Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sonkab
25. júl 2012

@loralo ano, vrchne nohavicky aj aio plienocky mozes oprat na 60. Su aj plienky, ktore sa na tak vysokych teplotach prat neodporucaju (napr. B´bies), ale ak je na tvojej, ze prat na 60, kludne do toho 🙂

loralo
25. júl 2012

@sonkab a ecover moze byt?

anelisa
25. júl 2012

Beco nakoniec nebude, aj ked sa mi velmi paci........zbehli sme do obchodu a vybrali sme serblik, ktory sa zmesti do kocika, je to istota, ked som to vyskusala. Uz ho mala aj pokrstila, najprv sa vycikala a potom tam rovno aj kluce hodila 😝 😀

baska1
25. júl 2012

poprosim o radu..mam 2týzdnove babo a prebalujem v noci po kazdom dojceni, no to ho vzdy dost preberie (dojcime tak 3x), chhcem sa spýtat, ci prebalovat radsej pred kojenim alebo v noci neprebalovat vobec..

zfidorka
25. júl 2012

@loralo ecover moze byt..

zfidorka
25. júl 2012

@baska1 po prebaleni ho nevies uspat tak, ze mu znovu ponuknes prsnik?

blovitc120
25. júl 2012

@zfidorka ani moj tak nezaspi, on ked je najedeny, odmieta prsnik, nechce ho na uspatie a uz vobec nechce prazdny do ust, tiez sa vzdy modlim, nech sa mu neda kakat po jedeni, lebo uz mi nezaspi. Ja davam nad umyvadlo pred jedenim, ale niekedy mu treba aj po a to mam smolu ☹

ivanka.7
25. júl 2012

@blovitc120 No aspon v tomto mam stastie ze moja uz v noci nekaka, takze po nocnom kojeni mi zaspi vacsinou rychlo. Cez den spi tak malo, ze to neriesim, lebo je to fuk :D

ivanka.7
25. júl 2012

@baska1 2tyzdnove by som este asi prebalovala, ak kaka aj v noci, cca od 2 mesiacov uz neprebalujem, davam nohavickovu plienku a vrchne nohavicky, prebalujem az rano, vacsinou okolo tej pol siedmej (ale dnes tahala do deviatej, o pol siedmej som ju len prelozila k sebe do postele - videla som na nej, ze jej este netreba kakat)

ikuza
25. júl 2012

@baska1 podla mna prebaluj len vtedy ak babatko do plienocky nakaka, inak si len robis robotu s uspavanim.

ikuza
25. júl 2012

@zfidorka mas nejaky tip na dobre navleky. Aku znacku preferujes ty? Dik.

deniseee
25. júl 2012

Maminky, tym ktorym vyhovuje znacka Bambino Mio, prisla som teraz z jedneho obchodu a mali 5 vrchnych nohaviciek za 7,35 Eur dokopy :D. Nechcem robit reklamu, no ja som sa velmi potesila... akurat neviem, preco za jedinu All in one plienku tejto znacky pytali 38 Eur... tak tu som veru nevzala...

oveckajanka
25. júl 2012

@deniseee mňa zaujíma v akom obchode??? 🙂 Ďakujeeeem

deniseee
25. júl 2012

a mozem to takto verejne....? aby mi niekto ucet nezrusil... ze robim reklamu... tak naznacim... je to v Petrzalke, take velke, zacina na T, konci na O. A konkretne toto je este aj Extra. A je to na Panónskej ceste 25. 🙂 🙂 🙂 . Ale podla mna, pri tej cene za tu All in one mali v systeme chybu, lebo v predajni bola cena uvedena okolo osem eur za nu, ale ako hovorim, tak uctovali za nu 38. Tak som im ju vratila, ze tolko za nu nedam... Len ma to mrzi, inak by som si ju urcite za tych 8 vzala... mozno niekto pozrie a napise, ze uz je to o.k., ze za tolko kupil, a nabehnem znovu aj ja a kupim :DDD.

kkl82
25. júl 2012

@baska1 ked sa babatko pokaka, co u nas bolo v prvych tyzdnoch po kazdom kojeni, niekedy aj hned po prebudeni na papanie, tak ho prebalit urcite treba. skus ho uspat potom znovu na prsniku. ak len nacika, tak mozes pockat. ale ja osobne by som prebalila hned, aj ked 20x denne 😉

baska1
25. júl 2012

@zfidorka nejde nam to moc, chvilku aj vyzera, že spi, ale to je len taký plytky spanok a hned je zase hore :o(

dzankamizu
25. júl 2012

@handricky @zfidorka dakujem za rady zacnem skusat a uvidim co nam bude vyhovovat 😉

zfidorka
26. júl 2012

@ikuza ja mam najradsej z tych co mam bambusove...

@baska1 v takom pripade, ja by som neprebalovala, ked ti nekaka...

baska1
26. júl 2012

@zfidorka no skusila som vynechat v noci jedno prebalovanie, ale rano ta plienka bola riadne tazka a aj prekakana, radsej ho budem asi prebalovat, chuda nech v tom nelezi, možno casom sa to upravi a cez den ideme v latkovkach, na noc este nemam odvahu, casom možno dam aj to :o)

mimuka
26. júl 2012

@baska1 moja sa tiež vždy totálne prebrala pri prebalovaní a bolo ju ťažké uspať, takže odkedy v noci nekaká, tak neprebalujem a je pohoda....a odporúčam látkovky aj na noc, nejakú bambusovú nohavičkovú a nemusíš sa báť potom v noci neprebaliť, ale musí najprv prestať kakať v noci.

myska2233
26. júl 2012

@sonkab co sa moze stat s plienockou b'bies max bambou....ked by sa dlhodobo prala na 60°C? Ma to vplyv na savost? Zivotnost?....

sonkab
26. júl 2012

@myska2233 ja osobne som ju oprala na 60 raz - prvý krat a zrazila sa mi o cca 5mm. Pri dlhodobom prani na takej teplote by sa mohla znizit zivotnost plienky. Ale @peluskovo pisala, ze bude prat lou bambou len na 60, uz je tomu viac ako mesiac, tak poprosime katku, aby nam zreferovala svoju skusenost 🙂

rolla20
26. júl 2012

ked je tu uz tema o prani, aj ja sa chcem spytat. mam bambusove stvorce kikko a tam sa pise, ze staci prat na 40°C, mam aj bambusove vkladacky a teda ci to mozem vsetko prat na 60°C?? bo doteraz som to pravala na tej styridsiatke

susul
26. júl 2012

@rolla20 sa zrazia tue stvorce na take obdlzniky. Ale ktosi pisal,ze pral na 40 tke a tiez sa zrazili.

mimikas
26. júl 2012

Ahojte kocky, takze na vase odporucanie som skusila AIO - TB EasyFit V3 a som nimi uplne nadsena, uschli mi v byte za 5 hod a su pohodlne a nerobia velky zadocek a pritom maju super savost. Inak co davate detom na noc? Moj maly ma uz 6 mes, v noci uz nekaka a vacsinou prespi celu noc. Staci ak mu dam kapsovku Wonderoos s originalnou bambusovou vkladackou? Zatial latkujeme len cez den, na noc som sa este neodvazila 😝

rolla20
26. júl 2012

@susul ja latkujem ked mal maly cca,.4mesiace a cochvila ma 11, cize uz z nich obdlznicky mam. na zaciatku som nevedela a davala na tie prve ocot, co som nevedela a z tych mam uz len take male handricky 🙂 zatial som ich na 60tke prala tri krat. hlavne teraz, ked je poprsane mi tie plienky zapachaju, preto ich davam na vyssiu teplotu

rolla20
26. júl 2012

@mimikas namj boja, ja som sa tiez bala a nakoniec ako prva nocna skuska latkovania bola bambus stvorec a LL flisovka, tot vse... doteraz sme prevlhli iba raz

mahalo
26. júl 2012

baby prosim vas..co davate pod vrchne nohavicky? Co ja viem napriklad tie Filip genius..date do nej vkladacku a este jednu klasicku poskladanu stvorcovu plienku, alebo ako? Ja som si teda uz nakupila nejaku tu plienkovu vybavicku, ale stale mi nie je uplne jasne, co a hlavne kolko toho do jednej plienky dat ..a ci su v tom rozdiely..na noc, na von, na doma a podobne..ak sa bude niekomu chciet mi to trosku objasnit..velmi mi pomoze 😒 🙂

susul
26. júl 2012

@rolla20 mne sa zdrcli hned po prvom oprati na 60tke, ale osusku bambusovu periem na 40tke a ta je stale ako nova, ale ta nedostava az tak zabrat. A zabera vyssia teplota na ten zapach? Lebo u mna nezabralo. U nas bola asi problem v pracke, lebo my ked sme sa prestahovali (v ramci sidliska) tak nam zacala pracka ako taka citit. Pracku som pravidelne cistila, ale nic nezaberalo. No a pred par mesiacmi nam doprala. Odkedy mame novu pracku, tak sa ten zapach stratil. A citit ti aj bambusove plienky? Lebo u nas to bolo najhorsie s klasickymi stvorcami.

@mimikas ja davam bambi roxy a na to natahovacie vlniaky. Aj anavy su fajne, len su trochu mensie v porovnani s BR.

susul
26. júl 2012

@mahalo do flipiek staci davat vkladacku podla toho ako babo cika. Na doma staci klasicky stvorec poskladany na osminy - na obdlznik, pripadne ak babo cika viac nejaka bambusova vkladacka. Inak k flipkam su original vkladacky z mikrovlakna so stay dry (take ako zamat na vrchu) tvar je obdlznikovy a organic - bavlna vyzera to ako trickovina. U nas v pohode stacila mikrovlaknova vkladacka cca do osmeho mesiaca, teraz davam tuto vkladacku s malou bambusovou vkladajkou. Neboj to sa zorientujes raz dva. Ked das toho vela, tak je to velmi objemne.