Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
21. aug 2009

maja, my máme tiež tvrdú vodu. ja som teraz vsetky plienky, co som vyprala, este pred povešaním "vyprášila". Každú jednu som niekolkokrát prášila, a tie chĺpky na BL bambus sa pekne postavili. Akurát mi to trvalo namiesto obvyklých 5 minút asi 15... Ale sú mekšie. 🙂
Oli, ja by som bola veeeeeeeelmi rada, keby som mohla objednať zo SR. Lenže keď berieš viac plienok na jeden krát, a viac sa to oplatí (aj vrátane poštovného) brať z UK, tak prečo by som mala objednať zo SR? Keď už len dokupujem 1 - 2 kkúsky, tak jasné že idem do slovenských shopov.
Takže látkarky, zháňajme nové látkarky, nech to aj tu fičííí. 🙂

matja
21. aug 2009

maja, mne tvrdsie plienky neprekazaju, lebo davam aj flisovu vlozku do plienky, takze Patka neskriabe na zadocku.

matja
21. aug 2009

oli, cakate dievcatko, ked predavas chlapcenske plienky? 😉

olinka6226
21. aug 2009

ja vam nevycitam ze nakupujete inde, len vysvetlujem, ze ked nakupujete inde, tak ten tok penazi bohuzial nejde tak ako ma a neda sa vsetko potom naskladnit, lebo to vyzaduje 1. financie, 2. priestory, ktore si zase vyzaduju financie... cize tak. ja sama som objednavala z uk, a rozumiem ze ked to vyjde lepsie tak baby na materskej kalkuluju s kazdym centom....

mati nevieme co to bude, len sa zbavujem vsetkych neunisex veci (oblecko aj plienky) lebo to uz nemam kde skladovat. takze ak niekto budete chciet chlapcenske veci do velkosti 86 tak rada posuniem. postupne to asi vyvesim aj na mmb...

labutka
21. aug 2009

mna to trosku mrzi, ze nakupujem z UK.... radsej by som isla ku oline alebo k tani do shopu nez do brany...

pozitivne ale je, ze CT z UK su uz na ceste k namm.

a tym sa konci moje objednavanie plienok. dufam.

utaninka
21. aug 2009

labutka, podľa mňa keď tomu raz prepadneš, tak sa nezastavíš 😉 ako tak čítam látkarky. Ja už mám doma obrovskú výbavu (zatiaľ hlavne štvorce a z rôznych druhov nohavičiek od BL) a ešte zatiaľ nemám ani koho prebaľovať a UŽ sa pozerám , ktoré ďalšie plienky by som objednala....

oli, presne tak. A, navyše, keď si predstavíme, že v Čechách maminy, ktoré si vyberú zostať doma 3 roky na MD, dostanú každý mesiac 7600 českýých - kde sa na nich hrabe naša almužnička 4200, či koľko to teraz je!! Jasné, že si môžu objednávať tony plienok a bio eko výrobkov. A my tu sedíme pred monitormi a kalkulujeme, ako uhrať najlepšiu cenu, kvalitu, savosť a poštovné. Čo už.

labutka
21. aug 2009

utninka, dobre ti radim, rychlo prec z tejto temy! 😀 lebo stačí že sem niekto dá link na nejakú novú plienku, tak ja mám hneď málo a hneď ju potrebujem! 😀 😀 😀

nahodou mne prisiel prispevok 20 eur zo socialky... to co si mam za to kupit? ked pojdem v sobotu na nakup do potravin, treba mi aspon 30... 😕

snikol
21. aug 2009

tak potom my osvojitelia co mame povedat my nedostaneme nic,len po predosvojitelskom sude aj to rodicovsky prispevok.ten "vraj" budu od januara zvysovat zo 158,67.- na 295,50.-.inac vseto musime na vlastne naklady.no uvidime .

snikol
21. aug 2009

a o latkovkach tolko ze sa neviem dockat kedy ich uz konecne vyskusame. 😉 😉

majkas
21. aug 2009

no veru ja sa pridavam, je to zavislost 🙂 ale odkedy sme s mm spojili ucty tak uz nemozem len tak kupit co sa mi zapaci a uz duplom nie 1 plienku za 20 eur 😀

ale aspon sa pokocham ze co je nove a tak

bambusko
21. aug 2009

musim vam napisat, dnes som videla v labutkinom albume krasne napisany prehlad plienok 🙂 som si hned spomenula ako este v januari netusila ako latkovka vyzera a ako sa s nou naraba 😉 labutka, si dobra. presne vidiet ten vyvoj, ako hladala info /str. 84/, vyskusala, presvedcilo ju to a latkuje a radi dalsim. pre toto mam rada kona 😀

labutka
21. aug 2009

bambusko, fiha, aka pocta pre mna. 🙂
ale je pravda, ze par bab sa mi podarilo prehovorit na latku... 🙂
no a ked si teraz citam moje prispevky z januara, tak zasnem nad sebou, jaka mi to vtedy bola spanielska dedina... teraz je to laska. 😵

dahlia23
21. aug 2009

olinka, máš úplnu pravdu, je to tu ešte v plienkach a ešte k tomu tá almužna ako rodičkovský príspevok...
ale na druhej strane, je to aj o presvedčení. lebo veľa vecí je síce drahších, no v konečnom dôsledku výjdu lacnejšie.
my robíme v našom MC osvetu ako sa len dá. veď na mňa pozerali ako na zjavenie, keď som pred dva a pol rokom prišla s dieťaťom v látkovkách. dneska už v TN látkuje veľa mamín.
majkas: práve pre toto si stále držím svoj vlastný bankový účet 😀

standu
21. aug 2009

nuz ja mam pocit, ze v HE latkujem s "modernymi" latkovkami asi jedina....ale zopar potencionalnych mamin (kedze mam zvacsa slobodne bezdetne kamosky) som uz na latku navnadila 😀
ano, je to zavislost a laska...ale ked uz fakt uznate, ze mate plienok dost na 5 dni 😀 tak vas zavislost opusti 😵

labutka ten zoznam mas fakt pre zacinajuce latkarky obsazny a smerodatny...len mne by sa to vypisovat asi nechcelo 😅

majkas
21. aug 2009

dahlia, sak ucty mame dva, len financie uz mame spolocne 🙂 odkedy som na materskej tak ten moj ucet by bol asi furt prazdny 😀

dudri
21. aug 2009

zverejnila som Facebook o latkovkach,vysvetlila som popis atd....co som kopirovala o latkovkach...Aj moje fotky. len jedna nepocujuca mamicka oslovila, ostatne nikto neoslovili 😔

ludmilabb
21. aug 2009

dudri idem kuknut na facebook 😉

dudri
21. aug 2009

treba pisat moje meno-ziadat o priatelstvo 😉

ludmilabb
21. aug 2009

no pozerala som vo vyhladavani som nic nenasla, ci to mas na osobnom profile?

sissik
21. aug 2009

dudri ako ta najdem na FB? som tiez zvedava

dudri
21. aug 2009

dufam podarilo sa ti...

ludmilabb
21. aug 2009

nejde to zobrazit, ze obsah je nedostupny

ludmilabb
21. aug 2009

zrejme to ide len cez friendlist

blesq
21. aug 2009

ja mam maleho tiez nafoteneho na FB v latkovkach a veruze sa zopar tehu kamaratok aj chytilo a uz som robila poradkynu na 2 latkove vybavy ... sa z toho vytesujem, ako keby som zas sebe kupovala 😀

emmka3
21. aug 2009

jou, to som zas pisala ja pod MM nickom 😅

emmka3
21. aug 2009

Baby a tak ma napadlo, neda sa vytvorit taky fanklub na FB, ze "Moderne latkove plienky" ... nieco take ako maju Itti Bitti a aj takto by sa dala sirit osveta a tak ...

matja
21. aug 2009

vy asi chcete, aby som sa stala závislá aj na fb 😠 😀 Táák moc mu odolávam, síce som tam zaregistrovaná, ale chodím tam raz za pol roka na 5 min. Viem, že by ma to celú pohltilo a toho času nemám na rozdávanie 😀 Ale ešte chvíľu rozprávajte o nejakom fanklube na FB a mám novú závislosť 😅

emmka3
21. aug 2009

matja, no keby bol fanklub tak sa mozno stanem zavisla aj ja 😉

ludmilabb
21. aug 2009

a kolko vas je na FB, lebo ja som a urcite by som sa rada pridala 😉