Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
19. okt 2010

@taanak , my sme mali tento tyzden rovnaky problem. Zacervenali sa nam meista na nozickach, trochu nizsie pod PULkami. Tak som PULky vymenila za vlniakz alebo jednorazovky a ochvilu bolo po probleme. My sme to cervene amli teda z PULiek * mokra plienka pod tym celu noc.

izabelkak
19. okt 2010

@divoska ak myslíš MaM biobavlnené nohavice tohto typu http://www.latkovky.sk/produkt-detail/nohavice-...
len ine farebné prevedenia.... tak tie vydržia veľmi dlho, my máme tú velkosť 6 - 12/18 mes, a Iz ich isto oblečie podľa mňa aj o rok 😀 je to ale len taká jedna vrstva pevnejšej bavlny, nie tej zateplenej zvnútra....

preto som ja vlastne kúpila tie BI longies, veľmi ma inšpirovala Olinkiná malinká, mala ich na sebe, ružovučké, fakt krásne... sedia na látkovky vynikajúco a do nosítka sú nožičky stále pekne zakryté, neohŕňajú sa ako bežné nohavice...

to biobavlnené oblečko má myslím Olinka v obchode tentoročný model ešte s tou zľavou, aj ja som to oblečenie tak kupovala, bola tu toším 50% zľava ale nie som si na 100% istá teraz...

jajusa
19. okt 2010

Ahojte.
Chcela by som vás poprosiť o radu, čakám druhé bábätko a chcela by som používať iba látkové plienky, ale neviem sa nejako zorientovať, že ktoré a koľko kúpiť na deň, na noc. Ak by mala niektorá z vás čas a chuť poslať mi do IP svoje tipy na základnú výbavičku budem veľmi vďačná. Viem, že na stránkach o plienkach píšu nejaké odporúčania, ale bola by som rada, keby ste mi poslali info o vašich už odskúšaných plienkách. ĎAKUJEM KAŽDEJ, KTORÁ MI NAPÍŠE ASPOŇ NEJAKÉ INFO.

zojec
19. okt 2010

@jajusa pozri si nase fotoblogy, skoro kazda z nas ma o plienockach co to napisane.. 😉 aj pofotene .. a kym sa ti malicke narodi, urcite si urobis prehlad 😉 univerzalne radenie neexistuje, vsetkym nam vyhovuje nieco ine.. naroky na plienocky sa menia aj vekom.. cize nejaku extra super vybavu do predu by som nerobila 😉

zojec
19. okt 2010

@izabelkak uz nepis o tych longieskach, lebo ich zakupim este tento rok 😀 sa mi velmi pacia... a vyzeraju fakt velmi univerzalne , zdaju sa tak na cele plienkove obdobie a este aj potom 😉

izabelkak
19. okt 2010

@zojec už nebudem 😀 ale ja sa z nich tak vytešujem, a fakt nebyť Olinkinej malej tak ich nekúpim, ale teraz som veĺmi rada že som sa tak rozhodla, ten matroš je hlavne veĺmi trvácny defakto žiadne žmolky, opotrebnie nič lebo je to úplne hladké, my máme už shorties asi 10 mesiacov.... len ako majú vyšší sed, tak sa trochu horšie obliekajú - môže tak niekomu prísť ...

divoska
19. okt 2010

@izabelkak jo presne tie. uz len tu zlavu by to chcelo 😀 myslis teraz teraz? to aby som sa tam rychlo dotrepala. sice aj tak som mala v plane sa tam zas zastavit.... len neviem kedy v dohladnom case sa mi podari lebo stale musim niekde byt 😒
a co je co teda, to na obrazku su MAM? longies vlnakove som vygooglila. a shorties su zas co? sak som z toho jelen. dalsia veda jak oklolo latkoviek? 🙂

izabelkak
19. okt 2010

@divoska no ešte tam má Olinka nejaké tie veci ale či tam boli nohavice neviem zaručiť, ja som zvažovala tričko ešte, no nekúpila som a teraz banujem, ako tú plnú sumu by som za tie nohavice nedala, aj keď teda fakt vydržia dlho, majú dlhé nohavice - čo je dobré do nosítka, a inak sa dajú ohrnúť je tam urobený tak druhý lem aby to dobre vyzeralo...
áno na obrázku sú manymonth len sa nevyznám v tých farbách ktoré sú tohtoročné modely a kt. minuloročné, ale v zľave sú asi minuloročné....

longies aj shorties sú od babyidea....

zojec
19. okt 2010

@izabelkak prosim ta, ake separacky pouzivas? myslim znacku.. asi zvazim ich pouzivanie.. dik 😉

izabelkak
19. okt 2010

@zojec používam viskozové separačky popoliny v krabičke, tu je to fajn popísané, hneď ten prvý príspevok http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

s tou separačkou je to fajn, lebo môžem prevedntívne mazať zadoček bez obáva že oleptám plienku, nemažem ale zakaždým, ale tak každé 2 - 3 prebalovanie, pri prebalovaní cikaničky používam na utretie medvídka a tie gázové štvorce čo som ešte v tehu nakúpila, keď je kako ideme do umývadla...
a to som si pôvodne myslela že medvídek nám nerobí dobre, a ejhľa už na ňom fičíme nejakú dobu a úplne v pohode...

divoska
19. okt 2010

@izabelkak medvidka si z ciech objednavas? ci sa da aj tu niekde uz?

zojec
19. okt 2010

@izabelkak dakovala 🙂
@divoska medvidka ma myslim sulky v obchodiku 🙂

izabelkak
19. okt 2010

@zojec nie je za čo...

@divoska ako píše zojec u sulky už je dostať kúpiť, ja ho mám už 10 mes. tak som kupovala ešte na bráne... pre dievčatá ešte odporúčala dahlia aj femu od nobilisu...

monr
19. okt 2010

baby, vy ste také ukecané. 😀

ináč čo ste spomínali guličky do prania, tak ja mám také magnetické (iné ako na vcodný kameň), asi ich skúsim aj na plienky, inak v nich periem uteráky, návliečky, a úplna pohodička

dugyna
19. okt 2010

@anlu vdaka za pochvalu 😀 😉 😉
@labutka nie nie nikto sa mi nenabural to somja🙂 original
@sulky
kupila na ebay vydrazila, nakolko som nevedela ze ako to bude fungovat...a bolo mi luto kupit
nieco na co som nasla na nete rozne referencie a tu z kociek nikto neskusal...takze mam 1 gulicku a do toho 3 sacky naplni a este taky odskvrnovac....ale teraz uz by som bola ochotna dat za to aj viac penazi kedze to funguje...a aj to ze je pradlo makke

sulky
19. okt 2010

@dugyna , hlavne je, ze si ich odskusala aj ty, lebo mne samotnej by baby neverili 🙂 Ja namotavam iba na osvedcene veci, s ktorymi som spokojna 😉

michaela80
19. okt 2010

ja sa tiez pridam ....uz som spokojna s "gulami" pustili aj nezaprabne kakoprdy.... 😀

dugyna
19. okt 2010

@sulky to si vystihla sulky 😉 preto som ju takto ostestila...lebo som tomu nejako neverila.,...az som nakoniec uverila 😉

ivanajelinek
19. okt 2010

Treba zaväzovacie Disany tiez po lazdom pouziti prat, ze? Vzdy premoknu?

miruss
19. okt 2010

@ivanajelinek: Áno zaväzovacie Diasany treba prať po každom použití.

zuba
19. okt 2010

@dugyna Ten test si si dobre naplánovala, akurát som išla sulky písať, že ako sa jej darí jej testovanie. 😉
TAk už len počkám kým príde Napy Fresh a potom objednávam.

sulky
19. okt 2010

@michaela80 , to si ako dokazala ze ti to vypralo kakoprdy? 😎 Mne tam ostal jemny flak 😠

michaela80
19. okt 2010

@sulky este rano pozriem ked to vyschne..teraz som nevidela nic 😀 😀 ...ale kontrolovala som to s priveskom na sebe... a prala som na 60 2 hodinovy program plienky zo 4 dni... 😠

milvasik
19. okt 2010

@dugyna Ty mas tie Ecozone Ecoballs® pracie guličky 1000 alebo Ekowaschball? lebo ja som ich kupila od sulky a tesim sa ked dorazia, ptom dam vediet.

milvasik
19. okt 2010

@divoska Jeej, tak ked tam pojdes, daj vediet, aj ja chceeeem take🙂))). Ja sa do Blyvy dostanem neviem kedy s tym bruchom🙂))), tak ta asi zacnem otravovat🙂.

dugyna
19. okt 2010

@zuba 🙂
@michaela80 jej aj ty mas gule 😀 ,prsne kakoprdy bez zapierania pekne operie
@milvasik na papier je pisane ze envirowash balls set, je taka biela s modrym lemom

pockaj sak prilozim foto,lebo neviem znacku....

avila
19. okt 2010

Ste sa rozpisali 😉
@izabelkak co pouzivas na roztretie medvidka? Mne zatial stoji, minimalne som ho vyuzila. Nastastie so zapareninkami nemame problemy, klop, klop. A inak citala som, ze je fajn potriet ritku materskym mliekom a nechat zaschnut. Ma protizapal. ucinky.

sulky
19. okt 2010

@avila , na mevidka su specialne urcene suche obrusky perlicka, ale mozes utriet s hocicim, plienkou, bavlnenymi obruskami, ...

maja22
20. okt 2010

Ahojte látkarky, po 2 mesiacoch kupovania jednorazoviek som sa rozhodla vrátiť k látkovaniu, lenže potrebujem nové plienky, dobre savé, lebo Tomi toho vypije... Tak ak máte niečo dobré zachovalé na predaj, prípadne viete o nejakých výpredajoch, alebo dokonca šijete a predávate, budem vám veľmi vďačná, ak sa ozvete, stačí aj do ip 🙂 Už som tu teraz pár inzerátov pozerala, teda nielen tu, ale zatiaľ mi nič nepadlo do oka... Hľadám cenovo výhodné, ale zachovalé, neviem používať snapi sponku, takže ak je zodratý sucháč alebo zničené patentky, tak si neprosím 😅 . Malý má teraz 9 kíl, mám doma niekoľko BL bamboo a classic, to preciká za hodinu, 2 konopné, to by ešte šlo, no a 2 plienky mi dosť stvrdli a zdrsneli na dotyk, taktiež rýchlo precikané, v podstate preto som aj prestala látkovať, ak som po hodine neprebalila, tak sa mi komplet precikal... Jednorazovky sú síce teraz fajn, na ne sa nemôžem sťažovať, ale tá ich cena ma núti premýšľať nad návratom k látkovým...

divoska
20. okt 2010

@milvasik draha hocikedy ma otravuj a ten lanolin neni problem taky, abo ti poslem rovno ten svoj kym my zatial nebudeme vlniakovat. len som sa nedostala k tomu ti poriadne odpisat na mail este. aj tak by si sa dostala do ba asi az s vrestiacim bruchom 😀
@avila ja sice medvidka zatial nemam, na cesty pouzivam vlhcene, ale ked sme doma mam na kusky rozstrihane stare bavlnene pyzamo 🙂 inak misku mam, len sa mi tam tazko s nim mieri 🙂 mozno zacnem pouzivat predsalen vacsi kybel alebo co. vcera som ho dala len raz, po 1-2 min nic, tak som ho isla odlozit, a pustil rovno vo vzduchu ze som mala o...tu celu nohu, tricko, parkety aj perinku.... 😀 takymto stylom asi radsej zostanem pri plienkach 😅