Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tea333
10. jan 2011

@hhenike na odkadanie spinavych plienok mam vedierko s vekom..je jedno ake 😉
na flaky jednoznacne zaprat so zlcove mydlo 😉
mozno sa ti zidu separacky, ktore vlozis do plienky a tie zadrzia to najskaredsie z nakladu, potom ju len splachnes alebo ocikanu operies..ja som si ich nakupila kopu a nepouzivam, su celuozove a nas maly ma ekzem..
ako pomocne oznacim este stvorcove plienky na vkladanie.su univerzalne..najlepsie kikko bambus 😉

zojec
10. jan 2011

@hhenike na skladovanie plienok je dobre aj vedro od farby, ja mam smetny kos z tesca, nie je tesniaci, ale mne tie plienky tam nesmrdia. vo vedre mam teraz mydlovy sliz 😉 vrecko na plienky mam len male, ked niekam ideme. separacky som dlho nepouzivala, teraz dam sem tam viskozovu, a pouzivam sty dry vkladacky, lebo malej vadi mokro. pokakaknu plienku treba hned zaprat, staci aj mydlom na pranie v studenej vode..ale vzdy tam bude poznat fliacik, najlepsi bielic je slnko.. letne, alebo zimne.. staci aj hodku ked na nom plienocky pobudnu. z umelinkovych vacsinou flak zide hned, bavlna a bambus su na tom horsie, ale castejsim pranim sa to odstrani 😉 no a ked kaka do kazdej plienky, najlepsie su vtedy stvorce na novosklad a na to pul nohavicky 😉 tych ti nebude ani luto ked budu furt okadene 😀

etuska
10. jan 2011

kočky-mate niektora Cushie Tushies-ako ste spokojne????? 😕 dakujem

crysmile
10. jan 2011

@etuska ja som mala jednu, tu s vlnkami, ale uz som mala aj lepsiu plienku, ta vkladacka sa dost zbehne.. je dost siroka medzi nozkami.. a je jednovelkostna, ale to zmensovanie je take divne.. ale nepredala som ju, je pekna..

matja
10. jan 2011

ahojte, no ja som tu už straaašne dlho nebola, vítam nové látkarky 🙂

@etuska - ja mám cushie tushies, ale mám podobný názor ako aj crysmile - sú aj lepšie plienky. Ale CT sú naozaj krásne.
Zmenšovanie nám na tej plienke nefungovalo. Keďže sa mi to nedalo dobre zmenšiť, stále plienka pretekala. Ale aj potom, keď už sedela dobre, tak sa stávali občas nehody, keď ju mal drobec dlhšie ako bolo treba. Vkladačky sa veľmi zbehli, ani nenasali veľa, tú maličkú už ani nepoužívam a dávam do plienky inú savejšiu vkladačku.

etuska
10. jan 2011

@crysmile
@matja
dik za info baby-tak pohladam nieco ine 😅

etuska
10. jan 2011

@crysmile
jeeeej-az teraz sim si vsimla-blahozelam k tehu 😉 😵

avila
10. jan 2011

😠 😠 😠 Zase vlho pod drobcom. Mal BBH s prefoldom, na to vlniaky Disany, lanolinovala som ivh pred 3 dnami. Baby, kde je chyba??? Zeby bol tazsi a preto? Skusim ich este raz nalanolinovat.

zojec
11. jan 2011

@avila asi musis dat nieco savejsie.. u nas neprecura len BH (doma sity) a v tom BI prefold a davam este jednu malu bambusovu vkladacku, 3 vrstvy 10x30

malamargaretka
11. jan 2011

...všimla som si diskusiu, tak pridávam rozdelenie látkových plienok z časopisu Dieťa 8/2010:

😕 Štvorcové plienky: klasické plienky, kotré pozná každý. Ak ich chcete používať na plienkovanie, odporúča sa kúpa plienok s väčšou gramážou. Poopratí rýchlo schnú a preto sú vhodné najmä pre npovorodenca, ktorých treba prebalovať častejšie.

😕Viacvrsvtové plienky: plienka v tvare obdlžníka ušitá z niekoľkých vrstiev látky. Oproti štvorcovým plienkam sú menšie a tak sa nimi jednoduchšie manipuluje.

😕Zaväzovacie plienky: špeciálne tvarovaná rovná plienka vhodná pre najmenšie detičky. Upevňujú sa pomocou šnúrok. Viniká mäkkosťou a dobrou prispôsobivosťou.

😕Nohavičkové plienky: plienky so svojím tvarom podobajú na jednorázové plienky, vďaka čomu je ich použitie jednoduché. Šijú sa z rôznych materiálov (bavlna, konope, bambus). Okolo nožičiek a na chrbátiku majú gumičky, ktoré zabraňujú nehodám. Zapínajú sa pomocou suchých zipsov alebo patentiek.

😕Plienky "všetko v jednom": nohavičkové plienky, ktoré majú z vonkajšej strany prišitú vrstvu z nepriepustného polyuretánu. Ich nevyýhodou je, že na vysušenie potrebujú dlhší čas.

😕Kapsové plienky: sú to vlastne vrchné nohavičky ušité z dvoch vrstiev látky (pričom vonkajšia je nepriepustná), ktoré vytvárajú tzv. kapsu. Na jdnom konci plienky je otvor, ktorým sa do nohavičiak vkladajú plienky (niekoľko vrstiev látky v tvare obdlžníka). Vkladacie plienky sa pred praním z kapsy vybarú a plienka tak vyschne oveľa rýchlejšie.

😔 😔 A autorkina výbava pre novorodenca:
Štvorcová plienka - 20ks
zaväzovacie plienky - 8ks
nohavičkové plienky - 10ks
vrchné nohavičky s PUL vrstvou - 3ks a vlnené - 1ks
plienky "vsetko v jednom" a kapsové plienky - 6ks

Snáď som niekomu pomohla. Len asi sebe nie, potrebovala by som aj tak poradit od skúsenej mamicky - kolko ktorých a kde nakúpit🙂ˇ🙂🙂 --- https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vybava-ekoplienky-prosim-radu/

Pekný deň

malamargaretka
11. jan 2011

@malamargaretka ----JEJDA---pardon---moj prispevok bol pre inu diskusiu🙂🙂

zajdo
11. jan 2011

@zojec @avila @miskatn Ahoj, dakujem za rady, hypernovu navstivim 🙂 Majte sa krasne... 🙂

avila
11. jan 2011

@zojec no s BBH sme na noc definitimne skoncili. 4 krat som prebalovala 😠 😠 😠 Horsie ako u novorodenca. A 2 krat som menila cele bodinka. Nebomohlo ani ked som dala namiesto vlniakov PULky. Moze to byt aj tym, ze som BBH kupovala z 2. ruky? Zeby uz dosluzili? Je pravda, ze M. cura ako zavodny kon v noci 😀 No... kazdopadne, netesi ma to.

zojec
11. jan 2011

@avila no moze to byt aj tym... ja na noc nic lepsie ako BI prefold nepoznam... skus len tak pre zaujimavost vlozit prefold do nejakej kapsovky a uvidis 😉 najlepsie do bg s jednou malou vkladackou.. ak to uz nevydrti, tak potom mas fakt riadneho ucuranca 😀

zfidorka
11. jan 2011

@avila n. sa tiez riadne rozcikala... ale ked dam bbh bambus so vsetkymi vkladkami a este BI twofold, tak to 1/2 noci vydrzi...

crysmile
11. jan 2011

@etuska dakujeme.. a veru, su aj ine lepsie plienocky.. krasa nie je najdolezitejsia.. 🙂

@avila sa ti maly riadne rozcikal.. 😕 a hamburger alebo BE vam nevyhovovali? plus nejaka BI vkladacka..

etuska
11. jan 2011

@avila
@crysmile
aj nam hamburger na noc vyhovuje najviac

crysmile
11. jan 2011

@etuska nam najviac na noc vyhovovala BL bambuska s dvomi vkladackami..... niekedy bola cela mokra, ale stacila..

erika12345
11. jan 2011

DIevcata, ak to nie je tajne, na kolko vas asi priblizne dokopy za cele obdobie vysli latkovky? Ked som si to ratala, tak mne vychadza suma priblizne 20 000 este slov. korun. Nie je to vela? Na zaciatok som chcela aspon sestonedelie pouzivat stvorce a viacvrstvove plienky, kt. sa daju prat na 90-tke a zehlit, no a potom uz viacvelkostne plienky. Alebo si myslite, ze by babatku stacilo prat na 60-tke a nezehlit?

zojec
11. jan 2011

@erika12345 prat staci na 60tke a prve tyzdne mozes zehlit, ale nie je to nevyhnutne.. 😉 moja vybava stala doteraz cca 500€ ale da sa latkovat aj za 200 😉

kaktusik007
11. jan 2011

@erika12345 ak si si to ratala podla cien slovenskych eshopov, tak to plus minus sedi.... ja som do toho dala cca 600€, neviem uz presne, niekde to ale mam 🙂 ale tak... je to aj o tom, aku mas vybavu, ake vychytavky a tak 😀
k tym stvorcom - na 90tke som oprala prvy krat (mam socikovske, boli 30 rokov v skrini) a potom som prala na 90tke ked mal hnacky.... inak 60tka, rresp. 40tka v pohode 🙂 zehlila som len prvych sest tyzdnov... ale doporucujem nazehlit a naskladat do zasoby este v tehotenstve, co sa da 😀

erika12345
11. jan 2011

Takze tak celkom dobre ratam, ano? Dokedy asi treba pocitat s tym, ze babo menej a casto cika a skor kaka? Kedy asi ste uz potrebovali take savejsie plienocky?

erika12345
11. jan 2011

A este k tym stvorcom, kolko ich asi treba? Ja ratam okolo 40bavlnenych, 12 bambusovych, staci to? Tym myslim stvorce len na prebalovanie, pod hlavicku, na grckanie a pod. do toho nepocitam.

zojec
11. jan 2011

@erika12345 bohate staci.. tolko bambusovych ti ani nebude treba podla mna.... na zaciatok prve 2 mesiace ti postaci aj cca 40ks bavlnenych

erika12345
11. jan 2011

@zojec Dakujem. 😉

emjee
11. jan 2011

@malamargaretka to chces pre novorodenca alebo vacsie babo poradit? uprednostnujes lacnejsiu ale trosku pracnejsiu variantu (skladanie stvorcov), alebo chces radsej plienky vsetko-v-jednom (drahsia varianta) alebo mix? napis viac, nech vieme co radit
prva rada: kukni si nase fotoblogy, skoro vsetky tu mame clanok o nasich plienkach - urob si z toho predbezny obraz, spis si nejaku zakladnu vybavu, hod ju sem a my ti ju okritizujeme 😀

michaela80
11. jan 2011

ahojte tak dnes mi prisla ta deka z ikey a uz som aj zabudla po 3 mesiacoch na co som ju chcela pri plienkach a nechce sa mi hladat v diskusii 😒

zojec
11. jan 2011

@michaela80 na separacne vkladacky? 😉

michaela80
11. jan 2011

@zojec asi ano...dufam ze mam spravnu lebo je modra 😝 😝 😝 😝

divoska
11. jan 2011

@michaela80 jo, ja sa tam zas pre zmenu neviem dostat, naposledy som bola pred porodom pre krabice