Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

michaelka5
23. jún 2011

ahojte, ja som mala eko plienky pri prvom a pri druhom ich mat nebudem, predala som ich...dovodov niekolko, mala som popolini one size, a este par kusov bambusových z baby lucy...nepretekali, zadok nebol zapareny...ale ked mal maly 4 mesiace tak mi z nich jednoducho vyrastol...takze jedna velkost bola hlupost.boli proste malé. takze sme presli na plienky z Dm a v pohode tiez, len ten odpad...no, ale co uz.
inak pravala som ich v pracke v detskom prasku a tiez boli krasne biele a vonali...schli tak radovo 2-3 dni, kym bol teply radiator aj rýchlejšie ale niekedy sa mi stalo ze nebolo do coho zabalit(hlavne ked vonku prsalo), mala som ich 24 ks... keby som sa mala znova rozhodnut, asi by som si nakupila radsej take čo sa daju prepínať velkosti, tie od baby lucy s patentkami, tie som mala bambusové a sú mu dobre este aj teraz, uz ma 12 kg...ale uz sa pekne píta cikat na záchod, takze ich uz nepotrebuje...

katka888
23. jún 2011

@michaelka5
my pouzivame na doma storce + vrchne nohavicky, ma Bum Genius Flip - nastavovatelna velkost.
na von k dokimu, na navstevu, cestovanie pouzivame najma Bum Genius 3.0 / novsia verzia 4.0./ kaposvku, dalej Wonderoo V2 kapsovku, obe sa daju velkostne nastavit.
mame cca 11 kg a velkost 86.
na trhu je tolko kvalitnych plienok , ze sa da vybrat aj nieco, co vam male nebude 🙂

siss_sz
23. jún 2011

@wewe22 ak su z e-bay (take vselijake kravickove, zebrove a vselijake obrazky, rifle, opicky, atd.) tak su fakt, ako hovori @crysmile, iba na paradu...hodinku a vymenit... maju strih presne ako wonderoo, ale bud kv.materialu, alebop kv.gumickam - dost rychlo pretecu, mozem tam nadzgat hocico - aj malo, aj vela...aj tak pretekaju 😖

estterka
23. jún 2011

@michaelka5 no to je divne,lebo nasa je fakt velke dieta /10 mesiacov,12 kg) a latkujeme. netvrdim,vela je nam toho maleho,ale nasli sme plienky,co sadnu🙂 hlavne tie BG co sa patentkami zmensuju velkosti a aj nocne bambusove mame na ten isty styl.

sima.p
23. jún 2011

Baby, na stránke nosime.sk v sekcii akcie (výpredaj) majú aj plienky AIO za 11 EUR, skúste si pozrieť, či sa niektorej nehodia...

julinka2787
24. jún 2011

ahojte kočky. som tu nová a mám pocit, že chcem začať látkovať. našla som na plienka.sk plienočky za super ceny. čo by sa nám v tomto veku hodilo do výbavy pre ročné dievčatko?viete mi poradiť, prosím?

crysmile
24. jún 2011

@julinka2787 o baby lucy plienkach sme sa vcera bavili, skus si precitat, ale su aj lepsie plienocky.. urcite ti treba nejake vrchne nohavicky, a potom by som isla do nohavickovych plienok a plus par aio alebo sio alebo kapsoviek

luciole
24. jún 2011

Baby, prosim vas, cim vybielim z plienok skvrny od kakanice "prazenice"? Nedavam, separacky, lebo vo vlhku sa mala zaparuje, tak mame teraz vsetky FLIP stay-dry vkladacky aj BG kapsovky zvnutra zurivo zlte ☹ Vzdy to z toho samozrejme vyperiem, aby nic tuhe, mazlave nezostalo, ale zlte to zostane a rovnako zlte to potom vytahujem z pracky ☹ Periem v tekutej lovele.

crysmile
24. jún 2011

@luciole baby hovoria ze najucinnejsi prostriedok na bielenie je priame slnko.. ale co sa tyka lovely, vraj neperie tak kvalitne ako Batole.. ja pouzivam len Batole..

luciole
24. jún 2011

@crysmile ☹ v byte bez balkona orintovanom na sever mozem o priamom slnku na plienky snivat 😢 Ja som doteraz prala v praskovej lovele, vtedy mi take zlte nezostavali, ale to som este pouzivala aj separacky, tak to neviem objektivne posudit. Ta mi ale zas zostavala nerozpustena v pracke aj na pradle. Ach jo 😖 Ked sa minie, skusim teda pre zmenu batole

crysmile
24. jún 2011

@luciole viem o com hovoris, my mame byt bez balkonu, vsade okrem kuchyne stresne okna.. takze ja susim v susicke.. tiez mozem o prefukanom, slnieckom vyhriatom pradle len snivat.. a este treba vyskusat puer, ak si neskusala.. mozno zaberie..

blovitc120
24. jún 2011

@luciole mne pomohlo na kakanicove skvrny potriet predtym zlcovym mydlom (napr. z DM za cca 1€). Ale existuje aj tuhe v kocke a aj tekute, tekute je podla mna onicom, kup tuhe. Gallseife Denk Mit sa vola

michaelka5
24. jún 2011

@estterka ved hej, tie s patentkami su v pohode, ale tých mám len pár...ale mám dosť štvorcových, takže to pri druhom poriešim s tými, a možno dokúpim pár iných značiek, je fakt, že od kedy som kupovala ja, tak sa sortiment a možnosti vo velkom rozšírili...ďakujem za tipy

hirrina
24. jún 2011

@luciole Ja tú kakanicu osprchujem so sprchou a potom dobre namydlím s mydlom Lanza. Periem v tekutej Lovele a žiadne fľaky nemáme.

och
24. jún 2011

ahojte
prišla som sa vám sem vyplakať ☹ dnes som ponúkla polovicu našej plienkovej výbavy na predaj a s druhou sa neviem rozlúčiť 😲 normálne sa mi tisnú slzy do očí 😅 síce už nelátkujeme dlhšie, ale aj tak sa neviem už dva týždne odhodlať dať ich preč 😝 zdá sa vám to normálne?

majka1981
24. jún 2011

@och asi Ti pomoze len druhe babo 😀 a nemusis sa s latkovkami rozlucit 😉
myslim, ze to je normalne...
krasne ste odplienkovali - ako si sla na to?

och
24. jún 2011

@majka1981 nie neodplienkovali sme sa, len sme mali niaku baktériu v črevách z plávania a kakala veeeeeľmi často skoro zakaždým čo niečo prehltla 😝 a to sa nedalo, sme prešli na DM ekologické Alany a už som zlenivela 😉 tak teraz rozmýšľam či to s tou polkou ešte neskúsim, veď aj tak už chcem skúsiť dávať na nočník len nevie čo tam má robiť, sama príde sadne si na neho a začne robiť hijooo hijooo 😀 a keď ju tam posadím s holým zadkom začne byť nervózna, že ju to tlačí 😵 budem si musieť naštudovať niaku literatúru 😉 len ona ešte nič nehovorí ani mi nepovie či kakala, zistím to tak, že sa opýtam či má kako a keď začne predo mnou utekať viem že má 😲 😲 😲 trúba malá 😉

majka1981
24. jún 2011

@och ja by som to na Tvojom mieste nevzdavala s latkovkami, ved skusit mozes 😉
mozes aj skusit nahat bez plienky, ved je leto 🙂

och
24. jún 2011

@majka1981 no to som nechala a dopadlo to divoko 😀 😀 som dala dole malej plienku že nech si pobehá, len som si odbehla vycikať sa a krásavica sa stihla vycikať a vykakať do prostriedku obývačky a rozmazávať to nohou 😎 😀 😀 😀 😀 vďaka bohu plávajúcu podlahu 😀 😀 😀

zojec
24. jún 2011

@witchka , spominala si , ze ti preteka minilala plienka.. uz som to tu raz spominala, ale podla mna za to moze ta bavlna nasita na PULE.. ta, kedze je sava , natahuje vlhkost z vkladacky.. suedecloth vo vnutri vlhkost nenatahuje, ale ak je vkladacka velmi mokra, tak to vlhko potiahne ta bavlna.. tot si myslim ja 😉

zfidorka
24. jún 2011

@luciole ako ti pisala @hirrina skus pokanene osprchovat silnym prudom studenej vody, to zvycajne splachne aj farbu, a potom bud potriet praskom, alebo mydlom (ja osobne mydlo na suedecloth - ten je v bg kapsach aj na vkladackach - nedavam)

zfidorka
24. jún 2011

@julinka2787 😀 ja by som kupila bg flip vrchne nohavicky, do toho davala stvorce narovno (co asi doma mas) a na spanok bg stay dry vkladacky...
ekoplienky.sk/product/day-pack-stay-dry-bum-genius-flip-nove-farby-296/
to by na zaciatok mohlo stacit, uvidis ako vam to pojde 🙂
plienky baby lucy (plienka.sk) straaaaasne dlho schnu, to by si ich potrebovala mat dost vela... 😖

witchka
24. jún 2011

@zojec no fasa! Si ma potesila. Skusim ju este zmensit ako pisala labut a uvidim ci sa nieco zmeni.
Nad IB zacinam tisko zasnut. Som si myslela ze obyc plienka ako ostatne len ze je stihla. Vcera som skusala co to da, mala ju mala 4,5 hodky (hej schvalne som ju medzitym neprebalovala chuda moje) a iba pri nozickach boli jemne vlhke kraje, az po rozbaleni, nie na prvy omak. Juchuuuuu

ellysa
25. jún 2011

@witchka Ja som videla teraz naživo tie limitky IB a už ma hryzie peňaženka 😅 , fakt sú dobré?

ellysa
25. jún 2011

@julinka2787 presne aj my doma používame len tie bum genius flip a do toho obyčajné štvorce poskladané, na vonku máme kapsové plienky, skús pozrieť aj tu na bazár. Mne sa pozdávajú bum genius, Wonderoo, Tots Bots asi najviac.-aby si stihla prať aspoň tých 6 treba.

ak budeš chcieť aj na noc látkovku, tak nejakú nohavičkovú, napríklad tots bots bamboozle stretch,ale viem, že kamoška používa aj baby lucy bambusovú a na vrch dáš flipku, alebo vlniaky. Tie aspoň 4 ks-dlho schnú

ale bacha je to strašná závislosť

zojec
25. jún 2011

@ellysa IB som prisla na chut aj ja az teraz... mam Lka, obycajne a som naozaj velmi spokojna.. staci ked si dokupis nahradne vkladacky , ale ja napr. do nich skladam aj BL vkladacku bambusovu. alebo ked si usijes vkladacky 10x60, tiez tam paradne pasuju 😀 ale do autosedacky a manducy sa neodvazim. 😉
julka , ellysa ti dobre pise, co pise 😉

labutka
25. jún 2011

@zojec do manducy a satky by som uzku plienku nedavala, je to zbytocne; ale v sedacke IB u nas obstala. A aj v satke aj v manduce, ked som sa obcas poaabudla. Ale to nosim len na kratke vzdialenosti (z domu na ihrisko), ked viem ze budem nosit dlhsie, davam siroku plienku.
@ellysa U nas na von bola na 90% itti bittka. Ja som s nimi spokojna, pouzivali sme od kontroly klbov az do odplienkovania.

ellysa
25. jún 2011

@zojec
@labutka no ste ma navnadili, už som ju aj mm ukazovala, tak schválil, stále mu tvrdím, že ich nemám dosť-treba využiť, že nerozumie 😀

ellysa
25. jún 2011

@zojec xixi no tento týždeň idem k našim, tak sa chystám s mamou šiť, dám potom vedieť, aký je výsledok 🙂

eridani
25. jún 2011

Mate skusenosti s tymi jednorazovymi vkladackami do flipky? Rozmyslam, ze by som ich kupila na dovolenku. Mozem ich pouzit s inym vrchom alebo pasuju len do flipiek? Ja som sa s flipkami velmi neskamaratila. Mozem ich dat napr. do BoJ vlniakov? Alebo pouzit vrch z IB d'lish SIO a miesto original vkladaciek tie jednorazove?