Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lenka138
11. máj 2010

tak som sa prekonla a rozhodla som sa vyskúšať sliz, zatiaľ mám vo vedre len nastrúhané mydlo, zajtra to chcem spraviť, len som sa vás chcela spýtať. Na tej kryštalickej sode čo do toho má ísť je napísané, že dráždi pokožku. nevadí to teda deťom na riťku, ked sa v tom perú plienky? Aké máte skúsenosti a koľko jej dávate?

labutka
11. máj 2010

izabelka jemnucko nadhodila temu BKM. 😵
moj krpec vzdy pri prebalovani (pokial nejsme niekde na navssteve, ale obcas aj na navsteve) dostane moznost ist na serbel a urobit co treba, ked mu treba.

emjee, presne preto ja citam Dieťa. Mama a ja mi pride taky jemny bulvar, a Mamina je trosku viac bulvar. 😀

labutka
11. máj 2010

leni, recept na sliz najdes aj v nasom receptovom fore, hned na prvej strane. 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcovky-2009-varia-a-pecu/ je tam aj pomer, coho kolko.
krystalicka soda drazdi pokozku podla mna vtedy ked si ju supnes priamo na ruku. na prasku na pranie mas napisane to iste. tiez drazdi pokozku.

emjee
11. máj 2010

ale latkove plienky by predsa mohli mat velku reklamu, okrem toho, ze setria prostredie, ... su take kraaaasne 🙂 a uz je aj u nas vela znaciek nielen popoliny a bl, takze priestor by tu podla mna bol, uz len presvedcit nejaku tetus v redakcii, ze by o tom napisala par slov 😀 pripadne zacat bombardovat redakcie ziadostami o takychto clankoch 😀

labutka a dieta je ine? neviem, necitam, preto sa pytam

labutka
11. máj 2010

dieta ma eko rubriku. ved v dietati 1/2009 bola stvorstranka o latkovych plienkach. a odvtedy tam je vzdy nieco. BKM kupacie kybliky latkovky, eko, bio, nosenie, hocico. 😉 🙂
a obcas aj moje prispevky. 😀

labutka
11. máj 2010

posuvam dalej info od oliny z latkovky.sk
v prieehu zajtra - pozajtra by mali do e-shopu pribundut nejake blueberry, fuzzi bunzy a swadlebeesky. tak kukajte. 🙂 emjee, aj nejake gepardie a leopardie vzory som tam zachytila.

tamka84
11. máj 2010

ahoj babenky, votriem sa vám tu nachvílu po dlhom čase....ale chcem sa spýtať, stalo sa vám niektorej že po čase, mne po cca roku používania plienok, že vám prevlhli AIO plienky? mne sa to za posledné 2 týždne stalo asi 2 krát, vždy pri inej plienke. Ale nie klasicky okolo nožičiek, ale normálne plienka bola zvonku mokrá, a aj oblečenie, a to nie že by som malú nechala dlho v jednej plienke, len proste viacej pila alebo čo a precikala sa. Môže byť že sa po čase poruší pull vrstva?

emjee
11. máj 2010

labutka 😀 jojojoj, gepardiky este nemame 😀 kks normalne uvazujem, ze ktore plienky vyradit a rozpredat, aby som mohla nove pokupit 😀

tamka moze byt 😔 ja som kupila aio cez bazar a vsetky mi takto popustali 😝 (okrem ittibittiek) - ktore ti to robia?

labutka
11. máj 2010

tamka, moja SWB kapsa pouzivam uz rok, a nic. dufam ze to tak aj ostane. MUSI. lebo je to fasa kapsa. 🙂 😵

rosienka
11. máj 2010

dikes bihan, lebo nemecke a svajciarske stranky som nenasla prakticky ziadne, vôbec to tu nefrci 😒

mneme
11. máj 2010

rosienka, to je zvlastne. cim myslis, ze to je? ved v nemecku fici prirodna kozmetika, nosenie a podobne kvazi alternativne veci 😕

rosienka
11. máj 2010

mneme- no ved prave! je pravda, ze az tak upenlivo som neresersovala, ale na svajciarskych baby-strankach sa neda nic objednat ☹ ...ale snad nieco existuje, len som to nevygooglila

izabelkak
12. máj 2010

tak ja som si kúpila naposledy dieťa koli článku o domporodoch a skoro som sa z neho pozrvracala, takýmto štýlom by to nepodal snáď ani nový čas, fakt hrúza...

zachytila som tak relatívne krátky článok od látkujúcej mamičky, no pochybujem žeby niekoho namotal, to treba normálny článok napr. od distributéra s fotkami a názornými ukážkami balenia a podobne......... mama mi vravela že na tuším na STV v teleráne bola nejaká češka a prezentovala látkovky, tak už mi asi zase nebude tie jednorázovky podsúvať 😀

mneme
12. máj 2010

ja si teda radsej ako akykolvek casopis precitam knizku. vacsina casakov su strasny pozierac casu. v niektorych cislach sa mozno sporadicky najde cosi zaujimave, ale popritom clovek precita clovek kopec hovadin, ktore su dobre akurat tak na dve veci 😉

tamka84
12. máj 2010

spravila mi to Bum Genius 3.0, a Tots Bots AIO bamboo....hmmm dúfam že to nebudú robiť celé leto, lebo ich chystám použiť aj pre druhé bábo

labutka
12. máj 2010

tamka mne BG neprevlha, a to ju pouzivam uz rok. dufam ze som to prae nezakrikla.
iz, mne sa prave ten clanok o domacich porodoch pacil. bolo to napisane tak, ze co sa naozaj moze stat.
dlhy clanok o latkovkach (4 strany) pisala tana z latkoveplienky.sk do Dieťa 1/2009. uz ho ma aj na svojej webke, mozete si ho tam precitat.

izabelkak
12. máj 2010

labutka nehovorím o tej odbornej časti od doktora ale o tej stiahnutej kdesi z webu a ten štýl no humus, poznám opisy domporodov zo slepičárne a preto sa s tým neviem stotožniť, tie ženy čo rodia doma totiž nerodia samé ale s porodnou asistentkou s ktorou aj majú predporodné sedenia, a ak je minimálna odchylka od štandardu, napr. nedostatok magnézia tak domporod taká PA neprevezme, takže vytiahnuť kdesi na webe taký hnus je pekne nechutné, toto nie je seriozna novinárčina nech sa na mňa nikto nehnevá.... v SR nie je porod doma legislatívou dovolený, takže prečo opisujú dajaký takýto nezákonný domporod, keď sa má písať o domporodoch tak príbeh z krajín kde je to legálne a postupuje sa tak ako má....

sulky
12. máj 2010

iz, to som rada ze sa ti BG paci, daj prosim vediet ako dlho schne.Osobne somju este neskusala, to by som musela nejaku plienku predat.Je BG bambus lepsia ako BL alebo TB bambus?

lenka138
12. máj 2010

tamka neviem ako AIO, lebo tie nemám tak dlho, ale prevlhujú mi už pul-ky, stále sa chystám, že okolo nožičiek šupnem trochu lanolínu, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo 😅

ja som tiež už prestala kupovať časopisy s destkou tématikou. Aj tak je to dookola to isté a v podstate nič podstatné

a v príloho si pozrite môj druhý výtvor, ešte je teplá, teraz dokončená. S touto som sa už trošku viac pohrala, je krajšie spravená a je jednoveľkostná

vladkaz1
12. máj 2010

Leni plienocka je velmi pekna 😉

avila
12. máj 2010

Lenka, plienocka je super. Mas dar od Boha 🙂

No ja poviem baby, ze k latkovaniu ma priviedlo prave Dieta. K mydlovym orechom tiez. Aj k babysatke a vlastne ku vsetkemu, co viem k friendly pristupu ku dietatku. Niekedy ma tiez urcitymi clankami irituju a rubrika numerologia mi fakt lezie na city. Ale napriek tomu si ho cenim 🙂

izabelkak
12. máj 2010

Leni paráda, fakt krásna plienka ....

burina111
12. máj 2010

baby ahojte, môžete mi poradiť? všetky tu látkujete..som mamina čo sa na to chystá a vôbec nemám páru, ktoré plienky sú dobré, či kupiť tie jednoveľkostné, či viac, výrobca, značka, či s vkladačkami, či bez..no proste neviem o tom vôbec nič...ale látkovať chcem od narodenia...budem vďačná za každú radu a vaše skúsenosti 🙂

tamka84
12. máj 2010

Tiež sa chystám druhé bábo látkovať už od narodenia, takže tiež budem rada ked poradíte napr. s viacvrstvovými plienočkami nemám žiadne skúsenosti, ktoré sú dobré. Ja inak asi dokúpim BL plienočky, v poslednej dobe ich mám najradšej 😉

csikike
12. máj 2010

leni, pekna plienocka
tamka, pozeram, ze si tiez z SA...
mne pri malom tiez pretekavali vsetky plienky a to ich mal iba par mesiacov, pri nom som zacala latkovat az ked mal 1,5 roka a iba 4 mesiace, potom sa uplne oducil od plienok, ale ked sme sli von na 2 hodky tak sme domov chodil furt precikany, skusala som vsetky typy aj AIO aj pulky, proste vsetko precikal, niekeddy aj do hodiny...
teraz som tie plienky skusala na malej a vydrzia... ale pre istotu mam aj ten krem na svy puliek
podla mna uz plienky moc nestihaju sat take mnozstvo mocu... teda spon moja osobna skusenost.
Inac ja pri malej latkujem od jej 7t a najradsej mam BL bamboo, samozrejme uz sa tesim na leto ked bude mat iba saty a plienku 😵

matja
12. máj 2010

lenka, krásna plienočka, šikulka si 🙂

burina, každá látkarka má iné skúsenosti. Jedna používa nohavičkové plienočky od narodenia, druhá začína látkovať so štvorcami a na tieto krajšie plienočky prejde až neskôr. Jednej nevadí, keď má dieťatko väčší zadoček v jednoveľkostných plienkach (s tým totiž pri novorodencovi treba počítať), druhá radšej kupuje osobitné veľkosti.
Najlepšie je, keď si to každá odskúša na sebe a vlastnom bábätku. Základ je asi to, že nekupovať z jedného druhu veľa plienočiek naraz, radšej dokúpiť, ak sa skutočne osvedčia.

moje skúsenosti - začala som látkovať so štvorcami, no na noc som dávala od začiatku bambusové plienočky a súčasne som akosi plynule prešla aj do nohavičkových počas dňa. Ku doktorom sme nosili také vyberanejšie a krajšie AIO alebo kapsové plienočky, takisto som mala také v zálohe aj v prípade, keď som neprebaľovala ja, aby to nemali dotyční komplikované. Časom som dokupovala nové plienočky podľa toho, čo sa mi hodilo, hlavne som dokúpila viac AIO a kapsových.

burina111
12. máj 2010

no a ešte čo znamená AIO? tie kapsové to som už vysnorila...

matja
12. máj 2010

AIO je all in one - je to plienka, ktorá má na sebe nepremokavú PUL vrstvu.

burina111
12. máj 2010

hej, už som v obraze...dakujem matja..tak ale zrejme aj je praktickejšie tieto aio alebo kapsové, aj keď stoja viac, či nie? ako jedny gaťky, potom na to ešte tie nepremokavé...

emmka3
12. máj 2010

tamka, cakate duhe bejby? 😵 😵 😵 gratulujeeemmmmm 😵 😵 😵 s BL som aj ja najviac spokojna, za malo penazi vela muziky ... ako vv som mala Popoliny Ska, uz som ich posunula svagrinej - spokojnost, hlavne, ze su nebielene 😉 ... mam aj vacsie, ale akosi nechybaju 😅