Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
3. sep 2010

@zfidorka mas nove disany? Mka? lebo aj ja sa na ne chystam 😀 mala strasne vyrastla.. uz ani zdaleka jej nie su Ska pod pazuchy... a ja ze ako dlho ich ponosime.. mam rada, ked ich ma pekne hore na chrbatiku.. aspon viem, ze ho ma v teplucku 😉

zfidorka
3. sep 2010

@zojec hej, mam 74/80, zatial som ich nalanolinovala a odlozila, pouzivam mensie, ale aj tieto vacsie by jej podla mna uz boli... pisu ze od 6. mes., tipujem ze od 4-5. mes. jej ich dam...

brisilda
3. sep 2010

@zfidorka mne disany este neprisli sulky mi ich posle az pondelok lebo teraz su niekde odcestovany 😉

brisilda
3. sep 2010

@zojec mne prisli popoliny M-ko a su strasne velke teda vyzeraju tak 😀 uvidime ake budu ked ich oblecieme

katka888
3. sep 2010

ahojte baby,
niekto to tu uz pisal, ale neviem na ktorej strane, prave mi dosli vlniaky, disany a anavy, ako ich mam natoto, nalanolinovat ci co ? 😝
dakujem 🙂

zfidorka
3. sep 2010

@katka888 ak mas lanolin z lekarne, tak takto: http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...
ak mas kupenu kuru, tak podla postupu k nej 🙂

@brisilda ak ti dojdu tie disany, tak mi ich prosim porovnaj, dik 🙂

brisilda
3. sep 2010

@zfidorka no jasne porovnam podla mna su strihovo rovnake lebo sa mi zda ze aj sulky pisala ze su rovnake iba s tym rozdielom ze popoliny su v prirodnej farbe a disany kupis aj v inych farbach ja som si objednala zelene lebo aj postielku mame zelenu 😀 tak az v noci ladime 😉

zfidorka
3. sep 2010

@brisilda na tie farebne disany sa kocky na ceskom MK stazovali, ale uz si presne nepamatam co bol problem...

jonki
3. sep 2010

ahojte baby...riesili ste tu pranie plienok...ale ja mam v tom hokej...normalne periem veci v slize a davam ocot miesto avivaze...ale spominali ste, ze nie na vsetky plienky sa to da pouzit...
moja vybava uz je objednana...AIO-(BG3.0, Happy Heinys, Tots easy fit bamboo) nohavickove (tots bamboozle stretch jednovelkostna, bambusova anavy, baby beehinds-bambusova) a organic bum genius flip...v com by ste to prali?

greeri
3. sep 2010

@miruss chcela by som sa opýtať kedy budú nové flipky? 😀 a tiež pozerám, že imse wool ani wool wrap nemáte skladom, koľko by som na ne musela čakať ak by som ich objednala? 😲 ďakujeeem

brisilda
3. sep 2010

@jonki fuuuha na tvojom mieste ocot na bambusky nepouzivam a sliz sa robi s mydla na pranie vsak? ta aj ten vraj poskodzuje bambus a flis 😒 ja uz periem iba cisto v prasku 😀 ked je kakanicka a neda sa rychlo oprat tak necham namacane vo vodes praskom a potom to ide jedna radost dole 😀 lebo pod cistou vodou mi to ide dole iv´ba s flisu

jonki
3. sep 2010

@brisilda ano sliz je z mydla a sody...takze to v podstate znamena..ze si prejdem zlozenie jednotlivych plienok a to co je bambus a fleece budem prat inak ako ostatne veci...

a co zapieranie zlcovym mydlom??? ani to sa nema???

brisilda
3. sep 2010

@jonki ja neviem ale o tom mydle to tu bolo pisane proste poskodzuje to bambus rovnako ako ocot a zistis to tak ze sa s tvojho dietata stane velky cikac 😀 mydlo taktie nieco robi aj s flisom cize vkladacky BG sty dry by sa v tom tiez nemali prat sakra ☹ ja som ich tak prala pravidelne 😀 no odteraz iba prasok na plienky

petrinka
3. sep 2010

@jonki ahoj, podla mna je asi najlepsie si zistit pokyny na pranie od vyrobcov. co odporucaju a co nie. to budes mat najistejsie. zase prat kazdu plienku zvlast by bola strasna robota!🙂

avila
3. sep 2010

Baby, tak nemam davat ocot do prania, ked tam mam bambusky?

labutka
3. sep 2010

prave som zistila, ze imse vimse plavky fakt neprepustia ciku. Krpec sa vycural, kym sme prisli z hotelovej izby do bazena, a vyliala som mu to z plaviek az pri sprchovani. 🙂

brisilda
3. sep 2010

@labutka ahoj to je super ze to nepretieklo ale ved to asi mal byt ucel nie? 😀 inak to su tvoje vlnaciky? http://www.flickr.com/photos/altermater/3859370... je to super usite zo svetra ani pliest netreba 😀

julia30
3. sep 2010

@izabelkak ruzove tusim :D tu dvojku nie tie najmensie ale tie vacsie 🙂 no nic idem 🙂

brisilda
3. sep 2010

kocky nasli ste uz tu reportaz o babysatkach v reflexe? ja ju tam stale nemozem najst 😠 kadejake blbosti o plast. operaciach tam daju a toto nie ☹

elixia
3. sep 2010

@brisilda nie je to tam, tiez som si myslela ze neskor doplnia ale ani po vyze tyzdni to tam nie je...skoda, aj ja som bola zvedava.

labutka
3. sep 2010

skusim zajtra zistit co je s tou nosiacou reportazou...

taanak
3. sep 2010

ahojte, teda docitat vas po dovolenke je fakt fuska 😉

@labutka tu reportaz som aj ja hladala, tak potom daj vediet, ked bude zverejnena

inak na dovolenke sme plienkovali prve dni s ekovkladackami Flip a gro baby - celkova spokojnost, ale do flipky sa nastastie nevykakal 😉 a potom sme presli na latkovky

taanak
3. sep 2010

Ked ste spominali tie jaslicky - malu som davala do jasliciek v necelych dvoch rokoch, plienku nosila uz iba pre istotu a na spanok. Mala bonbonierka zabezpecila, ze jej davali latkovky 😉

brisilda
4. sep 2010

kocky takto sa mi podarili nalanolinovat vlnaciky kuk foto 😀 dufam ze vazne nepretecu no stale su trosku vlhke akosi nechcu vyschnut lebo v byte mame zimu ☹ inak oni vobec nesu lepkave 😕 tak dufam ze po odskusani budem s nimi spokojna

emjee
4. sep 2010

@brisilda to je kvapka vody? to by malo byt potom fajn, odskusaj a uvidis 😉

brisilda
4. sep 2010

@emjee ano je to voda skusala som ci to vazne bude fungovat 😀

cinocka
4. sep 2010

@brisilda - a aky mas prasok? klasika batole, alebo lovelu?? alebo speci na latkovky?? 😉 inak ja tiez dostanem kaku len zlcakom z plienok 😒 idem teda skusat namacat ked hovoris (resp. pises 😀 ) ze to aj tak ide 🙂

brisilda
4. sep 2010

@cinocka no ja mam prasok original na plienky Mio care levandula 😉 a na dezinfekciu nappy fresh 🙂 ale mam aj detsku lovelu a persil 🙂 ono to treba nechat aspon hodinku namacane to tu uz pisala jedna kocka 😀 ze to funguje mna len vystrasilo ked napisala ze sa plienky v mydle nicia ☹ inak pracka na 60 C to vyperie jedna radost do biela 😀

labutka
4. sep 2010

prave som volala s reporterkou kvoli tej nosiacej reportazi, a hovori ze to ide zase pourgovat, nech sa to tam v pondelok objavi.

michaela80
4. sep 2010

@brisilda kde objednavate mio fresh a nappy fresh....