Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sunsun
21. jan 2015

@trulka999 @vavrenka baby, mne zase viac vyhovovali patentky, neviem, ci je to tym, ze okrem puliek som vsetko susila v susicke, ale dost rychlo mi suche zipsy odisli a odliepali sa... a dalsi problem, co som mala, tak maly si to bez problemov vedel rozopnut, takze u mna jednoznacne patentky...

sunsun
29. jan 2015

baby, pouzivali ste niektora nohavickove little lamb? ako maju riesene nozicky? nepreteka okolo nich? ani ked je mensie dieta?

sunsun
29. jan 2015

a este otazka - neviete,ci thirties robia aj nohavickove, pripadne kapsovky ci aio? nasla som, ze ano, ale neviem, ci sa daju kupit na slovensku, zaujimalo by ma, ci mate niektora s nimi skusenost a ci maju rovnako dobre riesene nozicky ako ich pulky?... potrebujem totiz pre druhe dietatko doplnit vybavu, nakolko sme vsetky kapsovky uplne znicili a aio chcem posunut dalej, kedze synovi nevyhovovala stay dry vrsta..., pri druhom to nebudem riskovat, chcem ist do cisto prirodneho materialu..., mam dve podmienky - prirodny material a dobre riesene nozicky, nemate nejake typy, do coho ist (nechcem plienky, ktoru sluzia cele plienkove obdobie a da sa regulovat ich velkost, radsej viacvelkostne)

andromeda_ja
29. jan 2015

@vrn Ak chces pripinatelne, tak Bamboolik AI2 to ma pekne vymyslene. Vrchne do nich sa pripne velka vnutorna plienka a do nej sa pripne vkladacka bud velka alebo mala. Vies si to vyskladat podla potreby, pripadne este dovypchat. Velku vkladacku mozes este priskladat pre chlapca dopredu. My ich pouzivame uz treti rok a nedam na ne dopustit...

andromeda_ja
29. jan 2015

Mamky, urcite suchy zips. Ovela rychlejsie a pohodlnejsie - podla napapkaneho bruska. Ked to periete, tak treba suche zipsy vzdy uzatvorit, potom vydrzia. Mame uz treti rok na suchy zips a stale su ako nove, ani raz som ich nemusela cistit od necistot a ani lepiaca cast nie je vytrhana (Bamboolik).

andromeda_ja
29. jan 2015

@lvka Zadaj si www. ekoplienky.sk a napis pani Sickovej. Posle Ti ako by mala vyzerat zakladna vybava a aj Ti poradi podla Tvojich poziadaviek. Ja mam plienocky na cele plienkove obdobie od Bamboolik. Kupovala som si stantardnu sadu a potom som si este neskor dokupila, nech neperiem uplne kazdy den a mam do zasoby. Pre novorodenca je lepsie pouzivat jednovelkostne novorodenecke vrchne nohavicky a do nich stvorcove plienocky. Ku tomu si este dopln flisove separacne plienky - lepsie sa z nich cisti stolica ako zo samotnej plienky a nemusis kupovat stale nove papierove.

lvka
29. jan 2015

@andromeda_ja dakujem 🙂

vavrenka
30. jan 2015

dievcata, idem opat pre radu - pulky- ktore su ideal na vkladacky? nohavickove plienky nepouzivam vobec, maly je chudy s dlhym driekom, vsetky pulky mu plandaju na zadku a zapinam pod bruskom,npar. capri a weehuggers z enho padaju nech ho akokolvek utiahnem a ma ich pomaly po kolena..
jedine co nam akot ak sadne su bamboolik, ale tie mam 1 ks, date tip? urcite nech us uzsie medzi nozkami a keby mali mensiu zadkovu cast a dlhsi sed 😀

sunsun
31. jan 2015

baby, ani jedna z vas nepouziva nohavickove little lamb? potrebujem vediet nazory..., zvlast ma zaujima, ako maju riesene nozicky, ci vam nepretekali (hlavne pri mensich detoch)

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ggarbo
3. mar 2015

Ahojte..fuu..tu je toho popisane za tie roky, nemam moc cas to studovat, dokonca som omylom zalozila i forum..prosim o radu dievcata! 🙂 TIe co pouzivate latkove plienky, macate ich v roztoku, alebo ich skladujete par dni nasucho v specialnej nadobe? Ja mam Sangenic nadobu,uzatvaratelnu,idu do nej specialne sacky. nepouzivam ziadne spreje antibakterialne..co je asi chyba. Moja mala ma polroka, jej moc trosku smrdiet. Periem dvakrat do tyzdna. Myslite, ze uskladnovanie v specialnom roztoku je lepsie? Co bakterie? Zacala som robit aj mensie sacky, teda vzdy vecer zakrutim sacok s plienockami a odlozim do miestnosti ku pracke. prosim vas o radu, s roztokmi nemam skusenosti a pridu mi akesi nehygienicke..mozno ale zmenim nazor 🙂 dakujem!

michaela1711
5. mar 2015

Ahojte keby som chcela používať látkové plienky AIO koľko kusov by som si mala zadovážiť? Nepretečú? ďakujem za radu.

oskvarka
5. mar 2015

Caute baby ... idem sa vam pochvalit ... latkujeme od narodenia este nas to neopustilo... ale uz sa pytame kakat na serbliik :D... jupiii ... som sa chcela pochválit 🙂

behulka
5. mar 2015

@ggarbo ja ich mám "nasucho" v plastovej nádobe, okakané predtým prepláchnem vo vode. Periem raz za 2 - max. 3 dni na 60°C a všetko ok 🙂

behulka
5. mar 2015

@michaela1711 Ahoj,
pre priemerné novorodeniatko budú jednoveľkostné plienky spočiatku veľké - to by si asi musela kúpiť menšiu veľkosť, aby sedeli hneď od narodenia. Aio plienok by bolo treba cca 18-20 + - ak by si prala raz za 2 dni.
Ak budeš vyberať, je fajn nekúpiť hneď celú výbavu jednej značky - nemusí Vám sedieť strihovo, či materiálom. Radšej na skúšku pár značiek a neskôr dokúpiš.
U Vás máte aj kamenný obchod s látkovkami - určite sa oplatí ísť tam pozrieť 🙂
Pre novorodeniatko sú dobrým riešením klasické štvorcové plienky, prípadne bambusové vkladačky a vrchné nohavičky na to.

michaela1711
5. mar 2015

@behulka Ďakujem velmi pekne za radu 🙂 vyskúšam teda tie klasické štvorcové a chcem sa spýtať tie štvorcové stačí dávať jednu alebo dve aby to nepretieklo trebars v noci. A treba si kúpiť klasické poštolky alebo také nohavičkové zapínacie plienky a na vrch tie vrchné nohavičky?

ggarbo
6. mar 2015

@michaela1711 Ahoj! rozhodne nie postolky..staci jedna plienka, poskladana na obdlznik, na to separacny papier (tiez najdes na tejto stranke - http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/popolin... separacky dokym nezacnes prikrmovat, dovtedy kakaju prazenickovo🙂 potom su ine, napr.z kukuricneho skrobu) a sup do vrchnych nohaviciek. Vyskusala som viacero typov, kontretne tri a tieto sa mne osvedčili najviac http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/bumgeni... . Daju sa hocako prepinat, takze posluzia na dlhsie obdobie (urcite patentky, nie lepiace, tie sa mi znicili dost rychlo) Snaaad som pomohla🙂

behulka
6. mar 2015

@michaela1711 štvorcovú plienku jednu, ak by bábo veľa cikalo a na noc, sa dá pridať tzv. bambusová vkladačka (menšia obdĺžniková plienka - bambus výborne saje).
Navrch vrchné nohavičky (poštolky nie) postačia 3 ks. Najjednoduchšie na údržbu sú tzv. PULky (nepremokavé, priedušné).
Nohavičkové plienky som začala používať až neskôr ( cca po pol roku), ale potrebné nie sú.

michaela1711
7. mar 2015

@ggarbo
@behulka a dobré sú aj tieto? http://www.ekoplienky.sk/p/1064/bambi-roxy-novo... chcela by som si kúpiť sú aj lacné a vyzerajú byť v pohode.

behulka
7. mar 2015

@michaela1711 podľa mňa budú dobré a naviac slovenské 🙂 ale osobne vyskúšané nemám, ja som našim šila doma.

ggarbo
7. mar 2015

@michaela1711 Jeej pekne su!!!..neviem, nemam odskusane presne tieto, mam jedny tieto http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/imse-vi... (zdaju sa mi podobne s tymi co si nasla ty..hmm?) a bola som spokojna! (skoda, ze len tri mesiace, kym mi mala z toho nevyrastla..Sme sa s muzom zhodli, ze jednovelkostne su istota..mame ich 4kusy, plus dva mame vkladackove http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum... ...jediny problem je, ze ked ich ma na sebe tak nechce cikat! ja to nechapem..drzi, az kym ju nerozopnem!to ju ani nad nocnikom nestiham podrzat..pritom ich nezapisam ani tesne, neviem preco sa jej nepacia..tak ju nimi netrapim radsej..

michaela1711
8. mar 2015

@behulka to je dobré si šikovná keď vieš ušiť vlastné 🙂

michaela1711
8. mar 2015

@ggarbo potom napíšem skúsenosť či budú dobré ale myslím že sú dobré 🙂 Mňa babina od toho odhovára že to je veľa roboty to látkovanie ale ja to chcem vyskúšať. Myslím že je to zdravšie pre dieťa aj v knižke pre tehotné mamičky čo som dostala ešte za minulé tehotenstvo tam odporúčajú látkové plienky.

susul
8. mar 2015

Dievcata byvaju este dni latkovych plienok? A ak ano, budu alebo uz boli? Dakujem☺

ekoplienky
8. mar 2015

@susul Týždeň látkových plienok ešte býva. Tento rok bude 20.4. - 26.4. V rámci tohto týždňa pripravujeme zaujímavé akcie a novinky v ponuke.

ekoplienky
8. mar 2015

Novinka v našej ponuke Little Lamb OSFA bamboo 2015. Nie je nádherná? Teraz so zľavou 10%.

ekoplienky
8. mar 2015

@michaela1711 Bambi Roxy novorodenecké sú podľa mňa super pomer ceny a kvality. Je to slovenský výrobok a patria medzi naše najpredávanejšie nohavičky aj v kamennej predajni.

ggarbo
8. mar 2015

@michaela1711 za seba mozem prehlasit, ze si nemyslim, ze je s tym vela roboty..najma po tom 3tom mesiaci, kedy uz nemusis zehlit..pracka operie predsa, ty len vyvesias a poskladas..o ostatne sa postara vzdusik a slniecko, tie z nich spravia biele krasky🙂 myslim si, ze je s tym menej roboty, ako ist kazde dva tyzdne do obchodu, hladat plienky v akcii, potom to trepat domov..neviem, mozno sa mylim, lebo som to nikdy nezazila,kedze mala od prvej minutky mala na sebe latkovu plienocku..tak ti prajem nech ta entuziasmus neopusta!! 🙂

michaela1711
9. mar 2015

@ggarbo Ďakujem 🙂

susul
9. mar 2015

@ekoplienky dakujem 🙂