Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

virivka
6. júl 2011

@alusha
@zojec Dakujem za odpoved

virivka
6. júl 2011

@labutka Ked si kupim IB tutto, je tam uz nejaka vkladacka?

virivka
6. júl 2011

@sulky
@katka888 Blahozelam k detickam a zelam im aj maminkam vela zdravia.

zojec
6. júl 2011

@sulky , @katka888 gratulujem k babatkam 😉

@ellysa vsetky co si vymenovala su dobre vrchne gatuse.
ja mam weehugersy a vlniaky crepe.
weegugers su dobre na plienku narovno, na stvorce a na vkladacky, nedaju sa dat na nohavickovu, lebo by navhli tie zaklapky
vlniaky su paradne, hlavne teraz v lete sa nezaparuje ritka.. ja by som brala tie (uz je cas ich vyskusat :D)
periem ich len ked su velmi spinave a citit ich mocom. aleje pravda ze moja nekaka do plienky. ak su okakane len trosku, zaper len ten kusok ak velmi treba oprat cele.

ellysa
6. júl 2011

@zojec no aj my sa snažíme už mimo kakať, ale posladné týždne má problém s kakaním, a ak ju vidím tlačiť a začala by som ju dávať na nočník sekne ju a potom sa chúďa nevie vykakať, tak ju radšej nechám vykakať sa do plienky, alebo hocikde.
akurát včera ju to nejak chytilo tak sa rozkakala 😀 . No a keď by som ich len trochu oprala, na tom mieste kde je trochu kaky-lebo to býva len trochu zašpinené, tak mi ntam nepustí lanolín?

hmmmmmmmm mňa tie vlniačiky lákajú 🙂 , len to lanolínovanie bude veda

zojec
6. júl 2011

@ellysa neboj nebude to veda 🙂 ked si kupis lanolinovu kuru, tak to mas raz dva, ak lanolin z lekarne tak raz dva tri 😀 http://altermater.eu/post/2009/08/27/lanolinova...

zfidorka
6. júl 2011

@ellysa ja suhlasim so @zojec, vyskusaj vlniaciky, na leto su paradne, ja mam tieto lightweight jersey
latkovky.sk/produkt-detail/loveybums-lightweight-wool-sz
a presne ako pises, ked sa mi stalo, ze bol len trochu okakany len kraj, tak som jemne preprala len ten, neprala som cele... lanolin sa ti nevyperie uplne a prevlhava hlavne stred, takze pohodka 🙂
lanolinovanie je taka zabavka pre latkujuce mamicky 🙂

ellysa
6. júl 2011

@zfidorka tie čo si dala link som tam minule už obchytávala, je medzi nimi nejaký zásadný rozdiel?viem, že mi ukazovala pani ešte jedny ale tie boli také drsnejšie a tieto zasa úplne tenunké, len som nemala čas si ich poriadne pozrieť lebo pred obchodom stepoval muž 🙄 , bola som kúpiť len daček sesternicinej malej , musím tam ísť sama

julinka2787
6. júl 2011

a od dnes sa u nás naplno látkuje. 😵

zfidorka
6. júl 2011

@ellysa lightweight jersey su najtensie, potom su jersey a crepe su najhrubsie... ono nejaky brutal rozdiel to nie je, v zasade plati ze tensie su priedusnejsie a hrubsie neskor prevlhnu...
ja prebalujem kazdu ciku, takze aj tie jersey su v pohodke, su nalanolinovane, takze vlhko neprepustia...
som prave pozerala vase buduce prirastky od zoji, no kraaasa 🙂

zfidorka
6. júl 2011

@julinka2787 super, dufam ze budes spokojna 😵

mimuka
6. júl 2011

@zojec
@zfidorka môže sa dať do tých vlniakov aj štvorec narovno?

zfidorka
6. júl 2011

@mimuka ano, ja davam stvorec narovno... teda ak ti babo vela nekaka, lebo to by si musela castejsie prat a lanolinovat...

ellysa
6. júl 2011

@zfidorka však? tak sa na ne teším, už som si k nim aj baby legs zadovážila 😀

zfidorka
6. júl 2011

@ellysa spravne, treba doladit cely outfit 😀

lemurko
6. júl 2011

Ahojte baby, babatko sa nam ma narodit za par tyzdnov a uvazujem o kombinacii pouzivania latkovych a jednorazovych plienok. Pokial budeme doma tak latkove, ak pojdeme niekam von, alebo mozno aj na noc jednorazovky.
Davnejsie som si citala nieco z diskusie, ale je tu tych stran strasne vela a neda sa to precitat. Tak vas chcem poprosit, ci by ste mi vedeli poradit nejaky jednoduchy system, nie uplne drahy, ktorym by sme mohli zacat. Nechcem zatial nic zlozite, ziadne kombinacie a tak, lebo sa bojim, aby ma to hned na zaciatku neodradilo. Uvazovala som nad BumGenius Flip. Kupit si jednu z tych sad plus navyse vkladacky a mozno este nejake vrchne nohavicky a k tomu klasicke stvorcove plienky a separacne plienky. Toto som si tiez nie ista, ci pre novorodenca su lepsie celulozove separacne plienky alebo ten druhy material uz neviem aky. Ake mate skusenosti s tymi BG flipkami? Alebo mam skusit hladat nejaky iny system? V tomto ma najviac laka prave ta jednoduchost, pri tych ostatnych musim hladat, kde co do coho a som z toho tak trosku jelen. Vdaka za pomoc.

labutka
6. júl 2011

@virivka jasne ze v tutto je aj save jadro. Je to cela plienka, a mozes si dokupit dalsie vkladky, ak mas chut.
@lemurko ak si z ba, buduci utorok som v predajni latkovky.sk na liscich nivach 8, pridi okukat plenuchy. 😉

wvwvw
6. júl 2011

@zuzanockamt @siss_sz prepacte,ja som sa myslim zle vyjadrila.to ze ho to studeni som myslela len obrazne. Ked som ho rozbalila mal ju teplu,ale proste mu to nacikane vadi,akoby ho ominalo. Problem vidim len v tom,ze mi v plienke dlho nevydrzi,ked ju pocika. Ziadne 2 hodinky ako vy tu pisete...dokonca ani 1 hodinku.takto budem musiet mat cely arzenal plienok,aby mi to stacilo na vymienanie 🙂
riesili ste niektora nieco podobne,alebo je to proste normalne.

zuzanockamt
6. júl 2011

@wvwvw ja davam na doma klasicke stvorce alevo viacvrstvove plienky a prebalujem cca kazdu hodinu, mozno aj castejsie niekedy ... za den od rana do vecera, kym ide spat miniem asi 12 plienok, ako kedy

wvwvw
6. júl 2011

@zfidorka priznam sa to mi nenapadlo.ale pochopi take male miminko,ze sa ma vycikat? Na noc som este veru neskusala. Malinky totiz cez den moc nenaspi a tak som rada ze aspon v noci buva.bojim sa ze by ho to budilo...

wvwvw
6. júl 2011

@zuzanockamt tak mozno to bude normalne a len som vystihla chvilku kedy sa hned vycikal... Zo zaciatku sa mi zvykol vycikat aj po rozbaleni, ale teraz to uz nerobi...

chanella
6. júl 2011

@zfidorka BG flip, Weehuggers a Thirtsties duo wrap. Zarazilo ma to, ze to ma na brusku, presne tam kde ide plienocka, ale ma to inde, tak je moznost, ze to bude aj z jedla. 3 dni za sebou mal broskynu a vraj na nu deti mavaju reakciu... Dufam, ze to nebude z plienociek. Aj ked ani alergia na jedlo nie je bohvieco ☹

chanella
6. júl 2011

Baby, aky je rozdiel medzi Wonderoo V2 a Wonderoo V2 Minky? Dakujem

blovitc120
6. júl 2011

@chanella minky je chlpatučká 🙂

ellysa
6. júl 2011

@labutka žeby som prišla okukať tie vlniaky? 😀

labutka
6. júl 2011

@ellysa na okukavanie je tam toho ovela viac. 😉😀

ellysa
6. júl 2011

@labutka ja vieeeeeeeeeem, chodím tam obsmŕdať dosť často odkedy látkujeme

ellysa
6. júl 2011

naposledy som tam kupovala ako darček taký ten podbradníko šatku, to je úžasná vec

cetera
6. júl 2011

baby co je toto? kapsovka? ako to vyplnit stvorcovymi plienkami? poskladat by som vedela ale davaju sa tie nohavicky na tu plienku alebo sa vyplna aj z vnutra?

majka1981
6. júl 2011

@cetera vyzera to ako vrchne nohavicky, stvorec mozes poskladat a vlozit len tak volne.