Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

siss_sz
22. feb 2011

@katka888 a tie tiez maju v DMke, ci tieto nie... a treba cez e-shop? 😉

katka888
22. feb 2011

@siss_sz
neviem ci maju v DM, viem ze tam nejake maju, ale neviem ktore typy, prave rozmyslam,ze sa tam pojdem kuknut...
tak napisem 🙂

siss_sz
22. feb 2011

@katka888 😉 vdaka

alusha
22. feb 2011

ahojte, v DM maju kikko stvorce bambusove a su nebielene alebo farebne 🙂 su vynikajuce, len pranim sa veeeelmi zrazia, ale na obdlznik sa daju poskladat a saju vyborne

siss_sz
22. feb 2011

ale priponu nevies, ci tam je Lux? ci LUX ECO?

zojec
22. feb 2011

@siss_sz v DM maju len tie bambusove.. tieto su dobre, su bavlnene:http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/70x70-lux/-/... a vyssia trieda je lux eco tie su nebielene

zfidorka
22. feb 2011

@siss_sz v DM maju Kikko bambusove stvorce biele a farebne http://plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikkobmb-...

cez e-shop (napr. plienocky.sk), alebo zvyknu mat aj v obchodoch s detskymi vecami kupis Kikko Lux (Eko) - to su klasicke plienky http://plienky.sk/bavl-detske-plienky/70x70-lux..., http://plienky.sk/bavl-detske-plienky/70x70-lux... (tie Eko su nebielene)...

bezne v obchode kupis obycajne Kikko http://plienky.sk/bavl-detske-plienky/70x70/-/1..., tie su tenucke, takze ich na prebalovanie neodporucame...

zfidorka
22. feb 2011

@zojec si ma predbehla 😉

zojec
22. feb 2011

@zfidorka 😀

zfidorka
22. feb 2011

@siss_sz inak, ked mas tie stare socikovske stvorce, napr. 20-30 ks, na zaciatok ti stacia aj tie, ak budes potrebovat, dokupis potom tie kikko 🙂

miskatn
22. feb 2011

@noraf v Bratislave neviem ci to uz bolo povedane, su uz 2 kamenne obchody

sasettka
22. feb 2011
mimuka
22. feb 2011

ahojte, aj ja by som chcela látkovať...zatiaľ sa snažím čo to si naštudovať, ale už budem pomaly aj kupovať...
chcela by som vás poprosiť o radu, či vaše skúsenosti...vlniačiky periete v rukách alebo v práčke...čo je lepšie??...a periete ich v špeciálnom prípravku na vlnu, slize alebo môže by ť aj normálny prášok?...ak v tom prípravku, tak v akom??
ďakujem

mimuka
22. feb 2011

a ešte odporúčate radšej pletené alebo s merino vlny...naťahovacie alebo patentky...alebo aj aj??

zfidorka
22. feb 2011

@mimuka vlniaky som prala v pracke, aj v rukach, podla to ho ci mam len 1 ks alebo viac 🙂 mam speci sampon Imse Vimse na vlnu, ked sa minie, tak budem prat v niecom komercnom na vlnu (woolite, perwoll...)
mam aj aj.. pozri moj fotoblog 🙂 na noc su super natahovacie, na den zapinacie...

jonki
22. feb 2011

@zfidorka prave rozmyslam co pouzit na plienky ked vyrastieme z disan....pises ze su lepsie natahovacie na noc...je to tak aj v pripade ze do plienok nekadime, resp kadime velmi zriedkavo? co je vyhodou natahovacich oproti zapinacim na nocne pouzitie?

mimuka
22. feb 2011

kikko bambusové farebné vám nepúšťali farbu??...ani pri prvom praní??

zfidorka
22. feb 2011

@jonki no vacsie disany 🙂
mne sa viac pacia na noc natahovacie, pekne prekryju nohavickovu plienku, tak celkovo su mne osobne sympatickejsie... zapinacie sa samozrejme tiez daju pouzit... zalezi aj od materialu, merino (z ktorych je vacsina zapinacich), nie je take mokruvzdorne ako pletene vlniaky... ale napr. babybeehinds su zapinacie a nie su z tenkeho merina, aspon tak vyzeraju, lebo ja ich nemam...
dalsou vyhodou je ze nemusis zapinat len natiahnes 😉

zfidorka
22. feb 2011

@mimuka nie, mam z toho materialu aj osusky, nic nepustilo farbu... a prala som na 60 stupnov, vyrobca odporuca 40...

zojec
22. feb 2011

@jonki ani ziadna vyhoda nie je.. na noc je dolezite aby boli mocne a nerpetiekli 😉 natahovacie su dobre na nohavickovu plienku a zapinacie na plienku na rovno 😉 kedze sa na noc vacisnou pouziva nohavickova plienka, tak preto natahovacie 😀 😀 lebo nie kazde natahovacie su vhodne na noc, a tak isto nie kazde zapinacie na den.. niektore zapinacie su na den zbytocne hrube 🙂 a este zapinacie viacvelkostne su napr na nohavickovu plienku male a na plienky narovno dobre.. napr. ja mam lvb crepe vlniaky Mky, na stvorec akurat,ale na nocnu plienku su uz male.. a uzke medzi nozkami..

zuzkaro
22. feb 2011

baby dnes sme boli na klbiky a vsetko je OK, vdaka latkovkam, lebo balime na siroko uz od 2.tyzdna :D som strasne rada ;)

zfidorka
22. feb 2011

@zuzkaro super 🙂

katka888
22. feb 2011

@zuzkaro
🙂 sikulaci 🙂
a ako balis s latkovymi nasiroko?

zuzkaro
22. feb 2011

@katka888 jasne novosklad a do toho plienku na siroko cez den na to davam vacsinou LL pulky a v noci pouzivam bud BBH alebo tots bots stretch alebo LL nohavickovu a vsetko je super 🙂

sulky
22. feb 2011

@mimuka , vlniaky periem v rukach, v sampone na vlnu Disana. Je jedno ci mas natahovaice alebo zapinacie na noc, dolezite je ako su hrube. Na noc sa mi osvedcili jedine vlniaky Baby Beehinds, Disana, Happy Heinys. Su hrubsie.
Ostatne su na den. Super su tie z merino vlny lebo su makkucke a prijemne, aj ked su tensie tak neprepustaju.

jonki
22. feb 2011

@zojec a to som si myslela ze o latkovani uz aspon nieco viem...teraz sa citim ako uply zaciatocnik 😀

@zfidorka uvidime ale aj ja to vidim na disany 😉 mm pri teme latkovanie, rychlo meni temu...boji sa financnej krizy 😀 😀 😀
mam este jeden stary merino sveter a na altermater je strih na vlniaky tak uvidim ci nieco neskusim 🙂

zfidorka
22. feb 2011

@jonki hlavne nech z financnej krizy nie je manzelska 😀 😀 😀

sulky
22. feb 2011

@jonki , alebo mozes skusit aj BBH. Na leto asi budu lepsie, lebo nemaju taky velky vyvyseny pas. Mka nam vydrzali straaasne dlho, maju velkorysy strih.

labutka
22. feb 2011

@mimuka ja mam na noc vlniaky loveybums natahovacky a je to moja najlepsia investicia do plienky.

jonki
22. feb 2011

@zfidorka 😀