Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majkas
24. jún 2009

ahojte,

ja planujem tiez nasucho skladovat, pamatam si este od maleho brasku ked mama skladovala klasicke stvorce na mokro a strasne mi to smrdelo ta voda. uvidime jak to bude pri skladovani na sucho. kuila som si plastovy box na hracky z ikey co ma aj vrchnak tak to bude v tom 🙂

inac s tym schnutim, ja so som zatial raz oprala tak mi nohavickove schli cca tych 18 az 24 hodin, som si normalne stopovala 😉 aj ked ten stred bol suchy skor ale pri gumkach okolo noziciek jak je to tam nazberkane tak to bolo mokre

tamka84
24. jún 2009

čaves baby, no o tom schnutí plienok v tomto počasí mi ani nevravte... 3dni mi schnú plienky, niektoré 2. No hrôza, zese musím prať každý deň 😠

labutka
24. jún 2009

lily, ake su tie hodvabne separacky?

ja som bola minuly tyyzden u nasich, plienky som oprala a dala som schnut von na susiak, ten som postavila na betonovy chodnik, fukal teply vietor a svietilo slnko, a bambusky boli suche behom 4 hodin! a ostatne plienky tak 2 hodky potrebovali. to som este nezazila. 😲 😀 doma mi bambusky schnu kludne aj 12-16 hodin, podla toho ake je pocasie.

sissik
24. jún 2009

v takomto blbom pocasi asi zapnem klimu na odvlhcovaci rezim a budu suche snad skor. nastastie mame 2 jednotky, tak zavrem dvere a v druhej izbe budeme mat normalny vzduch
od vecera vyschli iba klasicke biele stvorce

vladkaz1
24. jún 2009

no ved ja som tak myslela ze ked je teplo ano mam do rana suche .. hambace vesam na okno a tak isto ich mam suche ako kedy.... stvorce ano vyschnu ale ked je uprsano tak aj 2 dni

lilly
24. jún 2009

labutka, no tie hodvabne separacky su podla mna o nicom.. akoze po pocikani su rovnako mokre ako aj plienka, nemam pocit, ze by odvadzali vlhkost od tela ako flis.. no mam ich len 5, radsej mam mikroflisove separacky, tam je fakt sucho a su makke a tenke..

luciabah
24. jún 2009

ahojte

lilly prosim ta porovnaj litlle lamb one a BG kapsovky. lebo pomalinky z nohavickovych vyrastame, takze ked nasetrim peniazky a tato dovoli, budeme doplnat zasobu a BG mame odskusane, ale aj LL vyzeraju zaujimavo.dakujem

nsoci... tak sme na jednej lodi 😉 ale babulky, v dobrom zavidim ten pocit, ked idete na postu a trielite domov rozbalit balik a kochat sa plienockami 😀 uuuuuuuuuuzasnyyyyyyyyyyyyyyy pocit 😀 😀 😀

topzuzana
24. jún 2009

lily, labutka
ja som myslela,ze hodvabne separacky sa pouzivaju len ked chcem liecit zapareny zadocek a nie ako bezna separacka, doma mam jednu a tiez podla mna vobec nerobi sucho. takze ja ju davam len ked mame cervenu ritku.

labutka
24. jún 2009

lily a mikkroflis je co? to co je vovnutri bum geniusu?

labutka
24. jún 2009

topzuzi, to aj ja som myslela, ale cervena ritka je prave z vlhka, ne? nerozumiem, jak tomu pomoze ten hodvab?

topzuzana
24. jún 2009

toto je zo stranky popolini:

Buretový hodváb sa používa na sčervenalé a zapálené miesta, kde pôsobí chladivo a protizápalovo.
Dáva sa na postihnuté miesto (napr. zapareniny) v dobe, keď neočakávate stolicu dieťaťa.

topzuzana
24. jún 2009

ale nemam pocit, ze by to fungovalo

lenka138
24. jún 2009

ja nepoužívam separačky vôbec, iba na noc dám pre dobrý pocit. Z flisu sa mi vyhádzal a normálne čo mám tak nemám pocit, že by odvádzali vlhkosť. Ale teraz má trochu dosť zaparenú riťku a dosť ma to štve, tak natieram a uvidíme

lilly
24. jún 2009

no ja mam tieto separacky, no nie od tejto tety, ale z madeinwater
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4172082 tam pisu, ze ako nahrada flisu.. buretovy hodvab je asi nieco ine, neviem.. 😅

labutka, mikroflis je vlastne flis, no je ovela tensi a makksi, ze mas chut sa k nemu pritulit ako k plysovemu zvieratku 😀 obycajny flis mi pripada po zozmolkaveni ako smirgel, a hlavne niektore posobia tak hnusne umelo, napr. ten flis, co som mala v hambaci..
to co je v bum geniuske nie je flis, to je nejaka umelinka ako aj v IB
ja mam tieto separacky z mikroflisu, tie tvarovane:
http://www.babykind.co.uk/boostersandliners.htm...
lucia, ja nemam ani jednu plienku little lamb plienku, takze to neviem porovnat.. ja mam little beetle one plienky.. sice ty si asi myslela tie.. no BG su AIO a LB je len plienka a na nu treba nohavicky vrchne.. LB je strasne siroka medzi nozkami, takze tie davam len na noc a idu aj dost pod pupok, no cez noc to nevadi.. ked chces dokupovat na den, tak by som kupila asi radsej BG a IB..

topzuzana
24. jún 2009

lilly,
aj ja mam tie od LIttle Beetle a zda sa mi, ze je to to iste. len to inak nazyvaju. ale funkciu plnia tu istu.

sisa.b
24. jún 2009

holky, ja som nase mensie ittky predala a teraz cez den na vyletoch hnuskujeme ☹ teda obden, kym mi uschnu plienky. no uz som z toho nestastna, mala som najskor nove objednat 😝

luciabah
24. jún 2009

lilly...myslela som LB, ale pred tym som vesala plienocky LL, takze preto preklep. 😅 BG poznam, velka spokojnost, ale tie LB vyzeraju na fotkach velmi pekne a myslela som ci nie su tiez AIO, priznam sa, nechcelo sa mi to studovat. dakujem za odpoved 😉

standu
24. jún 2009

cawte tak sme doma 😉 ani necitam co ste tu za tri dni nakecali 😀 😀 😀 no hlasim ze sme stastnymi majitelkami CUSHIE TUSHIES 😀 bohuzial som to samozrejme doplietla a mame cmeliacikovu 😉 tak nic ☹

labutka
24. jún 2009

chcem dať zajtra ráno prať plienky, ale radšej by som ich už dnes nahádzala do práčky. neviete čo urobí sliz s plienkami, keď tam budú celú noc?

standu
24. jún 2009

zeby flaky???? ved ich tam strc, zavri bubon, zajtra dodas sliz a zapnes 😉

sisa.b
24. jún 2009

labutka, ja mam pracku s odlozenym startom a ked ho chcem pouzit, tak bud dam sliz do takeho plastoveho kelimku, co som mala k tekutemu praciemu prostriedku, alebo dam sliz na dno bubna, aby stiekol dole pod bubon a potom nahadzem pradlo 😉

matja
24. jún 2009

labutka, aj ja to občas tak robím, aby manžel hodil už iba poslednú plienku a zapol práčku.

Niekde som dokonca čítala, že na zvýšenie pracieho účinku slizu treba nechať napustenú práčku so slizom.

labutka
24. jún 2009

sisa, ja mam sliz teraz taky, ze sa da krajat. takze urcite mi dole nestecie. bojim sa toho, aby mi neostali plienky flakate...

vladkaz1
24. jún 2009

cafte no nebola so cely den a kde ste? 😀 aj nne nestihaju schnut plienky momentalne mame hnusku ☹ .. ale co uz ...
Ten slis sa da zarobit aj vo vacsom mnozstve a skladovat? alebo sa to musi hned pouzit nechapem tomu .. no na to ja asi nebudem .. a dobre to perie?

labutka
24. jún 2009

vladi, ja ich mam uz tolko, ze mi ich adam nestiha ocuravat, ale stale musim objednavat dalsie. 😀 ale nie, uz len par potrebujem, lebo z tych najmensich uz pomaly vyrasta... a vlniaky erste potrebujem.
sliz je v pohode, ja robim len do 2 litroveho kybla, lebo vacsi nemam, ale baby robia do 10 litroveho... 2 litre mi vydrzia na nejakych 5-7 prani = 2 tyzdne.
co pan Pilka, neozval sa? ja uz chcem nejake nove plenuchy. 😀

vladkaz1
24. jún 2009

😀 😀 labutka no sere na mna 😝 aj ja chcem 😉 ale co si mam ist pre ne osobne? nakopnem metlu a ficim 😀 😀 😀 😅 .. no na ten sliz som ja neni .. to sa mi asi nebude chcet mojko 😔

sisa.b
24. jún 2009

labutka, ten, co som vcera zarobila, mam tiez taky 😅 ja to najcastejsie davam do tej odmerky na pranie - tam to natlacim, nech je akykolvek.

vladka, sliz si zarobis cca 10 litrov a po 2 deci davas do prania ako gel na pranie 😉

zuzz
24. jún 2009

ahojte,
pridala som foto LB na suchace. dnes mali premieru - cely den som v nich len vymienala stvorce na osminky a uplne v pohode. drzali a sedeli lepsie ako pulky. natahovacie sa este susia. mam obavy, ze budu velke, lebo som vzala velkost L, kedze mala ma dost buclate stehna a podla popisanych velkosti na madeinwater by jej M-ko bolo uz LTT. ale na noc snad budu o.k. LB one sa tiez este susi. desne dlho schnu tie plienky tento tyzden.

vladkaz1
24. jún 2009

ZUZZ su nadherne!!! AJ ja uz chcem .. som prekvapena na foto su fakt pekne!!! no som zvedava na moje 😅

labutka
24. jún 2009

ja odmerku nemam..... nevadi, skusim dat, dospodu dam nejake baby lucy biele, tym sa nic nemoze stat... dufam. 😅
vladi, ten sliz nieje tazke urobit, a je to ovela ovela ovela lacnejsie nez prasok na pranie. 🙂