Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monuska342
20. apr 2012

ahojte mam nove vlniaciky a skusam ich lanolinovat mam kuru od disany....je tato kura dobra?nezdaju sa mi mastne je to ok?

zuzanamolnarova
20. apr 2012

@monuska342 aj ja mám disanu, ja dávam dve PL lyžičky do 1l vody, nebudú z nej veľmi mastne len trošulinku lepkavé ale nám vydržia byť nalanolinované takto vyše mesiac 🙂

monuska342
20. apr 2012

@zuzanamolnarova dakujem dufam ze aj nam tak vydrzia 🙂 a kolkokrat si lanolinovala nove vlniaciky?ja uz 2 krat pre istotu 🙂

zuzanamolnarova
20. apr 2012

@monuska342 2x aj ja, ale na začiatku som ich týždeň používala cez deň aby som videla či naozaj nepretečú 😝

monuska342
20. apr 2012

@zuzanamolnarova ved to aj ja sa ich bojim len tak supnut na noc...a davas ich aj von alebo len na doma?

susul
20. apr 2012

mate niekto skusenosti s tymito plienkami? http://www.gnappies.co.uk/ vyzera to celkom zaujimavo 😉

zuzanamolnarova
20. apr 2012

@monuska342 zatial len doma, na von kapsovky 🙂

zuzanamolnarova
20. apr 2012

@susul @vavrenka ich má 🙂

anelisa
20. apr 2012

@susul @zojec @zfidorka haha, tak som to zakrikla a presne dnes mi prevlhla flipka so stvorcom 😝 musim kupit vosk na impregnaciu. Inak vkladacky pouzivam velmi malo, najradsej mam stvorce a to som pocas studovania diskusie o plienkach pred prvym nakupom este v tehotenstve absolutne nechapala ako moze mat niekto rad stvorce 😀

susul
20. apr 2012

@anelisa tak to si mozme ruku podat, je ked som to zacala studovat tak som chcela len AIO. AKo sa sklada novosklad som pozerala len tak zo zaujimavosti. A teraz doma ficime hlavne na nom.
Navyse par plienok, co su tak stare ako ja a uz sa zacali strapkat pouzivam na umyvanie okien... Nepoznam lepsiu handru. Svedske utierky z mikrovlakna sa mozu schovat. Tomu hovorim max. vyuzitie veci.
Len neviem dokedy nam budu stvorce stacit svojou savostou, lebo maly uz zvlada vacsie objemy ako pred mesiacom.

maticap.
20. apr 2012

@anelisa @susul ahojte, no presne moj pripad - aj nam najviac vyhovuju stvorce a flipky od BG a na zaciatku som netuzila po inom ako po AIO a SIO... 😀 niet nad vlastnu skusenost! 😵

zuzanockamt
20. apr 2012

@susul ja davam stvorce stale na doma + flipky a nase batola ma 19 mesiacov 🙂

lsedem
20. apr 2012

ahojte, ja sa vas chcem opytat, aka velkost stvorcov je podla vas najvhodnejsia pre babatka..? aby to bolo univerzalne a na dlhsie obdobie.. 70x70 alebo 80x80?

susul
20. apr 2012

@lsedem podla mna 80x80, na malom babatku som ich pri novosklade trochu pozahynala tie casti, ktore sa omotavaju okolo babatka.

zfidorka
21. apr 2012

@susul potom mozes na zvysenie savosti k stvorcom pridat bambusove vkladacky 🙂 ja som tak malej davala kym mala cez den plienky...

@lsedem ja som davala vacsinou stvorce 70x70, najprv na novosklad/nohavickovy sklad, potom uz len na rovno... ale ked planujes viazat dlhsie novosklad, tak zober 80x80... mne sa zo stvorcov dost zrazili popoliny, ale mala som rozmer 70x70, neviem ako sa zrazia tie 80x80...

sladkasue
21. apr 2012

@zuzanockamt aj my pouzivame na doma stvorce a to uz budeme mat zachvilu 21 mes. 🙂
@lsedem my sa plienkujeme sice asi az od pol roka, ale pouzivali sme 70x70 a teda aj teraz ich stale pouzivame na rovno a vyhovuje nam to, akurat, savost je horsia. cim su deti starsie, viac cikaju na jedenkrat 🙂 ale staci pridat nieco bambusove...

lyongirl
21. apr 2012

takže dnes ráno nastalo prvé testovanie vrchných nohavičiek, ja to malému neviem dať 😀 Plienka sa tam celá skrčí a nesedia mu nohavičky okolo nožičiek, neviem, čo robím zle. Skúšala som to s Blueberry a s Anavy, nepodarilo sa. Do Litlle lamb nakoniec áno, tie sú dobre šité, takže okolo nožičiek super sedia. Doteraz som ten problém nemala, kapsovka je ako jednorázovka. Plienku som dávala na osminy, ale teraz som skúsila aj novosklad a malému by teoreticky ešte mohol byť dobrý. Keď sa zobudí, budem skúšať, len už je veľký a nevydrží mi pri tom ležať, on už len štvornožky a postaviť sa, tak vidím, že také jednoduché, ako som si myslela to nebude...pomóc, nadšenie začína opadať 😀

wewe22
21. apr 2012

tak este som rychlo dobjednala prebalovacie podlozky lebo sa akosi neviem dostat k objednavke latok z deti v bavlnke a uz nech ten tyzden plienok skonci lebo skrachujem 😀
este by sa zisli dalsie vlniaky ale budu muset poskat zatil postacia len na noc a cez den pulky 😒

nenocka
21. apr 2012

@lyongirl nezúfaj 😉 stačí trochu cviku a pôjde to 😵 ako si skúšala dať plienku do tých dvoch spomínaných-narovno?

juliam
21. apr 2012

@anelisa stay dry vkladačka prepúšťa tekutinu pomedzi vlákna, takže moc toho nezachytí, preto treba dať pod ňu niečo savé 😉
@lyongirl aké máš vrchné gaťule?

lyongirl
21. apr 2012

@nenocka no presne tak, ako píšeš, skúšala som ju dať narovno aj do Blueberry, aj do Anavy flísakov, ale nedržali mi gumky pri nožkách. Plienka zhužvaná a pulky nesedeli. Ale potom som dala novosklad a na to dala vrchné a už to ide, nie je to 100%, ale dá sa. Ale skúšala som ten novosklad len do Blueberry a do Litlle lamb puliek, do Anavy flisákov nie.

@juliam mám Anavy flísové a Blueberry a Litlle tamb pul

lyongirl
21. apr 2012

píšem až teraz, lebo dnes mi malý nedá vydýchnuť, je hrozne urevaný, tak nemám chuť to ani nejako siliť, konečne zaspal a ja som začala variť 🙂

strociatka
21. apr 2012

baby, ucarovali mi kapsovky AIO mam doma wonder V2 minky, ale ked sme dlhsie vonku a mala hodne nacika, tak mi jemne cez okraj pretecu, existuju kapsovky s kridelkami? tie by mozno nepretiekli 😕

zojec
21. apr 2012

@strociatka existuju aj s kridelkami, myslim ze LL su s kridelkami, ale pokial je vkladacka velmi mokra pretecu kazde.. praveze tie kridelka su skor mokre, lebo ich nechrani ziadna vkladacka a nasiaknu vlhkost po sviku.. pul nie je nepriestrelny, ked je vkladacka vo vnutri velmi mokra, tak proste prepustia.. :( radsej dovypchat plienku.. pri wonderoo, skus poriadne schovat flis okolo noziciek dovnutra.. mozno preteka tadial 😉

latea1
21. apr 2012

@strociatka wonderoo V2 minky pretecie vzdy aj nam, nemam ju rada 😖

zojec
21. apr 2012

@latea1
@strociatka a skontrolovali ste gumicky? moze sa stat ze su uplne vytahane a nepriliahju k nozickam a moc prejde tadial... aj na mojich wonderoo odisli pomerne rychlo :( no vkladacka je tam sava dostatocne, nestalo sa mi ze by pretiekla, teraz ju pouzivam na noc.

strociatka
21. apr 2012

@zojec LL som si jednu na skusku objednala, mala by prist buduci tyzden, tak uvidim rozdiel, Wonderky som si kupila dve na skusku, tak este "nehadzem flintu do zita" paci sa mi,ze je jemnucka a malu okolo noziciek nijak neskriabe a je pravda, ze som ju hodne vypchala a boli sme dlho vonku, takze bola riadne nasata, tesi ma vsak,ze ju mala zatial neprekakala, ale bodynko mala okolo noziciek vlhke. Je uplne nova tak hadam som ju mozno zle zapla, neviem, som novacik, muchy este neviem vychytat 😉

Este otazocka, ako riesite cestovania a dovolenky? Ako periete? Mne po prvej kake pri prani na 60 ostali na vkladackach flaky, cim to dat dolu?

zojec
21. apr 2012

@strociatka cestovanie na krarsie v pohode s latkovkami na dlhsie som bravala alany z DM. kaku ti najlepsie vybieli slnko.. ked operies, vyhod priamo na slnko 🙂

zfidorka
21. apr 2012

@strociatka ked mas tu wonderoo novu, tak bambusova vkladacka este nema 100 percentnu savost... vyper este par krat a uvidis... a kontroluj ako sedi okolo noziek, ako ti radila zojec...
ja som na dlhsie tiez bravala eko-jednorazovky, tie som davala prve dni a posledne 2-3 dni som davala latkovky a tie som doniesla domov a doma vyprala...
kaku osprchuj silnym prudom vody a potri mydlom na pranie, alebo zlcovym mydlom (prirodne materialy), alebo flis zasyp praskom na pranie...

@lyongirl vrchne nohavicky (blueberry aj anavy) mas zmensene na stred? plienku zloz napoly na obdlznik a ten po dlzke priblizne na 1/3 a tak napoly, to by mohlo sediet, aby to mal medzi nozkami uzsie...

peluskovo
21. apr 2012

@strociatka
@latea1
nam wonderoo minky zacala pretekat, ked bola viki starsia, nakoniec som si vsimla, ze ked osm jej ju dala, tak pri stehienkach sa jej gumicka "vytocila", tzn vnutorny flis trcal vonku a cez to to napilo na oblecenie. ked som je to upravila " zahla spat " , tak pretekanie prestalo / neratam, ked mala akukolvek plienku dlhsie a vela napiskala, to by nepotiahlo nic /
takze este skuste pozriet, ked date plienocku, ci sa ten vnutorny flis nevytoci smerom von, mne s ato stavalo iba pri minky verzii, mam pocit, ze ta minky verzia je hrubsia a nepokryje vnutornu hrubu original vkladacku dostatocne. Pri PUL verzii sa mi to nestavalo.