Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kikaneu
3. okt 2013

babuľky ahojte....nakoniec som tie svoje pulky poriešila tak, že som v galantérii kúpila suchý zips a nalepila ho navrch toho na gaťkách, prať sa chystám zajtra-pozajtra, tak snáď to vydrží 🙂
a nemáte skúsenosť s týmito plienkami? http://www.kikko.sk/ekologicke-plienky/biodegra... lebo stále nie som rozhodnutá aké kúpiť do pôrodnice....aké ste mali vy? raďte 😉

wohu
4. okt 2013

@anielik
@anielik
díky za recept

matadamka
4. okt 2013

@peluskovo
@behulka
akú lanolínovú kúru by ste mi odporučili na vlniaky? doteraz som skúšala s lanolínom z lekárne a vôbec mi to nejde nalanolinovať, čisté zúfalstvo :(, 3x po sebe som robila lanolín a nohavičky stále prepúšťajú vodu, tak chcem skúsiť hotovú lanolínovú kúru, s ktorou máte dobré skúsenosti?

handricky
4. okt 2013

@matadamka ja som mala toto http://www.latkovky.sk/produkt-detail/prostried...
akurat, ze som nedavala podla navodu, ale raz tolko.. inak to prevlhalo..

matadamka
4. okt 2013

@handricky dakujem

peluskovo
4. okt 2013

@matadamka ja som cele roky pouzivala disanu lanolinovu kuru

behulka
5. okt 2013

@matadamka ja používam len lanolín z lekárne. Pár krát sa mi stalo, že "nechytil". Problém bol v šampóne, neobsahoval mydlo.

kristy_g
5. okt 2013

Ahojte baby, spravila som si dnes zoznam co kupit na zaciatok na prebalovanie novorodeniatka, ale kedze som v tom uplny novacik, tak by som vas chcela poprosit o mensiu kontrolu a pripadne rady co este pridat, vyhodit alebo vymenit za ine...

stvorcove plienky:
kikko lux eco 70 x 70: 20 ks
kikko lux eco 80 x 80: 20 ks
imse vimse 80 x 80: 4 ks
PUL nohavicky:
little lamb - velkost 1: 2 ks
bum genius flip - jednovelkostne: 2 ks
nohavickove bambusove little lamb - velkost 1: 2 ks (to hlavne na vyskusanie na noc, casom by som skor dokupila viac z velkosti 2)
kapsove mam uz kupene 4 ks jednovelkostne cez zlavovy portal, znacku neviem
vkladacky:
stay dry vkladacky do BG flip: 3 ks (na vyskusanie)
bambusove little lamb: 10 ks (to hlavne do tych kapsovych)
flisove separacne vlozky little lamb: 10 ks

Velmi pekne dakuje za kazdu radu 🙂

bimba01
5. okt 2013

@kristy_g ahoj, zostava vyzera dobre, ale podla mna tych stvorcovych 70x70 mas malo. lebo na zaciatok budes pouzivat viac menej len to, plus PUL a to aj 10-15 ks denne, nestihala by si to prat. a este tie snapy sponky na stvorce. inak sa mi to zda fajn.

ivanka.7
5. okt 2013

@matadamka ja mam tiez disana kuru a nikdy mi vlniaky neprevlhli 🙂
@kristy_g myslim ze v pohode 🙂 este si potom pripadne kup nejake vrecko na plienky na von, ak budes latkovat aj na prechadzkach 🙂 nech mas do coho dat. A casom odporucam vlniaky urcite. S tymi kapsovkami - ak su cez zlavovy portal a nevies znacku, tak to pravdepodobne budu menej kvalitne cinske plienky - takze keby ti nahodou premokali, nezanevri na vsetky kapsovky a skus potom radsej nejaku znackovu 🙂 ale drzim palce, nech su ok aj tie, ja som mala cca 3-4 neznackove a problem som nemala 🙂

ivanka.7
5. okt 2013

@bimba01 ja som mala 15 ks 70x70 a 20 ks 80x80 a pouzivala som vsetky od zaciatku (resp.od 4 tyzdnov, lebo az vtedy som sa odhodlala) a bolo to v pohode 🙂

bimba01
5. okt 2013

@ivanka.7 a ako casto si prala? kolko stvorcov denne/noc si pouzila? ja tiez len tapam, v decembri budem mat prve mimi 🙂

kristy_g
5. okt 2013

@bimba01 no ja som to brala tak, ze aj tie 80 x 80 budem pouzivat, takze 44 ks spolu by mohlo stacit na pranie kazde 2 - 3 dni, nie? ci tie budu na zaciatok prilis velke?
a tych sponiek treba viacero, nestaci jedna?

bimba01
5. okt 2013

@kristy_g sponka staci jedna, pokial ju nestratis. no a baby mi povedali, ze na zaciatok tie 80x80 budu moc velke, tak preto som myslela, ze viac tych 70x70.

kristy_g
5. okt 2013

@ivanka.7 dakujem 🙂 vrecko si pisem a tie kapsovky su zrejme cinske, ale tak uvidime, mozno prekvapia 🙂 urcite casom dokupim aj nejake lepsie 🙂

ivanka.7
5. okt 2013

@bimba01 prala som kazdy druhy den, na noc som davala najskor jednorazovku, potom nohavickove plienky, cize tam mi stvorce nebolo treba 🙂 a prebalovala som cca kazdu 1,5-2 hodiny, ak kakala, tak hned a kakala dost casto, tak 4-8x denne 😀

kristy_g
5. okt 2013

@bimba01 no mozno este par tych 70 prihodim, len sa trochu bojim, ze sa to zbehne a potom budu uz prilis male. kazdopadne vdaka za radu 🙂

majamat
6. okt 2013

@kristy_g kamoska si kupila stvorce len 80x80 a zaklada ich a pouziva vsetky od zaciatku, takze ak to zahnes, daju sa pouzit a nemusis viac investovat. myslim, ze aj tie mensie neskor vyuzijes, ked ich das na obdlznik do plienky.

bimba01
6. okt 2013

@ivanka.7 dakujem ti za radu. a na noc jednorazovky, tam si tiez prebalovala po ci pred napapanim? diky za rady

ivanka.7
6. okt 2013

@bimba01 podla situacie, niekedy pred niekedy po, ale vacsinou mi kakala po jedeni, takze po 😀

peluskovo
6. okt 2013

@kristy_g stvorcove 80 mozu byt zo zaciatku vacsie, tak ich iba ohnes, spotreba moze byt vacsia aj 12-14 denne, plus ak ratas, ze kvoli sirokemu baleniu budes davat 2 stvorcove, jednu na novosklad a druhu do nej, tak minies viac, ale zase na druhej strane, mozes prat prve tyzdne kazdy prvy, druhy den, neksor tych plienok ti bude menej a dokupit sa stale da.
nam napriklad stvorce 70x70 na novosklad stacili do skoro 8 mesiacov a neskor som davala na obdlznik.
dalej ti chyba snappy sponka, vrecko na plienky, ked ides von, aby si nedavala do igelitky, dalej bysom brala jedno balenie separaciek jednorazovych / myslim toto nieco: https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/pwu9/di... https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/i27n/li... - tie som davala na von, nakolko, ak sa babo vonku pokaka, nemusis riesit kam s obsahom, celu speracku s obsahom vyhodis.
dalej si pozri nejake pratelne podlozky pod babatko, ak niekam pojdes, nemusis mat potom zasoby jednorazovych, su aj take, ktore su akoby deka, vhodne do kociarika, alebo na doma , ked nechas babatko iba tak lezat / tie jednorazove nie su tak prijemne a babo ked sa hybe, tak sa pod nim zvyknu pokrcit a uz potom nemusia plnit svoju ulohu 🙂 , pozri si aj nejake pekne farebne bavlnene plienky s potlacou, pouzijes do kociarika, k doktorke, mamicky zvyknu vtedy pouzivat take "reprezentatinejsie " plienocky, namiesto bielych 🙂 no a porozmyslaj nad nejakym zlcovym mydlom na skvrny , dezinfekcnym prostriedkom, ktory pridas ku plienockam pri prani 🙂

kristy_g
6. okt 2013

@peluskovo vdaka za vycerpavajucu odpoved... tie doplnkove veci ako sponky, separacky a pod. a aj veci na pranie mam uz na zozname, ale o pratelnych podlozkach som zatial nepocula, urcite popozeram, vdaka za tip 🙂 no a rozhodla som sa teda pridat este par tych 70 x 70 nejakych reprezentativnejsich 😉 ale zas nie vela, vsak aj tie vacsie v pripade potreby budem mat...

22ivanka22
9. okt 2013

Ahojte. Baby, mám takú otázočku. Prepáčte, že to píšem od začiatku, ale chcela by som sa opýtať, ktoré látkové plienky sú najlepšie? napr. Baba+Boo , Charlie Banana, Imse Vimse, .... . Čítala som už o nich dosť, ale aj tak sa neviem rozhodnúť, ktoré kúpiť. Jednorázové plienky (pampersky) by som veľmi nechcela používať, tak rozmýšľam nad tými látkovými. Neviem, ktoré sú najlepšie, a najpohodlnejšie pre bábätko.
Vie mi niektorá z Vás poradiť?
Ďakujem

oskvarka
9. okt 2013

@22ivanka22 v casopise mama a ja je teraz testovanie su tam tusim vsetky tieto.. kazde maju aj plusy aj minusi ale ako som to ja pochopila tie boo vychadzaju asi ako naj... inak osobne nemam ani jedny mi pouzivame stvorcove a na vrch vrchne nohavicky... pripadne nohavickove plienky...

oskvarka
9. okt 2013

@kristy_g mi pouzivame 80*80 zatial len ako osusky :D...a inak s mojich skusenosti mame chlapceka tak tie bambusove stvorce su ovela savejsie ako bavlnene... do nich davam este bambusovu vkladacku... ale tak nasmu drobcovi nevadi pocurana plienka kakame malo a hlavne malo spime takze ak sa nam zadari zaspat aj ked treba prebalovat tak nebudim takze sa stane ze prebalujeme aj len 7 krat denne kedze sa cely den uspavame :D... tak za to nam treba dobre save .. a este pouzivame flisove vrchne nohavicky tak aby nam nepremokli..
inak ja som novosklad vyskusala raz nepodarilo sa mi to dat mu to na zadok a skladala som iba take llietadielko tu mi to niekto poradil.. na polky na tretiny a roztiahnut jednu stranu.. a teraz uz davam iba na obdlznik...

danielle37
9. okt 2013

ahojte a v Nitre kde predávajú plienky a tie všelijaké gaťuše? a vraj su tie kikko plienky najlepšie - dostať ich v kammenom obchode?

oskvarka
9. okt 2013

@danielle37 bambusove dostat v DM aj v deckych obchodoch zvyknu byt... bavlnene v DM mavaju len farebne ale to su take kvalita nic.. ked chces dobre bavlnene kikko musis mat tie LUX

danielle37
9. okt 2013

aj tie jednorázové plienky ALL IN ONE bez tých vkladačiek sú tam tiež? našla som len v Nitre - centrum Mlyny a tam sú za cca 18eur ale mi povedali, že pred Vianocami mávajú zlavy na ne. V Blave je na plienky obchod a tu v Nr nie, žeby som s tým začala podnikať????????

peluskovo
9. okt 2013

@22ivanka22 ani jedny som osobne nepouzivala, osobne som bola maximalne spokojna s tots bots easyfit - uzucky strih, nerobili velky zadocek, tak isto B´bies plienocky. velmi dobre save vkladacky ma wonderoo kapsovka a bum genius 4.0 kapsovka bola u nas vynosena 2ma detmi, lebo ma vynikajuci strih, ktory sadol detom, aj ked boli vacsie. neyhoda je mikrovlaknova vkladacka, ktoru som neskor zamenila za wonderoo vkladacku.
No a velmi dobre nam sadla pop in, patrila medzi AIO plienky, ktore som sa nebala dat aj na noc. 🙂

sunsun
9. okt 2013

@kristy_g 70 sa velmi nezrazia... ja ich periem denne, susim v susicke na normalnej teplote a su v pohode.... 80-tky som pouzivala kym bol maly, ale len ako prikryvku, prip, pod neho do kocika, postielky... na nosenie sa mi zdaju velke...(70-tky mam bambusove kikko a 80-tky bavlnene Mam)