Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

henushka
24. feb 2010

miruss super, som prave myslela, ci uz si na poste 😀

martina05
24. feb 2010

Miruss už sa teším......... 😵 😵 😵

miruss
24. feb 2010

Henushka balíky, keďže ich je veľmi veľa vezme ráno MM autom.
Ale inak chystám sa na poštu, keď sa Zuzanka zoibudí, Jakubko už je hore. Učí sa strihať nožnicami. 🙂

dugyna
24. feb 2010

miruss super uz sa strasne tesim jupi 😉 jupi 😉 jupi 😉
zase budem objednavat 😀 a potom budem musiet nasho hfkaca presvedcit aby posluchal na slovko Rocky otras sa 😀 😀 😀 a vysipal nejake euraciky 😀
tak za chvilku ti Jakubko bude pomahat balit balicky.
inak mirusska nebude ti za chvilku luto ze nebudes mat koho balit do tych plienociek ked s tym robis?

kocky uz aj ta brana by mohla prijst nie 😀

nevsimajte si ma asi ten nizky tlak a tocenie hlavy mi nerobia dobre 😀

dugyna
24. feb 2010

akurat som objavila nejaku pre mna novu stranku ze www.babako.cz 😉 kuknite

julia30
24. feb 2010

inak aj ja by som uz mala rada doma ten balik od miruss dufam, ze zajtra sa dotrepe a este potrebujem plavky pre malu na pondelok ideme plavaaaaaaaaaaat 🙂 taaaaaaaaaaak sa tesime 🙂 hura hura hura ;) konecne uz budeme cvachtosi 🙂 strasne sa teisme 🙂 musim nejake plafke kuknut ;) plienky na plavanie jednorazove :( uz mame ale co uz ked je to podmienka inak by nas nevzali a nebudem s nimi bojovat aj tak sa uz tesim aj keby uz tie plienocky od miruss prisli sa potesim 🙂

inuli
24. feb 2010

Ahojte🙂 chcem sa spytat taku trochu jednoduchu otazku pre vas co latkujete. Ja dietatko zatial iba cakam a po latkovkach iba pokukujem. Niekto tu pisal, ze plienocky na cvocky sa tak skoro neznicia ako na suchy zips. Ako zapinate cvocky - pritlacenim o babo alebo si prstom cvocik z druhej strany podlozite? Trosku blba otazka, ale odpoved mi velmi pomoze 🙂 Dakujem 🙂

quika
24. feb 2010

inuli, prstom si to aj z druhej strany podrzis, babatko je na to prilis makke aby sa dalo zapinat onho 🙂 ale patentkove plienky nevydrzia dlhsie, len suchace sa skor znicia nez patentky, samotna plienka sa nici rovnako rychlo.

mneme
24. feb 2010

ja len doplnim quiku, ze niektore plienky maju velmi slusne suchace, ktore vydrzia, takze plienky na suchy zips by som automaticky nediskvalifikovala 😉

julia30
24. feb 2010

mne osobne sa napr pacia viacej na suchac ako na patentky lebo su variabilnejsie v zapinani 🙂 ale zasa patentky v noci nesustia ;) ale my uz sme si zvykli :D

katka.carska
24. feb 2010

Maminy co ste pouzivali BL tie mensie xs-s. Do akeho veku ste ich vyuzili ? Kolko kil mali vtedy vase deticky ? Vdaka

izabelkak
24. feb 2010

dugy budeš platiť v EUR, kurz teraz nik nevie, prerátava to až kuriérska služba PPL ...

dugy ale iné mesto ako BA Ti asi spolu nevychádza na 4 tis. že? ak by hej možno by to boli ochotný rozdeliť? za opýtanie by to stálo....

Kati ja myslím že min. do 7 mes. určite ....

ja som sa najprv s patentkami nevedela stotožniť a teraz ich mám akosi radšej...

tak BG organic sa nám s obracaním sušila 1,5 dňa... a dnes sme ju mali v nosítku a pohoda, akurát neviem či sa mi malá nezobudila lebo sa pocikala....

mneme ešte som zabudla tie BI shorties si nalanolinuj hneĎ 2x, po prvom usušení ich mrskni do kúri suché... ja som to neurobila aj keď som bola na to upozornená, nieže by mi prevlhli ale doma prebalujem často, inak by asi prevlhli, vraj sú spolahlivé po 3 lanolínovaní ale prvý krát treba 2 x... predsa je to iná úprava vlny tak to chytá zprvu horšie....

matja
24. feb 2010

Katka, my sme BL xs-s používali do 10,5 mesiaca 🙂 Vtedy mal drobček asi tak 8500 g.

miruss
24. feb 2010

Inuli IP.

Dugyana MM už provokoval, že potrebuje 3 dieťa. 😀 Ale mne momentálne stačí, budem študovať diskusie o plienkach.

lindauciatko
24. feb 2010

baby,
prosim vas poradte mi kde si mam pozriet ake latkove plienky kupit ako celkom prve na skusku ked som uplny laik...
Vy tu pisete v kadejakych skratkach a tak...
Ja by som chcela nejake one size - neveme ci odporucate - za normalnu cenu.
Cez ktorus tranku je najlepsie objednat len tak par kusov?
Vdaka 🙂

mneme
24. feb 2010

iz, dik za tip, budem na to mysliet 🙂

dugyna
24. feb 2010

lindauciatko skus pozriet www.plienka.sk , www.ekoplienka.sk a na zaciatok sa mne pacia babylucy 😉

miruss tak mozno casom bude aj tretie 😉 😉 😉 aby si vyskusala plienocky 😉 😉 😉 co budu novinky 😉

lindauciatko
24. feb 2010

dugyna, vdaka,
a stranke som uz bola, ale ja som z toho cela popletena 🙂 🙂 🙂

julia30
24. feb 2010

lindauciatko baby lucy ked chces uplny zaklad ti staci toto ja to mam teraz doma na skusku a su celkom okis potom sa mozes posunut do vyssich levelov ako su organic a tak ;) ale keby som objednavala teraz objednam rovno organic 🙂

toto su obyc http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

a toto su tie lepsie ale furt super cena a keby om objednavala teraz tak uz asi objednam tieto http://www.ekoplienky.sk/product/baby-lucy-orga...

taze tolko ale vies zalezi co od toho cakas a podla toho vyberas ja sa tiez ese len orientujem v tych skratkach ale ked sem budes chodit podozvedas sa, ktore su dobre ktore nie velmi ktore preco ano a nie pre male babo a velke babo a tak 🙂

lindauciatko
24. feb 2010

Julia,
vdaka
a na u baby lucy organic ake nohavicky? Tie musia byt uz podla velkosti, vsak?
A k tym baby lucy si mozem kupit aj nejake farebne nohavicky inu znacku?
Vdaka za radu...

julia30
24. feb 2010

mozes len neviem ktore na nu sedia ;( ja mam baby lucy a tie sedia aj na ostatne plienky ;)

miruss
24. feb 2010

Lindauciatko IP.

lindauciatko
24. feb 2010

Jaj baby,
diky za rady. Idem to studovat.
Chcem aby to bolo prakticke, nie najdrahsie a farebne vesele... 😵 😵 😵

dugyna
24. feb 2010

lindauciatko neboj do toho prides aj ja som v tom mala hokej a este obcas mam

kocky napr, rozdiel medzi sio a kapsou?

miruss
24. feb 2010

Dugy SIO má vymeniteľné savé jadro. takže nemusíš zakaždým prať celú plienku a kapsové majú kapsu kde dávaš vkladačky na dovypchatie.

dugyna
24. feb 2010

miruss mne tie plienky pridu rovnake..obom sa da vymenit sava cast a nemusis prat celu plienocku...

mneme
24. feb 2010

dugy, osobne by som velmi pocikanu alebo pokakanu kapsu znova nevypchavala 😖

hlasim, ze som riskla a na 4x som oranzovu bamboozle oprala s bielymi vecami - vsetko biele bielym aj zostalo 😎 takze pachatelom sivych vkladaciek do ib sio bola fialova bambuska, musim na nu opatrne 😅

chystam sa prat plienky v slize a mam par otazok:
- vyperie sliz porovnatelne s inymi praskami? viem, ze pradlo z neho nie je snehobiele, lebo neobsahuje opticke rozjasnovace, ale myslim tym ucinnost odstranenia drobnych flakov z plienok, napr. pri jemnom presiaknuti naloze zo separacky. teraz sa s tym velmi nepiplem a vopred neodstranujem zlcovym mydlom, vsetko mi pekne vyperie lovela. treba pri slize lokalne necistoty odstranit vopred?
- ma niektora skusenost s robenim slizu priamo do pracky? nechce sa mi velmi skladovat 10l vedro...
- mate nejake slizove zlepsovaky?

dugyna
24. feb 2010

mneme ja mam sli zarobeny v 5l pevnejsej flasi od destilovanej vody...prala som v tom plienocky ako dosli,
a skusala som v tom prat nase veci - farebne a myslim ze to opralo porovnatelne a ostatnymi praskami..rozdiel som nevidela ziaden...
ja mam taky mozno zlepsovak..dala som do toho jadrove mydlo, zlcove mydlo, lanzu, praciu sodu. ta lanza ma byt na zlapsenie..na to 5lit som dala 1/4 lanzy..ta ma vraj tie opticke rozjasnovace..

mneme
24. feb 2010

dugy, ja mam tento recept:

nastrúhate jadrové mydlo, zalejete horúcou vodou aby sa rozpustilo, pridáte 300g balenie kryštalickej alebo práškovej sódy na pranie a dolejete vodou do 10l. Necháte 1 deň odstáť, dávkujete 300-500ml na jedno pranie

nehodis mi, prosim, sem ten svoj? dik 🙂

izabelkak
25. feb 2010

mneme mydlo si tam možeš dať aké chceš resp. nakombinovať napr. dáš pol jadrového, štvrť žlč.a štvrť kokosového.... resp. možeš robiť polovičnú dávku aby si nemusela skladovať 10 l...

dugy kapsa funguje tak že sú to vrchné gaťe ktoré ale majú vo vnútri prišitú vnútornú časť ktorá je v kontakte so zadočkom, iba v zadnej časti je otvor do ktorého napcháš saciu vrstvu podľa potreby a toho čo máš po ruky, ide o to že sa potom taká kapsa rýchlo suší lebo nemá všité savé jadro, t.j. tá vnutorná časť čo je pri zadočku je ocikaná alebo okakaná tak musíš kapsu oprať, kdežto SIO sú vrchné gaťky do ktorých pripevníš savú vrstvu, kt. po ocikaní či okakaní odopneš.... t.j. sacie jadro je priamo v kontakte s pokožkou... pri kakaní Ti však može kaku stiecť až na vrchné gate a vtedy musí oprať aj gatuše od SIO, prípadne ak Ti bábo prečúra celú saciu vrstvu až na gaťky....