Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nsoci
24. jún 2009

Zuzz fuha ja som vzala XL a zdali sa mi akurat ked som ich Matkovi primerala... vsak uvidime v praxi 😉

nsoci
24. jún 2009

Labutka hod recepta pre nas vecer-uz-lenive-hladat-na-internete

vladkaz1
24. jún 2009

oki a operie to dobre? nesmrdi to? nemam rada take lacne prasky mi to smrdi jak dochodci neviem preco to nechcem nikoho urazit ,ale je pravda ze by som mohla usanovat na prachu moc miniem asi 6kg za mes.

tamka84
24. jún 2009

toť návod na sliz...

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

vladi nemá žiadnu vônu ani pach 😉

raca
24. jún 2009

Dik tamka

nsoci
24. jún 2009

To hore som ja

vladkaz1
24. jún 2009

tamka diki no skusim ale neviem neviem som v tomto taka leniva ... hihi .. no musim kupit sodu

lilly
24. jún 2009

zuzz, krasne su tie suchacove LB.. 😵 tie mas aku velkost? No moja ma tiez buclate stehna a su jej velke aj natahovacie M.. nsoci, ty az XL si vzala? ufff
na tej stranke pri natahovacich mali obvod stehna udavany v palcoch, to ste si preratali na cm? Ja som to porovnavala s tymi udajmi, co ma ta baba na mmb, tam ich mam v cm..
inak mne ten sliz smrdi.. ale strasne.. presne ako dochodca 😅 vladka, to si vystihla 😀 😀 😀 sak aj moja mama sa raz so svojou svokrou pohadala, ked jej povedala, ze naco pouziva na pranie svojich veci lanza mydlo, ked to potom smrdi... babka sa urazila a nebavila sa s nou snad aj rok.. 🤐
no je pravda, ze po vyprati tie plienky nejak uz tak nesmrdia az tak strasne za tym mydlom a k ostatnemu pradlu ked som dala avivaz, tak tiez sa to dalo celkom.. no napr novorodenecku prazenicu mi sliz, ani eko prasok nevypral, no zase ani normalny prasok, no ten asi trocha lepsie..

vladkaz1
24. jún 2009

ja prepieram s mydlom kokos ci ako , 😅 plienky ale mne to fakt kruti nos ani kaku mi nevadi ako to mydlo hihi hned si spomeniem na leto ,autobus a upotenych starsich ludi ... to je smrad .. ble... 😀 ale podstatne je ze su cisty nechcem sa nikomu vysmievat aby sa to niekoho nedotklo tak pardon ..za moj nazor 😉

sisa.b
24. jún 2009

mne sliz nejak nesmrdi a nevadi mi. v kombinacii s octom to mydlo ani nie je citit, len vona cisteho pradla. ale sliz z cistej lanzy mi smrdel tiez. no teraz robim tak, ze kvapnem kusok avivaze aj k plienkam, ale to len taku desatinu do nadrze 🙂

diapozitiv01
25. jún 2009

Dobre ranko vospolok,
za necele 3 mesiace cakame nase prve mimi a akurat sa rozhliadam po nejakych latkovych plienkach,
je pravda ze na trhu je toho velmi vela a uz sa len rozhodnut,
Potrebovala by som radu, co by bolo najlepsie a kolko kusov na danu velkost. Zatial mi padli do oka Itti Bitti d´lish Snap in One a All in one Imse Vimse. Davate nieco este extra do plienky?
Dakujem za vsetky rady 🙂

vladkaz1
25. jún 2009

Dobre rako konecne mi uschli plienky a pocko sa umudrilo len do kedy som zvedava nebude prsat ..

standu
25. jún 2009

diapozitiv...na novorodenca itti EE...su moc stihle, nezabalia nasiroko. na novoska tu uz padlo milion rad, ale kto by to vsetko cital, vsak? 😀
vela kavlitnych vysokogramaznych stvorcov, viacvrstvove plienky, z nohavickovych ja odporucam Babylucy bamboo (vyborny pomer kvalita-cena-savost), nejake zavazovacie plienky. AIO tak na von, zopar kusov...jednovelkostne vyriesia vela 😀 takze Bumgenius napriklad.
PUL gatky vrchne tak 3-4ks, vlniaky az neskor.

do plienky sa zvykne na noc, na dlhsi cas (von) pridavat vkladacka....napr. Babylucy bamboo male stvorce, bamboo vkladacky...
ittibitti su vynikajuce plienocky, ocikane jadra odopnes, vlozis nieco ine...sukrasne, stihle chlpate..mne by to bolo luto dat na novoska na pol hodky kym to okaka 🙂 takekusky by som kupovala neskor, ked sa ustali kakanie, ked zabehnete daky rezim.
vyhliadni si, daj zoznam co by si kupila a potom sa to lepsie recenzuje 😉

sissik
25. jún 2009

ahojte
co je to ta soda na pranie? kde to kupim? maju to v DM?
rozmyslam, ze by som vyskusala ten sliz, ale netusim o tej sode
orechy sa mi osvedcili. ale okakane plienky namacam do soli proti skvrnam, takze do pracky ich davam v podstate ciste
mohla by som do toho slizu dat aj kusok zlcoveho mydla a pripadne nejaku vonnu esenciu?

vladkaz1
25. jún 2009

podla mna zlcove mydlo a kokosove je to iste nie? sodu kupis hocikde v obchode .. v takom plastovom kelimnku v dm to podla mna nemaju..neviem ale myslim ze sa to predava v potravinach nemam take vedro aby som si to zarobila

standu
25. jún 2009

sodu krystalicku som kupila normalne v drogerke sacok á 1kg

ja som mala (este mam) sliz z lanzy....moc mi to nevoni, ale nevadil mi. vypralporovnatelne s praskom. ale mala mala akurat ekzem tak neviem, ci sa to tym nezhorsilo a experimentovat uz nejdem 😉 okrem toho uz malokedy periem plienky osve a ostatne veci si slizove neprosim 🙂
miujem vonu lovely 😉

sissik este existuje aj praskova ta soda ale to u nas nemali

zlcove tam mozes hadam dat, ale ci to bude mat efekt.....no a esenciu? o tom som este nepocula. dava niekto??

vladkaz1
25. jún 2009

baby ja som si myslela ze zlcove mydlo je to iste ako kokosove a take mydla to je nieco ine? a s tou sodou ste ma teraz fakt zarazili to sa da kupit v drogiske????? 😕 😕 😅 ja asi nebudem spekupovat .. ja lubim zas persil uz s avivazou hmmmm.... 😀 😀

brinzulka
25. jún 2009

bambulky...koneeeeeeeeeecne dorazili bum geny z UK...odoslane 15...a prisli 😵 😵 😵 sice velice daleko uz od tyzdna latkovych plienok....ale su tu!!

labutka
25. jún 2009

mne sliz tiez smrdi, ale dala som tekute zlcove mydlo z DMky, a to kraaaaaaaaasne voni, nabuduce dam este viac. 🙂 ale octom sa to vyneutralizuje, a objednala som aj levandulovy olej, tak ho chcem pouzit, len neviem jako. baby radte. mozem to supnut do avivazovej priehradky rovno do octu?

majkas
25. jún 2009

brin tak si sa dockala 😉

somsa chcela spytat k tym LB merino vrchnym gatiam, aj tieto sa musia lanolinovat? ci tolen tie strikovane vrchniaciky sa lanolinuju?

standu ty peries plienky len na 40-tke, ked ich peries s ostatnymi vecami? Predpokladam ze oblecko na 60-tje neperies

standu
25. jún 2009

brinzulka super!!!!

vladi zlcove mydlo je z volskej zlce, dobre ma flaky od kaky aj krvi....proste organickeho povodu.

labutka ja som to minule prehnala s olejom do kosa plienkoveho a jemne to prevonalo aj lovelu....mmmmm...asi to zacnem praktizovat 😀
kludne by som olej dala hoci aj do slizu.

periem na 40 zvacsa, ale uz sa mi dari nahadzat biele plienky a ich casti s bielymi vecami na 60 a farebne kusky plienok s ostatnymi farbenymi vecami na 40. a z casu na cas operem len plienky a to na 60.

standu
25. jún 2009

a majka vsetkyvsetucky vlnene gate treba impregnovat 😉

mima3
25. jún 2009

ahojte, chcela by som objednavat z brany k detem. tie, co ste odtial objednavali, ake mate skusenosti? akou formou ste platili? videla som na stranke, ze sa da aj vopred na ucet (ale to neviem, ci aj na slovensko) alebo dobierkou. dik za rady.

mima3
25. jún 2009

baby a co pisete o prani s octom. to aky ocot pouzivate?

labutka
25. jún 2009

no moja skusenost. vecer som hodila do pracky naspodok sliz, na to som nahadzala biele plienky a vlozky a na to ostatne, a dnes rano som dala prat. a jak vytahujem, tak niektore vlozky maju na sebe take biele flaky, ostatne nie. zvycajne mavam vsetko tak jemne ladene do zlta, od bielej to ma daleko. 😒 a teraz tieto biele flaky. vysvetlujem si to tak, ze tam kde boli pleny oprete o sliz su biele flaky, inde nie. takze budem davat este viac slizu do prania.
standu, a to davas olej do spinavych plienok? a ked sa to operie, tak to ostane vonave?
u nas v DMke sodu nemaju, ani kokosove mydlo. ja kupujem v kauflande.
sissik, sol na skvrny? kde to kupujes? aka znacka? a cena? a ako to funguje? staci dat okakanu plenu do lavora s vodou a zasypat s tou solou a netreba zapierat zlcovym mydlom?

labutka
25. jún 2009

mima, ocot sa pouziva uplne obycajny, taky co sa dava aj do salatu. 🙂

mima3
25. jún 2009

labutka - dik.. a nesrmdi to potom? je mi to take divne 😅

sissik
25. jún 2009

sol na skvrny om jednu objednala - ulrich a druhu som kupila v dm
zaperiem zlcovym mydlom, zvycajne nevyjde vsetko. a kedze sa mi to nechce suchat a ani hodit flakate medzi ostatne plienkty, tak namocim tu plienku do vedra s vodou a solou a necham tam, kym svrny nezmiznu. niededy to zopakujem po 12 hod a potpm su skvrny zarucene prec. az potom hodim k ostatnym plienkam.

mima mne ocot velmi nepohol, ale mame brutalne tvrdu vodu. u nasich sa napr. vobec nerobia flaky na bateriach a u nas mam baterie otrasne po 1 dni od vycistenia 😝

mima3
25. jún 2009

sissik - a ty si tusim objednavala z brany k detem.. ake mas skusenosti a akou formou si platila?

sissik
25. jún 2009

mima brala som na dobierku cez PPL. svk poste neverim. oznmili mi, ze posielaju balik a o dni volal kurier, ze uz je pred domom.
som dnes bola mrjnut, c nahodou neprisli nove IB a samozrejme, ze NIE
vsak preco by nasa blba posta nieco dorucila skor. z ciech ide balik dni cez kuriera a z svk cez postu ide 4 dni 😝 hromy a blesky na nich