadla pod studenu vodu, lebo kym dojde v RD na poschodie tak by som sa nacakala. Teraz ked sa velmi pokaka tak sprchou vo vani. To by sa dalo odkedy vie dieta stabilne stat. Vo vani tiez nemame pakovu.

euka210
1. mar 2013

@tynamartina tak to mas pravdu, ze je to maturita tie latkovky 🙂 Podla mna hej?...kikko ale ked mas dost financii tak MaM. Ja mam len male stvorce, ale su naozaj dobre. Ale zase ci sa oplati ich mat tolko na jedno dieta...pokial teda nechcete este dalsie potom 🙂 Tak na jedno myslim vystacia aj Kikko. Ibaze mi potom MaM predas ked budeme mat my dalsie 🙂

tynamartina
1. mar 2013

@euka210 No veď práve že ďalšie dieťa už neplánujeme takže nechcem do toho až tolko investovať, ale zase nechcem kúpiť úplné lunty, Ešte niekto písal že tie lipštácke štvorce sú vraj tiež dobré, s tými nemáš skúsenosť? Ono majú rovnakú gramáž ako kikko lux tak neviem. Normálne už keď v noci nemôžem spať len nad plienkami rozmýšlam už mi s toho začne pomaly šibať 😝

weronnka18
1. mar 2013

ahojte, mám otázočku na viacvrstvové plienočky - používam prevažne štvorce, aj nové aj staršie ešte socíkovské, sem tam niekde von dám aj aio alebo kapcovku a na noc väčšinou totsbots nohavičkovú plus vkladačky... no len cez deň sa mi zdá, že drobec dosť ciká, však samozrejme musí 😀 tak sa chcem spýtať, či by nebolo lepšie namiesto štvorcov nejaké tie viacvrstvové... štvorce skladám ešte stále na novosklad, no už nám bude zachvíľu malý mám pocit, keďže teraz máme 11kg a pomaly ale isto to ide hore 🙂
aké by ste mi odporučili? ďakujem

peluskovo
1. mar 2013

@euka210 aha, takze to nebolo naopak, ze plienka, pul a na to zavazovacia disana s plienkou pre siroke balenie, ako sme tu pislali 🙂 zaujimalo by ma, ci to niekto tak skusal 🙂

brca
1. mar 2013

@euka210 no mne este stabilne ani nesedi, aj ked stat uz by chcel...umyvadlo je male a plytke, tocke v nom kratka, takze to vobec.. nuz mala som ja sikovnica mysliet pri zariadovani bytu aj na umyvanie prdelky 🙂))

zfidorka
1. mar 2013

@tynamartina MaM happy square su najlepsie stvorce

zfidorka
1. mar 2013

@brca ja mam imse vimse flanel, tie trochu stvrdli, a este mam nastrihanu staru flanelovu latku (co mamka kupila kedysi na postelne pradlo)

zfidorka
1. mar 2013

@weronnka18 dobre su anavy z bambusoveho frote, pre maleho budes potrebovat velkost L... alebo si mozes kupit metraz (obojstranne bambusove frote) na www.detivbavlnke.sk a usit si velkost na mieru..

euka210
1. mar 2013

@tynamartina libštácke nemám, takže neviem porovnať. Ja použivam kikko 1,5r (zajtra ma akurat drobec 1,5r..veľky chlap už 🙂 ) a jedno dieťa podľa mňa v pohode vydržia.

susul
1. mar 2013

@tynamartina ja som mala libstatske stvorce a boli v pohode, neboli tak husto tkane ako MaM, ale v pohode stihali do nejakeho 8 mesiaca, ale nas krpcek nebol az taky ucuranec. Tvar drzali pomerne dobre, urobili sa na nich zmolky, ale nic strasne, dokonca boli v takom stave, ze som ich v pohode predala na bazariku a maminka bola spokojna.

euka210
1. mar 2013

@brca sice hej, pozeram ze mate 7m. Lavor sa neda? Prehnes cez ruku a druhou umyvas. Ale ked Tvoja je kopkajuca, tak to by asi vyliala. My mame na poschodi praveze mini umyvadlo, dam mu tam nohy a umyvam podobne ako v lavore, hoci voda je aj okolo, ale on uz presiel fazou kopania a pekne dzri.

euka210
1. mar 2013

@peluskovo no v podstate by sa dalo...1 plienku na novosklad, pul a na to Disany. To by nebolo az tak vela na zadok. Ale je to asi zbytocne, lebo novosklad je tiez siroky a zase plienku narovno pri dojcenom...to by sa stale prali aj vrchne gate 🙂 Iba ked na spevnenie novoskladu aby to drzalo poriadne.

handricky
2. mar 2013

@tynamartina ked ich znova usijem, teraz som strasne dlho nesila, nemalasom cas, aj sme sa do toho stahovali. snad uz buduci tyzden

handricky
2. mar 2013

@weronnka18 mozes davat prefoldy, vacsinou su 2 vrstvove- po zlozeni na tretiny mas 6 sacich vrstiev. niektore su aj 3 vrstvove, resp. 3 vrstvove na niektorych miestach. v prevedeni bambusovy flis : babyidea, little lamb, u mna flisy, neviem ci uz aj baby lucy nesije. v prevedeni bambus frote mas wonderoo, anavy, babi roxy, u mna froty. v podstate vsetky su dobre, niektore majua vyssiu gramaz, niektore nizsiu, potom aj ina cena. niektore su vyrobene v zahranici, niektore v sr, cr.

euka210
2. mar 2013

@weronnka18 bambusove vkladacky...mensie ku stvorcu, vesie a hrubsie po samom.

pamaja
2. mar 2013

Dnes som prevazila bavlnene plienky po mne, 1 ks neuveritelnych 120 g, rozmer cca 70X80 cm...chcela som ich vyhodit, lebo su dost tmave, ale asi si ich necham... nie su sice krasne biele ako nove, uz vobec nie su krasne ako nase minky, ale su naozaj dobre.

zfidorka
3. mar 2013

@pamaja skus ich vybielit v pueri...
ja som nedavno doniesla od svokry stvorce co este nosil mm, su plne super, huste a pritom krasne jemne aj po 35 rokoch 🙂

josenka
3. mar 2013

@pamaja Aj ja mám bavlnené ešte po mne a veru sú super. Možno by bolo fajn skúsiť ich dať v lete po opratí na slniečko.

tynamartina
3. mar 2013

@zfidorka
@euka210
@handricky
@peluskovo a ktokolvek kto vie poradiť , sú kikko bambusové alebo aj iné bambusové separačky vhodné aj pre novorodenca? Ďakujeeeeem 😉

peluskovo
3. mar 2013

@tynamartina co mas namysli pod pojmom "bambusove separacky"?

katka_77
3. mar 2013

Kocky, uz dlho vas tu "likujem" len nestiham citat a studovat. My latkujeme so striedanim uz od druheho mesiaca. Teraz budeme mat 6 mesiacov a vazne si nemozem stazovat. Len samozrejme uz zaciname aj viac cikat, tak musime zacat viac prebalovat. Zatial pouzivam iba jednu tu najmensiu vkladacku. By ma zaujimalo, ze ci bambusove vkladacky viac saju ??? Viem ze som to niekde citala, len chcem sa opytat niekoho kto to ma naozaj overene. Moc dakujem za radu. 🙂

handricky
3. mar 2013

@tynamartina no to je fakt, co tym myslis 😀 . jednorazove papierove separacky su celulozove, viskozove a naturalna rodinka ma tusim aj nejake z bambus viskozy. a este nejake z kukuricneho skrobu som videla. pratelne separacky - latkove su vzdy polyesterove, zvycajne microfleece- cize sluzia aj ako stay dry. ak chces jednorazove separacky, tak pre mensie deti su lepsie celulozove, su hustejsie a viac papierove, kaka sa po ních tak nesmyka. prip. pozriet na krabicke, ci su vhodne pre novorodenca