Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vanesska
31. aug 2010

caute baby,

chcem sa spytat nasa mala ma 3tyzdne plienkovu vybavu mame nakupenu ale mame problem ze nam je vsetko velke 😖
skusala som stvorec s IV pul zoo S velkost ale okolo noziciek to odstava aj BG flip ale aj to je velke tak neviem...
ked dam aio tak ma na ritke uplny batoh ze jej to ritku vytlaca dohora....
ako ste balili vasich novoskov?? 😕

janefonda
31. aug 2010

@vanesska nam boli dobre za zaciatku BL xs-s a este stale ich nosime

sulky
31. aug 2010

@vanesska , ako si balila ten stvorec? Pre male babatka su najlepsie mini plienky,Napriklad Tots Bots bambusova,cislo 1.Ta je malinkata. Ale stvorec poskladany na novosklad by mal byt ok. Alebo poskladany na obdlznik. Alebo zavazovacku a do toho nejaku savu vkladacku.

vanesska
31. aug 2010

@janefonda BL xs mame aj my ale tie su jej v elike a tiez jej tak nadvyhuju zadocek vyzera v tom jak maly pavuk 😅

@sulky no balila som na novosklad ale to jej je tiez velke a ked na to dam pul gatky tak to odvsadial vytrca a okolo noziciek to ma uplne volne... potom som skusala do flipky dat stvorec na obdlznik ale aj to jej musim strasne silno zapnut a aj tak jej je to okolo nozciek volne... 😒 este som rozmyslala kupit disanu zavazovacku to by malo byt take celkom elasticke to by jej mohlo tie nozicky tak obopnut...
a tie mini plienky musim pozriet to tiez nie je zly napad mne tieto kiko stvorce pridu strasne velke ona je dost stihlucka a ma tenucke nozicky tak asi preto...

izabelkak
31. aug 2010

@vanesska a aký rozmer štvorcov máš? lebo ak 80x80 to musí byť na novoška obrovské.. .ale tak nech poradia skor kočky čo látkovali od novoška...

izabelkak
31. aug 2010

@sulky no tým že sú one size tak by mohli sadnúť aj na vačšie plienky ale nezvačšené, to je ako keď si kúpi niekto LVB crepe na vačšie plienky či na noc, musí kúpiť o číslo vačšie, my máme napr. LVB crepe M-ko a na rovné plienky či štíhle nohavičkové nám v poho sedia......

sulky
31. aug 2010

@izabelkak , ano,presne, sadnu aj na velke plienky, ale nezvacsene. A su aj dost siroke medzi nohami.

sulky
31. aug 2010

@vanesska , poslala som ti do IP rady co pre novoska sedia najlepsie.

sonkab
31. aug 2010

@vanesska pre take male babatko su dobre aj kapsove plienky Happy Hainys mini (tusim sa to tak pise) 🙂
Ja som ich kupila od sulky z klingacika ale uz su nam male - predavam ich.
Ak by si mala zaujem, posli IP

miruss
31. aug 2010

@vanesska: Poslala som Ti IP.

sulky
31. aug 2010

@vanesska , tie plienky co predava sonkab su super, odporucam 😎

lulukn79
31. aug 2010

@sulky mohla by si prosim ta poslat aj mne do IP tie rady, co pre novoska, bo ja mojej malej tiez davam novosklad + poskladany stvorec alebo ten tesco maly uteracik a vrchnaky a mne to tiez pripada strasne objemne, akoby chudatko lezala dole hlavou ☹

dievcata co by ste mi odporucili novoskovi co kaka do kazdej plienky ako vkladku, bo ked sa aj len vycika ma celu plienku mokru a to ma potom v mokre brusko aj chrbatik aj stehienka. nemoze z toho prechladnut alebo tak, lebo ak sa vycika na zaciatku spanku tak v tom lezi aj 3 hodky 😖

vanesska
31. aug 2010

dakujem kocky za rady a tipy... 😉
no ja mam tots bots 1 aj little lamb 1 ale aj tie su nam okolo noziciek velke a fakt ma z toho hrozny balicek na zadocku tak ako pise lulukn... takze asi zatial ostanem len pri stvorcoch s nejakymi zavazovackami pokym nedorastie do nejakych plienociek...
a tie stvorce mam kiko nebielene tusim 70x70... aj tie mi pridu zatial dost velke...
no a co sa tyka swb velurky tu mam tiez ale zasa tu mi je luto davat ked ona kaka do kazdej plienky a vsetko je od toho zababrane ani separacka uplne nepomoze ked to je take redsie vsetko je zafarbene na zlto...😝

cinocka
31. aug 2010

babule, ake vrchne nohavicky pouzivate na anavy?? teda okrem vlniakov anavy??

matja
31. aug 2010

@slizicek - haipa daipa pastelka aj klasik sú dobré variabilné plienky, rýchlo schnú, sú relatívne úzke, ale samotné nie sú moc savé, ak ich chceš na dlhšie, treba určite dovypchať. Ak máš väčšie dieťatko, je možné, že ho budeš mať problém obopnúť, lebo tie kraje sú na väčšie detičky dosť krátke. Ja by som to teraz vyriešila tak, že by som si kúpila jednu plienku a ušila podľa nej nové z bambusového flaušu, ktorý lepšie saje. Strih je jednoduchý, tie kraje aj "chobot" si môžeš predĺžiť a budeš mať ešte lepšiu plienku ako originál 😉

k vlniakom SWB - my ich máme tiež na deň. Noc by u nás nezvládli.

brisilda
31. aug 2010

@cinocka ja davam na anavy nohavicky BG flip 😉
@lulukn79 ja pouzivam separacky flisove ktore udrziavaju zadocek dietata v suchu 😉 inak neboj sa toho ze maly je 3 hodky v pocikanej pliennke lebo ta plienka je stale tepla nakolko ju ohrieva teplota tela babatka 😉 vychladne az ked ju das prec 😉 inak kocky mi poradili aj postrihat flisovu ikea deku ako vkladacky a vazne su uzasne 😉 kakanicka ide rychlo dole nezanechava na sebe flaky a udrziava zadocek v suchu 🙂

limoni
31. aug 2010

tak Vam dakujem dievcence za tie rady k ochrane matraca, mozno mi na zaciatku budu stacit dve obycajne plachty na sebe
@labutka som kukla ten scanquilt a maju v ponuke:
Matracový chránič NELLA - tkanina: 100% bavlna, výplň: 100% polyester – duté vlákno
Matracový chránič PROTECT - jersey pletenina: 50% bavlna 50% polyester, ochranná vrstva: 100% polyuretan
ktory mas ty?
@izabelkak aj my mame matrac ikea - vissa skont, az som musela otvorit stranku ikea lebo tie ich nazvy 😀 a az teraz som sa docitala, kedze este je zbaleny, ze ma potah,ktory mozno prat v pracke, tak super

limoni
31. aug 2010

@brisilda a tu flisovu deku davas priamo na pokozku alebo zabalis, ci vsunies do plienky, do stvorca?

brisilda
31. aug 2010

@limoni ja ju davam na vkladacky od BG organic 😉 a ano su v kontakte s pokozkou no maly sa nevyhadzal ani nemal podrazdenu pokozku cize ja som spokojna

limoni
31. aug 2010

este som sa chcela opytat k odstranovacu skvrn, aky pouzivate?
bola som DM a maju tam denk mit zlcove mydlo tuhe, denk mit zlcove mydlo tekute a denk mit sol na skvrny
tiez som tam nasla Bupi vlocky na pranie, vraj z prirodnych surovin, za nejakych smiesnych 2,50 eciek - oproti ecoveru 😀 , ale neviem ci to aj nieco vyperie, skusali ste niektora ten Bupi?

limoni
31. aug 2010

@brisilda dakujem, kazda rada dobra, urcite to skusim aj ja

petrinka
31. aug 2010

@limoni ahoj, ja som videla tiez v DM to bupi, ale mam pocit, ze tenbalik vydrzi len na par prani, takze sa to velmi neoplati.☹

izabelkak
31. aug 2010

@limoni my máme vissa somnat a pod tým velúrovým poťahom je ešte jeden umelinkový, ako nehovorím že to zadržalo vždy všetko ale vačšinou hej...

podložku mám túto http://www.ekoobchod.sk/index.php?page=shop.pro...

@cinocka na anavy plienky dávam v podstate všetky vrchné gate čo mám keďže sú štíhleho strihu - BBH vlniaky, LVB crepe vlniaky, BI shorties vlniaky, naťahovacie disany, z PUL thirsties duowrap... iné mimo flip ani vlastne nemám, no tie používam len na plienky na rovno ale isto by na ne šli v poho....

izabelkak
31. aug 2010

@limoni no ja myslím že ak by si si nastrúhala iné mydlo na pranie je to to isté, každopádne s praním v mydle opatrne, može pokafrať flees, polyester a vraj aj bambus.... ako myslím znížiť savosť.... čo zistíš v momente kedy sa z tvojho priemerne cikajúceho dieťaťa stane prietokáč🙂))

som to inak včera s tou BBH magic zakríkla, v pol noci moké pyžamo, našťastie len pyžamo, prebalila som, bambus.twofold total nacucaný, dala som BG kapsu s bambus.BL štvorcom a origoš velkú vkladku a ráno durch
😝 ako pri prebalovaní sa mi malá nezobudí ale pri prezliekaní hej potom nemohla ale hoďku zabrať.... musím nakúpiť dvojdielne pyžamo....

ešte som sa chcela opýtať OT v čom vám spia vaščie deti? mne sa malá vkuse odkopáva uvažujem o spacom vaku len neviem či je to u ročného dieťaťa použitelné?

limoni
31. aug 2010

@petrinka pravdu mas, lebo na navode pisali, ze pri pradle v pracke 4 kg - asi tak, vydrzi 6 prani

miruss
31. aug 2010

@izabelkak: Zuzka ešte donedávna spala v spacom vaku. A bolo to super. Lebo tiež sa mi stále odkopávala.

petrinka
31. aug 2010

@izabelkak ja teraz riesim ten isty problem s nocnym pyzamkom. Vaky uz nepouzivame, lebo maly sa v noci prehadzuje a vak mu to znemoznoval, nemohol sa tolko mrvit...dvojdielne pyzamonechcem, lebo ked sa odkope, nebude mat nozicky v teple a on je schopny si gate aj sam vyzliect🙂
Klasicke overali na spinkanie su na cvocky a tie tiez rozopne, takze hladame overal na zips. to sa nam zatial overilo najviac🙂

petrinka
31. aug 2010

@limoni ja mam rada na pranie ecover, krasne vonia. teraz mam aj tekuty frosh a ten je tiez fajn🙂 a mydlo je dobre aj to zlcove, ale aj lacnejsia cerzia -lanza

limoni
31. aug 2010

@izabelkak dakujem za ten link na podlozku, ach dalsich 20 EUR 😒
takze na skvrny radsej sol?
nad vakom na spanie som aj ja rozmyslala a dostal ma grobag - spaci vak 😀 myslim si, ze je pouzitelny aj u tvojej iz, kedze maju v ponuke aj na 6 -18 mesiacov a aj 18 - 36 mesiacov, a krasne vzory 😀