Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
19. máj 2011

@mamama11
bum hugger je dobre dovypchat , zvyknu baby do neho pridavat Baby Idea Prefold alebo twofold

mamama11
19. máj 2011

@katka888 ďakujem za radu, ja som dala len jeden štvorec do nej ešte, prvý krát to bolo super, ale teraz komplet precikané, tak preto som hneď pomyslela, že aviváž, ale možno len tak moc cikala 🙂 a ja mám inak veľmi rada klasické štvorce, keď ich vyperiem a vešiam také sneho biele, vždy som to milovala aj milujem 😵 dokonca som ich pri prvých dvoch sem tam dala aj do hrnca do odfarbovača, keď sa mi zdali zašednuté, nemala som až tak kvalitný prášok, ale teraz mám, tak len v práčke periem na 90°C a mám ich ako sneh 😉

divoska
19. máj 2011

@mamama11 konecne niekto dalsi pysny odo mna 😀 😀 😀 😀 na sklade sa asi neda mat vsetko. s tym sa bezne stretavam pri knihach, obleceni, darcekoch, pri kadecom co som kedy objednavala z netu, nielen velkom samozrjeme. takze taky obchod ktory ma vzdy vsetko skladom nenajdes. dokonca ani v tescu 🙂 tam ma priam vytaca ked sa tam dotrepem na velky nakup a polovicu veci co mam napisanych maju vypredanu lebo e v akcii. tak som tam prestala chodit 🙂 nemam cas tam zabit 2 hodiny a aj tak musiet ist este inde

katka888
19. máj 2011

@mamama11
aj ja mam rada stvorce, co som na zaciatku vravela, ze prezitok 😀
nam stacia na to male crnknutie, rychlo schnu, nerobia velky zadocek, na doma idealne. na von a na dlhsie uz davam kapsovky, ale stvorce su fakt prakticke.
a mala mi ich podava ked vesiam a skladam, tak mame aj zabavu 🙂
v com momentalne peries?
ja ich periem na 60, lebo s nimi periem aj ostatne plienky, ale asi obcas by trebalo tu 90tku

katka888
19. máj 2011

@divoska
idealny je v tom lidl... 😀
mm si tam stale nieco najde v akcii, a kedpride prvy den poobede, tak uz nic nie je. a tak sa zacal vypytovat a bolo mu povedane, ze z viacerych veci dostanu tak 3-4 ks a tie sa rano o siedmej rozoberu.
ak tam naozaj nieco veeelmi chceme tak tam nastepujeme ked otvaraju ☹

cinocka
19. máj 2011

baby, daju sa kupit samotne vkladacky do WONDEROO V2??

crysmile
19. máj 2011

@cinocka maju na latkovkach medzi sekciou vkladacie plienky 🙂

cinocka
19. máj 2011

@crysmile - 😉 dakujem

labutka
19. máj 2011

@mamama11 ja na noc davam bambusky. Konope po case tvrdne, a savostou je lepsi bambus. Radsej kvalitnu bambusku bez dovypchatia, ako vypchavat bumhugger.

zojec
19. máj 2011

@labutka hamburger je na to , ze ho treba dovypchat velmi drahy, ale zas je to jedina nohavickova plienka na trhu, ktora ma sty dry, aj ked je to len flis 😒 (nie kazde dieta moze mat mokro na ritke celu noc :( - problemy s pokozkou) a ma podla mna aj dobry strih. Sko vydrzi do cca 9kg. a sedi od 4kg. cize navrhujem nejakym vyrobcom plienok, aby zacali sit kapsove nohavickove so sty dry, najlepsie kombinacia bambus suedecloth a k tomu nejaku paradnu vkladacku ako napr .BI prefold za rozumnu cenu 😀 ja mam nasite na noc len take plienky a som maximalne spokojna 🙂 jedna aj s nocnou vkladackou vyjde na cca 5€ (bez prace samozrejme)
(poznamka pre adminov- nerobim si reklamu, plienky sijem len pre vlastnu potrebu 😉 )

zojec
19. máj 2011

@romy31 plavky happy nappy, by som pri 8kg dietati odporucila Lko.. moja ma Lko od 7kg a sedi paradne 😉

labutka
19. máj 2011

@zojec suhlasim , tiez nepoznam inu nohavickovu so stay dry... Preto na noc pcham este stay dry vkladky.

matja
19. máj 2011

a čo baby idea bamboo extra na patentky? Tá má tiež stay dry.

mamama11
19. máj 2011

@divoska to mi je jasné, že všetko skladom byť nemôže, len mám smolu, že väčšinou tá farba, čo chcem je fuč 😠 a teraz som si objednala Tots bots fialovú s guľkami a to je hrozná plienka, už šla naspäť, je táká obrovská 😖 preto sa pýtam aj na obchod v okolí ZA, kde by som si ich mohla pozrieť skôr ako ich kúpim 😉
@katka888 ja periem v detskom prášku od Eurona, mám sypaný aj tekutý, keď hodím plienky ku bielemu prádlu na 40°C, tak dávam ten tekutý, tiež nie vždy dávam na 90°C, keď periem biele prádlo a je miesto v práčke, tak hodím aj ku prádlu, čo periem na nižšej teplote 😉
@labutka ďakujem veľmi pekne za radu ohľadom nočnej plienky, tú Bum Hugger som kúpila na základe odporúčania na jednej e-stránke 😒 tak ale teraz už budem múdrejšia 😉

behulka
19. máj 2011

@zojec @labutka a co len vlozit nejaku staydry vkladacku ci separacku do hocakej plienky ? Ci to sa zosuva ? Tie dve IV co tu susim uz treti rok sme este nevyuzili.

romy31
19. máj 2011

@zojec fakt? ja som si myslela, že to bude obrovské 😅 ....dobre vedieť....

zojec
19. máj 2011

@behulka aj to som skusila, ale ked sa namoci okraj plienky (tam, kde je gumicka) tak ma potom cervene okolo nozky.. by som musela vystrihnut taku velku sty dry, aby vytrcala z plienky 🙂 to mi je vyhodnejsie usit plienku 😀 😀

zojec
19. máj 2011

@matja tu plienku nepoznam (nedrzala som v ruke), ale pravdepodobne nie je kapsovka...

matja
19. máj 2011

@zojec - nie, nie je kapsovka. Je to bambusová (nočná) nohavičková plienka s vkladačkou. Ktosi tuším spomínal, že BI bamboo extra na sucháč už stay dry nemá, takže asi iba táto na patentky.

ianitka
19. máj 2011

citam Vas, citam uz dlho 😀 a cim dalej tym viac sa mi hlava zamotava
na 95 % som rozhodnuta, ze idem do latkoviek a pomaly zacinam rozmyslat nad zoznamom a otazkou kolko ? / ja som megaloman / takze vela a najradsej z kazdej farby 😀

divoska
19. máj 2011

@katka888 to aj billa, som sa tam tesila na piknik deku volakde zas dostali len par a nikde nic vr @ianitka ked nemusis pozerat na peniaze tak hor sa do toho 😀

katarinka27
19. máj 2011

ahojte kocky.su to rozne nazory.ja by som sa chcela spytat ci nahodou neba volaka s vas taky problem ako ja.moja mala ma stale vystipanu ritku a pouzivame pampersky a uz 2tyzden ziadna mala zmena.mala to ako keby spalene a teraz o trochu lepsie.chcela by som skusit latkove.a ako casto sa prosim musia vymienat?dakujem

ianitka
19. máj 2011

@divoska 😀 😀 😀
keby som nemusela / tak uz mam doma plnu skrinu/ ale do oktobra nejako prasiatko naplnim 😉

inak dobre som pochopila, ze tie klasicke "komunisticke" stvorce viem vyuzit ako vkladacky? - lebo tych mam zdedenych asi 60 -80 ks
a este jedna blba otazka - je rozdiel medzi vybavou pre chlapceka a dievcatko?

smejkoh
19. máj 2011

@katarinka27 Ahoj, ked sme doma, tak menim plienocku priblizne kazdu hodinu. Ked sme vonku, tak aj 3 - 4 hodiny neprebalujem vobec, povypchavam plienku vkladackami a vydrzi. V noci neprebalujem vobec, lebo mala spinka celu noc. Ak sa ti to zda caste prebalovanie, mozes skusit sty dry vkladacky, tie udrzia zadocek v suchu a netreba tak casto prebalovat.
Pampersky su cisty igelit a hlavne teraz ked je horuco, sa jej moze lahko sparit zadocek.

zojec
19. máj 2011

@katarinka27 no po kazdom pocikani najlepsie.. mne by sa tiez napacilo kebyze sa musim valat vo vlastnom moci.. v pripade potreby su aj savejsie plienky (cestovanie, lekar, prechadzka) ale doma prebalim vzdy ked je plienka co i len trosku mokra.. zaparenu ritku vetrat, vetrat, vetrat
@ianitka stare stvorce su supeer, tie vyuzijes aj ako plienku do vrchnych nohaviciek 🙂 a ziaden rozdiel nie je 🙂 iba baby maju krajsi vyber plienok (dizajnovo) :D

katka888
19. máj 2011

@ianitka
na zaciatok je najlepsie pouzivat doma stvorcove plienky, tie komancovske urcite , a na to vrchne nohavicky, cca 4 ks. na noc, uvidis ako babo bude pisat, kakat, ale ked uz bude dlhsie spat, najlepsie su nohavickove plienky bambusove, na tie ti tiez treba vrchne nohavicky, najlepsie nejake vlniaciky, nohavickovych cca 4 ks, vlniaciky 1-2 ks.
na chodenie von, navstevy, doktor a pod... nejake kapsove plienky, alebo AIO , mozno tak 6-8 ks,
to by bol zaklad a sama uvidis casom, co ti este treba, co ti vyhovuje a co nie.
neodporucam nakupit veeela hned, moze sa stat, ze ti niektory sposob, niektore plienky nesadnu.

katka888
19. máj 2011

@katarinka27
paci sa mi otazka mamiciek s jenodrahovkami, ze ako casto potom budem musiet prebalovat 🙂 ... ono sa ti mozno zda, ze je to castejsie / poznam mamicky , ktore nechaju dieta v jednorazovke az 5-6 hodin !!! 😢 /.
my doma prebalujeme po kazdom cvrknuti do plienky, pozeram ju priemerne kazdu hodku, hodku a pol, ako to vyda, ked sme vonku, na navsteve a pod. mame savejsie plienky a to sa snazim do 2-3 hodin ju prebalit.
aj pri jednorazovkach by mamicky mali dieta najneskor do 3 hod prebalit.
si predstav, ze babo napiska, ono to plienka vsiakne, ale kusok mocu , kedze sa zadocek hned nevytrie vzdy ostane na pokozke a cim dlhsie tym viac ten amoniak drazdi a druha vec, ze aj ked vyrobcovia popisuju uzasnu savost, ta tekutina sa jemne vyparuje a predstav si, ze ma dieta trosku namozceny zadocek od piskania, potom ma moc blizko pokozky aj 5-6 hodin / nemyslim tvoj pripad, ale vseobecne 😉 / ... no nie je to nazdravise.
ked malu kuknem casto, castejsie ju poutieram, castejsie sa jej zadocek vetra a len vynimocne ma zadocek cerveny, krem pouzivame fakt len vynimocne.
cize aj pri pamperskach treba prebalovat casto .....

ianitka
19. máj 2011

dakujem....
@katka888 celkom fajn zhrnutie - kopirujem do suboru - latkove plienky 😉

este jedna otazka - pre uplnych novorodencov su nejake specialne velkosti ? - nasla som take chutne na klingacikovi, od 0-8 kg

divoska
19. máj 2011

@katarinka27 tu su najma prolatkovacie nazory ;) - @smejkoh ti to pekne casovo zhrnula - podla toho ake plienky si zadovazis /a das si poradit/ podla toho vydrzite. co sa tyka noci ja som prve mesiace prebalovala aj v noci, lebo mi bolo blbe nechavat si dieta v tom, ale ked som zistila ze fakt existuju supersave plienky kde to neciti, tak v nej vydrzi aj 8-10 hodin kym nezacne byt citit mokro. pomedzi to kojime, ale nemusim ho vzdy prebalovanim a pripadne nosenim po byte zobudzat a zase uspavat, takto fungujeme v polospanku a ani nevieme ako a je rano. jednorazovky neodsudzujem, pouzivame ich na dovolenkach kde sa neda prat /a velmi neradi, uz aj muz sa vzdy tesi domov 😀 vadi mu ten specificky smrad ktory ide z tej plienky ked do nej dieta nieco spravi/ ale velmi ta chvalim za to ze zvazujes mudro latkovky a nesla si niekde inde riesit ze aky iny druh plienok alebo zapareninoveho kremu vyskusat 😉 @ianitka absolutny suhlas @zojec 😀

ianitka
19. máj 2011

@divoska
ja som sa myslienkou na latkovky zacala a zaoberat najma kvoli zapachu siriacemu sa z jednorazoviek - to mi vzdy strasne smrdelo... inak mne pampersky smrdia aj suche 😝