Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sladkasue
19. máj 2011

@romy31 navleky na nozky pouzivame asi 2-3mesiace non-stop... kupovali sme od design socks - su pohodlne,farba aka chces (pruzky, jednofarebne, karo a teraz maju aj novinku: obrazkove), a nie su vobec drahe - na trhu myslim ze su najlacnejsie🙂
nas maly chodi po byte len v tricku, plienke a navlekoch🙂 nemusim stale rozopinat body, bupacky a pod. alebo davat hore a dole pri prebalovani teplaky🙂
ked je teplejsie a ideme von - ma iba tie navleky - hlavne v aute, nohavice berieme len do tasky

som maximalne spokojna🙂 mozem len odporucit...

smejkoh
19. máj 2011

@katarinka27 Neviem ako mas stare dietatko, ale este ma napadlo, ze my dost casto vetrame ritku na nocniku, mozno aj 15 x za den. Ak by ti tam chcelo sediet, je to to najlepsie na zapareniny - vetranie. Alebo ak je malicke, tak na podlozke nechat rozbalene.
Dnesne latkovky su ako prateľné pampersky, len ich nehodis do kosa, ale do pracky a usetris si penazenku, zivotne prostredie a hlavne zdravie dietatka.

zuba
19. máj 2011

@labutka úplne súhlasím so @zojec tiež používam rada dovypchatý hamburger a nie inú nočnú plienku, lebo ma stay dry - a po celom povrchu, keby som dala len vkladačku tak sa nájdu miesta čo budú mokré a teda to sme potom hneď hore. Tiež by som rada mala na noc napr. Tots Bots b. strech, ale vadí mi to že tam nie je stay dry.
Takže verím, že kým budem mať druhé, tak niekto urobí takúto plienočku aj so stay dry z čistého bambusu 😉
A keď nie, tak asi budem musieť ukecať švagrinej krásne výrobky @ zojec a ukecať ju nech mi také n anoc pošije, lebo to by som ja nezvládla 😉

sulky
19. máj 2011

@romy31, DS, tie lacne, su najuzsie navlekz, maju tesne gumicky preto nevydrzia dlho. Ostatne znacky su vpohode.
@katarinka27, my sme prebalovali v priemere kazde 2 hodiny.

@ianitka, novorodenecke su super pre male babatko. Maju patentky na upravenie sedu, aby sa nedotykali nezahojemeho pupceka., Nevyhodou je, ze su vlemi male a vydrzia tak do cca 3 mesiacov 😎
Ale zasa, mozes ich predat potom. 🙂

majka1981
19. máj 2011

ahojte
chcela by som objednat itti bitti boo, mam ju vo velkosti m doma a chcem l-ko, ale uvazujem, ci bude dost velka. Nema niekto z Vas l-ko doma a nemohol by mi ju odmerat?

dakujem!

eridani
19. máj 2011

@majka1981
Ja som akurat objednavala bitti boo pred par dnami. Tiez mam doma Mka a teraz som brala Lka. Strihovo je rovnaka ako bitti d'lish, takze velkostne padne tiez rovnako. Neviem ako je velky tvoj drobec, ale my sme v 14 mesiacoch este v Mku. Lka uz su na ceste, ale doma nemam, takze ti to neviem odmerat.

sladkasue
19. máj 2011

idem maleho prebalovat a... pokakany az az... (odhadujem na dobru pol hodinu) - neviem preco nekrical,ze mu to vadi?! 😖
od kaki cely cerveny vyhadzany... 😢
tak sme sa hodinku producirovali holaty po byte... trosku mu to preslo, bohuzial som mu musela dat plienku - obycajnu bavlnenu a nato BL bambus. stvorec. a navrch-econobum 🙂
dufam, ze mu to coskoro prejde... uz DLHO sme take nic nemali...

a este ma tak napada... som si konecne kupila velke bambus. (70x70)plienky. CO NA NE? mam len 2ks tych econobum... staci? alebo by som si mala este nejake kupit? AKE?
(zatial pouzivame len kapsovky)

majka1981
19. máj 2011

@eridani no tak moj maly velky je 8,7 kilovy a m-ko je male 😒

@sladkasue no tak mate to iste, co sme mali my v utorok. bol asi 15-20 minut v obkakanej plienke a to stacilo (bola som v preplnenej elektricke a potom este 5 minut peso domov - nabuduce viem, ze musim prebalit IHNED, co by znamenalo hned ako vystupim z elektricky, pripadne skorej vystupit. stoji to za to).

katka888
19. máj 2011

@sladkasue
nam na cerveny zadocek pomahali aj bambusove nohavic plienky. sice sme nikdy neboli vyhadzani, aj ked ostala v pokakanej plienke - tiez nechapem ako, kedze dava najavo ked kaka a asi 2x nedala , ale bambus nam pomaha

taanak
19. máj 2011

@mamama11 ak je Martin "v blízkosti Žiliny" tak budúcu sobotu tam budem aj s plienkami na jednej akcii. Stánok bude prístupný aj pre nenávštevníkov akcie 😉

matja
19. máj 2011

@taanak - čo to bude za akcia? A kde presne? Kedy? 🙂

marianas
19. máj 2011

Babulky, sú dobré vlniaky BoJ na noc pre ročného chlapca? Alebo radšej investovať do shorties?

anelisa
19. máj 2011

Ahojte, prehodnocovala som vyber na zaklde vasich rad, tak som si prisla zase spytat na nazor, kym objednam 🙂 Pre istotu znovu pisem, ze nechcem robit zatial full vybavu (len na vyskusanie na zaciatok, na den a na doma 😅 )Vybrala som:
1.) Denná sada BG Flip Stay-dry (obsahuje 2x nohavicky flip + 6x vkladacky stay dry)
2.) 1 x BG Flip Stay-dry
3.) Tots Bamboozle S-t-r-e-t-c-h Onesize
4.) BumGenius Onesize 4.0/Wonderoo V2/ Wonderoo V2 Minky
5.) 15x stvorce MaM Happy Square (nejake stvorce uz doma mam, potom by som pripadne dokupila)
6.) 2x snappi sponka

Ak to spravne chapem a kupim 1.) + 2.) tak budem mat 3x vrchne nohavicky + 7 vkladaciek
3.) moze sa pouzit na noc namiesto stvorcov a na to este dat BG flip. Su vhodne aj na den?
4.) predpokladam, ze tieto vsetky sa musia oprat cele, neviem, ktore su z tychto najlepsie a ci su mi vlastne na zaciatok potrebne, ked vonku budem pouzivat zo zaciatku urcite jednorazovky. Alebo mam namiesto do tychto na zaciatok radsej investovat do niecoho ineho (napr. vkladacky Bamboo Twofold, pripadne nohavickove OneSize Organic od Popoliny)
Ak som v niecom uplne mimo, opravte ma prosim. Dakujem vopred za vsetky pripomienky 🙂

katka888
19. máj 2011

@anelisa
na zaciatok by som ratala tak cca 50 stvorcov, cca 4 vrchne nohavicky, cca 4-5 "modernych" tj kapsove, alebo AIO / wonderoo aj BG 4.0 je dobry vyber / tie k doktorovi, alebo na von.
na noc.... zo zaciatku asi budes prebalovat stale, ale nemusis, zavisi to od rezimu babatka, tots bots bamboozle stretch dobra volba, dalej by som vybrala bambusove nohavickove este anavy, a rataj, ze tieto plienky schnu dlhsie. na noc by som vybrala miesto pul vrchnych nohaviciek skor flisaciky alebo vlniaciky.

eridani
19. máj 2011

@majka1981 Nas ma asi 9,5 kg, ale zrejme ine proporcie. Tak mi napadlo, ze pokial si z BA, tak by si mohla skocit do niektoreho kamenneho obchodu a odskusat bitti d'lish Lko. Podla mna je velkostne rovnaka ako bitti boo.

taanak
19. máj 2011

@anelisa
1)+2) ano 😉
3) stretchky s originalnou vkladackou su dobre na den, resp. pre novorodenca aj na noc. Ak namiesto originalnej vkladacky pouzijes Babyidea Prefold tak potiahne celu noc aj u vacsieho dietatka (je to nasa oblubenia kombinacia). S Flipkami su kompatibilne 🙂
4) podla mna na zaciatok dobry vyber, Flipky nemusis prat cele - iba vkladacky. Twofold sa zide az neskor, na novoska nepotrebujes taku savu vkladacku, Onesize od popolini nie su zle, ale Stretch su lepsie 😉
Z kapsoviek chces zobrat z kazdeho typu jednu, alebo vyberies iba jednu z menovanych? Kludne zober vsetky 3, su to dobre plienky a aspon ich vyuzijes hned od narodenia.

mirkadena
19. máj 2011

Ahojte aké máte skúsenosti s plienkou Tots Bots EasyFit V2? Tá so vzorom kvetinký je nádherná 🙂))))))))Túto som ešte nevyskúšala, zatiaľ používame Grovia a kapsovky BG4.0 ale chceme niečo pomeniť a dokúpiť, tak preto sa pýtam. Chcem plienku, ktorá sa najviac priblíži jednorázovke. Je veľkosťou taká ako BG 4.0? S BG sme spokojní, len ten materiál vkladačiek mi na ruky akosi nerobí dobre, tak chcem viac prírody, menej umeliniek-myslím vkladačiek. A ešte aká je približná doba schnutia plienočky Tots Bots V2Dik vopred 🙂

anelisa
19. máj 2011

@katka888 noooo, tak toto budem musiet rozlozit na viac objednavok 😅 a ktore z bodu 4.) by si mi odporucila? prip. ktore najlepsie schnu?
a este co sa tyka farieb.....ak vyberiem sytejsie aj menej syte farby mozem to prat vsetko spolu?

anelisa
19. máj 2011

@taanak kvoli rozpoctu, ktory som si urcila na tuto objednavku, chcem z tych kapsoviek len jednu vybrat a neviem ktoru......aj ked ma to laka, lebo teraz ked je ta akcia do konca tyzdna by som toho samozrejme rada objednala vsetko 😀

labutka
19. máj 2011

@anelisa suhlasim s @katka888 zober namiesto jednych puliek aj flisove a pouzivajte ich vnoci.
a namiesto bumgenius kukni minilala, ta ma ten isty strih ale bambusove vkladacky.
no a este mi tam chyba nieco na skladovanie pouzitych plienok - kyblik, alebo mne sa viac osvedcil vak na plienky. a separacky na zachytenie kakanic.

eridani
19. máj 2011

@anelisa
Miesto 2.) by som volila ine vrchne nohavicky aby si nemala vsetky rovnake. Flipky sice vsetci chvalia, ale nie je zle vyskusat aj ine.
3.) Bambusky na noc su super, ale zo zaciatku ich nevyuzijes. Na zaciatku babo kaka casto aj v noci, takze treba prebalovat rovnako ako cez den. Nocne plienky vyuzijes az ked nebude kakavat v noci, skor to nema vyznam. Potom ale budes potrebovat viac ako jeden kus, tiez by som volila viacej druhov, my sme spokojni z Anavy. Navrch odporucam vlniaciky.
4) Kapsove plienky treba prat cele. Ked ich dobre vypchas alebo ked pouzijes savejsiu plienku + vrchne nohavicky, tak vydrzia vonku rovnako ako jednorazovky. Ale opat plati az ked ti babo nebude kakat kazdu chvilu. Ked je dlhsie v zakakanom, tak mozu byt problemy a je uplne jedno ci je zakakane v latke alebo jednorazovke. Bamboo Twofold/Prefold urcite casom vyuzijes na vacsie babo. Popolini su hodne siroke, daju sa pouzit na siroke balenie kvoli klbikom, ale inak mna teda neoslovili. Radsej mam uzsie plienky, menej obmadzuju v pohybe.

michaela80
19. máj 2011

@anelisa k tym flipkam.. su super ale ovela "lepsie" vyzeraju weehuggersky a nasej aj lepsie sedia... 🙂 🙂 🙂

eridani
19. máj 2011

@marianas BoJ nemame, ale BI shorties su super. Take kratasky, vrchne nohavicky na plienku a kus oblecenia v jednom.

labutka
19. máj 2011

@mirkadena ak vam sedia bumgenius kapsovky, zainvestuj do minilala. strihovo to iste, vkladacky su bambusove. mna velmi milo prekvapila. 🙂
tots bots ma tensie vkladacky ako bg, ale saju dobre, su z bamusu a podsite mikrovlkanom.

katarinka27
19. máj 2011

@smejkoh no dakujem mame skoro 1rok a vetranie,vsak to aj mi praktizujeme a uz som na to asi prisla .ma to pravde podobne s vykalov lebo mala to uz lepsie a dnes sa nam to zase zhorsila a to som ju hned prebalila 😢 mozno mame bacila neviem.a najhorsie je ze nasi doktori mi vobec nevedia poradit 😠

labutka
19. máj 2011

@anelisa ohladom weehugerov suhlasim @michaela80 , weehugery maju dvojite gumky okolo nozky, ktore ti este viac zabrania preteceniu kakanic na oblecko, a bruska sa dotyka zmes bavlny a bambusu. oproti tomu flipky maju na brusku polyester.

anelisa
19. máj 2011

@labutka @eridani dakujem, chcem objednavat teraz len veci, ktore su v akcii (neakciove doobjednam nabuduce). Idem objednavat odtialto http://www.latkoveplienky.sk/obchod/kategoria-t... ....ak mi viete este poradit nieco teda konkretne z tohto, tak budem vdacna 😉
@labutka vidis, dobre ze pises o tom skladovani, aj na to som sa chcela spytat, ci by bol vhodnejsi nejaky kyblik alebo vak, kedze byvame v byte bez balkonu 😕

zfidorka
19. máj 2011

@anelisa @michaela80 weehuggers by som na novoska nebrala, kvoli castym nehodam by sa museli casto prat a na pul-ky kvoli bavlnenemu vrchu dost dlho schnu... pre vacsie babo, rovno velkost 2 je super 🙂

eridani
19. máj 2011

@anelisa Vacsinu z tych plienok nemam, takze neporadim. Co urcite vyuzijes, ale neskor, su spominane BI prefod alebo twofold. Bamboo extra je tiez dobra bambusova plienka na noc pre vacsie babo a da sa krasne dovypchavat. My sme s nou spokojni, ale nie kazdemu sadne, takze urcite by som nevzala viac ako jednu. Pripadne zober viac tych kapsovych ako baby radia.