Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
18. máj 2009

baby a objednavate to s ktorej stranky slovenskej?
ja som teraz presmejdila asi 3 co ste dali link a najviac sa mi pacia tie co mi tu dala ty Standu ten link...
V kazdom su ine ceny, zajtra chcem objednat tie vrchne gatky , Sisik tie co mi mi ukazovala si objednala od kial?
Boze uz som asi otravna ,ako sa mozete rozhodnut co kupit ja ked som na to dnes pozerala sa mi pacili tie konopne, ale rozhodnut sa s cim zacat mam s toho velku hlavu ako melon.. muz mi dnes vynadal ze spekulujem ,len si pridavam robotu ,ale ked to ma Lucke pomoct tak preco nie..

sissik
18. máj 2009

baby ako ste riesili kaku u kojenych deticiek? vsak presla cez separacku ako nic.

vladka tie gatuse, co som ti u kazovala, som objednala z latkoveplienky. ale to su BL (baby lucy) a baby ich moc neodporucali. ale aj tak som sa rozhodla ich vyskusat.
este mam thirties, tie su krasne farebne a biele imse vimse.
musim si este normalne objednat PULky velkost M, lebo su fakt dost velke. som zobrala na skusku ako budu sediet a L su zatial velke.

sisa.b
18. máj 2009

sissik, ja som zatial davala len flisovu tam, kde nebol na plienke flis, napr. BL bamboo. inak separacku neriesim a dnes mi mala po styroch dnoch nalozila najskor na SWB pulky a potom na IB 😅 ale ja hned prepieram, tak je to ok, akurat BL fix mi ostali zlte 🙄
potom som malej dala separacku disana do SWB a ona mi z toho ostala cervena ☹ to ich mam vopred prat? no asi ju drazdilo mokro, lebo ta separacka drzala vlhkost ☹ takze sme ich asi dopouzivali. radsej budem prazenicku prepierat

sissik
18. máj 2009

sisa a v com prepieras? ja som dala aj zlcove myslo a na chvilu aj namocila do soli na skvrny a trocu tam ostalo. ale uz sa tocia v pracke, tak som zvedava na vysledok.
tiez pri nalozeni preperiem, vsak nebudem to skladovat 3 dni
som nastrihala par separaciek z ikeackej irmy a jednu flisku na skusku objednam.
len skoda, ze mam len jedny pul a aj tie sa momentalne susia. si to odniesli aj tie gumicky 😝

sisa.b
18. máj 2009

sis, ja prepieram v zlcovom mydle a periem ich, az ked naplnim pracku

emmka3
19. máj 2009

standu, myslela som tie 90x90, ale aj take sa zidu, akurat dnes ich bariam ako podlozku na plavaren 😉

sisik, ja som riesila kaku tak, ze som odlozila celuozove sepracky a vytiahla flisove, ale ked mam pravdu povedat, tak este sa mi maly do flisovej nepokadil, lebo to stiha v noci do hnusky ... a ked sa zadari bez separacky, tak presne ako sisa, hned preperem v studenej vode a ani zlcove nedavam a zatial nemem ziadne flaky ...

neurologia, ja som sa tiez pytala na radu, ze co je lepsie ci Popoliny stvorce alebo IV ... no a odpoved bola, ze su porovnatelnej kvality ... tak si zober paru tych a paru inych a bude 😉 aj ja tak mam 🙂

vladka, ja mam tiez PULky od BL, IV (Imse Vimse) soft a Little Lamb a kazde pouzivam na iny typ plienky, BL su asi najtvrdsie ale nie je to ziadna tragedia, su dobre siroke tak sadnu na kazdu nohavickovu plienku, IV soft milujem asi najviac, lebo su tiez siroke a makkulinke ... Little Lamb su najmakksie, ale aj uzsie medzi nozkami, tak ich davam len na original Little Lamb alebo na stvorec ... ja este stale davam vel. S resp. c1, Mka nas cakaju v skrini 😉

sissik
19. máj 2009

tak sa oprali krasne, ale prala som v lovele
dnes musim objednat dalsiu varku plienok, vcera som vonku prebalila a v pohode
ale ak sa mi vonku dokadi, tak to bude ina sranda s latkovkami 😀

brinzulka
19. máj 2009

sissik...a predpieras zlc.mydlom? Je ho mozne dostat aj v bio obchodoch v TT?

sissik
19. máj 2009

brindzulka ano, predpieram. ale nalozila toho za 1,5 dna, tak sa to zle predpieralo
jedno zlcove mydlo som si objednala spolu s plienkami a druhe som kupila v dm. ucinkom prania su porovnatelne.
aj sol na skvrny som jednu objednala a jednu a druhu kupila v dm.
v tt su nejkae dalsie bio-obchody okrem toho na stefanikovej?

vladkaz1
19. máj 2009

neni bio obchod , ako sa ide na kricok? tam take nieco bolo ,ale neviem ci to neni zrsusene 😒
Emka ja zatial vyskusak jedny tieto na skusku , potom uvidim ,co objednam skusim objednat aj tie baby lucy ako si mi radila, ty ved uvidim co to spravi...inak sa mi tam paci aj taka sada po 5 ks a jedny vrchne gatky je to za dobru cenu a potom sa mi pacia tie konopne ... uvidim niesom rozhodnuta ...
prave som malu zabalila do latkovky a zasa sa mi posrala juuuj .... to ako naschval do pampersky nic neurobila..

standu
19. máj 2009

vladka ja by som BL nebrala....siroke medzi nozickami su aj tots bots (sirsie ako IV a makke, tenke)
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

a uplne najviac opakujem ti odporucam, ak ma mala problemy vlniaciky....na zaciatku som ich nebrala, lebo sa mi to videlo komplikovane (starostlivost o ne) ale teraz by som s kludom anglicana vymenila za tie dvoje pulky co mame...(aj sa lakomim na loviky rucne farbene 😀 ) a ak IV, tak soft

standu
19. máj 2009

vladka sady niíe....urcite nie na zaciatok....uvidis, ako ti dana plienocka sadne. teda malej a ako sa bude pozdavat tebe. zo dve predas...ale 5??

sissik
19. máj 2009

baby a original vlniacyky zu urobene z coho? v ovcej vlny?
lebo vlna v obchodoch je vlastne 100% polyester, len obcas je tam primes vlny. a to hlavne v takych hrubych zimnych. som rozmyslala, ze ked uz budem prikrmovat a nebude prazenicova kaka, tak by som skusila vlniaciky. chcela som ustrikovat, ale potom mi napadlo, ze to v obchodoch vlastne nie je vlna

matja
19. máj 2009

Sissik, kludne si ustrikuj, 100 % ovciu vlnu najdes v e-shopoch, napr. ddjd.cz alebo tam, kde predavaju aj latkovky.
tu su nejake linky:

http://www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html
http://majkatorka.blogspot.com/2009/02/vlniacik...
http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

vladkaz1
19. máj 2009

som stoho blbec zasa ma namotavate 😀 , inak tie vlniaciky a inmpeguju alebo co?tam som citala ze sa nato dava nejaky pripravok...
Tak sadu nie...
Potom standu ten link co si my dala su peknucke a to su tie 3v 1? alebo na to idu vrchne gatky?

vladkaz1
19. máj 2009

sorac aha uz som si precitala ze to su vrchne gatky,
ako reaguju vase polovicky na tieto latkovky moj starasne vcera nadaval....neviem ako ho presvecit 😔

vladkaz1
19. máj 2009

Matja tie ruzove su peknucke 😉

sissik
19. máj 2009

vladka moj mi vravi, ze mi sibe, ked si pridavam robotu. ignorujem ho.
uvidi sam, ked ho nebudem nutit zhanat akciove plienky

standu
19. máj 2009

vladka to su pulky...vlniaciky sa impregnuju po oprati. na to su lanolinove kury. rozrobis do horucej vody troska tej tekutej kury (alebo mal by sa dat kupit v vlekarni cisty lanolin-uz sa chystam), dolejes na izbovu teplotu, gatky sa namocia na cca 2hodky staci, vyzmykas, uscnu a mozes pouzivat. naozaj su najviac priedusne, pri ekzemoch sa odporucaju, aj mojej skor zide nejaka zapareninka vo vlniakoch.

a muza schlad. latkovky su aj pre druhe babo a akj potom ich este predas (setrenie) dalej sa setri zivotne prostredie (nie zeby som bola nejaka maniacka- separujem plastove flase, obcas v zachvate aj papier a sklo 😀 ) povedz mu ze jedno babo zanecha tonu nerozlozitelneho odpadu (nezaberie??? na mojho zabralo ) a este hlavne to, ze jeho princezna nebude mat prdelku nalozenu 24h v chemikalich.

u nas zabrali vsetky argumenty HNED 😀 😀 😀

uz som to tu stokrat davala, ale ukaz mu toto:
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/ceno...

standu
19. máj 2009

a vladka, moj aj keby sa nedal presvedcit..........on sa stara o dieta, ci ty? ty vies najlepsie, co je pre nu dobre. ale ja som si hlavu postavit nemusela, moj je ustretovy vsetkym mojim nakupom 😀 😝 pozri, objednaj...ked uz budu doma, co bude moct urobit, vyhodi ich? 😉

vladkaz1
19. máj 2009

😠 ved to je to.... mas pravdu ja som pouzivala len pampersky , potom som presla na teskace fialove a strasne nam robili zle.... teraz som davala billa a s tych nemame nic tie su fajn .. vyskusala som vsetky mozne ... a vacsina nam robi zle,hlavne najdrahsie.. az na tie billa ,ale teraz sa mi vyhadzala aj z nich.. ☹
ked si zoberiem ze by mi to ostalo aj pre druhe ked sa podari ,zatial nic... tak je to super ,ale moj to zasadne odmieta prebalovat neviem preca zaujal takyto postoj... 😠 stve ma a nemozem ho presvecit ze to je dobre pre Lucku ....uz vcera rypal ako som davala latkovky a samozrejme sa mi do nich 2x vykadila ze no vidis zbitocna robota namacas cistis peries 😝 hlada len zamienku ako ma odradit... ajstak namacam malej pradlo mam rada ked mam vsetko cistucke bez flakou na to si potrpim tak ked namocim o10 olienok viac boze ziadna tragedia..
ked najdem jednu foto hodim vam v akom stave mame ten egzem.. neviem ako sa pridava na stranku link..

vladkaz1
19. máj 2009

flakov pardon 😨

standu
19. máj 2009

link pridas tak, ze skopirujes co chces vlozit Ctrl+c a potm ides tam, kam to chces dat a Ctrl+v

sorry ale posli ho do zadku, ze je to zdrave pre malu dobre a teba to BAVI a hotovo. ja som sa zalubila a moj vidi, ze z toho mam konocka, tak ma necha...nech sa hram... 😀 ja mu jeho zaluby neberiem 😀 napr teraz si kon stary kupil inlajny............. 😅

standu
19. máj 2009

konicka... 😀

vladkaz1
19. máj 2009

ved aj ja som mu povedala ze nech sa nestara ... on je taky frflos... je mi to jedno ved on to prat nebude ,ale bude ma stvat ked nebude chcet prebalit malu... doma prebaluje len on aj kupe a co sa tyka hygieny vsetko robi on ja mam dost starosti inych 🙂
Ale som mu povedala ze ak ju neprebali tak je... sorac ze to tak pisem ale blby...
radime sa o vsetkom ta som mu ukazovala co sa mi paci ake pllienky a zrusil ma je to blbost!!
Chces malej zariadit novu izbu ,tak co spekulujes s plienkami.. 😝 kaslem ho ajstak si ich objednam nech sa postavi aj na hlavu

standu
19. máj 2009

nechapem, preco je taky odmietavy....aj on by mal chciet pre malu len to najlepsie...vyckaj, nech ho to prejde, v klude sa porozpravajte, predostri mu vsetky argumenty...moj zabral za 2 minuty. a sprebalenim nema problem, ked mu nachystas AIO, tak aky problem??? ved sa len capne na zadok a zapne tak, ako jednorazovka.

sissik
19. máj 2009

dakujem za linky na vlniaciky
skusim este pozriet vlnu v jednom obchode a ak nebude, tak objednam tony 😀

vladka moj ani neprebaluje a aj tak frfle. jedine, c je schopny na prebalovani urobit tak rozbalit staru plienku a potom zalepit uska na novej. mozno sa mu nepaci, ze sa bude musiet nieco ucit 😝

standu vies, tu musi napasovat patentky alebo suche zipsy 😀

standu
19. máj 2009

suchace napasujes tak isto ako na hnuske. ok, s patentkami je to troske komplikovanejsie 😝

ach ti chlapi................................. 🙄

vladkaz1
19. máj 2009

ved chce pre malu to najlepsie ,ale neveri tomu sistemu a neveri ze je vsetko take eko .. balalala co by jej pomohlo.
No na dnes s latkovkami koncim zasa sa mi pokadila uz mam okadene aj vrchne gatky 😝 dufam ze do vecera uschnu ,je to moze vcera do latkovky a je este len rano a 2X ... nechapem..
Som prekvapena ze jej vobec nevadi ked cika do latkovky ze ma mokro inak som to skusala na omak a pekne to dzi teplucko tak si myslim ze preto,,
Tu fotku sem radsej nedam, lebo to ma na susurke ,aby sa zas niekto do mna nepustil ,ako nedavno ze ci sa nebojim uchylakov 😝
Neviem ci je odmietavy ale proste mam pocit ze sa voci tomu obrnil a nechce ani vysvetlit ... 😝
Mozno bol len nasraty lebo som ho vytocila ,ze som roztrihala ten uterak s bambusoveho v. 😀
Na skusku dam mame usit s toho plienku... ale je pravda ze za ten uterak som mohla mat 3 drahdie plienky kupene , no proste moj vcerajsi skrat no chcela som saciu vozku 😀 😀 😀

vladkaz1
19. máj 2009

pardon bol s 100 perc. bavlny plus bambus...