Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
22. aug 2011

@estterka 😀
ze maniacky 😎 jasne ze sme... ja mam tolko plienok, ze aj dalsie dieta by som odplienkovala 😀 ale ja uz faaaaaaaaakt viac plienok kupovat nebudem...
a aj ked minies napr. 700 eur, tak vyjde cca rovnako ako jednorazovky (a ak vacsinu plienok pouzijes aj pre 2. dieta alebo potom predas, uspora je este vacsia)... teda ak by si nedavala ze 3 jednorazovky denne 😅 😝

estterka
22. aug 2011

@zfidorka no tak to mas pradu,ze ked sa prerata,je to tak isto. ja som do toho nesla s tym,ze usetrime,kedze som zacinala neskor,ale preto,ze so bola presvedcena,ze je to lepsie pre malu aj pre svet v buducnosti. a teda,hovorim si,ze pre druhe budeme mat,ale to uz teraz viem,ze aj pre druhe nakupim nove plienky,take tie mensie napriklad,co sme teraz nemali 😀 a ked bude chlapec,vsak musi mat aj chlapcenske 😀 ked si pozries moj zoznam,nemam az tolko plienok podla mna 😝 ja teraz tie navleky chcem kupit,no k tomu treba pulky nove,lebo mam len suchacove a to si odopne sama hned a ked uz budem objednavat tak aj ine veci sa mi tam pozdavaju,mozno aj vlniaciky nejake 😀 inak mam znamu a ona minie tri jednorazovky denne.kupuje tie najsavejsie,aby nemusela casto menit. proste balik plienok,co ja som mala na tyzden a pol ma ona na mesiac 😕

estterka
22. aug 2011

@katka888 no tie weehugersky maju uzku tu guicku okolo noziciek. a ine,co maju aspon jednu zaklapku,aj take su,nie? a nehybe sa v tom vkladacka? ja mam flipky vkladacky na den.

katka888
22. aug 2011

@estterka
thirsties maju na jednej strane nieco co sa podoba zaklapke, ale napriklad nasej 1 apol rocnej s av tom plienka hybe
ako myslis uzku gumicku okolo noziek u weehuggers? u nas su to druhe pouzivane po flipkach

zojec
22. aug 2011

@estterka 😀 😀 ani nechci vediet co som investovala ja 😉 tiez okolo 700€ ale pred cca pol rokom som prestala doplnat tabulku. radsej :D ale su tam aj latky na sitie plienok. a co by si chcela vyskusat? AIO ci pulky? so zaklapkami pokial viem su len tie flipky a weehugers. zda sa mi , ze bummis alebo thirsties maju jednu zaklapku.
podla mna lepsie ako BG kapsovku nenajdes 😉 ale skus este IB plienocky.. mozno sa ti zapacia 😉

estterka
22. aug 2011

@katka888 viem,ze ked sme boli v kamennom obchode,tak weehuggers jej boli strasne male na stehienkach. nasa je ta,co nezapla ziadnu kapsovku ako 10 mesacna,len BG. ale tak ako ste vraveli,podrastla a schudla dokonca pol kila a vidim na plienkach co mame,ze musim tesnejsie zapinat a asi aj zmensit. vies,je rozdiel mat jeden a pol rocnu 12 kilovu a desat mesacnu s takou vahou 😝
@zojec chcela by som skusit navleky,lebo ja som mala Design socks(tie obycajne zadara k manduce) a strasne ju dotlacili,mala ich na noc raz a niekolko tyzdnov mala odtlacok,chuda. a teraz som pozerala,ze @zfidorka ma porovnanie navlekov a mozno ine by jej boli ine. a k tomu mi treba nove pulky,lebo mam len suchacove a tie nema problem odopnut. a AIO ako druh plienky ma nelaka,ale ked niektore su take kraasne.vlniaciky tiez nie su lacna investicia,to som si este nie celkom ista,ale skusila by som. teda mam dost plienok s ktorymi so spokojna,ale mam strasnu chut dokupit nieco pekne 😀

michaela80
22. aug 2011

@zojec aj ja teraz rozpredavam bg kapsovky... prestali nam vyhovovat.... uz po 3-4 hodinach v noci mala mokro pri ritke i ked nepretiekli.... teraz na noc pouzivame bleuberry minky... 🙂 🙂 🙂

estterka
22. aug 2011

@michaela80 a preco nedavas bambusove na noc? ja mam kapsy len na den na von 😉

michaela80
22. aug 2011

@estterka lebo mne sedia iba kapsove, vlniaky bleee a pulky tak isto velmi nepouzivame max wehuggersky.... ale ide objednavat asi tie nocne z weenotions.... citala som super referencie...
http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=ind...
http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=ind...

a v bambusovych je tiez mokro a mala sa mi na to budi...

estterka
22. aug 2011

@michaela80 ja som to len tak myslela,ze ja davam na noc bambusovu plienku vypchatu prefldom. a rano je aj prefold aj bambsova plienka cela nasiaknuta,teda keby len vypcham kapsovku a nie je tam ta cela sava plienka,to by samozrejme,ze pretekalo po niekolkych hodinach.ale viem,ze aj kapsovky davaju niektore maminy na noc,no u nas by to nezvladla taka plienka.davam stay dra separacku este do toho.

zojec
22. aug 2011

@estterka AIO plienky su vsetky plienky, na ktore nepotrebujes vrchne nohavicky, cize aj kapsovky s PUL su AIO 😉 juuuj DS navleky na jej stehienka.. to asi nebola dobra volba 😉 mne sa osvedcili toodle bugz a MaM navleky. ale aj bambusove DS su fajn, aj ked neviem ci tvoju nebudu tlacit tiez.
@michaela80 hm.. ja pouzivam BG intenzivne uz rok a mokro v nich nema, ale je pravda ze dlhsie ako 3 hodky ju na ritke nemala.. v com si ich prala?

michaela80
22. aug 2011

@estterka ja davam prefold do kapsovky a este aj bambusovu homemade vkladacku ale problem je to ze v bueberry minky ten flis nie je taky vlhky ako sudecloth v BG plienke.... ona mi nepretecie ale v plienke pri dupke je mokro...

michaela80
22. aug 2011

@zojec periem bud v gulach, prechoch a sem tam v drefte... ako cez den ked davam limitky tak v pohode ale to prebalujem max ju necham 2 2,5 hodinky v plienke, tak je to o.k. ale v noci to nezvladaju...

zojec
22. aug 2011

@michaela80 ja inak tiez rozmyslam co na noc, uz par mesiacov sme v alanach v noci 😒 mala vobec nemoze mat mokro, potom ma celu ritku cervenu aj niekolko dni 😖 ziadne vyrazky ani zapareniny, proste len cerveny flak tam, kde sa jej dotykalo mokro. co ma mrzi, lebo naj kombinacia bola nohavickova plienka s BI shortieskami. dve noci teraz mala kapsovku, ale PUL jej zjavne tiez nerobi najlepsie na celu noc ☹ a cez den pokial sme doma je vacsinou bez plienky..

michaela80
22. aug 2011

@zojec ja vyskusam wenotins ake budu a ked nie tak budeme mat blueberry v noci...skoda ich na noc ale co uz...

zojec
22. aug 2011

@michaela80 no skus.. ten cuddlesoft sa mi paci 😀 😀 blueberry su pre mna strasne predrazene plienky , taku nemam a ani sa na nu nechystam.. teda uz sa nechystam na zaidnu 😀 😀

michaela80
22. aug 2011

@zojec tak to hej su..mam ich tri od wildhorsers z uk cize cenovo lepsie vysli... wenotions tiez nie su lacne ale ten material vo vnutri je velmi dobry a cez den sme v podobnych ako je tots easy fit ...bambusove jadro maju a su tiez minky a velmi dobre su som spokojna... 🙂 🙂 a doma tiez bez plienky...

estterka
22. aug 2011

@zojec heh,no jasne,ze su aj kapsovky aio,myslela som konkretne tie,kde sa neoddeluje ziadna cast pri prani a suseni. nepredlzuje to priliz susenie? este postudujem tie navleky a potom dam vediet,co sa mi pozdava a poviete mi,co si o tom myslite 😀
@michaela80 no tak to ti neporadim vobec 😒 nasej ocividne vobec mokro nevadi.

tinika
22. aug 2011

a tie navleky pouzivate namiesto pančuch?

pusinqa
22. aug 2011

@zojec @michaela80 keď ich máte doma bez plienky to robíte tú BKM?

estterka
22. aug 2011

@tinika to je pohodlne pri prebalovani napriklad,lebo nemusis nic vyzliekat.a u nas je napr velmi teplo teraz a lepsie by jej boli lel navleky,lebo zas hole nohy nenecham,pretoze stvornozkuje po kachlickach.

zojec
22. aug 2011

@estterka no ja mam jednu BG AIO, odparala som tu vrchnu cast a neschne dlho . ale malo saje, je o nicom, davam na nu este jednu home made bmb vkladacku so suedeclothom. mna tiez take prisivane neuchvatili 😉
@pusinqa ano robili sme BKM, ale posledne 2 mesiace na mna dost kaslala, radsej sa venovala svojim cinnostiam, tak nehlasila. teraz sa uz zas snazi, no nie vzdy jej vyjde.. skor ju intuitivne davam na nocnik 😉

tinika
22. aug 2011

hi kočky tyzden latkujeme a mlady sedaval na nočniku aj polhodku kym sa vycikal ak vobec, pred chvilou vzal nočnik, sadol a hned bolo hotovo .))) tak nad uz sme na dobrej ceste

michaela80
22. aug 2011

@pusinqa nerobim BKM lebo mala mi nehlasi ale casto ju davam nad WC a poviem pisi pisi a vycika sa a rano takto stale kakame..nocnik velmi neoblubujeme ale.... 🙂 🙂 🙂 🙂

zfidorka
22. aug 2011

@estterka moja si tiez zacala rozopinat suchace, ale ked je navrch zapnem bodynko, tak ju to tak nelaka 🙂
vlniaky odporucam 😉

@pusinqa mojej sice plienky davam, ale tiez ju davam casto na nocnik (niektore dni hlasi aj sama, inokedy to ma na haku), ak nestihal ciknut do plienky, tak sa tam vacsinou vycika, kaka len do nocnika...

katka888
22. aug 2011

@estterka
vynikajuca AIO je easyfit od tots bots , rychlo schne a je dostatocne sava. mala som aj bambinex aio a ta schla ovela dlhsie.

tamoulik
23. aug 2011

Tiez mam velmi rada tie Easyfit Tots Bots

kebulina
23. aug 2011

Ahoj žienky veľmi sa mi pozdávajú moderné látkovky, len čím o tom viac čítam, tým som z tých vzájomných kombinácii sprostejšia 🙂 . Zajtra ideme so sestrou, ktorá je v 37.tt nejaké okukávať a možno aj kúpiť, tak by som sa chcela spýtať na pár vecí:
1. Môžem použiť klasickú tetraplienku s plienkovými nohavičkami, ktoré sú určené k moderným látkovkám?
2. Môžem použiť klasické poštolky s modernou štvorcovou látkovou plienkou, napr. bambusovou?
3. Môžem použiť do poštoliek len 1 alebo 2 vkladačky?

Ďakujem Vám za odborné odpovede 🙂.

zfidorka
23. aug 2011

@kebulina odporucam ist sa pozriet do specialnych obchodov s plienkami (su len v Ba), v klasickych obchodoch s detskymi vecami toho vela nemaju..
1. klasicke plienky pouzit mozes, ale bud stare socikovske po nas, alebo nove vysokogramazne...
2. a 3. postolky nie, tie su pogumovane a nepriedusne, nemaju gumicky okolo noziek... miesto nich latkove vrchne nohavicky, bud s PUL zaterom, alebo flisove, alebo vlnene...
3. ked das do vrchnych nohaviciek len vkladacku, tak z nich moze riedka kaka novorodenca pretiect, preto sa stvorcove plienky skladaju na novosklad, nohavickovy sklad, alebo sa pouziju zavazovacie alebo nohavickove plienky
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

ked budes mat dalsie otazky, kludne napis 😉

tinika
23. aug 2011

@zfidorka skoda ze len v ba su take obchody ale nastastie mi tu dal niekto link bo som si na tej stranke nevsimla a su z po tak som par kuskov aj ja videla osobne .)