Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
4. nov 2010

@mamusia a ako si skladala, na polku a ešte raz myslíš na tretiny - tri časti alebo na štyri časti, ak to bolo veľmi úzke musela si skladať po dĺžke po tej užšej časti, ako máš prešitý ten prostredný šev od výrobcu, neviem no možno som Ťa zle pochopila, no neviem ja ak skladám po šírke tak je to dosť široké, akurát kratšie do sedu-na dlžku, t.j. samotné sa to do vrchných gatí nehodí, skôr na dovypchatie alebo do kapsových plienok, resp. na štvorec, do kapsovky napr. urobím to že to mierne rozstiahnem podľa toho ako mám kapsovku širokú... aby som mala vkladačku po okraj kapsy....

aj @emjee takto skladá twofold, a ešte myslím niekto písal, ja tak skladám aj prefold, mne je to na dĺžku pridlhé trčalo by to z plenky, resp. zbytočne vytváralo v páse objem....

nový twofold je udávaný v rozmere 38x23,5 cm, t.j. ak poskladáš po šírke 38 delené 3 je to 12 cm niečo, ak poskladáš po dĺžke len na dve časti - ako si to robila predtým, tak je to 11 cm niečo, takže fakt to nemôže byť úzke, práveže to je o chlp širšie ako keď skladáš na dve časti po dĺžke....

michaela80
4. nov 2010

@petrinka chcem to do kapsoviek..lebo mam strasne vela vkladaciek bum genius ale zatial siu mi nanic...tak namiesto nich som chcela nieco na tu mensiu velkost...ako je napr. BG novorodenecka vkladacka..

michaela80
4. nov 2010

@petrinka a este jedna mozno blaba otazka..nemam ponatia aky material je aksamit ale ked je dobry k pokozke tyk nedalo by sa z toho urobit pratelne separacky?

izabelkak
4. nov 2010

@mamusia až teraz som dočítala tvoj ďalší príspevok, ak si skladala po šírke je ešte taká možnosť že sa Ti spral ten twofold inak ako nám, aj to som už čítala na českých forách, že niektorá má bamboo hour vkladačky široké a krátke a niekto úzke a dlhé... že asi záleží od toho ako je tá látka odstrihnutá, neviem no, ale Ty ho zase nemáš veľmi opratý.... som inak zase našla na inom webe iný rozmer toho twofoldu, každopádne stále to vychádza tak že ak poskladáš na tretiny po šírke je to trošku širšie ako keď na dve časti po dlžke....

zojec
4. nov 2010

@michaela80 akskamit je na separacky straaaaasna skoda.. je to prijemny material, jemnucky, dava sa navrch vkladaciek, ale tebe je zbytocny, kedze pouzivas BG so sty dry. to by potom bolo zbytocne ich pouzivat, lebo akskamit ostane mokry .. na tie vkladacky dovnutra mozes pouzit asi najlepsie konopno-bambusovy flis v 3 vrstvach a velkost 10x 60, ked k tomu das este tu novorodencku vkladacku, savost bude zarucena 😉 konope trosku tvrdne, tak po oprani bude treba posuchat 😉 dobru sluzbu urobi aj french terry .. mne sa este velmi paci bambusovy flaus, je jemnucky, fajny, ale tiez trosku skoda ho vkladat do plienky 😉

petrinka
4. nov 2010

@michaela80 suhlasim so @zojec

divoska
4. nov 2010

ja sa s tym dlhym rozmerom furt neviem stotoznit. stale mi to vychadza ze si spravim radsej cca 10-15cm x 30-35cm dvojvrstvovu, nieco ako babyidea hour a radsej dam dve na seba ze budem mat 4 vrstvy.

tikasi
4. nov 2010

Ahojte,potrebovala by som poradit nejake super save plienky na noc. Cez den latkujem,pouzivam klasicke stvorce,ale na noc davam jednorazovky. Rada by som od toho upustila,ale potrebujem nejaku ozaj super savu plienku,co vydrzi celu noc.

petrinka
4. nov 2010

@tikasi ja pouzivam bambusku Little Lamb. Vseobecne bambusove plienky na noc su dobre!

zojec
5. nov 2010

@tikasi pozri si bambusove plienocky, bambusove anavy, BBH, TBstretch, ja som spokojna aj s Bum Hugger od elas house, mozes ju dovypchat.. savost plienocky vo vacsine zavisi od toho ako savu vkladacku tam das.. 🙂 dievcata si chvalia aj vyssie spominanu BI twofold, prefold 😉 ale dobre budu aj anavy vkladacky z bambusoveho flausu .. 😉

mamusia
5. nov 2010

@izabelkak no musim to odmerat,ze aky mi ostal velky po oprati. No ked sme vecer sli von,tak som ho zlozila iba na polku,cize kolmo na to sitie a tak to bolo fajn. Ked to proste este raz prelozim,tak je to malo a hej davam na stvorec,alebo saccie jadro..alebotak len na nasatie toho najhorsieho,na dovypchatie 😉

alusha
5. nov 2010

ahojky baby mam otazku, maly sa tak rozcikal v noci, ze uz neviem co mu dat, vzdy ma rano mokre pyzamko... do plienky mu okrem original vkladaciek davam vzdy prefold, na to natahovacie vlniaky, ale vzdy je rano mokry, teraz neviem, ci je problem vo vlniakoch, ci mam slaby lanolin, alebo v com... mame imse vimse kuru a davam toho tak za lyzicku aj viac... neviem, ci mam kupit ine vlniaky...
a este jedna otazka, chcem nejake plavky pre maleho Filipka, viete nieco odporucit alebo nemate niektora na predaj?

zojec
5. nov 2010

@alusha a ake davas vlniaky? nebude lepsie a lacnejsie najskor skusit kuru z lekarne ? 😉

alusha
5. nov 2010

@zojec bolo by to lepsie, len tu v LC sa k nej neviem dostat 😒 a vlniaky mame natahovacie, sila mi ich jedna kocka tu na MK z toho merino upletu, alebo tak nejak sa to vola... inak su super pruzne, pevne, som s nimi bola velmi spokojna, len maly asi tolko vela necikal predtym... a este BBH pouzivam, ked tieto vyperiem a susia sa, ale to mam jedno obidvoje precikava v noci... a ty prebalujes v noci, alebo ti vydrzi celu noc v jednej plienke? u dievcat je to mozno ine, ale my mame plienku na zadku suchu uplne a vpredu totalne premocenu, mozem zmykat 🙂

zuba
5. nov 2010

@alusha Tak plavky určite splash about sú super - ja už mám druhé - a myslím, že niektorá kočka ich má v obchode.

No a ja napríklad v noci prebalujem - teda len raz ale musím a tak ako píšeš na zadku suché a vpredu riadna mokrota.
@tikasi
No ja aj ke´d som používala jednorázovky na noc, tak som musela prebaľovať . Mne to príde rovnako čo mi znesie jednorázovka a bum hugger (dovypchatý).
Lebo on ak večer ciká - čo už nie je vždy,tak tam pustí teda poriadnu dávku. Už cikáva určite len raz, ale pustí am o naozaj hodne.

zojec
5. nov 2010

@alusha ak chces, poslem ti jeden lanolin z lekarne 😉 ja som doteraz malu neprebalovala v noci, ale ako ma tie problemy s ritkou, tak okolo 3-4tej ked vstava tak ju prebalim.. ale dnes mala alany, a aj cely den ich ma.. teraz je sice dole bez 😀 je mi to luto, ale mokro jej asi velmi neprospieva ani sekundu.. :( a sty dry vkladacky a plienky nechcem pouzivat, lebo je dost napatlana kremom.. dufam, ze to cez vikend prejde..
inak tie merino vlniaky su celkom dost tenke.. aj ked maju 3 vrstvy medzi nozkami.. ja na noc davam popoliny natahovacie, a teda nepremokli este ani raz... aj ked plienka bola durchom durch..

alusha
5. nov 2010

@zuba dakujem, super su tie plavky... nemate niektora na predaj na take 8,5kg babo? 😀

@zojec to by bolo super, ja by som ten lanolin kupila od teba... a nebude ti ho treba? mne sa tie merino zdaju dost hrube neviem, uvazujem nad disanami alebo popoliny, aj ked uz plienky nekupujem 😀 teda chcela by som aspon uz ziadne nekupovat 😀

zuba
5. nov 2010

@alusha bohužiaľ ešte odkladám pre druhé. Inak v bazáre sú ružové - ale to asi nie je farba pre vás 😉

zuba
5. nov 2010

no a teda ešte otázočka k vlniakom - stále sa akosi neviem rozhodnúť - odporúčate na noc teda le popoliny a disany alebo používate aj ničo iné - naťahovacie myslím - ďakujem

zuba
5. nov 2010

lebo mám zálusk na tieto http://www.bundles.cz/zbozi/14-sale/149-kratata..., ale chcem ich na noc, nakoľko sa bojím, že keby mal popoliny al disany, tak mu nezapnem pyžamo, už teraz má 18-
24 a je mu len tak tak a to má pulky.

zojec
5. nov 2010

@zuba a davas overal? ja pouzivam klasicke dvojdielne pyzamo.. tie vlniaky su az pod pazuchy 😀 zatial... ale este sa nehybe v posteli, tak sa nevykasava z gati ...

zuba
5. nov 2010

@zojec dávam overal, aby nemal holé nohy

zuba
5. nov 2010

samozrejme nedá sa to vyriešiť ani ponožkami, lebo asi o 23:00 sú zošuchnuté niekde v postieľke 😒

emjee
5. nov 2010

@alusha tiez odporucam happy nappy

mimo temu trosku - krpec mi zacal odmietat merino body, normalne jaci a vyzlieka sa z neho, ked mu ho chcem obliect 😖 som z toho nestastna, pretoze sme ho pouzivali ako najspodnejsiu termoizolacnu vrstvu a teraz ani za svet 😔 vlnene vrchnaky pritom znesie (mam disany natahovacie, lvb jersey a BoJ male merino)

zojec
5. nov 2010

@emjee no by ma slahlo 😀 nehryzie ho? moj mm tiez neznasa merino, ze ho to hryzie...

emjee
5. nov 2010

@zojec myslim, ze hryzie, ale ako to, ze doteraz bol v pohode? 😖

zojec
5. nov 2010

@emjee no asi zacalo obdobie vzdoru 😉

izabelkak
5. nov 2010

@emjee to myslíš to BI body? ak áno podľa mňa ten matroš nemôže hrýzť? si teda myslím je to úplne hladké.... ja stále do nosítka používam to vlneno hodvábne, no už nám je krátke na rukávoch a brušku...tak som práve uvažovala nad tým BI....

emjee
5. nov 2010

@izabelkak je to manymonths - neviem ci je to ta ista firma, asi ano