Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanockamt
16. aug 2011

@soso vlniaky su priedusne, preto su vhodne na noc ... ja mam natahovacie merino BoJ a chystam sa este kupit aj anavy a mama mi strikuje vlniaky na sposob disany, popolini

seffka
16. aug 2011

@zfidorka IP som zial nedostala :(

seffka
16. aug 2011

dakujem vsetkym za odpovede a pomoc, nemala som doteraz cas odpisovat, dovolenkovali sme. Kupila som malej vlniaciky a viacvrstvove plienky a dake vkladacky a na noc davam zatial jednorazove bio plienky (latkove sme vsetky precikali) Ale zacalo sa nam darit s BKM, takze snad onedlho (2-3mes.) zvladneme noc bez plienok, pripadne s dakou mensou latkovou. Vacsiu cast dna mam malu uplne bez plienok a tie vlniaciky s viacvrstvovou plienkou alebo bambusovou vkladackou su super istota pre nas 🙂

etuska
16. aug 2011

@zuzanockamt
jeeej Zuzi/takze budes mat homemade vlniaciky 🙂 mas nejaky navod na strikovanie?zatial sice na to nemam cas,ale hadam cez Vianoce 😀
ja som dnes konecne odfotila takmer celu latkovu vybavu.malo by to stacit pre oboch plienkacov/len ma stale laka dokupit nejake pekne plienocky

lowike
16. aug 2011

ahojte - viete niektorá porovnať Kikko bambus malé štvorce 30x30 a Babylucy bambusové štvorce 30x30? Tie Kikko vychádzajú o dosť lacnejšie, tak rozmýšľam, ktoré z nich kúpiť do výbavy 🙂

crysmile
16. aug 2011

@lowike len co som ich mala v rukach - kikko bambus su tiez z frote ako aj BL, ale kikko ma obsite okraje myslim ze bavlnou a rohy zaoblene, BL ich ma len poobsivane a trosku sa ohynaju.. co sa tyka savosti si myslim ze to iste.. neviem co druhi povedia..

sladkasue
16. aug 2011

@lowike jakoze: otazka znie este ktore kikko 30x30 stvorce...
http://plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikkobmb-...
alebo tieto
http://plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikkobmb-...

asi myslis tie prve, tie su ako pisala @crysmile . ja mam tie druhe, davam ich na bavlnene stvorce - aby mal maly ritku na bambuse🙂

lowike
16. aug 2011

@sladkasue no myslela som tie druhé, ale keď to teraz pozerám, tak som asi mala myslieť tie prvé 🙂

crysmile
16. aug 2011

@sladkasue no to som ani netusila ze maju uz taky rozmer tych bambusovych.. nezbehnu sa ako velke stvorce? drzia tvar?

kloranebb
16. aug 2011

Nuz a je to tu. Pokazila sa mi pracka ako som zacala latkovat a muz mi kazal napisat sem do fora, ze to teda vobec nie je lacnejsie ako pouzivat jednorazovky ked si mas kupit novu pracku. Vraj som ju pretazila pranim plienok a nevyhovorim mu to ☹ no ako by ste argumentovali? Este hromzil ze mi musi ist po plienky oprate k svokrovi co ho stalo aj peniaze aj cas lebo mne sa akurat nedalo, balila som sa do nemocnice a riadila byt.

lowike
16. aug 2011

@kloranebb a muž nosí jednorazové oblečenie a teda prať nemusí? Vobec si ju nepreťažila praním plienok, tak by sa vám pokazila možno o mesiac neskôr .... 😉
mal by byť rád, že celé látkovanie môžeš stráviť s novou práčkou, čo bude v záruke a teda ju aj poriadne vyskúšať 🙂

barcabejby
16. aug 2011

@kloranebb Daj mu prečítať napríklad tento článok... http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont... Nebuď smutná, snáď bude všetko o.k. 🙂 Ale ako vidím, zákon schválnosti sa potvrdzuje každý deň v rôznych situáciách...

kloranebb
16. aug 2011

Je to mozne? Nikde v bb som nezohnala bezvodny lanolin. Presla som vela lekarni. Budem musiet asi kupit tie drahe kury alebo sa vzdat vlniacikov na noc a ostat pri pul gatkach.

Nechcem sa opakovat, mam uz obcas chaos v otazkach: je to dobra kombinacia na noc bambusovy stvorec novosklad na to prefold a na to vlniaciky?

Da sa pouzivat vlniaciky aj na den? Kolko by som ich potom potrebovala a co dat ako save vrstvy?

Som hrozne pritahovana k znacke baby idea pride mi strasne dobra a chcela by som fungovat len s nou keby to slo a stay dry little lamb. Ach tato plienkova mania.. No ale fakt su dobry este aj latkove plienky zakazuju zehlit no neni to od nich mile ako nam setria cas?

zojec
16. aug 2011

@kloranebb bezvody lanolin maju v zv, v lekarni spasitel, ak mas cestu, tak sa zastav 🙂 alebo skus v nejakej pri nemocnici, tam, kde miesaju maste 😉
na noc je pod vlniaky najlepsia nohavickova plienka, alebo daj prefold a na to novosklad, zasnapkuj a tak natiahni vlniaky. 😉 aby sa ti dobre natahovali 😉
na den su dobre vlniaky na plienku narovno, nie natahovacie, do nich ti staci v pohode jeden stvorec. ak maly nekaka do kazdej plienky, tak by ti mohli stacit aj jedny, na strieacku s flipkami
mne sa na BI pacia len vlniaky a bmb prefold. nohavickove plienky su malo save neskor a kapsove pretekaju popri sviku :( tak isto kapsovka little lamb pretka popri sviku.
vylucne pri tejto znacke by som neostavala.
mna ale nikdy nesklamali flipky a BG kapsovky 😉

ellysa
16. aug 2011

ten lanolín som ja v Ba nezohnala, nakoniec mi ho predali u našich na Orave aj to len po známosti a výsluchu, na čo mi je 😒

pusinqa
16. aug 2011

@kloranebb to je veru iná smola, aj mne minule naraz nešla práčka, aj zo zásuvky som vytiahla, dala späť nič, reku fasa môžem látkovky prať u svokrovcov a nosiť to, ale opravár nech zapnem do inej zásuvky a išla, bol len istič našťastie vyhodený ale inak mi lepilo

soso
16. aug 2011

@zuzanockamt dakujem za rady a aj ostatnym, co sem prispievaju cennymi radami 🙂

katka888
16. aug 2011

@kloranebb
tazko argumentovat tvojmu mm, lebo ten si ocividne chce najst dovody preco jednorazovky a latky nie. 😒 😒 😒
ale existuju aj take velke plienky jednorazove pre starsich ludi, nech si kupi na tyzden pre seba a nosi miesto spodneho pradla, a verim, ze pochopi aj tu zdravsiu stranku latkovania. /nemylsim to v zlom, aj ked to tak mozno znie, len to su chlapi, na nich asi treba polopatisticky 🙂 , drzim palceky, aby nasiel co najskor pochopenie pre latkoky a nepozeral len na tu materialnu stranku ako na tom usetrit 😉 /

katka888
16. aug 2011

@pusinqa
mne zase pracka neplakala, jednoducho zastala pred vypustanim vody a zmykanim... olame opravara a on kuka a pyta sa" a tento gombik?" a ja ze co s nim a on, ze je stlaceny a znamena nevypustat vodu.... stalo nas to 5 eur ... ten gombik musela stlacit iki ako ju po kupani daame na pracku 😀
teraz nas caka stahovanie, v novom byte este nemame vybranu pracku, ale uz som vysvetlila mm, ze bez pracky tam ist nemozem ani na 1 den, kedze periem plienky pri 2 detoch denne.

etuska
16. aug 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/plienkove-latkove-nohavicky/

kocky-pridajte sa k zajaciq 😀 😀 😀 😝 😝 😝

katka888
16. aug 2011

@etuska
pridane 😉

sima.p
16. aug 2011

@etuska no ale čo písala? Lebo jej príspevok je zmazaný.....

sima.p
16. aug 2011

Baby, zvažujem tie pracie gule - ktoré to používate, tak s ktorými máte dobré skúsenosti aj na pranie plienok? A prečo práve tá guľa, ktorú máte? Lebo je ich dosť v cenových reláciách od 3 do 40 EUR....

zfidorka
16. aug 2011

@pusinqa myslela som flausove bambusove vkladacky na dovypchatie - baby idea bamboo prefold
ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-prefold-2-ks-303/
co sa tyka plienok, bud budes davat na ritku bambus alebo nejaku stay dry vrstvu, obe naraz sa neda 😎
ak nechces prebalovat, tak potom by som volila dovypchatie bambusovymi vkladackami, ako som ti dala link a aby nevadilo mokro, tak by som dala na ritku nejaky stay dry material - flis alebo suedecloth.... pozri moj blog, mam tam popisane specialne kapsy na noc, co maju vo vnutri suedecloth (podobne ako bg kapsa), davam ich na striedacku s touto bambusovou plienkou
ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-extra-166/
ma vkladacku z flisu, takze robi pocit sucha a je dost velka, takze sa da dobre dovypchat...
alebo mozes skusit ten bum hugger co si spominala, ten je tiez vo vnutri flisovy...

zfidorka
16. aug 2011

@seffka ake latkove plienky si davala na noc, ze ti ich precikala? v noci asi neprebalujes...

zfidorka
16. aug 2011

@kaciatko81
flipky su super, ale ked chces kupovat viac ks vrchnych, tak stoji za zvazenie skusit aj ine (tiez dobre) znacky 🙂
flausove vrchne nohavicky myslis asi flisove, tie su na noc vo vseobecnosti vhodne...
flipky som davala malej od narodenia, mala porodnu vahu 3 kg a sedeli jej...
ked som balila na siroko, tak som davala 2 plienky narovno a na to vrchne (alebo v lete miesto vrchnych zavazovaciu)... na noc zavazovacie s 1 stvorcom a 1 malou vkladackou...
silica je kvoli smradku...
ja na bambusove ocot davam, @sulky to konzultovali s vyrobcami a vraj ocot bambusu neskodi...

barcabejby
17. aug 2011

@marianas Ahoj, ďakujem veľmi pekne za ochotu....no vyzerá to tak, že aj tak musíme ísť pracovne do Ba, tak si plienky pôjdeme pozrieť tam. Už sa teším 🙂 Myslím, že sa to pomaly, ale isto stane aj mojou mániou...a to som ich ešte nevidela naživo 🙂 Ak sa môžem opýtať, v čom tie plienky perieš? Užite si zvyšok dovolenky 🙂

matja
17. aug 2011

@sima.p - ja mám pracie gule Ecoballs 1000. A prečo? Nie je to žiadna napodobenina (tým za 3 eurá by som neverila 😅 ) a dá sa s nimi prať aj na 60-tke, čo je pri plienkach dôležité.
Pri výbere by som sa na tvojom mieste riadila týmito radami: http://www.praciegulicky.sk/o-pracich-gulickach/

sima.p
17. aug 2011

@matja A si s nimi spokojná? Už som si o tom trošku čítala, tieto sa tuším dajú naplnať? Ako poznám, že ich treba doplniť? Doplna sa to jednoducho?

sima.p
17. aug 2011

@matja no a tie napodobeniny - ved to, že ako rozoznať, čo je napodobenina a čo nie? Mama si kúpila v meste, neviem, síce čo za nu dala ona, ale na nete som ju našla za 12 EUR http://www.esogroup1.com/product/pracia-gula-wa...